בית פרטי בכפר סבא שלא מתבייש להיות פונקציונאלי

בית משפחתי רחב ידיים בכפר סבא עמד ריק כשנה, עד לרכישה וכניסתם של הדיירים החדשים, זוג ושלושת ילדיהם. העיצוב החדש הותאם לצרכיהם המדויקים של בני הבית וכלל הקפדה על פתרונות אחסון חכמים, הנדסת אנוש ונוחות משתמש

600,000
400 מ"ר
יואל אליווה
ליז זומר
ליז זומר

ריצוף שיש טבעיקומת קרקע בעלת תקרה גבוהה ומרשימה וריצוף שיש טבעי בהיר, יוצרים מראה מרווח 

הדיירים:  זוג + 3 ילדים

המקום:  כפר סבא

 

בית פרטי, תוכנן ועוצב מחדש עבור צרכי זוג הורים ושלושת ילדיהם. הבית נבנה על ידי קבלן ועמד ריק כשנה, כך שנדמה שהמתין רק לדייריו החדשים. הבית מתפרש על פני שלוש קומות וכולל 320 מ"ר בנוי, נוסף לחצר של 90 מ"ר. בשלב ראשוני בתהליך העבודה מול מעצבת הפנים, הוגדרו במדויק הצרכים והציפיות של בני המשפחה. המטרה הראשית הייתה יצירת בית פונקציונלי המעוצב בסגנון מודרני מוקפד, המשלב פתרונות אחסון דקורטיביים ומודולריים, לצד מרחב ונוחות המאפשרים חווית משתמש ברמה גבוהה. קומת הקרקע מרווחת ומשתרעת על פני כ-100 מ"ר, כאשר השילוב בין המטראז' רחב הידיים לצד תקרה גבוהה ומרשימה וריצוף שיש טבעי בגוון בהיר יוצר תחושה של מרחב ואווריריות. על אף ששטח הקומה המרווח מהווה יתרון, גודלו של החלל דרש התייחסות עיצובית מיוחדת, במטרה למלא את תחושת הריק וליצור מראה ביתי ומזמין ותחושה של בית.

סלון צבעוניבסלון מוקמו ספה בגוון ניטרלי וכורסאות צבעוניות בגוונים של טורקיז וחרדל, בדגש על בדים הניתנים לניקוי ותחזוקה

מאחר ולמשפחה היה חשוב ליצור מטבח פעיל ופונקציונלי המשרת את בני הבית, הושם דגש על משטחי עבודה מרווחים והנדסת אנוש. כך תוכנן אי המשמש לעבודה ואחסון וכולל גם אזור ישיבה בגובה שולחן, במטרה לאפשר לילדים נוחות ישיבה מרבית. אזור הישיבה צמוד למשטח עבודה נוסף גבוה יותר, המאפשר עבודה נוחה. גוון המטבח השולט הינו שחור, אשר מקנה מראה אלגנטי לחלל, ומאפשר לשלבו ללא הגבלה עם כל גוון נוסף. הצבעוניות הלא שגרתית יוצרת פוקוס על אזור המטבח, אשר נחשב לאזור הפעיל ביותר בבית. הקיר הניצב מול האי היווה אתגר בפני עצמו ולבסוף הוחלט לשמש כקיר תצוגה לבקבוקים, עבור בני הזוג חובבי היין. באמצעות עיבוי גבס, תוכננו בקיר גומחות עגולות שקועות המאפשרות אחסון לא סטנדרטי של בקבוקים לצד מראה ייחודי ומעניין. הגומחות בעלות גב מעץ אלון ונתחמו בברזל מכופף בעובי המספק עמידות להערמת בקבוקים בתוך הנישות שנוצרו. התוצאה משלבת פתרון פרקטי ודקורטיבי לתצוגה ולאחסון של בקבוקי היין.

מטבח פעיל פונקציונלילבני הזוג היה חשוב ליצור מטבח פעיל ופונקציונלי המשרת את בני המשפחה

מטבח מודרניבתכנון הושם דגש מיוחד על משטחי עבודה מרווחים והנדסת אנוש

ארונות מטבח שחוריםגוון המטבח השולט הינו שחור, אשר מקנה מראה אלגנטי לחלל, ומאפשר לשלבו ללא הגבלה עם כל גוון נוסף

כניסה גדולה מהחצרהקיר מול האי היה אתגר בפני עצמו, ולבסוף נבחר לטובת אחסון לא סטנדרטי של בקבוקי יין

רעיון לאיחסון בקבוקיםבאמצעות עיבוי גבס, תוכננו בקיר גומחות עגולות שקועות המאפשרות אחסון לא סטנדרטי של בקבוקים לצד מראה ייחודי ומעניין 

אילוץ נוסף בחלל עלה בתכנון קיר הטלוויזיה הממוקם בחלל המשותף לסלון, המטבח ופינת האוכל. הקיר, אשר תחום מצדו האחד בויטרינה ומצדו השני ניצב המטבח, לא אפשר הצבה של רהיט לאחסון המדיה. כפתרון, נוצר עיבוי של הקיר על ידי גבס, בתוכו מוקמה הטלוויזיה. כל פריטי המדיה, ביניהן הממיר, רוכזו בתוך המטבח באמצעות הכנות מתאימות. הקיר חופה בטפט דקורטיבי דמוי עץ, כאשר התוצאה הסופית שומרת על מראה מוקפד ומינימליסטי.

קיר עם טלויזיההקיר עובה על ידי גבס ובתוכו הוטמעה הטלויזיה. כל פריטי המדיה, ביניהן הממיר, רוכזו בתוך המטבח

חיפוי של טפט דמוי עץחיפוי של טפט דקורטיבי דמוי עץ  יוצר במראה מוקפד ומינימליסטי

אזור הסלון עוצב מתוך חשיבה פונקציולית פרקטית, המשלבת בדי ריפוד הניתנים לניקוי ותחזוקה קלה, ושולחן סלון המאפשר אירוח מודולרי והפרדה של השולחנות. הצבעוניות המגוונת כוללת ספה בגוון נייטרלי, לצד נגיעות צבע משמחות המגיעות בדמות כורסאות צבעוניות בגווני טורקיז וחרדל. את המראה הכללי משלים שטיח התוחם ומגדיר את חלל האירוח.

כמענה לחיבתה של בעלת הבית לצבעים עזים, נבחר עבור אזור פינת האוכל ציור בצבעוניות הכוללת גווני צהוב, חרדל וטורקיז, אשר מתכתבים עם צבעוניות הריהוט, האקססוריז והפריטים המשלימים בסלון. במטרה לייצר פתרונות אחסון המאפשרים שמירה על סדר וארגון בבית באופן יומיומי, תוכנן רהיט דקורטיבי הממוקם מול דלת הכניסה לבית. הרהיט משלב אזור אחסון עבור תיקי בית הספר ומתפקד בנוסף כספריה דקורטיבית לתצוגה של פרטי נוי שונים.

שולחן סלונישולחן הסלון מאפשר אירוח מודולרי והפרדה של השולחנות

כורבאות צבעוניותמעל פינת האוכל נתלה ציור בגווני צהוב, חרדל וטורקיז המתכתבים עם גווני הרהיטים השונים

בקומה השנייה תוכננו חללי המגורים והיא כוללת חדר לכל ילד, וכן פינת משפחה וסוויטת הורים מפנקת. חדרי הרחצה שופצו והותאמו לצרכי הדירים החדשים. קומת המרתף משמשת כחדר המשחקים, והיא כוללת שטח ענק ובו משחקי שולחן וכן פינת ישיבה ובה חלל צפייה בטלוויזיה, המשמש גם לאירוח.

יחידת הוריםיחידת ההורים המרווחת עוצבה בסגנון מודרני המשלב טפט גאומטרי בגוון נייטרלי

חדר רחצהחדר הרחצה הצמוד שופץ במלואו

קיר צהובחדר הילדים עוצב בסגנון סקנדינבי המשלב נגיעות צבע באפור וצהוב

רשימת ספקים חלקית:
אביזרים:  oblibop ID Design, ביתילי
שטיח: השטיח האדום

553
4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בית מקסים,
סגנון מענין.

מושלם. מהיכל המתקן למגבות באמבטיה?

לא מתבייש להיות פונקציונלי? כמה מטופשת הכותרת
וגורמת לי לחפש אחרי אקסטרא פונקציונליות שהפלא ופלא לא בכתבה הזו כנראה. הבית נחמד וחביב. קיר הטלויזיה ללא מדיה עליו הוא פתרון לא חדש אבל מצויין. יש לי כבר שנתיים "עין" על טלויזיה והממיר רחוק. פתרונות אחסון חכמים, הנדסת אנוש ונוחות משתמש? איפה? יש איזה צילום עם חתיכת ארון לבן בסגנון שונה מהשאר וזהו. איפה התמונות? לגבי המטבח= העיצוב יפה אבל פןנקציונלי? הכיריים ליד הוילון זה מסוכן ויש אופנה חדשה לוותר על קולט מייד אחרי ויתור על ארונות עליונים לכוסות או מתקן יבוש כלים. אלו דברים פונקציונליים. . אולי אפשר לתקן את הכתבה על ידי הוספת תמונות ?

כפר סבא
מד מדהים יפהיפה מה בנוגע לעיצוב של דירות בנות 120 - 100 מטר ? נשמח אם האתר יכול מדי פעם להעלות דירות כאלה.

בודק...