פינת משפחה כן בוחרים: עיצוב דירת קבלן כבר בשלב הבנייה

כבר במהלך העבודה על הבניין עצמו החליטו בעלי הדירה החדשה לערב את מעצבת הפנים, שהחליטה לשנות את מיקום המטבח וחדר השינה, ועל הדרך יצרה חללים חדשים, חמימים ואלגנטים

270,000
140 + 20 מרפסת מ"ר
אילן לופו
שירית דרמן
שירית דרמן

הדיירים: זוג צעיר ללא ילדים
המיקום: כפר סבא

לאחר שהתגוררו מספר שנים בבית פרטי גדול ומרווח שבו לא הרגישו "בבית", החליטו בעלי הבית, זוג בשנות ה-30 לחייהם, לעבור לדירה חדשה בקרבת בני המשפחה באזור הסמוך למקום עבודתם. מתוך ההבנה שיש צורך בידע מקצועי בתרגום החלומות שלהם אל תוך הדירה שרכשו, שכרו בני הזוג את שירותיה של מעצבת הפנים כבר עם קניית הדירה, בשלבי בניית הבניין, כשדירתם טרם נבנתה בו. המעצבת עבדה בצמוד לבני הזוג והייתה אחראית על כל עבודת התכנון (מערך קירות, תשתיות, מערך ריהוט, תאורה, מטבח ויתר הנגרות בבית), ועל בחירה משותפת של החומרים והרהיטים, הליווי והפיקוח העליון בשטח.
 
בני הזוג ראו בדמיונם דירה מודרנית, פונקציונלית ונוחה. היה חשוב להם שהעיצוב המודרני לא יפגע בתחושת החמימות של הדירה. כמו כן, בני הזוג מרבים לארח והם ביקשו שהחלל הציבורי יהיה פתוח וזורם עם כמה שיותר קשר עין אל הנוף הירוק שבחוץ. לשם השגת תחושת הגודל והמרחב, אחד מחדרי השינה בוטל ו"צורף" לחלל הציבורי. גם שירותי האורחים בוטלו מתוך העדפה שחדר הרחצה המרכזי יהיה גדול ומרווח ויכיל אמבטיה גדולה וארוכה מעבר לסטנדרט, כדי שבעל הבית הגבוה יוכל להשתמש בה בנוחות.
צמחיה בבית
מזנון בסלון
ספה והדום, שולחן ברזל ומזנון ברזל בשילוב עץ טיק – תמיר שמואל מעצב רהיטים
שולחנות קטנים בסלון
אמנות: מרילן ויוונקו-שטרנברג, באדיבות גלריה Art & About, שולחנות עץ עגולים – BLOOMENWOOD
בתכנון המקורי המטבח היה ממוקם בקצה הדרומי של הדירה, והיה בו חלון קטן שפונה לאזור של פיר חבלי הכביסה ולא אל הנוף. בצעד נועז עבר המטבח בתכנון החדש לקצה השני של הדירה, והחליף את מקומו של חדר השינה שבוטל. היה בכך אתגר לא פשוט בשל מגבלות של מרחק כיור המטבח מתשתית צנרת המים בבניין. העתקת המטבח למיקומו החדש והפרדתו מהסלון בקיר נמוך בגובה 1.20 מטר אפשרה פתיחות מקסימלית מהמטבח לנוף הנשקף ממרפסת הדירה, וגם קשר עין עם יתר החלל הציבורי, מה שעלה בקנה אחד עם רצונם של בני הזוג למקסם את תחושת המרחב והפתיחות בחלל זה.
קיר בריקים
הום סטיילניג בסלון
בעלת הבית רצתה שתכנון הדירה יכלול פינת משפחה נפרדת לילדים שיבואו בהמשך הדרך. פינת המשפחה תוכננה במקומו של המטבח בתכנית הקבלן המקורית של הדירה. נוצרה פינה אינטימית וכיפית עם מרבצי ישיבה צבעוניים, דינאמיים ומודולריים הניתנים להזזה לצורך ישיבה או שכיבה. בתכנון הנגרות בפינת המשפחה נלקחו בחשבון צרכים של הורים וילדים, כי מעבר להצגה של פריטים דקורטיביים ולמדפי הספרים, זוהי גם נגרות ייעודית לפעילויות של ציור וכתיבה וגם לאחסון משחקים, דפים וצבעים. החלקים הסגורים בדלתות שומרים על מראה מסודר של החלל.
פינת משפחה
נגרות – שוורץ אומנות בעץ, תאורה – LIGHT HOUSE
ספה
עמוד תומך במרכז הדירה, שהיווה אילוץ בתחילה, משמש כציר החובק סביבו את הנגרות במטבח ובמסדרון, שמשתלבת במראה ובחומר עם הנגרות בפינת המשפחה – נגרות לבנה צבועה בתנור עם "נגיסות" מעץ אלון. קופסאות העץ שוברות את האחידות הלבנה ומוסיפות חמימות ואלגנטיות לעיצוב הכללי. איפוק ואלגנטיות ניכרים גם בסכמת הצבעים שנבחרה לחלל, בה הצבע האפור משמש רקע ניטרלי להבלחות הצבעוניות של הכוורת הצהובה והטקסטיל הרבגוני בפינת המשפחה ובכריות הסלון, המעשירים את הצבעוניות הכרומטית של החלל.
פינת אוכל
תאורה – LIGHT HOUSE, כיסאות – כיסא בגינה
מטבח
מטבח – מטבחי סמל, משטח למינם – שיש גטניו
מטבח
ארון ספרים ממתכת
כוורת אלומיניום – RUCHE SHELVING
החומרים שנבחרו לעיצוב החלל הציבורי הם חומרים דומיננטיים בעלי מראה עצמאי ומובחן. שילובם של משטחי הלמינם בגוון חלודה צרוב במטבח, ריהוט הברזל השחור בסלון וקיר הבריקים במראה תעשייתי בפינת האוכל מייצרים חלל ייחודי באווירה אורבנית, שמתחזקת עם המראה העוצמתי של גופי התאורה השחורים.
פינת אוכל
פינת אוכל
בוצ'ר, קערת גזע ופמוטי עץ – BLOOMENWOOD
קקטוסים ממוסגרים
קקטוסים ממוסגרים – קקטוס יצירה ישראלית
נישה בארון
כל אחד מחדרי הרחצה עוצב בסגנון ובאווירה שונה, למרות שבשניהם נעשה שימוש באותם אריחים מלבניים לבנים שסופקו על-ידי הקבלן במסגרת הסטנדרט, ולא נקנו במסגרת השדרוגים. המקלחון בחדר הרחצה של ההורים חופה באריחי COCONUT בעלי טקסטורה משגעת המזכירה חופים רחוקים, וחדר הרחצה המרכזי רוצף באריחים מצוירים בגווני כחול ולבן בסגנון ים תיכוני.
נגרות בחדר רחצה
נגרות – שוורץ אומנות בעץ, משטח למינם – שיש גטניו, פריטי עיצוב – HOME PIECE
מקלחון
חיפוי מקלחון – אלוני
חיפויים ואביזרים סניטריים
חיפויים ואביזרים סניטריים – אלוני, נגרות – שוורץ אומנות בעץ, משטח למינם – שיש גטניו
חדר רחצה
חדר שינה
 חדר שינהתאורה – LIGHT HOUSE, שטיח – שטיחי איתמר
תוכניות הדירה לפני (קבלן):
תוכניות הדירה אחרי (מעצבת):
רשימת ספקים חלקית:
ריצופים, חיפויים וכלים סניטריים- אלוני
משטחי למינם (מטבח וחדרי רחצה) – שיש גטניו
מטבח – מטבחי סמל
תאורה – LIGHT HOUSE
נגרות – שוורץ אומנות בעץ
ריהוט סלון – תמיר שמואל מעצב רהיטים
כיסאות פינת אוכל – כיסא בגינה
שולחנות עץ עגולים וקישוטי עץ – BLOOMENWOOD
יצירת שמן בסלון – מרילן ויוונקו-שטרנברג, גלריה Art & About
שטיח חדר שינה – שטיחי איתמר
מגוון פריטי הומסטיילינג – HOME PIECE
כוורת אלומיניום – RUCHE SHELVING
קקטוסים ממוסגרים – קקטוס יצירה ישראלית

553
24 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דירת קבלן.
אני יודעת שהצעירים אוהבים את המינימליזם. זה מוציא לדירה את הנשמה. תיכנון טוב בסה"כ ,ריהוט יפה- אבל איפה החפצים האישיים? הדקורציה? זה מה שעושה דירה-ייחודית מהאחרות. כי לכל אחד-החפצים שלו והם יוצרים את הבית שלו. אולי הם צעירים מידי בשביל לצבור חפצים אישיים- אז שיתחילו. אין שום חמימות בדירה.

מדהים!
ממש אהבתי את העיצוב ! חדרי המקלחת מעוצבים ברמה גבוהה ונותנים תחושה כל כך נעימה ונקייה אהבתי את פינת הישיבה ואת פינת האוכל מהמם!

מקסים ביותר, מאיפה התמונות על קיר הלבנים?
תודה

מקסים ביותר, מאיפה התמונות על קיר הלבנים?
תודה

תשובה לגלית (מתגובה 5)
הי גלית, תמונות הזכוכית המודפסת שעל קיר הבריקים ניקנו בלונדון על ידי הדיירים.

מקסים ביותר, מאיפה התמונות על קיר הלבנים?
תודה

מצטערת, לא לטעמי
הבעיה הכי גדולה היא שאין קונספט או המשכיות או החלטה עיצובית. החדרים האמבטיות והאזור הציבורי מעוצבים מכמה סגנונות שלא מתחברים והבעיה היא לא רק הריהוט אלא נגרות וקרמיקה ובריקים ובחירת רצפות. יש שילובים שכן עובדים ולצערי פה התפספס.

מקסים ביותר, מאיפה התמונות על קיר הלבנים?
תודה

לו רק ויתרו על קיר הבריקים

מהמם!!

אהבתי. מרענן נעים
אהבתי את העיצוב . האמבטיה נהדרת. עיצוב נגיש ומודרני עם תחושה חמימה וביתית.

למה שיניתם את הגישה לחדר כביסה ???
עדיף היה להשאיר את הכניסה מתוך האמבטיה ולא לטייל בכל הבית עם הכביסה. אמנם שינוי במטבח מבורך ונכון אבל כל השינוי בחדרים מיותר, התכנון של הקבלן היה יותר טוב ונכון !!!!!!!

עיצוב בטוב טעם!
השיש במטבח ממש מגניב. אהבתי! גופי התאורה בדירה מאוד מיוחדים ואהבתי מאוד גם את האריחים באמבטיית ההורים. הכל בטוב טעם??

מקרר לא במקום הנכון

פינת הרביצה
פינת המשפחה הצבעונית מהממת. בכלל כל העיצוב יפייפה. מי היצרן של מרבצי הישיבה? מ ה מ ם!!!

תגובה למירב (תגובה 17)
תודה מירב ! מרבצי הישיבה בפינת המשפחה נקנו מסיטקה פינות ישיבה, ורופדו בבדים של שכטר.

עיצוב מדהים!
דירה מרווחת, אלגנטית, מודרנית וחמימה. החללים מעוצבים בטוב טעם, ומאוד אהבתי את גופי התאורה והריהוט. שאפו למעצבת!

אהבתי, רעיונות טובים
העברת המטבח מעולה לטעמי. בחירה מעולה של הריפוד והכריות בסלון ובפינת המשפחה. תתחדשו, מאד אהבתי!

הדיירים
שלום לכולם, עברנו מדירת גן במקום שלא אהבנו לדירה במרכז בקרבת החברים והמשפחות. הדירה היתה מתוכננת בצורה סבירה אבל לא לטעמנו... שירית עזרה לנו לתכנן מחדש את הבית במקצועיות ותוך התחשבות בנו ובמגבלות הדירה. כזוג בלי חוש עיצוב נתנו לשירית להוביל אותנו בעיצוב (מטבח, קרמיקה, תאורה, רהיטים) כאשר היא מתחשבת בטעם שלנו עם שדרוגים מקצועיים שלה (וכן.. אוהבים עיצוב מודרני מינימליסטי וקווים נקיים). אנחנו מתים על התוצאה ! אנחנו זוג צעיר ואני מאמין שהבית יקבל יותר מהאופי שלנו עם השנים. הצלחנו להגשים בבית הזה הרבה חלומות ורצונות שלא הצלחנו להשיג בבית הקודם. שירית, שיחקת אותה בגדול ! אנחנו מאושרים מהבית החדש שלנו ויש לך חלק גדול בזה. תודה משנינו ??

אפקטיבי ויפה
המטבח מהווה תמיד את מרכז הבית ולכן המיקום הנוכחי הוא לדעתי הברקה! הבית בעיצוב החדש כולל הרבה יותר ארונות,כולם שקועים בקירות וכך נוצרת תחושה של מרחב פנימי גדול יותר. העיצוב יפה ולא עמוס. אפשר להבין למה הדיירים מרוצים.

נחמד מאד. אין כמו חום (בחולם ובשורוק)
הייתי מוותר על קיר הבריקים שמאד מעיק על העין ומקטין את החלל מן הסתם, כמו גם על התמונות הענקיות שנראות כמו סוג של פולחן אישיות (אני מניח שהן תעופנה בהמשך, אחרי תקופת הסתגלות) טוב, נו... גם את חדר האמבטיה הייתי מרפד בספיפס פחות מציק. אבל היתר באמת פשוט נפלא.

שינויים בדירת קבלן
התוכנית המקורית טובה יותר! האסלה מול הדלת?? טעות!!! - שינוי מיקום המטבח לא מוצלח וחבוי - הכניסה לחדר שירות דרך החדר(המטבח לשעבר)??? צריך לטייל בבית עם הכביסה כדי להגיע למכונות ולתלייה. מוזר בעיניי.

בניין ודיור מצליחים להציג את התמונות הכי גרועות, ב
כנראה בגלל הקמצנות שלהם

שונאת שירותים באמבטיה. ומטבח בסלון

בודק...