חשיפה לצפון: הבית שקיבל חיים חדשים בתקציב זעום

עם תקציב מוגבל במיוחד ורצון לרענן, ביקשו בעלי הבית לחמם את האווירה בביתם תוך נגיעה קלה של צבעוניות מתאימה, ודגש על משפחתיות ואירוח. הקאץ': כל המוצרים היו חייבים להירכש באיזור צפון הארץ בלבד

40,000
140 מ"ר מ"ר
עדי אביקזר
ריטל וולף
רוית פרנק עיצוב פנים וסטיילינג

הדיירים: זוג הורים ו-4 ילדים קטנים
המקום: ליד קרית שמונה

 

לאחר כ-4 שנים באותו הבית החליטו בני הזוג לעשות שינוי, ולהכניס קצת סטיילינג. היו להם חלומות רבים וגדולים, אך תקציב לא מאוד גבוה בלשון המעטה, בהתחשב בסטיילינג של בית בסדר גודל כזה. עד כדי כך היה התקציב זעום, שבתחילה סירבה מעצבת הפנים לעבוד על הבית, אבל הזוג התעקש ולאחר ביצוע סדרי עדיפויות ובדיקה שוטפת של התקציב הושגה הסכמה והעבודה החלה.

 

בבית היה קיים דיסוננס בולט בין האדריכלות של פנים הבית לבין הריהוט הישן, הצבעוניות הלא קיימת והאקוסטיקה הבעייתית. בבית לא הייתה קיימת אווירה משפחתית פרקטית למשפחה בת 6 נפשות, כך שהאתגר היה כמובן לטפל באקוסטיקה הבעייתית בחלל הציבורי, ליצור חמימות משפחתית ופרקטית וגם סביבת אירוח אינטנסיבית, תוך מתן דגש וייחודיות לבית המיוחד מבחינה אדריכלית. אתגר נוסף: הוחלט שכל הרכישות יתבצעו בצפון הארץ בלבד, בלי גיחות למרכז.

הרעיון בעיצוב הפנים והסטיילינג היה להשתמש במצב הקיים שהאדריכל המנוסה עבד עליו רבות, אך לשדרג אותו בעזרת דברים יחסית פשוטים. הדגש על האירוח בסלון הביא את המעצבת לבחור בספה יחסית גדולה וצבע בסיס כהה עם נגיעות בהירות. הרצון לרכך את האווירה הוסיף וילונות כפולים המשתלבים נהדר עם גוון האלומיניום.

קמין

כריות צבעוניות

תמונות מנדלה

קמין עצים

כוס קפה שחור

בגלל חשיבות פינת האוכל עבור המשפחה, חיפשה המעצבת לתת דגש מיוחד לחלל, היות והוא לב הבית. זה נעשה על ידי רכישה של שולחן גדול וגוף תאורה בהזמנה אישית, שאף נותן דגש לתקרה המיוחדת.

מנורות מעוצבות לחדר אוכל

פינת אוכל

לפינת הטלוויזיה הוכנסה חיות וצבעוניות נעימה, היות וילדי המשפחה נמצאים בה הרבה. הייתה חשיבות לנוחות ולאופציית האירוח גם בחלק זה של הבית, ולכן הוכנסו פינת ישיבה מודולרית ויחידות אחסון. 2 כסאות ישנים שופצו ורופדו, וגם פינת האח שודרגה על ידי החלפת גופי התאורה והנחת שטיח מתאים עליו יונחו פופים במהלך החורף.

ספה מודולרית

תמונות

פינת כניסה לבית

הבית לפני העיצוב:

בית לפני שיפוץ

לפני שיפוץ

חלונות גדולים

רשימת ספקים חלקית:

שולחן פינת אוכל: רהיטי גבעת השלושה

כסאות + פינת מטבח + סלון: "רפאל " קרית שמונה

אקססוריז: "מרקש" קיבוץ הגושרים

גופי תאורה: ביתילי

גופי תאורה מעל האח: מחסני תאורה

גוף תאורה בייצור מיוחד: ידיד אנוש

רהיטים נוספים: איקאה ק. אתא

553
25 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מסקנה ! כמה שתקציב יותר מוגבל התוצאה טובה יותר

הייתי רוצה לראות איך נראה הבית לפני... אבל התמונות
כל כך חשוכות שאי אפשר. מצחיק

מקסים!!! תהנו

תמונות
אשמח לדעת מהיכן ה 3 תמונות בסלון האפור?

עדין ונעים

לא הבנתי - איפה הטיפול באקוסטיקה?
התקרה נשארה כשהיתה, הקירות כנ"ל, איך טיפלו בבעיה כמו שהגדירו המעצבות "האתגר היה כמובן לטפל באקוסטיקה הבעייתית"... מעבר לזה הסטיילינג נאה. פינת המשפחה ממש מתוקה.

אקוסטיקה ותמונות
האקוסטיקה טופלה עי הכנסה של הרבה בדים וילונות כרות. שטיח וספה גדולה וזה פתר את בעיית האקוסטיקה . 3 התמונות נרכשו בביתילי

מהמם! מאיפה התמונות בסלון?

כשבית מתוכנן נכון אפשר על ידי סטיילינג לעשות שיפור
ללא צורך בשיפוץ ובעלות נמוכה. הסטיילינג חביב מאוד אבל הבית (אח, חלונות, מיקום פונקציות) יפה כבר במקור. בעית האקוסטיקה- איך נפתרה?

לזה לא קוראים עיצוב
להחליף ספה באחרת ושולחן אחד בדומה לו לא נקרא עיצובמעבר לכך אין שינוי מהותי לא במטבח ובאווירת הבית למעט ניסיון לא מוצלח לצלם את הלפני ללא תאורה ואת האחרי להציף בתאורה שיראה יפה ובהיר והאקוסטיקה איך נפתרה ? נו באמת!!!!

מהמם! מאיפה התמונות בסלון?

תשטבה לגבי האקוסטיקה נמצאת למטה בתגובות
לגבי האקוסטיקה ראו תגובות מטה ...

הבית המואר
איזה כייף של שדרוג ובמחיר כל כך נמוך. ממש אומנות! הבית הואר וקיבל צבעים מרעננים. אהבתי את הריהוט. כל הכבוד למעצבות שהצליחו להוציא תחת ידן פנינה כזו ובמחיר מוגבל ונמוך. מה שמוכיח שמה שחשוב יותר זה טעם טוב וכבוד ללקוח ולא גחמות מקצועיות

מדהים
שאפו ענק.

וואו!
כל זה ב- 40,000 ש"ח בלבד? מדהים!

ויהי אור
המשפחה ממש יצאה מחושך לאור. לפני החלפת הרהיטים הבית היה חשוך ואפלולי ונראה שבני הבית נזקקו לפנסים כדי לפלס דרכם. אחרי החלפת הרהיטים הבית לפתע הואר באור יקרות. כנראה הספה, השולחן והכיסאות הם גם גופי תאורה במשרה חלקית. סליחה, אמנם לא כל הקוראים הם מעצבי פנים או אדריכלים, אבל הם גם לא מטומטמים. בבקשה צלמו את הבית כמו בני אדם גם לפני וגם אחרי.

גוףהתאורה מעל פינת האוכל
כיצד ניתן ליצור קשר עם בעל המקצוע ולהזמין? לא מוצאת אותו בגוגל בית מקסים!!

אם תחשיכו יותר את התמונות של "לפני"
אז הבית של "אחרי" ייראה הרבה הרבה יותר מדהים........

צילום הבית לפניי ואחרי
נראה לי שההבדל הוא בזה שלפניי השינוי, הבית צולם באופן הכי חובבני שיש, כנראה בסמארטפון של מישהו, ולאחר מכן צולם ע"י צלם מקצועי. ממש לא נראה לי שזה הוצג כך על מנת להבליט את השינוי בכוונה. בעיניי הבית עבר שיפור רב! הצבעוניות נעימה ויש אלמנטים מיוחדים. אהבתי מאוד, כל הכבוד למעצבת!

נעים בנשמה!
מה מקשקשים פה כל ה״מבינים״ למיניהם?! בתקציב כל כך נמוך, יש פה שינוי מוחלט של האווירה בבית! רכות, צבעוניות והמון שמחה שמקבלת את פניך מייד עם הכניסה. ועל זה כך הכבוד :)

וואו איזה תגובות בלי פורפורציה
הבית נעים מאד ומאד אהבתי שאפשר לעשות שינויים כ"כ משמעותיים גם בתקציב זעום זה בהחלט נותן תקווה

צילום בחושך לפני וצילום מואר אחרי ב-40,000 ש"ח ?!
יקר !!!

הקורות עץ בתקרה כל כך לא קשורות לאופי הבית
היו צריכים לעשות קורות מעץ מולבן

פינת ישיבה אפור - טורקיז
פינת הישיבה האפור- טורקיז מאוד יפה. איפה נקנתה ? תודה רבה.

אשמח לדעת מאיפה 3 התמונות בסלון. הן יפייפיות

בודק...