הפרטים שעושים את ההבדל: גם דירה קטנה יכולה

חושבים שקו עיצובי שמור רק לדירות גדולות? תחשבו שוב! גלו את הפתרונות החכמים, הגישה לעיצוב והתקציב שיהפכו את הבית לאואזיס שאינו מתפשר במראה

Less is More אומרים המינימליסטים המצדדים בקווים נקיים ופשוטים, אבל יגידו גם דיירי הבתים והדירות הקטנות שמעדיפים לחיות טוב, רק עם פחות דברים. מי שמתגורר בחלל קטן, חושב אחרת באופן טבעי, כדי שהמרחב הקיים לא ילחץ ויסגור עליו, וכדי שהחיים בבית יהיו נוחים ונעימים. הנה כמה דרכים להשיג את הרווחה היחסית בדירה קטנה:

סלון קטן

עיצוב: לנה מור, צילום: טל ניסים

סלון קטן

שולחן: קטן, עגול או מתקפל

כשמתלבטים בבחירת שולחן אוכל לשטח מצומצם, חושבים קטן או קטן-שהופך-לגדול. חוץ משולחן מתקפל, שיכול לשמש גם לאירוח של יותר מבני הבית עצמם, קיימות אפשרויות לשולחנות לשניים או לארבעה ואפילו לדלפק או אי שמתפקדים כאזור אכילה ואזור הכנה. דווקא שולחן עגול בעל שטח פנים קטן יותר משולחן מרובע תופס פחות מקום ולפיכך יכול להידחק למקום מצומצם יותר בדירה קטנה. גם צורתו העגולה מאפשרת מעבר נעים ונוח יותר סביבו.
בשביל הסטייל אל תשכחו: את האגרטל עם הפרחים הטריים.

שולחן ערוך

אגרטל בשביל הסטייל

שולחן ערוך

אחסון: כל חלל פנוי נחשב

בדירה קטנה הכול קטן, מהמטבח והסלון ועד אחרון החדרים, אבל מה שגדול באמת הוא המחסור במקום פנוי. לכן חשוב לנצל כל פינה אפשרית לאחסון – לצד הארונות, מאחורי הדלתות וגם במטבח על משטח העבודה או מעט מעליו. בדרך כלל נוטים להשאיר את המשטח ריק לצורך בישול והכנה, אבל למעשה ניתן למקם עליו מעמד כוסות, מתלה לסכו"ם, ערימת קופסאות קטנות ותבלינים ועוד. על ווי תלייה ניתן לתלות כלי מטבח אחרים שאינם כבדים.
בשביל הסטייל אל תשכחו: את קרש החיתוך מעץ.

אביזרים על השיש

צנצנות אחסון על השיש

אביזרים על השיש

ריהוט: צר, שקוף או תלוי

המפתח לדירה קטנה הוא לא רק זה המתאים לחור המנעול אלא הרצפה הפנויה. לכן כל דבר שאפשר לתלות על הקיר – כיסא, טלוויזיה ואפילו כלי ניקוי – ינצל את החלל האנכי במלואו וייצור תחושה מאווררת יותר על הרצפה. כך גם ספות קטנות, שידות צרות, ויטרינה או שולחן שקוף.
בשביל הסטייל אל תשכחו: את התמונה או המראה על הקיר (שגם תגדיל את החלל חזותית).

קיר טלוויזיה כחול

ספה קטנה. עיצוב עינב יהודה, צילום: סוזי לוינסון

קיר טלוויזיה כחול
קונסולה צרה

קונסולה צר במיוחד מבית One Piece, צילום: תמר אלמוג

קונסולה צרה
קונסולה צרה

עומק של לא יותר מ-30 ס"מ. One Piece, צילום: תמר אלמוג

קונסולה צרה

רב שימושיות: גם וגם

למה להשתמש בשני רהיטים כשאפשר לשלב את הפונקציות שלהם ברהיט אחד? שולחן קפה שיש בו אחסון, שולחן כתיבה שהוא חלק מספרייה, אי מטבח עם מדפים פתוחים, מראת אמבטיה שהיא בעצם דלת לארון תלוי, ספסל חלון שהוא גם מקום ישיבה לשולחן אוכל ועוד.
בשביל הסטייל אל תשכחו: לשמור על שפה עיצובית אחידה.

סלון קטן

צבעוניות מונוכרומטית בסלון קטן

סלון קטן
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...