ברור שזה מודרני: עיצוב דופלקס משפחתי בחולון

החדרים אוחדו, הקירות הונמכו, העמודים הוסתרו והאביזרים הובלטו: כך הפכה דירה להשקעה בסטנדרט נמוך לבית מרשים בעל קווים מודרניים בעיצוב מוקפד ועכשווי

שי אפשטיין
400,000
100 מ"ר
שי אפשטיין
מלי לוי אלבוים
מלי לוי אלבוים

הדיירים: זוג + 4 ילדים
המקום: חולון

הדירה שלפניכם היא דופלקס פנטהאוז שנבנה כדירה להשקעה, ולכן תוכנן ועוצב בסטנדרט נמוך. נדרשה בו עבודת שיפוץ מקיפה ותכנון מחדש בהתאם לדרישות ולצרכים של בעלי הבית שקנו אותו.
הבית בנוי משתי קומות: קומת הכניסה בה נמצאים רוב החללים הציבוריים – מטבח, סלון, שירותי אורחים, מרפסת שמש גדולה וסוויטת ההורים – וקומה עליונה בה נמצאים החללים הפרטיים – ארבעה חדרי שינה, חדר רחצה וחדר משפחה מרווח. בבית היה קיים חלל כפול שנסגר לצורך הוספת חדר לילד פלוס פינת משפחה גדולה.
הדרישה של בעלי הבית הייתה ליצור בית מרשים בעל קווים מודרניים, ועיצוב מוקפד ועכשווי. עבודת השיפוץ כללה הריסה ובנייה מחדש בהתאם לתכנון החדש, החלפת מטבח וחדרי רחצה, החלפת ריצוף פנים וחוץ, החלפת כל מערכת הסניטציה והחשמל, החלפת דלתות פנים וחוץ, החלפת מדרגות ומעקה, צביעה חדשה לקירות הפנים וכמובן ריהוט ואבזור הבית.
רהיטים
ריהוט – שון ריהוטים, תמונה – גלריה אורבניקס
עיקר התכנון התבסס על יצירת משטחי אחסון ועבודה רבים שאינם פוגעים במרחב הכללי של הבית. בהתאם לתוספת הגלריה ומיקומי העמודים החדשים שנוספו, היה צורך להתחשב בהם כחלק אינטגרלי של הבית. כך למשל הוסתרו עמוד וקורה בתוך ארונות המטבח הגבוהים, ותוכננה גם הנמכת הגבס ועיצוב הגלריה בהתאמה אליהם.
המטבח החדש רחב הידיים, בגודל של 22 מ"ר, מציע מקומות אחסון ומשטחי עבודה גדולים: הקיר ובו ארונות עבודה נמוכים חופה ביחידות זכוכית שנפתחות ומציעות אפשרויות אחסון רבות, ובמרכז המטבח שולב אי גדול באורך של 3 מטרים, המאפשר ישיבה של שישה אנשים ומציע גם מקום נוסף לאחסון.
אי שתי צבעים

מנורות באי – איתי בר און
ארון במטבח
מטבח – מטבחי ברגל
קלאפה במטבח
קיר הטלוויזיה בחדר המגורים חופה באריחי אבן משולבים בתאורה נסתרת ללא מזנון. מאחר וכל מערכת השמע והצפייה מאוחסנים בארון נסתר מתחת למדרגות, הארון משתלב עם עמדת עבודה זוגית. הריצוף והמדרגות חופו באריחים גדולים דמויי בטון.
וילון לבן שקוף
חיפוי אבן – איתי בר און
תקרה מעוצבת
אי מבטבח בשני צבעים
פינת עבודה מתחת למדרגות בנויות
מדרגות ופינת עבודה: מטבחי ברגל
סוויטת ההורים תוכננה מאיחוד שני חדרי שינה, וכך התקבל חלל מרווח המשלב ארון בגדים באורך של 5 מטרים וחדר רחצה המופרד במדרגה אל מפלס אחר. החדר נסגר בדלתות זכוכית המאפשרות הצצה לנוחות המתרחץ: תוכננו ארון כיור גדול, ספסל ישיבה במקלחון וכן נישה נסתרת לאחסון כל מוצרי הרחצה הנלווים. בחדר בוצעה הנמכת גבס כדי לשלב תאורה נסתרת ומקום מסתור למסילות הווילון הארוך.
חדר שינה מעוצב
ארון בגדים – מטבחי ברגל
בכל חדרי הרחצה נבחרו אריחים כהים ליצירת חלל דרמטי ומסקרן, ותוכננו פרטי נגרות ייחודיים המותאמים לחלוקה החדשה של הבית ולקונספט העיצובי החדש שלו. לדוגמה: ארון אחסון עבור הסתרת מכונת הכביסה והמייבש, ומדפי עץ אגוז אפריקאי מרחפים לצד הכיור העומד בשרותי האורחים.
שרותי אורחים כיור מיוחד כיור – ברומו עיצובים, קרמיקה – נגב קרמיקה
חדר רחצה מודרני
קרמיקה -מודי, נגרות, מטבחי ברגל
חדר רחצה
נגרות – מטבחי ברגל

דלתות זכוכית
תכנון מחדש של קומת החדרים אפשר תוספת של ארון אחסון נוסף ונסתר במסדרון עבור מצעים, מגבות ואלבומים. הקומה חופתה בפרקט עץ אלון בשילוב עם מעקה זכוכית. דלתות החדרים הוחלפו לדלתות בגוון לבן, ואלה השלימו את המראה האחיד והנקי בעיצוב הקומה.
גם בשלב הלבשת הבית והאקססוריז היה קו ברור ואחיד – בחירת פרטי ריהוט מודרניים ויצירות אמנות עכשוויות שממלאים את החלל המונוכרומטי בצבעים נועזים, לצד שילוב הבדים שנבחרו להלבשתו כגון ווילונות ושטיחים המשדרים רכות עדינה. כל אלה מעניקים לחלל תחושת ניקיון וחמימות, המשתלבים יחד בהרמוניה.
תוכניות הדירה:
שרטוט דירה
שרטוט
רשימת ספקים חלקית:
חיפוי קיר לבנים ותאורת מטבח – איתי בר און
ריצופים וחיפויים – מודי, נגב
נגרות ומטבח – ברגל מטבחים
ריהוט – רהיטי שון
תאורה – שופ לייט
אומנות – גלריה אורבניקס
כיור אבן – ברומו עיצובים

 

553
23 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טוב טעם

כול כך חולון

עיצוב משמים ביותר.

יפה מאוד

מעולם לא הגבתי ככה
אבל העיצוב סתמי ומדכא.

אנמי וחסר אופי.
לא ברור איך בבית כל כך גדול פינת העבודה נדחקת לתוך כוך מתחת לגרם המדרגות, קטנה יותר מחדר השירותים! מה זה אומר? והיכן הספרים והדיסקים וחפצי האומנות והמזכרות ועוגני הזיכרון שנצברו לאורך השנים - כל אותם דברים שמעידים על בעליהם? ככה זה כשאנשים בוחרים לשרת את העיצוב, במקום לתת לעיצוב לשרת אותם.

גם אני רוצה
אשמח לקבל מידע בנושא

עיצוב מהמם
השילוב של העץ עם השיש מדהים

לא אהבתי
לא בית שאנשים יכולים לחיות בו.. אפילו על השידות ליד המיטה אין מקום

דירה לדוגמה
במובן הרע של המילה. שום אופי או עדות לכך שגרים כאן אנשים עם טעם מובחן. עיצוב נובורישי, מסחרי ותעשייתי, גנרי לחלוטין. במיוחד השירותים שנראים כאילו הם ממוקמים בקניון או אולם אירועים. אפשר לומר שזה עיצוב ישראלי מובהק - העיקר השופוני והלבן-לבן-מבריק.

ואוווו אחד הבתים היפים שראיתי!
אפשר פרטים לגבי המעצבת

100 מ"ר כל קומה ואין אפילו מקום לפ. אוכל נורמלית?
חבל שלא הראו את הקומה השניה וכן את המרפסת

מה זה האי הזה באורך 3 מטר ?
ואם באים אורחים ? הם לא יושבים לאכול ? ממש מוזר גם בחדר שינה: השרפרפים עם הנרות ? אתם רציניים ? ובכלל בית קודר ולא נעים ! אולי כבית מלון עוד נסבל. שיהיה לכם בהצלחה....

ל2 - תגובה מכוערת ומתנשאת
ואני לא תושבת חולון או האיזור

לצערי הביקורת שלילית
התכנון תמוה בעייני. בית ענק עם אזור ציבורי קטן ומראה של דירה. מי שעיצב לא חשב בית (דופלקס במקרה זה) אלא חשב דירה. קטנה. יכול להיות שזה דרישת הלקוח אבל צריך לדעת לכוון לקוחות להגיע לשימוש הנכון והפונקציונלי של השטח. חלום סוויטת ההורים כנראה מעביר אנשים על דעתם וגורם להם לוותר על המרחב הציבורי בשבילו. כמה זמן כבר מבלים בחדר השינה שזה שווה את זה? ממש לא ברור לי. אני הייתי שמה את חדרי השינה למעלה ואולי חדר מתבגר אחד למטה אם רוצים סוויטה ענקית למעלה. זה משאיר מספיק מקום למטה לפינת אוכל ופינת משפחה וסלון גדול מספיק. 100 מר זה המון. זו הייתה הביקורת לתכנון. לגבי העיצוב- הלבן במטבח דווקא בסדר אבל התנור במטבח ממוקם מוזר ולפעמים שמוציאים תבנית רותחת כבדה צריך ישר להניח אותה. איפה? בנוסף ווילון על כיריים ו22 מר של מטבח ללא משטחי עבודה. השירותים היצוגיים כמו במסעדות. מי אמר שזה לא לבתים פרטיים? אני דווקא בעד. בעיה נוספת בעיצוב היא שאין בכלל מגע אישי או מדפים כדי להניח חפצים אישיים. מרחב גדול ללא קונסולת כניסה מראה או מתלה, מרפסת בגודל דירה אבל היא לא מהווה שום המשכיות של הבית בעיצוב והכורסאות חוסמות . פינת מחשב עלובה מתחת למדרגות. אין פינת אוכל. חבל.

טעות גדולה - חדר ההורים
חדר ההורים - והמיטה במרכזו - נפתחים לחלל הציבורי וכך אין טיפת פרטיות אלא אם סוגרים את הדלת. לפעמים רוצים רק לנוח קצת בתחושה של פרטיות אבל ללא ניתוק - וזה לא מתאפשר. זו טעות שנעשתה גם בדירתי ועד היום, 3 שנים אחרי, זה קשה לי מאוד.

מדהים
ראיתי בחיים הרבה בתים שעברו עיצוב פנים אפילו בתקציב גבוה יותר. אך בעיצוב ותכנון הבית לפי התמנות פשוט חשבו על הכל. ישר כוח

ובאמת.. למה לפרגן אם אפשר לקטול??
1. המטבח מדליק, ולא הייתי מתנגדת לכזה מטבח, מנוצל היטב מבחינת איחסון, אצלי בבית. שאפו. 2. אם אין פינת אוכל מסורתית, אז אולי זו היתה דרישה של בני הבית, שאולי לא ממש אוהבים לארח, או מארחים באמת הבופה?? למה נטפלים למשהו מובן מאליו - פינת אוכל?? אולי בני הבית לא היו מעוניינים?? מה זה בכלל עניינכם שלכם?? 3. העיצוב מאד נקי ומינימליסטי, וזה תואם גם אישיות. לא כולם, יש להם את אוטו הטעם. 4. לי יש רק הערה אחת שתפסה לי את העין, ולא לחיוב, אלו הגימורים באמבטיה, של הקיר במפגש עם התקרה - אפשר היה להיות יותר מדוייק.. אנשים, השליליות, זה דבר שמיוחד לאנשים ממורמרים. צאו מזה. חפשו את החיובי. בדירה הזו יש המון מן החיובי שהייתי שמחה לאמץ אצלי באופן אישי, כי לי זה מתאים, ולמשהו אחר לא. תפנימו - עיצוב פנים זה עניין של טעם אישי, אישיות, ואורח חיים. מספקי להיות רשעים, ותתחילו לפרגן. אולי גם החיים של כולנו יהיו יפים יותר. ערב טוב לכולם.

הבית מרשים מאוד

מודרני מדי

קר מדיי שירותים כמו באולם אירועים מטבח לא מזמין...

מה הקטע של המחסן באמצע הבית? למה לא למקם פינת אוכל
במקום המחסן? תכנון מאוד ספציפי ולא חכם.

אחריות מקצועית
המעצבות, פשוט הופכות בית לעצוב, הן לא מבינות שיש להן אחראיות מקצועית, ולא רק לקשקש קשקושים יקרים, כואב הלב

בודק...