עץ במקום קירות: עיצוב דירה תל אביבית ב-6 שבועות בלבד

נגרות היא המרכיב העיקרי בתכנון ועיצוב דירה בשכונת המשתלה, גם כמחיצות בין חללים כדי להרוויח מקום. רהיטים שעברו בירושה חודשו ושולבו לטעמם של בני הזוג, והכול תוך עמידה בלו"ז צפוף במיוחד

100 מ"ר מ"ר
שירן כרמל
אלה מורגן
אלה מורגן

 

סלון שמתאים לאירוחסלון שמתאים לאירוח קבוע של משפחה וחברים

 

מספר נפשות בבית: זוג פנסיונרים + כלבה

מיקום: שכונת המשתלה, תל אביב

 

קומודה עתיקהברקע קומודה עתיקה ששולבה בתכנון

 

 

בני זוג בגיל פנסיה, איש צבא לשעבר ומורה לפסנתר, ביקשו לתכנן, לעצב ולהלביש את דירתם בתל אביב, כך שתתאים לאירוח קבוע של משפחה, חמישה נכדים וחברים. הסקיצה הראשונה שיצרה המעצבת אושרה לביצוע, ומשם זרמה העבודה ביעילות, תוך שיתוף פעולה והידברות מלאה בין הצוות המקצועי לבעלי הדירה, עד למסירת הדירה לאחר שישה שבועות בלבד.

 

התבוננות במצב הקודם של הדירה לעומת המצב הנוכחי ממחישה את גודל השינוי, שנעשה תוך חשיבה מחוץ לקופסה ושימוש בנגרות במקום קירות כדי להרוויח כל סנטימטר מרובע בדירה. התכנון נסב סביב שולחן פינת האוכל העתיק שעבר בירושה. מאחורי השולחן נבנה אלמנט נגרות, המפריד בין פינת האוכל והחלל המרכזי ובין חדר השינה, והוא מהווה את קיר הכוח, מרכיב מרכזי בתכנון ובעיצוב, כשעליו חריטות זהב בחיתוך CNC שעוצבו במיוחד על פי דוגמה.

 

שולחן וכיסאות סנטימנטלייםספה IDdesign, שולחן וכיסאות סנטימנטליים שרופדו 

 

קיר הכוח בחלל המרכזיקיר הכוח בחלל המרכזי, ויחידת השירות הצמודה. נגרות מזנון: חיים שטרית

 

כיסאות במגוון צבעים

 

אלמנט נגרות זה מחליף את קירות הפנים ותעלות המיזוג עוברות דרכו. מצד חדר השינה הוא משמש כארון בגדים וטלוויזיה, ומצד החלל המרכזי הוא מזנון גדול בפתיחת טאץ'. לצידו מוקמה יחידת שירות, הפונה לחדר הרחצה של האורחים, ובכך פינתה מקום למקלחון מרווח. למעשה אזור המקלחון הקודם בוטל והשטח נוכס לטובת היחידה הגבוהה במטבח.

 

נגרות מטבחנגרות מטבח: חיים שטרית

 

ארון גבוה במטבחארון גבוה במטבח במקום מקלחון

 

תאורה במטבחתאורה: סוהו 

 

דלתות הבית הורחבו תוך מחשבה עתידית על כיסא גלגלים, למקרה שיהיה בכך צורך. הריצוף טבעי ולכן חודש על ידי ליטוש ופוליש. פרקט באזור פינת האוכל הונח כברירת מחדל להשלמות הריצוף החסר ומהווה מעין תיחום לאזור.

 

נגרות בחדר רחצה
נגרות חדרי רחצה: חיים שטרית

 

חיפוי מקלחון

 

חדר השינה של בני זוגחדר השינה של בני הזוג. דלתות הבית הורחבו

 

חדר רחצה בחיפוי בצבע אפור
ריצופים, חיפויים, סניטריה: טופולסקי

 

מראה אובלית
חדר הרחצה הצמוד לחדר השינה

 

המעצבת התבקשה לשלב בתכנון רהיטים נוספים שעברו בירושה, ולכן ריפדה כיסאות בעלי ערך סנטימנטלי לדיירים.

 

מרפסת מעוצבתצוות התכנון דאג גם להלבשת הבית

 

תוכנית הדירהתוכנית הדירה לאחר השיפוץ

 

 תוכנית הדירה לפני השיפוץ תוכנית הדירה לפני השיפוץ

 

 

רשימת ספקים חלקית:

נגרות בכל הבית: חיים שטרית נגרות אמן

ריצופים חיפויים סניטריה ופרקט: טופולסקי

תאורה וריהוט מזנון, כיסאות פינת אוכל ובדי ריפוד: סוהו

כיסאות בר ספה ושולחן סלוני: IDdesign

אקססוריז: פלורליס

 

מרכזית
15 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הדירה נעימה מאוד ויפה .
יש הרמוניה והתייחסות לכל פינה . הארון הגבוה במטבח שוסס

מושלם
עיצוב מושלם. תכנון מעולה. נהנתי מכל חדר.

אלופה!

עבודה יפה לדירה יפה

עבודה יפה, רק הארון האפור הגדול תקוע ומגושם
הוא זר לכל סקאלת הצבעים הנעימה, גדול מדי ובולט מדי ועוד עם ובעל ידיות בולטות. לא משתלב וחבל. מרצפות מצויירות בחדרי אמבטיה - מיצינו מזמן, וגם הן לא משתלבות באופי הדירה.

עמוס

נאה, בעיקר הצבעוניות הנינוחה בסלון
טוב לראות בית של פנסיונרים שאינו בסקאלת אפור-חום-בז'! שיש בו צבע ורעננות. כמה צרימות: גופי תאורה - ערב רב גופים לא קשורים, שמותקנים במיקומים ממש תמוהים, הגוש הכהה של ארון המקרר שתקוע ומעיק כמו סלע באמצע הבית. עם זאת הסך הכל נעים וביתי.

לא הסגנון שלי בכלל, הייתי עושה הכל אחרת

כל הכבוד על התכניות!!
עיצוב חמוד.לא לטעמי, אבל אני חייבת לשתף שהתרגשתי למראה התכניות!! סוף סוף!! כל כתבה לפחות אחד הגיבים מבקש להראות תכניות ובדרך כלל זה לא עוזר. אבל הנה שמת תכניות! שאפו! המשיכו כך!!

חיובי ושלילי
קודם כל בראוו על התוכניות > אימוג'י מחיאות כפיים<. עשוי לעילא ונראה מעוצב. כל הכבוד גם על הגדלת הפתחים. בתוכניות נראה טוב מאוד אבל הרהיטים במציאות הרבה יותר גדולים ממה שמופיע בתוכנית והתוצאה היא שבית 100 מטר/2 חדרי שינה ( גדול!) נראה משום מה צפוף. ואין מעבר מספיק בסלון . במטבח האי היה צריך להכיל כיור ולא כיריים כי ישיבה של נכדים בקרבה לכיריים פחות מומלצת... או כמו בתוכנית = כסאות לא באזור הכיריים

חוץ מזה אהבתי. צבעוניות יפה מאוד.

תודה לכל המגיבים
אני אוהבת ומעריכה את האפשרות להגיד את האמת לפנים!! אני מעצבת בתים עבור אנשים, בני אדם בעלי צרכים שאני מזהה בפגישת הכרות ותוך כדי התהליך. אני בתיאום מלא עם הלקוחות, ויש להם רצונות וטעם משלהם. אולי זה לא הטעם האישי שלכם, אבל תנסו להתבונן ולדמיין את התוצאה עבור הספציפי הזה. ברור שיחידה גבוהה לבנה במטבח היתה לטעמה של רוב האוכלוסיה!! אבל תמיד תזכרו, חובת המעצבת להגשים חלום עבור הלקוח, חלום שעולה לא מעט כסף. אני לא מפחדת להעיז, ועובדת מאוד קשה עבור זה.

לוז..
אלה, אני שמחה שאת קוראת, ומקווה שגם עורכי המגזין המקדשים את המהיר והמיידי יעיינו בתגובה. הגעת לתוצאה אסתטית ונעימה בפרק הזמן שהוקצב לך, אך בעיני אין כל אידיאל לעצב חלל בפרק זמן זה. המהירות, והזריזות לא מאפשרת להגיע לעומקים, והדבר ניכר בפרויקט שלך. לו היה ערך לזמן, למחשבה לעמקות, כותרת כמו שנתנו לכתבה שלך לא היתה נבחרת. וצר לי על הגישה השטחית והרדודה שעורכי העיתון נוקטים בה, פעם אחר פעם. ועדיין, למרות זה, ניכר שיש לך כישרון שוודאי היה מקבל מקום נכבד ייתר בתהליך נכון ומותאם לתקציב ולצורך.

מהמם

תגובה למגיבים
אנחנו בעלי הנכס. חלפו 6 חודשים מסיום השיפוץ. מלכתחילה לא היה לנו עניין בפרסום הכתבה, ורק בשל הערכתנו ותודתנו למעצבת ולצוות המבצע הסכמנו. ברצוננו להאיר(באלף)ולהגיב לחלק מהביקורות: (1) פרק הזמן של 6 שבועות מתייחס לשלב הביצוע. קדמו לו כ-3 חודשים של תכנון מפורט עם המעצבת, הנגר והקבלן, שאיפשר את הביצוע עפ"י תכנון מדויק ומתוזמן מראש, ולא "תוך כדי תנועה" כנהוג, לצערנו, במקומותנו. 2) התכנון לקח בחשבון, בין השאר, צרכים ומשאלות לב שלנו (למשל שימור של פריטי ריהוט עתיקים ונוסטלגיים (דוגמת שולחן האוכל, הויטרינה וכד'). (3)מאז חזרנו לדירה ביקרו בה עשרות אורחים ומבקרים, מרביתם הכירו את הדירה לפני השיפוץ. לכולם רק תגובה אחת : "וואו" גדול על השינוי המוחלט ועל טוב הטעם. מיותר לציין שאנחנו לא מפסיקים ליהנות מהפונקציונליות והאסטטיקה. (4) מאז השיפוץ לא נדרשנו להזמין מי מבעלי המקצוע לתיקונים, השלמות וכיו"ב. תעודת כבוד למעצבת ולצוות המבצע. ומילה אחרונה לעצם הביקורת. ביקורת, במיוחד מצד אנשי מקצוע, צריכה להיות בונה, וודאי לא מעליבה. ראוי שחלק מהמבקרים יפשפשו בתגובותיהם, כלקח לעתיד.

בודק...