עשרים ומשהו: עיצוב משרד בתוך בניין לשימור בתל אביב

משרד שהושכר בתוך אחד הבניינים העתיקים בתל אביב הולבש מחדש כדי לקבל את אופי הסביבה התל אביבית והאווירה של ראשית שנות ה-20, עם חומרים שמתכתבים עם אותה התקופה

ערן תורג'מן
100 מ"ר
ערן תורג'מן
קרן רוזנר

העסק: 1909 TLV, אחד העם 21, תל אביב

פרויקט 1909 TLV הושק כחברה ייעודית המתמקדת באופן בלעדי בעולם שימור המבנים בעיר תל-אביב בלבד. הפרויקט פועל מתוך אמונה שמבנים אלה טומנים בין קירותיהם את הריחות, המראות והאירועים ההיסטוריים שליוו את שנותיה הראשונות של העיר, ובכך מעצימים את תחושת השייכות האישית והקהילתית של כל אחד מאתנו.

כששטח המשרד בבניין לשימור באחד העם הושכר, הפרויקט נקרא כדי לעצב ולהלביש את החלל. החלל כשלעצמו הוא פנינה עיצובית, כך שהושלמה תחושת החוויה הדרושה לחלל שכזה גם כסביבת עבודה וגם כחלל מארח לאירועים והשקות עבור פרויקטים של המשרד. הבניין עצמו הוא בניין לשימור עם אופי משלו שתרם רבות לבניית הקונספט העיצובי. הצבעוניות והחומריות שנבחרה לעיצוב המשרד הותאמה לחומרים שכבר קיימים במרחב וזאת כדי לשמור על זרימה והרמוניה, תוך כדי שימוש בשפה של תקופת שנות ה-20.
פינת הישיבה ודלפק הקבלה והמזכירות.הכניסה למשרד, פינת הישיבה ודלפק הקבלה והמזכירות. ריהוט: פיק אפ, נגרות: נגריית אשכנזי, תאורה: דורי קמחי

 

שולחן הישיבות הגדול
שולחן הישיבות הגדול בחלל המרכזי. ריהוט ואקססוריז: פיק אפ, תאורה: דורי קמחי

המשימה הייתה לחלק את המשרד לאזורים שונים, אך עם זאת לשמור על מרחב פתוח. החלל המרכזי משמש לעבודה שוטפת וגם לאירוח. החדר משמאל לחלל המרכזי משמש את המנכ"ל, והחדר מהצד הימני משמש כחדר עבודה נוסף. החלל המרכזי חולק לאזורים שונים על ידי ריהוט ונגרות, אשר קבעו תפקידים בחלל והשאירו את החלל מודולרי לפי הצורך.
אזורי עבודה במשרד

חדר המנכ"ל
חדר המנכ"ל. ריהוט ואססוריז : פיק אפ

הריהוט הפנימי של המשרד בחלקו נקנה בחנויות שונות, וכך גם האביזרים והאלמנטים המשלימים. חלק נוסף של הריהוט – כדוגמת דלפק הקבלה, אזור העבודה בחלל הציבורי וכוורת היין – תוכנן במיוחד על פי הצרכים והמידות, והצבע נבחר בהתאמה לרוח התקופה והבניין. בנוסף נעשה שימוש בנגיעות של ברזל ועץ מכל מיני סוגים כמו טיק, אלון, שטרייף ודובדבן, שיש וזכוכית, אשר מדברים בשפה שהייתה קיימת בבניין.

קבלה במשרד
חלל עבודה במשרד

חדר המתנה במשרד

רשימת ספקים חלקית:

תאורה: דורי קמחי

ריהוט: פיק אפ

מסגרות: מסגריית אלון נעמן

נגרות: נגריית אשכנזי, אשקלון

 

 


 

553
2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נעים ונאה
רק הגזמתם עם הביטוי "עתיק". תל אביב היא עיר חדשה שבקושי מלאו לה 110 שנים וכבר היא עתיקה? אז מהי ירושלים לעומת תל אביב?

הטעות הזאת של הצמדת עמדות עבודה לקיר
חוזרת בכל כל הרבה בתים שזה ממש מדכא. כל כך הרבה יותר נעים, נכון ונוח לעבוד כשהקיר מאחוריך וחדר לפניך. איך מעצבי הפנים לא רואים דבר כזה? מעכשיו אימרו: שולחן לקיר זה הספסל לשולחן אוכל והסולם לאמבטיה. טעויות מביכות ומיותרות.

בודק...