ממלכת הילדים בכרכור: לכל ילד הותאם חדר בעיצוב אחר!

כשהגיעה המעצבת לבית הפרטי בכרכור היא פגשה את שלושת הילדים כשלכל אחד רצונות ושאיפות כיצד לעצב את חדרו. בשיתוף פעולה יצרו המעצבת והילדים בית שמותאם בדיוק לכל בני המשפחה

170 מ"ר
יפתח ירושלמי
 עדי מינץ
 עדי מינץ ושושה וליש

סלון ביתי

 

הדיירים: זוג + 3

המיקום: כרכור

התבקשתי להתאים את הבית לצרכי המשפחה, זוג הורים ושלושה ילדים, ולעצב לכל ילד חדר ייחודי משלו. ליצור פתרונות אחסון נוספים, תכנון העמדה בחדרים והתמודדות עם עמודים ונישות.

 

אקססוריז בסגנון ישראלי

 

מדובר במשפחה שאוהבת טבע ולכן ניתנה חשיבות רבה לשילוב הפנים והחוץ, בעזרת פתחים רבים ולאפשר לירוק לזלוג פנימה. באופן כללי לא היה מקום לשינויים משמעותיים במבנה אך ניתנו דיוקים והתאמות על בסיס הקיים.

 

פתרונות איחסון

מציאת פתרונות אחסון תוך התאמה למצב הקיים

 

המטבח כפרי וצנוע, עם מקומות אחסון ויציאה למרפסת ירוקה. לא רצינו לוותר על גישה החוצה לטובת ארוחות בוקר וערב בחוץ. המשפחה לא רצתה אי, אבל כן רצתה שולחן אוכל קטן המוסתר מהחלל הציבורי ומאפשר פרטיות ללא קשר עין עם הטלויזיה שבסלון.

 

מטבח עם שולחן

מטבח ובו שולחן אוכל ויציאה למרפסת הירוקה

 

בסלון התבקשה המעצבת ללכת על קו נקי, בהיר ומינימליסטי המשלב טורקיז ומעט צהוב. נבחרו רהיטים בצבעים נייטרלים ונגיעות של צבע בכריות, באומנות ובאקססוריז. הנישה הפינתית עם ארון החשמל נסגרה בנגרות ליצירת ארון גדול ופונקציונאלי.

 

אמנות בסלון

אמנות בסלון: נעמה סגל

 

בקומה העליונה הפיחה המעצבת חיים במבואה שעד אז היתה מיותמת על ידי תכנונה מחדש עם פינת ישיבה ופינה למחשב וסביבה מוקמו הילדים – כל אחד מוקם לפי גילו ורצונו.

 

עבור הילדה ה"כמעט מתבגרת" כפי שהיא כינתה את עצמה. הבובות שהיו בחדרה הוחלפו בכריות, הצבע הורוד הוזהב ונרות תפסו את מקומן של הפיות. על מנת לנצל את החלל לסדר את הריהוט בצורה מיטבית נוצרו נישות בעומקים שונים, בפינת החדר ממוקם עמוד שמנע מלהצמיד את המיטה לקיר. על מנת למקם אותה באותה הפינה יצרה המעצבת מדף ייעודי, פונקציונאלי ודקורטיבי ברוחב העמוד. הקירות נצבעו בגוונים שונים של אפור ונבחר שטיח עגול שמטרתו לתת תחושה של מרחב גדול יותר בחדר שהוא מעט צר.

 

חדר של ילדה בת 11

החדר של בת ה-11, עבור ילדה שהופכת לנערה

 

עוצב לילד אנרגטי במיוחד אשר הוריו בקשו ליצור עבורו מקום רגוע, מסודר ומכיל, עם מעט גירויים והרבה מקומות אחסון לכל הקשקושים. לאחר מיון, סידור והעמדה מחודשת של הרהיטים בחלל, נבחר הצבע כחול ומרגיע. מרבית המשחקים אוחסנו ועבור הבובות הקטנות נתלתה מגירת דפוס ישנה שנותנת כבוד לאוסף המכובד.

 

אוסף בובות

החדר של בן ה-7, מציג לראווה את אוסף הבובות שלו

לבנם הקטן , ילד מתוק במיוחד חייכן ועליז, תוכנן תחילה חדר בגווני שחור, אפור וצהוב. אך כשנכנס הלקוח הצעיר לתמונה הוא הודיע שהוא בכלל רוצה חדר צבעוני, וביקש לכלול בו את כל הצבעים האהובים עליו: אדום, ירוק, כחול וצהוב. אלו הם גם גווני הרכבת שהוא מאד אוהב שתלויה כעת על הקיר.

 

חדר ילד מעוצב כמו רכבת

החדר של בן ה-4, צבעוני כמו הרכבת שהוא אוהב

 

ההורים לעצמם ביקשו מרחב עדין ונעים, לא מקושקש, בלי מוסכמות וטרנדים. מקום שכיף לשהות בו ולהתעורר בו בכל בוקר. המעצבת שילבה נגיעות של זהב עם צהוב חרדלי חי מחד ואלגנטי מאידך.

 

חדר הורם בעיצוב על-זמני

חדר ההורים, רגוע ושקט בעיצוב על-זמני

 

הלבשת חדר שינה הורים

 

אקססוריז לחדר עבודה

 

 

ארון פתוח וסגור

החדר של הבת

 

חדר ילד צבוע בצורה מיוחדת

מיטות הילדים: האוס אין

 

רשימת ספקים חלקית:

אומנות בסלון – נעמה סגל
שולחן סלון – גלריית וסטו

כרכור 553
13 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עבודה יפה. שאפו.
בית מלא חיים ונותן מקום לכל ילד. אהבתי מאוד. תהנו!

בית נאה וצבעים נעימים, יותר מדי פריטי מקסטוק
מספיק עם צילומי תקריב של פריטים ייחודיים-כמו-של-כולם (שני הצילומים המיופייפים לקראת הסוף) ראינו, הבנו. חִזרו לפרטים בעלי ערך אישי-תרבותי. בבית הספציפי הזה דווקא יש מספיק תוכן אישי גם בלי ההתחנחנות.

בית נעים וחמים

ארון
היכן נרכש הארון בחדר ההורים?

אתם זוכרים שאנחנו ב- 2019
משמים (אני כותב את המילה בזהירות) גינרי עד כדי חוסר הבנה, מהם שיקולי המערכת? תשלום? יש לי שאלה אחת: מי שם עציצים על שידות בצידי המיטה? אני מבין שתגובתי לא תפורסם. מאחל, מעומק ליבי, למשפחה בריאות ונחת.

סתמי
כיריים בקצה ארונות המטבח ליד פתח הם מתכון לאסון. חוסר הבנה בסיסי בתכנון מטבח. למה בדיוק הבית הסתמי הזה שכמוהו יש אלפים בכל חור בישראל ראוי לפרסום?

בית מזמין, חמים, נעים ופונקציונלי. אהבתי!

חטאים של הקוראים - כולנו מחפשים את הפגום?
גם אני. מודה. יותר קל לנו בעין לזהות מה לא בסדר ולהעיר מאשר להגיד לגיא שכתב למטה - מה אכפת לך עציץ מפלסטיק ליד המיטה. שם בא להם.

זה הבית של המעצבת עצמה
איזה גיבוב שקרים כאילו עיצבה עבור אחרים...

מאיפה המתלה לשרשראות בחדר ההורים?

בעיני, פשוט מקסים!
ביתי, ונעים מאד למגורים.

עיצוב יפיפה
אוהבת מאד את הסגנון הנקי ועם זאת הרבה חמימות מאיפה השטיח בחדר של הילדה?

בית יפיפה
כפרי אוורירי נעים יפה מאד

בודק...