איך להגשים את החלום הכפרי?

הלקוחה הגיעה למעצבת מלאה בחששות מהליך הבנייה של בית פרטי, מהר מאוד נגוזו פחדיה ונבנה לו במהירות הבית עליו חלמה, בית בעיצוב כפרי אשר יתאים לסגנון חייה החדש

285 מ"ר מ"ר
425 מ"ר מ"ר
דרור קליש
נעמי יחזקאל - משרד אדריכלות ועיצוב
נעמי יחזקאל - משרד אדריכלות ועיצוב

עיצוב כפרי מבט מבחוץ

בניית הבית כולל כל שלבי התכנון, קבלת היתר וביצוע, ערכו כשנה וחצי

 

הדיירים:  אישה בשנות ה-50, בן זוגה ו-3 ילדים בוגרים

המקום:  אבן יהודה

 

מרפסת של בית כפרי

הלקוחה ידעה בדיוק מה היא רוצה – בית בסגנון כפרי ולכן לא התפשרה ובנתה בית מאפס

 

בעלת הבית חששה תחילה מכניסה לפרוייקט של בניית בית פרטי. היא ידעה שמדובר בתהליך ארוך ומייגע, אך עם זאת, ידעה גם להגדיר את הסגנון האדריכלי והעיצובי עליו לא תרצה להתפשר. היא פנתה לנעמי יחזקאל שתעצב את ביתה בסגנון כפרי, תוך שמירה על טעמה האישי והתאמה לסגנון החיים אותו בחרה לשלב בחייה.

 

מטבח פינת אוכל בסגנון כפרי

מטבח רחב ידיים המוקף בגינה, אשר נשקפת בחלונות הבלגים הגדולים

 

החיבור הראשוני בין הלקוחה למעצבת היה חזק והאינטואיציות שלה כיוונו אותה לשלב כוחות ולהתחיל יחד את פרויקט פרק ב' בחייה. כאשר יש חיבור טוב וכימיה מוצלחת בין אנשים, זה מתכון מצוין להצלחה – תוך כדי התהליך, התגלתה הלקוחה כאישה חזקה, אנרגטית וחמה, שהפכה במהרה לחברתה של המעצבת. הלקוחה הייתה בעלת רצון ללמוד ולחקור ולהיות שותפה אמיתית לתהליך התכנון והבנייה והביאה עימה לתוך התהליך כוחות ואנרגיות נפלאות. אישה שבחרה בשינוי מהותי בתפיסת החיים שלה ואימצה לחייה את ה"צבע הוורוד" תרתי משמע.

 

אבני דריכה בצד הבית

אמנם הבית כולו מוקף חלונות בלגיים שקופים, אך שביל הכניסה והצמחיה מעניקים פרטיות

 

לוחות הזמנים והתקציב שהוקצו לפרויקט זה היו מאתגרים. שלב התכנון המוקדם עד הגשת בקשה להיתר נמשכו כפחות מארבעה חודשים, היתר הבניה התקבל תוך חמישה חודשים ותהליך הבניה, עד הכניסה לבית, ערך פחות משנה: כ- 9 וחצי חודשים בלבד. מהשלב הראשוני של בחירת מגרש וצעדי התכנון הראשונים של העמדת הבית במגרש ועד כניסתה של הלקוחה לביתה החדש, חלפו כשנה וחצי סה"כ.

 

רחבת הכניסה רוצפה באריחים
רחבת הכניסה הירוקה רוצפה באריחים בהתאמה אישית

 

על-מנת לעמוד במסגרת תקציבית, עם כמה שפחות ויתורים, העבודה נוהלה עם דוח תקציב והקצאת אומדן לכל סעיף וסעיף בכדי לשמור על שליטה מבוקרת בהוצאות הבניה. פעמים רבות, האילוץ דווקא הוא שמביא בדרכו לפתרונות עיצוביים מיוחדים – כך למשל שולבו שתי דלתות עץ עתיקות ביחידת ההורים וחדר הרחצה שתאמו לקו העיצובי של הבית. כמו גם שידת הנגרות, מיד שניה, של רוש בובואה, ששולבה לחדר הרחצה ביחידת ההורים.

 

חדר רחצה מרהיטים יד שניה

על מנת לא לחרוג מהתקציב, נאספו רהיטים מחנויות יד שנייה בשוק הפשפשים

 

הבית תוכנן על קומת קרקע ובעל פתחי חלונות בלגיים היקפיים המשקיפים מכל חלל הבית לחצר הגינה והחוץ. הכניסה לבית המגורים מלווה בשביל המכוסה בצמחיה עד דלת כניסה רחבה. אזור רחבת הכניסה, רוצף באריחים, בהתאמה אישית. דלת הכניסה הראשית עשויה מסגרות ובהם חלונות שקופים, המאפשרים קשר עין עם העוברים בשביל הכניסה אך מוצנעים מהרחוב.

 

בכניסה לבית דלתות זכוכית גדולות

עבור הכניסה לבית נבחרו דלתות זכוכית גדולות ועליהן וילונות רכים במקום דלת עץ כבדה

 

תקרת הבית הגבוהה משופעת וחשופה בעלת קורות עץ מולבן, נפרשת מעל חלל אחד פתוח, אך עם זאת התכנון מאפשר לכל פונקציה לקבל את המרחב שלה בחלל הפתוח. בקיר הבריקים הלבנים בסלון נתלו ציורים שקיבלה הלקוחה מאביה. הציורים של נחום גוטמן, מוסגרו ושולבו להפליא בקיר המרכזי בסלון.

 

שידת טלויזיה בצבע ורוד

עבור הסלון נבחרה סקאלת צבעים ורודה ולכן השידה הישנה של בעלת הבית נצבעה מחדש

 

בסלון הבית תלויה תמונה של פריחת שקדיה, שבעל הבית צילם. מתמונה זו בחרנו את הגוון הוורוד אשר שולב בסקלת הצבעים לסלון. שידת נגרות ישנה של בעלי הבית נצבעה מחדש בגוון וורוד בהיר ועל הספות החומות, זרקנו תוספת כריות קטיפה ורודות. גוף התאורה הוסיף שיק לחלל, שלמעשה מורכב משילוב מעמד מצלמה ישן מקורי, עליו הולבש אהיל עם אותם גוונים.

 

תאורה אהיל

למטבח שעוצב גם הוא בסגנון כפרי, הכולל אי ומשטח עץ בצבע, תוכנן חלון רחב ממדים עם אדן בולט. המשך משטח העבודה במטבח, חודר לחלון הבולט מקיר הבית, היוצר מישור המשכי, מחומר דקטון, המכפיל את שטחו של משטח העבודה עצמו.

 

תקרת הבית חשופה ועשויוה קורות עץ צבועות לבן

תקרת הבית חשופה ועשויוה קורות עץ צבועות לבן המעניקות לבית תחושה אוורירית ונעימה. מטבח: עדי וארז נגרים

 

באגף הפרטי בקומת הקרקע, תוכננה יחידת ההורים, הכוללת חדר רחצה וחדר ארונות שהמשיכו את הסגנון העיצובי של הבית, תוך בחירת חומרי גמר תואמים. חיפוי אבן בחדר הרחצה, שימוש בדלתות עתיקות מפרוק ושידת נגרות עתיקה מקורית, ששולבה בחדר הרחצה וגופי תאורה מעוצבים.

 

חדר השינה כיחידה עם חדר ארונות ואמבטיה פרטית

חדר השינה תוכנן כיחידה עם חדר ארונות ואמבטיה פרטית וגם הוא זוכה בחלון גדול הפונה לגינה

 

לבית המגורים תוכננה קומת מרתף רחבת ממדים, המשמשת כיחידה בפני עצמה. בעלת חלונות בלגיים רחבים המכניסים הרבה אור טבעי לחלל. גם בחלל המרתף בחרנו להשתמש בחומרי גמר וגוונים בהירים שישמרו על תחושת חלל ושפה עיצובית המשרים קלילות ורוגע.

 

המרתף כיחידה נפרדת

המרתף משמש כיחידה נפרדת, הצבעים הבהירים והחלונות הגדולים מקנים אווירה רגועה וקלילה

 

באופן כללי חומרי הגמר שנבחרו לחוץ ולפנים הבית הם בגוונים בהירים כמו הבריקים הלבנים, האבן, גג הרעפים הלבן, פרופיל החלונות בגוון אבן. השילוב בין הגוונים הבהירים המקנים תחושת רוגע לבית, אפשרו מקום לביטוי ושילוב צבעים נועזים יותר כוורוד, החום, הצהוב ומקום להכניס פרטי אומנות ללא יצירת תחושת עומס יתר. החומרים, הפריטים והצבעים שנבחרו, השתלבו יחדיו ויצרו תחושה הרמונית בבית בסגנון אישי וייחודי המותאם כל כך לבעלת הבית.

 

הגשלת השיש על חשבון אדן החלון

הגשלת השיש על חשבון אדן החלון מגדילה את שטח העבודה ויוצרת קשר בין המטבח לגינה

 

תמונות נוספות:

 

דלתות עתיקות

 

 

ריצוף קרמיקה

 

שביל כניסה

תכנון גינה: רפאל ויצמן

 

חלון צרפתי במטבח

 

 

ויטרינה זכוכית

 

 

מקרר סטאנד אלון

ריצופים: נגב 

 

רשימת ספקים חלקית: 

ריצופים: נגב

תאורה פנים וחוץ: אופק תאורת חוץ ופנים

תכנון גינה: רפאל ויצמן

 

שער 553
14 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עיצוב מטורף!!
תכנון מהמם של אור וצבעים

מקסים

הגשמת החלום הכפרי
בית חדיש עם צביון אישי הכל מקסים אפילו השידה הורודה שמכניסה עניין

מהמם! חוץ מהמזנון הורוד הכל מושלם!! שאפו :)

זה הבית שאני חולמת לגור בו...
עם עוד קצט רהיטים בסגנון עתיק... ושכל הריצפה תהיה פרקט מעץ אמית בגבני לבן שמנת משופשף, ולהוסיף אגרטלים עם פרחים אמיתיים... הפינה של הכיור, מסביב לבית והמיטבח מושלמים!!!

זה הבית שאני חולמת לגור בו...

מהמם

מקסים לחובבי הסגנון. מקווה שחלון המטבח פונה צפונה
(קשה לדעת מהצילומים), ואם אכן זה חלון צפוני זה מקום נפלא לעציצי תבלינים. בכל כיוון אחר לדעתי הוא יכניס הרבה יותר מדי שמש וחום.

נראה מצויין לחובבי כפרי
עשוי לעילא בסגנון שכבר 5-10 שנים להיט בישראל (אפשר לשלב דברים יותר חדישים בשוק ואז נראה יותר מעודכן). הביצוע מדוייק וטוטאלי. ש לי כמה בעיות בכתבה. דובר המון על מחיר ותקציב אבל לא צויין מהו. יש פה סוג של הטעיה קלה כי מצטייר שהמחיר הוא משהו אפשרי אבל מהתמונות החומרים שנבחרו טווח בינוני/גבוה. כנל מטבח, תאורה, חלונות, גג וגינה. שום דבר לא זול או בתקציב נמוך. אפילו הדלתות כביכול שבגלל אילוץ תקציב חסכו כסף עולות יותר מדלתות פשוטות. הריצוף יפיפה אבל דורש הרבה עבודה ולא מומלץ למי שלא מודע לזה. הגינה היפה מאוד קצת מיושנת ודורשת הרבה תחזוקה (הרבה גיזומים בגלל קרבת עצים וכיסוח דשא) . אם ביחידה זו רצפת שומשום אז שוב - רצפה בעייתית. אין בכתבה חדרי ילדים בוגרים. אני משערת חלק עיקרי 185 מר ויחידה 100? למה צריך לנחש? כמה חדרי שינה? חסרה אינפורמציה חשובה לכתבת אדריכלות ולא רק עיצוב

כמעט מצויין
זו כמובן שאלה של טעם, אבל השידה הוורודה הכעורה והמנורה העומדת על חצובה, ממש פוגמות במראה הכללי. רצוי גם להשקיע באמנות אמיתית לקישוט החללים.

תאורה
התאורה הדקורטיבית היא של - "BaBoo"...

מקסים!
יוצא מן הכלל!

יופי של בית כייפי

פשוט מקסים ואישי
פשוט מקסים ואישי. אמנם לא מקורי אבל מלא באופי. מרשימים לוחות הזמנים הקצרים ועבודה מול תקציב מהודק. מאחלת לה פרק ב מדוייק ומאושר

int(0) cat: 560prof: 0
המלצות נוספות
בודק...