שיק ירושלמי: עיצוב פנטהאוז שמרגיש כמו מלון בוטיק

זוג עם נפש רומנטית וטעם יוקרתי, חלמו על חווית מגורים מתמשכת במלון בוטיק אל מול נוף הרי ירושלים בעת השקיעה. בואו תראו איך נראה הגשמה של חלום.

120 מ"ר
175 מ"ר
אלון ברהום
מורן גוזלי
מורן גוזלי

מיקום: ירושלים

זוג ישראלים החליטו לממש את החלום, בו הם ראו את עצמם מתעוררים בכל בוקר במלון בוטיק או בצימר ירושלמי מפנק. בערב, בשעה של רוגע ושלווה הם צופים יחד בשקיעה רומנטית. קרני השמש האחרונות חודרות ברכות אל תוך דירתם ומתמזגות במרחבים הגדולים שעוצבו עבורם. השלב הראשון להגשמת החלום היה רכישת פנטהאוז באחד מהבניינים באזור ירושלים. למזלם הטוב, רכישת הפנטהאוז, שבמקור היו בו חמישה חדרים, בוצעה בשלב תכנון הבניין,  מה שאפשר למעצבת מורן גוזלי לשדרג דירה סטנדרטית עם תקרה נמוכה לדירת בוטיק עם תחושה של  מלון בוטיק, יוקרתי ומפנק.

משטח במטבח

בערב, המטבח הגדול משמש גם לאירוח

משטח במטבח

לחיות בצימר ירושלמי יוקרתי

עם הכניסה אל הבית מתגלה המרחב החברתי. מהתקרה שהגובהה הפך מ 2.60 מטר לגובה של 3.20 ועד לרצפת הפרקט בגוון עץ טבעי בהיר ורגוע, עוצבו וויטרינות גדולות, דרכן חודר פנימה הנוף המשכר של הרי ירושלים. צבעם הירוק של האורנים עובר את מעקה המרפסת השקוף שמקיף את הדירה. האבן הירושלמית שמחפה את קיר מעטפת הבניין, מחזקת את תחושת הימצאותם של הדיירים בצימר ירושלמי מפנק.

סלון ירושלמי

כהמשך לסלון ופינת האוכל העגולה, עוצבה פינת ישיבה נוספת במרפסת

סלון ירושלמי

המטבח שולט במרחב החברתי

עיצובו היוקרתי של המטבח משקף את טעמם המשובח של זוג הדיירים באוכל ומשקאות. מימין לכניסה, משולב מקרר יינות מרשים, בהמשכו, פינת קפה ששולבה בתוך נישה מחופה בעץ אלון תואם לגוון הפרקט. בקצהו של קיר הארונות, בו משולבים תנורי אפייה, ממוקם ארון מאורך, שדרך דלתו השקופה בוקע אור פנימי רך ומעודן שמדגיש את תצוגת בקבוקי המשקה המשובחים, שנפתחים בעת אירוח שמתרחש סביב האי. כשהאורחים מגיעים, האי, שביומיום משמש כמשטח עבודה, הופך להיות בר להגשת משקאות, מתאבנים ומעדנים.

אי במטבח

המטבח היוקרתי, מהווה את מרכז של המרחב החברתי

אי במטבח

שני חדרים בעיצוב יוקרתי על שטח של חמישה

שאיפתם למרחבים של זוג הדיירים, מתבטאת בחלוקה הדירה לחדרים, שנעשתה בשלב התכנון. בתוכנית המקורית הדירה כללה חמישה חדרים קטנים. בחלוקה מחדש שהותאמה לטעמם היוקרתי של הדיירים ורצונם לחוש מידי יום באווירה של מלון חמישה כוכבים, מספר החדרים צומצם לשניים.

הדירה נחצתה במרכזה, בצד אחד, אזור חברתי המיועד לשעות הפנאי ואירוח ובצד השני, תחום בקיר, האזור הפרטי. איזור זה עוצב כסוויטה מרשימה, אליה עוברים דרך דלת נסתרת הנמצאת בין ארון המשקאות לבין קמין רומנטי, שחלקו התחתון מחופה בחומר המדמה שיש טבעי. החלק העליון שמעל הקמין הותאם לנישה פינת הקפה במטבח ולגוון רצפת הפרקט. השילוב המדויק בין חומרים ומרקמים מעיד על חשיבה מדויקת והמדוקדקת של המעצבת שהקפידה להתייחס לכל פינה ולכל אלמנט עיצובי בבית.

קמין בסלון

בין המטבח לבין הקמין דלת מעבר לאזור הפרטי

קמין בסלון

בסוויטה הירושלמית הדיירים מארחים את עצמם

חווית השהייה במלון יוקרתי מתחילה במעבר דרך שתי דלתות שמובילות לחדר השינה. האחת קבועה בקיר החוצץ בין המרחב החברתי ובין האוזר הפרטי, הדלת השנייה נפתחת לאזור השינה. אל מול ספסל מרופד ברכות, הניצב למרגלות מיטה מפנקת, ארון מוסווה מאחורי חזית דלתות אחידה. במרכזו טלוויזיה. מאחורי הדלתות הסותרו מערכות מיזוג האוויר ואודיו להנאתה של בני הזוג חובבי המוסיקה. לצד המיטה עוצב ארון זכוכית מרשים המשקף את טעמם של הדיירים גם בתחום האופנה.

ארון שקוף

בחדר השינה, בכל בוקר הדיירים מתעוררים עם תחושה של מלון בוטיק

ארון שקוף

מסגרת לקיר שקוף ויוקרתי יוצר תמונה אינטימית

מצדה השני של המיטה, מול הארון השקוף שאורו הפנימי מוסיף לאווירה האינטימית בחדר, עוצבה מחיצה שקופה בגוון אפרפר. אל הזכוכית שעולה מהרצפה עד לתקרה, הוצמדה אמבטיה. המסגור השחור ללא חלוקה וללא תפרים מהווה אלמנט עיצובי שמגביר את האווירה הייחודית בחדר.

חדר אמבטיה

כמה רומנטי...אמבטיה פריסטנדניג מאחורי קיר זכוכית אפרפרה

חדר אמבטיה

גם חדר רחצה מעוצב בשפה עיצובית על זמנית

מראה חדר רחצה שמשתלב בעיצוב אזור השינה, ממשיך את שפת העיצוב העל זמני שמורגשת בכל הבית. לדיירים, שיודעים להעריך אלמנטים יוקרתיים ונמנעים מטרנדים זמניים, עוצב בהזמנה מיוחדת כיור מאורך שנמשך לכול אורכו של הארון. הברזים בגוון מוזהב, נראים כתכשיטים שמשלימים את המראה.

כיור מעוצב

כיור הרחצה ייחודי שעוצב במיוחד לפי מידות הכוננית

כיור מעוצב

ערב רומנטי לאור קרני השמש השוקעת

בסיום ארוחת הערב, ישובים על הספה, גבם מופנה לפינת האוכל, זוג הדיירים חוזר ליהנות מרגעי השלווה שמלווים במראה קרני השמש האחרונות הבוקעות על רקע הרי ירושלים. עם רדת החשיכה, לקראת סיומו של עוד יום מהנה של מגורים בדירה שמרגישה כמו ווילה, הווילונות הדקים שיכסו את הוויטרינות, יהווה רקע הולם לטלוויזיה הניצבת על עמוד.

עיצוב סלון

דרך הוויטרינות הגדולות, הנוף הירושלמי בצבעי שקיעה רומנטיים חודרים פנימה

עיצוב סלון
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...