לשמר את הקולטורה: ריענון לדירה יפואית מלאת השראה

דירה שהייתה שייכת בעבר לאיש תרבות ידוע, עברה ריענון אורבני, שהצליח לשמור על שאר הרוח שלה ועל המוזה, ובו בזמן לעדכן את הלוק ולהגדיל את הפרקטיות עבור דייריו

300,000
130 מ"ר
עודד סמדר
שרה רופמן ודנה קולין
שרה רופמן ודנה קולין

הדיירים: זוג + 2 ילדים
המיקום: מתחם נגה, תל-אביב-יפו

הדירה שלפניכם היא פנינה יפואית, שהייתה בעבר ביתו של עיתונאי ואיש תרבות מהבולטים בישראל. הדירה הלמה את מידותיו של אותו אדם: ארונות ספרים מעץ מלא טיפסו עד לתקרה הגבוהה וכיסו כל פיסת קיר בבית, והיא הייתה עמוסה בשאר רוח. הבעיה הייתה, שהיא הייתה חשוכה וכבדה.
עיצוב מטבחים: לכל העסקים ובעלי המקצוע
תאורה מיוחדת לבית: לכל העסקים ובעלי המקצוע
המעצבות ביקשו לשמר את רוחה של הדירה. הן התמקדו ביצירת דירה אורבנית ומרגיעה תוך שימוש במצב הקיים. השתיים עבדו עם תקציב מאוד הדוק, שחייב יכולות המצאה והתמודדות עם מקסימום תוצאה ומינימום הוצאות. הוחלט להרוס רק את ההכרחי ולהתמודד עם אלמנטים שלא היו שורדים תקציב רגיל, כמו רצפת עץ גלריה בעיתית, חלוקת החדרים המקורית והמטבח הנתון.
על מנת לתת תחושת פתיחות, מחצית מארונות הספרים הוסרו. פעולה זו פתחה את החלל המרכזי ואפשרה יצירת יחידת הורים שלא הייתה קיימת עד כה. הדירה התגלתה כשטופת שמש עם חזיתות למזרח, מערב ודרום. בהירות זו חוזקה על ידי פלטת צבעים בהירה וים תיכונית. רצפת העץ נצבעו בלבן, הספריות שנותרו נצבעו בסקלה של גווני כחול, וגווני אפור בהיר שולבו בחלל המטבח הפתוח. האור הטבעי ששוטף את הדירה במהלך כל שעות היום משתנה ומגיב בהרמוניה על פני מרכיבים שונים בחלל.

דלפק כניסה/ בר – פרפקטו
כסאות בר – פיק -אפ
למטבח הקיים נוספו יחידות נוספות שהותאמו במיוחד עבור צרכי המשפחה, והתוצאה היא מטבח מרווח ונוח. דלפק האכילה החדש הופך את שעת האכילה לחוויה משפחתית אינטימית.
חדר ההורים הפך מחלל כבד וכהה לבהיר ומרווח. בחלל שתי יחידות אחסון גבוהות, המאפשרות ניצול מקסימלי. מחיצת ברזל ורודה עם חיתוכים בסגנון מזרחי מגדירה חלל עבודה קטן בתוך יחידת ההורים. המחיצה מוסיפה מגע של צבע לא צפוי ויוצרת הצללות מיוחדות כאשר היא משתמשת בתאורה הטבעית כאלמנט מעצב.
משרבייה – ferrum ברזל
 
חלל הרחצה ביחידת ההורים מרוצף באריחים של פעם עם דוגמאות ים תיכוניות מוכרות. זהו סגנון המיצג את רוחו של הבית: עשיר בהיסטוריה אקלקטית, מודרני ואוורירי.
ריצוף – אלוני, נגרות – פרפקטו
מרפסת אורבנית ארוכה קושרת את כל חלקי הדירה. היא מכניסה אל הבית את הבריזה מהים התיכון ומציעה מבט אל הנוף של העיר הגדולה. מתוך נאמנות לעבר, קורות העץ חודשו, והרצפה רוצפה באריחים מסורתיים. כמו שאר חלקי הבית, גם המרפסת קורצת על העבר, המורשת והסביבה הוונקולרית תוך שאיפה של החיים החדשים של הדיירים הנוכחים.
 
הדירה לפני השיפוץ:
תוכנית הדירה:
רשימת ספקים חלקית:
ריצופים וחיפויים – אלוני/גלוסקא
מטבח- פרפקטו מטבחים
חידוש ריצוף עף – פרמיום פרקט
כסאות בר- פיק אפ
משרבייה – FERRUM ברזל

553
16 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השידה בסלון
מאיפה שידת המגירות מעץ בסלון?

הספריות
הספריות יפהפיות, בדיוק מה שחפצה נפשי לחדר העבודה שלי. מי עשה אותן?

לטעמי - נהדר

מה בדיוק היסטוריה אקלקטיתבאלוני ובפרפקטו?
אם כבר מתיימרים לעשות משהו אז שגם הנגרות תהיה באמת היסטורית וגם הריצוף ולא ללכת לשתי חברות ענק ולהביא הכל חדש מהניילונים ולומר שזה היסטוריה אקלקטית. הבית עצמו יפה מאוד רק בואו נצמד לאמת

כבדדד

תגובה לשאלת תאורה
תודה טלי! רוב התאורה נרכשה שאילת תאורה על רחוב יהודה מרגוזה ביפו. יש להם מגוון רחב של תאורת וינטאג' ורטרו, והם בנדיבות עושים התאמות של הגופים לצרכי הלקוח.

מקסים!!!
מה הצבע הקטלוגי של הקירות?

מהמם!!! מהיכן התאורה?

העיצוב הפנימי יפיפה. אוהבת מאד. תכנון הדירה
כפי שרואים בתוכנית...קצת משונה. מילא אם החדר הסמוך לדלת הכניסה הינו חדר אירוח אבל כחדר ילדים...משערת שאילוצים הביאו להחלטה זו.

מקסים

נפלא. תהנו

הייתי עוברת לשם בכיף
בית שנעים לגור בו. לא יומרני ולא פלצני

קולטורה?
יותר מידי אפור דיכאוני שמהדהד את מצב הרוח של המעצב....

לא מרגישה את שאר הרוח וגם המוזה ברחה
אין שום הרגשת רוחניות או יצירתיות או תרבות. מצטערת. לא לטעמי. האם המרפסת בטוחה לילדים?המעקה בטיחותי? היא יפה אבל צרה מדי >הבעיה במקור<.

עבודה מקסימה

וואוו...
דירת החלומות שלי... גם מיקום פנטסטי (אבל לאיזה ביה"ס אתם שולחים את הילדים???), ריהוט הורס, עיצוב מושלם, תרבות שעוטפת מכל עבר, חמימות וביתיות כיפיות. כל הכבוד. ממש הצלחה אדירה בעיני. שיהיה לכם טוב וכיף במקום במקסים שלכם.

int(0) cat: 561prof: 626869
המלצות נוספות
בודק...