אקלקטיות בשחור-לבן: שיפוץ דירה ישנה בהוד השרון

מדרגה אחת בסלון הוסרה, והחלל הציבורי נפתח לרווחה והפך דירה ישנה לדירה הרמונית, המבוססת על שילוב חומרים עם משחקים של שחור-לבן ואפור, צמחייה ומדפים פתוחים

500,000
150 מ"ר
דיקלה גלזר עיצוב פנים והום סטיילינג

הדיירים: זוג עם ילדה + כלבה

המקום: הוד השרון

 

זוג בתחילת שנות ה-30 התגורר במשך כמה שנים ביחידה אצל ההורים, וחלם על בית משלו. לאחר חיפוש ממושך הבינו השניים, כי דירה חדשה לא תתאים מבחינת הגודל והפוטנציאל, והחליטו לשנות כיוון לדירה ישנה וגדולה, שתתאים בדיוק לצרכיהם ולחלומותיהם. הדירה הייתה אומנם ישנה ומוזנחת, אך החלוקה הבסיסית שלה הייתה נכונה, ולכן התאפשר להשקיע את מרב התקציב בחידוש התשתיות.

 

במקום למחוק ולהרוס כדי לבנות מחדש, לפעמים מספיקה שבירה של קיר בודד או הסרת מדרגה כדי לשנות נראות של חלל שלם, וזה מה שנדרש במקרה זה כדי להוציא מהחלל את מיטבו ולנצל באופן מקסימלי את גודלו לצרכים פונקציונליים. במהלך השיפוץ, שארך כחמישה חודשים, נהרסה מדרגה שהפרידה בין המטבח לסלון, והקיר במבואת הכניסה הוסר לטובת יצירת נישה חדשה לארון אחסון. פעולה זו אפשרה את הרחבת שטח המטבח ויצירת חלל אחד פתוח.

 

בית בעיצוב כפריהמדרגה בסלון הוסרה

 

עבודות השיפוץ כללו טיפול מקיף בתשתיות חשמל, אינסטלציה, מיזוג אוויר ואלומיניום, שחודש בכל הבית. גם המטבח תוכנן מחדש, נעשתה נגרות לכל הבית, נבחרו ריצופים, חיפויים ופרקט חדש, הדירה נצבעה כולה ובסופו של תהליך עבר חלל הבית סטיילינג מוקפד.

 

בית בעיצוב גווני שחור לבן וחוםגוונים עדינים המשלבים צבעי שחור, לבן ואפור

 

שולחן שחור בסלוןשילוב של צמחייה ירוקה וחמימות בסלון

 

הנקודות המנחות בעיצוב היו בית מינימליסטי בעל קווים נקיים, עם שמירה על תחושת חמימות ומשפחתיות. כמו כן, ניתנה חשיבות למקומות אחסון ופונקציונליות ונעשה שימוש בגוונים עדינים המשלבים צבעי שחור, לבן ואפור עם נגיעות מתונות של צבע וצמחייה ירוקה.

 

דרישת הדיירים הייתה מטבח גדול ומפנק, עם מקומות אחסון רבים ואי שישמש לארוחות יומיומיות. לצד כל אלה ניתן טאץ' שונה לנראות הבית באמצעות שילוב אקלקטי של חומרים: עץ, ברזל ומתכת, משחק של שחור, לבן ואפור ונגיעות של ירוק באמצעות צמחים. מדפים פתוחים נתנו הן מענה שימושי והן מענה עכשווי, המדבר בשפה ייחודית עם נגיעות של פריטים ושיק עדכני.

 

בית חלל פתוחחלל פתוח עם הסלון

 

צמחים במטבחנגיעות מתונות של צבע וצמחייה ירוקה

 

בית כפרי לבן וחום

 

בפינת המשפחה הוסר הקיר הפינתי' במטרה להפוך אותv לחלל מזמין עם אפשרות לקשר עין עם המטבח – מכיוון שלבני הזוג היה חשוב לשמור על התא המשפחתי ולייצר פינה שתשמש בעתיד גם להרחבת המשפחה. בנישה לטלוויזיה תוכנן ארון נגרות, המשלב בתוכו מדפים פתוחים לספרים ויחידות סגורות לאחסון משחקים ופריטים שונים המשמשים את כל בני הבית.

 

פינת משפחה מעוצבתפינת המשפחה שומרת על קשר עין עם החלל הציבורי

 

ביחידת ההורים, שהייתה מאופיינת בצפיפות רבה, המיטה הייתה ממוקמת מול הדלת כשלצידה כניסה למקלחת קטנה, ישנה ומוזנחת וחדר ארונות קטן ולא פרקטי. בתקרה היה בוידעם ישן, שיצר תקרה נמוכה ואנרגיה דחוסה. כאן היה ברור שיש לבצע שינוי מהותי כדי לייצר יחידת הורים מפנקת ומזמינה עם אפשרויות אחסון מרובות. לצורך כך, הבוידעם פורק, ודלת הכניסה למקלחת נסגרה בקיר כדי לייצר מקלחת הורים מרווחת עם ארון.

 

חדר שינה הוריםחדר השינה של ההורים

 

חדר השינה הורחב לטובת יצירת נישה לארון בגדים גדול, המשלב בתוכו גם את הטלוויזיה. גם פה נעשה שימוש בצבעים של שחור, לבן ואפור. נבחר ריצוף בשחור-לבן, הקירות בחללים הרטובים חופו בבריקים לבנים עם רובה אפורה ולארון נבחר צבע אפור גרפיט. שאר הקירות נצבעו בשליכט אקרילי בצבע אפור אבן.

 

מראה אליפסהחדר הרחצה של ההורים

 

אמבטיית הילדים הורחבה על חשבון חדר הכביסה. ארונות תוכננו בהתאמה אישית לאחסון ולכביסה. במסתור הכביסה נבנתה במה עבור מכונת הכביסה והמייבש, ונבחרו אריחים בשחור-לבן עם חיפוי בלבן ורובה אפורה.

 

חדר אמבטיה לבן מבריקחדר האמבטיה של הדירה

 

חדר השינה של הילדה תוכנן בגוונים ניטרליים עם חשיבה קדימה, ונגיעות הצבע היו בסטיילינג ובבחירת האקססוריז. חצי קיר נצבע באפור, ומדפים נתלו לטובת ספרים ופריטי עיצוב.

 

חדר ילדים ניטרליחדר הילדה בגוונים ניטרליים עם חשיבה לעתיד

 

תוכנית הבית החדש:

תכנית בית חדש

 

 

תוכנית הבית לפני השיפוץ:

תכנית לבית

 

הדירה לפני השיפוץ:

 

דירה לפני שיפוץ

 

רשימת ספקים חלקית:

קבלן מבצע: ארמון סבג, שיפוצי ארמון

אלומיניום: נפתלי סבג

פרקט ודלתות פנים: פרקט פור יו

נגרות: אילן נגריה

וילונות: רוזבד

ריהוט: האסם, ניו וינטאג'

אקססוריז ואביזרים משלימים: פתק דיזיין, גולף & קו, מיקה בר, נעמה סגל, מינימליסט, גליפס, הביתה, ה. חבושה, NOMA

 

מרכזית
30 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יופי של עיצוב
הייתי נכנס בשמחה לגור בדירה הזו. תהנו

של מי הדלתות?

וואוו. יפה מאוד. אהבתי..

שאפו לזוג צעיר
ראשית החלטה נבונה לקנת דירה שאינה חדשה, הישנות הרבה יותר מרווחות. העיצוב נעים ומזמין. מרגיע ונקי. אהבתי !!! אפשר לשאול מהיכן הריצוף במקלחות ?

מקסימה ונעימה מאד !!

מושלם!

חמוד מאד!

מקסים
עבודה יפה ואיכותית שפו למעצבת ולכל השאר שעסקו במלאכה. שיפוץ איכותי ומדויק ולמרות שבדרך כלל אני אוהבת צבעוניות השילוב המדויק בין השחור והלבן מונוכרומי מדויק ומקסים!!!

מאיפה שולחן פינת האוכל?

מאיפה שולחן פינת האוכל?

מה הגוון האפרפר על הקיר??
ומאיפה שולחנות הסלון? עיצוב מוצלח

מהמם ומלא בשיק! בטח כבר יגיעו תגובות
אבל זה עניין של טעם. בעיני הכי יפה שילוב כזה של לבן-אפור-שחור-עץ.

יופי של דירה רק....
את הפרקט הייתי מרכיב לאורך ולא לרוחב -זה נותן תחושה יותר טובה של גודל. בס"ה יופי של בית.

יופי של דירה רק....
את הפרקט הייתי מרכיב לאורך ולא לרוחב -זה נותן תחושה יותר טובה של גודל. בס"ה יופי של בית.

דירה יפה, נעימה ופונקציונלית. שאלה:
אהבתי מאוד את המדפים ותומכי המדפים במטבח. אפשר לשאול היכן הם נקנו (בעיקר התומכים)?

מאיפה השולחנות קפה בסלון?

חדר ילדים
נראה כמו פרוזדור של בית חולים

בהצלחה מזל וברכה
תודה לכולם .עמרם סבג . שיפוצי ארמון

שחור לבן... וזברה על הקיר
יש לכם את זה ביותר מפתיע?

מושללללללללם
הכול כ"כ מוקפד עד לפרטים הקטנים... מהממם מאיפה התמונה בסלון? והמדפים במטבח?

לא לא לא
אל תגידו לי שהדבר הזה דרש 500 אלף שקל!!! לא יתכן. לא יתכן!

בית מלא קסם!
בית כלבבי! עיצוב מקסים ביותר! שונה ומיוחד. כל הכבוד למעצבת המוכשרת.

מהיכן השטיח והשולחנות בסלון ?

תשובות לפניות
תודה רבה לתגובות המפרגנות ! 11. נירלט 0540 2. דלתות פרקט פור יו 9.גלרי אייטמס 23.שולחנות קפה טולמנס 15. המדפים אצל נגר והתומכים בהזמנה אצל מסגר

חלוקה בדעתי
מצד אחד חיובי- עשוי טוב, מוקפד והלכו עם הסגנון עד הסוף. אבל השלילי....די רציני השלילי- אני מסתכלת קודם ורק אז קוראת והייתי בטוחה שמדובר בדירת 100 מ. ניתנה לדירה צורה של דירת שיכון בגלל הסלון הארוך של פעם. עם חלל כזה של 150 מ ניתן היה לשחק בצורה יותר יוקרתית, כרגע יש המון חדרים ומרחב ציבורי של פעם. הייתי עושה חלוקה אחרת. הכי גרוע הוא שיש לדירה מרפסת אך היא לא נוספה למרחב

התכונתי גוון אפרפר על הקירות לא בחדר?

מהיכן הריצוף באמבטיות

אפשר לשאול מה מידות המטבח?

דלת כניסה לחדר בזוית
מדוע יש נטייה לישר דלת כניסה לחדר? זה ככ נורא שהדלת בזוית ("חדר ילדה")? אין לי ידע מקצועי בנושא אבל זה נראה לי סביר בזוית ותמיד אני רואה שמיישרים... תודה

תאורה
אשמח לדעת מהיכן התאורה?

המלצות נוספות
בודק...