מרפסות בכל מקום: שיפוץ בית על צלע הר

הבית חולק לשני אגפים, כאשר בכל אחד מהחדרים יש יציאה לגינה או למרפסת הצופה אל הנוף. חומרי הגמר שנבחרו מכניסים אליו חמימות ועושר

1,300,000
260 מ"ר
עידו אדן
שטיינמץ לור אדריכלות
שטיינמץ לור אדריכלות

פינת אוכל וסלון אורירי

 

הדיירים: זוג + 3 ילדים
המיקום: צופים

הבית תוכנן עבור משפחה בת 5 נפשות, זוג ושלושה ילדים קטנים. המגרש נמצא על צלע הר והטופוגרפיה התלולה הכתיבה עלייה של 18 מדרגות למפלס הכניסה. כיוון שהמגרש צר וארוך מבואת הכניסה ובה דלת ברזל שחורה מוקמה במרכז הקומה שחולקה לשני אגפים: באגף אחד הסלון ופינת האוכל החגיגית. בסלון ויטרינה ענקית מקיר לקיר שיוצאת למרפסת גדולה הנמצאת קומה מעל הרחוב ולכן חשופה לנוף הפתוח והאינסופי של שדות ירוקים.
באגף השני המטבח המרווח, שירותי האורחים וחדר משפחה/עבודה גדול. מהמטבח יציאה לגינה האחורית, שבה דשא, מצללה, מטבח חוץ ועצים. לבקשת המשפחה תוכננו שני רהיטי הטלוויזיה בסלון ובחדר השינה של ההורים בצורה שמאפשרת עם סגירת דלתות הרהיט להסתיר את מסך הטלוויזיה. כשדלתות הרהיטים סגורות נחשפים מדפי הספרייה משני הצדדים וכשהם נפתחים מתגלה המסך.
סלון ישראלי
ריהוט סלון – טוקאסה
גופי תאורה בסלון ופינת אוכל
כיוון שהמטבח הגדול הוא לב ליבו של הבית בשגרת היום יום, מוקם במטבח אי גדול עם 6 מקומות ישיבה ובצמוד אליו חדר המשחקים של הילדים, שמאפשר לקטנים לשחק בקרבת הגדולים ועדיין להשאיר את "הבלאגן" בשליטה. בחדר המשחקים יש גם פינת עבודה גדולה לשני אנשים.
מטבח בצבע חרדל
 תאורה:תומס תאורה
קיר בריקים במטבח
פינת עבודה ליד מטבח
בכל החלונות ודלתות האלומיניום בבית נבחר הגוון השחור וכן הצבע השחור של רעפי הגג ושל מעקות החוץ, עומדים בקונטרסט לגוון הלבן הבוהק של כל קירות החוץ. בניגוד לחזיתות המבנה הנקיות והמינימליות, חומרי הגמר שנבחרו לפנים מכניסים חמימות ועושר: במטבח חופה הקיר הארוך בבריקים בהירים עד התקרה (אותם בריקים נבחרו גם לחיפוי קיר דלת הכניסה ולעמודונים במרפסת הסלון), ונבחר גוון חם וידיות מוזהבות שונות. בכל פרטי הנגרות שולב גוון אלון טבעי ובשירותי האורחים חופו הקירות בטיח וגה אפור מחוספס. אריחי הריצוף הענקיים של קומת הכניסה משמשים גם כריצוף מרפסת הסלון הגדולה ובכך נותנים תחושה של רצף וגודל בסלון. לריצוף שאר משטחי החוץ נבחרה אבן טרוורטין בגדלים משתנים שמכניסה גם היא חמימות.
פינת אוכל
פינת אוכל – ביתילי
וטרינה זכוכית
מדרגות ברזל צבוע לבן בחיפוי מדרכי עץ אלון מובילות לקומה הראשונה. מעל חלל המדרגות הושאר פתח גדול בתקרת הבטון על מנת להכניס אור טבעי למדרגות. בקומה הראשונה שלושה חדרי ילדים, חדר רחצה, חדר כביסה וחדר שינה של ההורים ובו חדר רחצה פרטי. מחדר ההורים וגם מחדר הרחצה שלהם יש יציאה למרפסת פרטית שצופה גם היא אל הנוף הפתוח.
מדרגות מעץ
חדר שינה לזוג
בחדר הרחצה של ההורים נבחרו ברזים בגוון זהב שמשלימים את סגנון הרטרו של האריחים ויוצרים מחדר רחצה אסתטי ונעים. בחדר הרחצה של הילדים נבחרו ברזים שחורים ותוכננו שני כיורים על מנת להקל על השימוש.
חדר רחצה עם אריחים לבנים
ריצופים וחיפויים חדרים רטובים – נגב
חדר רחצה לזוג
שרותי אורחים
חדר השינה של הבת עוצב בגוונים ורוד-ירוק-שחור-לבן ולאחד הקירות נבחר טפט ירקרק בהיר בדוגמת כוכבים. חדר הבנים עוצב בגווני תכלת-אפור-שחור. חדר הילדים השלישי משמש נכון להיום כחדר צעצועים.
חדר ילדה בצבעי ירוק
חדרי ילדים- babiez
בקומת המרתף שלושה חדרי שינה נוספים ושני חדרי רחצה שמשמשים כחדרי אירוח כיוון שהמשפחה מארחת הרבה בשבתות. למרתף כניסה נפרדת היישר ממפלס הרחוב.
מרפסת מפנקת
ריהוט חוץ – גנים ושושנים
מרפסת מפנקת
ריצוף פנים וחוץ – שיש אלוני
בית מבחוץ
 
רשימת ספקים חלקית 
אלומיניום- כוכב
תאורה- תומס
שטיחים- בית השטיח והפרקט
פרגולות- אלוקל
גינה- עמרי רוזנבלום
דקורציות- חבושה

 

553
29 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חיובי ושלילי
הבית נראה מקסים. יפה במיוחד המטבח , המרפסות החלונות והפתיחות לנוף. השלילי במקרה הנוכחי נובע דווקא מדעה אישית-1. בישוב כזה הדבר הראשון שאני מחפשת הוא המרחב המוגן/מקלט ואיך שולב אבל בכלל לא רשום בכתבה. הכל נראה מאוד חשוף. 2. המחיר נשמע נמוך מדי לתוצאה. קשה לי להאמין שזה התקציב. (260 בנוי, 4 חדרי רחצה לפחות, גינה, מרפסות , מטבח יפה וארונות בנויים. המחיר 5000 למר הוא לבניה סטנדרטית) 3. התמונות מעוותות ומתוחות 4. המרתף שנמצא מעל הקרקע כקומה ראשונה - מישהו יכול להבהיר לי איך זה עובד? הישוב בו הבית שלי בארץ גם ממוקם על צלע הר עם מפלסים אבל אין לנו אישורי מרתפים.... לשון החוק = "מרתף" - חלק מבנין, שהחלל בין רצפתו לתחתית תקרתו נמצא כולו או חלקו מתחת למפלס פני הקרקע המתוכננים או פני הרחוב לאורך יותר מפאה אחת של החלל, ושפני תקרתו אינם גבוהים יותר מ-1.02 מטרים מפני הקרקע האמורים או מפני הרחוב; *** בעיה אחרונה היא בעיה עם הקרקע שיש לישוב עם כל מיני תביעות ואי בהירות לגבי חוקיות הקרקע ועסקאות מפוקפקות. (בנוסף חלק מהאדמה נגזלה אבל אני לא יודעת אם בית זה על האדמה הגזולה)

בית או דירה?
רפרפתי בתמונות וחשבתי שזו דירה גדולה, עם מרפסת נדיבה...אבל אז גיליתי להפתעתי שמדובר בבית פרטי... אין קשר בין המגרש לבית (לפחות לא ניכר מהתמונות) יושבים במרפסת עם קיר בנוי אל השכנים ומעל המכוניות. נכנסים לבית מהחניה בין החומה לבית... אין אפילו עץ או ערוגת פרחים בכניסה?! ככה נראית דירה בעיר. תכסית גדולה מדי למגרש - והופ! לא נשאר ממנו כלום. אז בשביל מה בכלל לבנות בית?! לגבי הפנים - מרחק המטבח מפינת האוכל לא סביר. חדר ההורים צר להחריד. הספריה בסלון כעורה במיוחד. הפנינה היחידה בבית זה המטבח.

עבודה יפה ומוקפדת, שאפו! מדהים!

מהמם, תענוג לעיניים
בית מקסים , גם פונקציונלי, וגם חמים ונעים, שילוב צבעים מהמם, באמת רק פרט אחד ממש קטן המנורות השחורות שאני לא מתחברת אליהן, אבל חוץ מזה מושלם!

הספריה ניראת כמו מטבח ויש קצת אי סדר בחללים

השעון הכי יפה

בית או דירה?
רפרפתי בתמונות וחשבתי שזו דירה גדולה, עם מרפסת נדיבה...אבל אז גיליתי להפתעתי שמדובר בבית פרטי... אין קשר בין המגרש לבית (לפחות לא ניכר מהתמונות) יושבים במרפסת עם קיר בנוי אל השכנים ומעל המכוניות. נכנסים לבית מהחניה בין החומה לבית... אין אפילו עץ או ערוגת פרחים בכניסה?! ככה נראית דירה בעיר. תכסית גדולה מדי למגרש - והופ! לא נשאר ממנו כלום. אז בשביל מה בכלל לבנות בית?! לגבי הפנים - מרחק המטבח מפינת האוכל לא סביר. חדר ההורים צר להחריד. הספריה בסלון כעורה במיוחד. הפנינה היחידה בבית זה המטבח.

דירה מקסימה ונעימה

עיצוב סביר ונעים, 2 פרטים הפריעו לי ממש
1. המנורות השחורות המכבידות, ואלה שדבוקות לתקרה עוד חות נעימות לעין 2. הרעיון עצמו מצויין, אבל האלמנט המגושם של מסתור המסך מקלקל את הרושם. וכמובן מתיחת הצילומים מאוד לא מקצועית. מפתיע שיש צלם שמוכן להיות חתום על זה.

איפה צופים ? בישראל ?

איפה צופים ? בישראל ?

הבית
כל הכבוד לשתי האדריכליות, מזמן כבר לא ראיתי תכנון כה מושלם ומוקפד.

בית בצופים
הייתי רוצה מאוד להשתעמם בבית היפה שפורסם. בתגובה למשה. ואכן על טעם! וריח אין על מה להתוכח

היישוב צופים נמצא מעבר לקו הירוק

איפה צופים ? בישראל ?

נראה מדהים! צופים זה ליד כוכב יאיר?

שעון חיקוי
השעון הוא חיקוי גרוע. חבל שעם תקציב כזה לא מצאתם לנכון להשקיע בדבר האמיתי.

צופים היא התנחלות בגדה המערבית
והיא נבנתה על אדמות שהופקעו מתושבי הכפר ג'יוס הסמוך, בנוהל הרגיל שבו מדינת ישראל מכריזה על אדמות של פלסטינים כ"אדמות מדינה" ומקפיה אותן להקמת התנחלויות. למתנחלים זה זול, לתושבי ישראל זה עולה הרבה מאוד.

מקסים
ומדובר בישוב שנבנה על קרקע פרטית שנרכשה בצורה מסודרת ולא על אדמות כפר .

תחקיר "גלובס": מחיר ההסתבכות של היישוב צופים
כמו שאמר מגיב 21 לנו זה עולה המון. למי שרוצה להרחיב את הדעת שיעשה חיפוש תחקיר "גלובס": מחיר ההסתבכות של היישוב צופים או יכניס לינק https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001027557

צופים היא התנחלות בגדה המערבית
והיא נבנתה על אדמות שהופקעו מתושבי הכפר ג'יוס הסמוך, בנוהל הרגיל שבו מדינת ישראל מכריזה על אדמות של פלסטינים כ"אדמות מדינה" ומקפיה אותן להקמת התנחלויות. למתנחלים זה זול, לתושבי ישראל זה עולה הרבה מאוד.

זו לא קרקע פרטית -אלה לפחות 1400 דונם
שהופקעו מאדמות הכפר ג'יוס. זה שאלו אדמות חקלאיות שהמדינה גונבת בעזות מצח מהתושבים הפלסטינים, קוראת להן אדמות מדינה ומחלקת אותן לעמותות מתנחלים לא עושה את זה חוקי, כשר או מוסרי. "השיטה הנפוצה ביותר שבה משתמשת מדינת ישראל כדי להפקיע אדמות היא ההכרזה על אדמות מדינה. השיטה מבוססת על פרשנות ישראלית לחוק מהתקופה העות'מאנית (מ-1858) שאיפשר לסולטן להפקיע לרשותו קרקעות שלא נזרעו ולא נעבדו במשך שלוש שנים ברציפות. לאורך השנים פעלה ישראל לאיתור אדמות שאינן מעובדות בגדה המערבית, והכריזה עליהן כאדמות מדינה. ההכרזה מבוצעת באמצעות "צו בדבר רכוש ממשלתי" שמוציא המינהל האזרחי, שבו ניתנת הודעה לתושבי האזור שהקרקע הופכת לאדמת מדינה. הצו מאפשר ערעור בתוך 45 יום בפני ועדת ערר צבאית. בדרך זו הפקיעה ישראל קרוב למיליון דונם שהם כחמישית משטח הגדה המערבית. חשוב לציין כי מאז שנחקק החוק ב-1858, תחת השלטון העותומאני, ולאחר מכן תחת השלטון הבריטי ולאחר מכן תחת השלטון הירדני מעולם לא היתה פרשנות כה דרקונית לחוק ולא נעשה שימוש כה נרחב בכלי החוקי שנועד בשעתו לעודד עיבוד של קרקע ולא מנגנון השתלטות על אדמות." דוח בצלם. ולגבי ג'יוס וההתנחלות צופים: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%27%D7%99%D7%95%D7%A1

גם רמת אביב היצה ישוב ערבי

זו כתבת עיצוב ולא פוליטיקה
בכל מקרה- רק הישראלים רגישים לנושא גזילת קרקעות וכו. בעולם כולו הנושא נסלח (כולל הישראלים שסולחים לאחרים כמו : אמריקה, אוסטרליה, אנגליה ועוד..) . צריך לזכור שהאדמות הגזולות , כפי שהגדיר כאן מישהו, נגזלו בעבר מספר פעמים, ובין היתר נגזלו מבני ישראל ... ועכשיו בני ישראל חוזרים לאדמותיהם.. כאמור רק ישראליים מאשימים את עצמם ואפילו אם הם בכלל לא אשמים!!

ללא נושא
מקסים. תכנון מעולה. ממש יפה,

אמנם כתבת עיצוב אבל קשה לעיכול
מפריע גם עבירות בניה שמראים בכתבות אחרות (כמו כאילו גראז' שבעצם משמש לחדר) ומפריע ישוב על אדמות גזולות. במדינות אחרות נסלח כי קרה מזמן או מזמן יחסית. בצופים מדובר על שנות השמונים.... עדיין תוהה לגבי המרתף ואיך הוכשר ?

ימותו הקנאים
יופי של בית, וכל הכבוד על החלוציות. כל האנטישמים פה צריכים לדבר ככה על תל אביב שזה באמת אדמה כבושה, ולא על צופים שמעולם לא גרו שם ערבים. ואגב, הארץ הזו שלנו!! גם אם בחוקי נירנברג נכתב אחרת.

כאן זה ארץ ישראל!! והעיצוב ישראלי טיפוסי ורגיל
אדמות גזולות , נסלח לא נסלח את מי זה מעניין?> ארץ אוכלת יושביה!!.כאן זה ארץ ישראל!! דעות פוליטיות והזויות תגיבו בבלוגים אחרים. עבירות בניה..מה יש לכם אנשים? אהבתם את העיצוב או לא אהבתם? כל השאר לא מעניין בבלוג הזה!! עוד בית רגיל טיפוסי ישראלי, נראה נעים בסה"כ. זהו.

תוצאה מרשימה מאוד
קודם כל בנוגע להיבט הפוליטי, כ"כ עצוב לקרוא את התגובות כאן כאילו כביכול האדמות האלה הן אדמות גזולות וכו'. בתור אחת שגרה בבית (מעוצב ;) ) ביו"ש מאושר לחלוטין כמו כל יתר הבתים ביישוב שלי, חשוב להדגיש שכמעט כל הבנייה ביו"ש היא מאושרת כדת וכדין מול המדינה. ומה שלא המדינה דואגת להרוס מהר מאד, אל דאגה.. למרות שגם מתוך המעט הזה את הרוב ניתן להסדיר בחוק עם טיפה הבנה ורצון טוב, בו בזמן שבכפרים הערביים בתוך שטחי ישראל משתוללת בנייה חסרת מעצורים ופיקוח. סתם לזרוק סיסמאות לאוויר עוד לא הוכיחו נכונות של הדברים.. בנוסף לכך, מדובר במשפחות שהן מלח הארץ תורמות למדינה לפחות כמו תל אביבי ממוצע ועוד הרבה מעבר לכך.. שירות צבאי ושירות מילואים מלא, השתלבות בתחומי עיסוק שונים התורמים למדינה, מחנכים את ילדינו לאהבת העם והארץ ועוד.. אז למה היחס הקר והמנוכר הזה?! מדוע כשמראים כאן באתר כתבה על בית ע-נ-ק-י ששיך לזוג צעיר (שרק התחתן!) בכפר במשולש כפי שפורסם לפני כמה שנים, שברור שנבנה ללא שום היתר ופיקוח וגרים בו אנשים שלא תרמו דבר וחצי דבר למדינה זוכה לתגובות הרבה יותר אוהדות ורלוונטיות לתחום העיצוב? למה נוח לכם יותר לחבק אנשים מן הצד השני של המתרס ואילו לבני עמכם להושיט כתף קרה ומלאת ביקורת זועמת? כותבת בכאב.. לגבי הבית עצמו, נראה שהושקעה בו מחשבה רבה. המטבח מדהים. בחירת הצבעים מושלמת! מה שהפריע לי הוא הריחוק המוגזם של פינת האוכל מהמטבח. נראה לא כ"כ פונקציונלי וודאי שעבור משפחה שמרבה לארח כפי שנכתב בכתבה.. בנוסף, בחדר ההורים חסר לי קצת צבע שישבור את הלבן הקר.. גם הכניסה לבית נראית מאולצת משהו.. איפשהו בין מכוניות חונות לא עושה טוב לעין, מעניין למה תוכנן כך. חוץ מזה יופי של בית!

בודק...