נוף הנפרש דרך מסגרת: עיצוב וילה פסטורלית בשרון

ברחוב שקט בשרון, בנוף הנפרש למרחקים, קמה וילה מודרנית משפחתית המשלבת אלמנטים של מפתחים ומסגרות שמכניסים את הנוף מבחוץ פנימה.

5,000,000
480 מ"ר
עודד סמדר
סרג' בן דוד
סרג' בן דוד

הדיירים: זוג + 4 ילדים
המקום: הוד השרון

אדריכלית אחראית: סהר קושניר

ברחוב שקט בשרון, בנוף הנפרש למרחקים, קמה וילה מודרנית משפחתית המשלבת אלמנטים עכשוויים עם פסטורליות מקומית. הבית תוכנן להתאים לטעמה, צרכיה ואורח חייה של משפחה הכוללת הורים וארבעה ילדים בגילאים שונים.

 

המשפחה ביקשה לעצב בית שאינו מנקר עיניים בן קומה אחת מעל הקרקע, ולשלב פרטיות עם פתיחות אל הגן. לכן עוצב הבית כמסגרת בטון בצורת "ח" אטומה בשני הצדדים, ופתוחה בצירוף של ויטרינות – אלמנטים של בטון דמויי עץ וקונסטרוקציות פלדה בשתי הפאות הארוכות. הפרופורציות האופקיות של בית בגובה קומה אחת מעל הקרקע משרות רוגע, נינוחות וצניעות בהתאם לבקשת הדיירים.
חזית בית פרטי יוקרתי
חזית כניסה – אלומיניום- אלום טכניק 
כניסה צידית לבית יוקרתי
כניסה לבית – אלומיניום- אלום טכניק
במהלך תהליך התכנון והביצוע נרקמו יחסים הדוקים עם הלקוחות ולאור עיסוקם בתחום הבנייה נמצאה שפה משותפת אשר תרמה להפוך רעיונות קונספטואליים לפתרונות פיזיים כולל פרטים ייחודיים הקובעים את האופי הייחודי של הבית. חומרי הגמר נבחרו בהתאמה לאופי המודרני/מינימליסטי של הפרויקט: בטונים, ויטרינות זכוכית ואלומיניום, קורות פלדה אנכיות ואופקיות.
מדרגות מרחפות
מדרגות עלייה לקומת הכניסה.
חלל המגורים מאכלס פונקציות פתוחות ורציפות הכוללות כניסה, חדר אוכל, סלון, מטבח וחדר משפחה. ההפרדה בין אזור המגורים לחדרי השינה מתבצע דרך דלת סמויה המשולבת בקיר דקורטיבי מסרגלי עץ אנכיים.
סלון מול סלון ענק
מבט סלון למטבח 
סלון לבן גדול
מבט מהסלון לכיוון כניסת הבית . (קיר צד שמאל) 
סלון ענק ומטבח גדול
מבט סלון / מטבח לכיוון גינה אחורית . אלומיניום- אלום טכניק 
חדרי השינה מתוכננים ומעוצבים בצורה פונקציונלית עם תקרות גבוהות וחשיפה מקסימלית לאור טבעי ולגינה.
חדר רחצה הורים עם אמבטיה
חדר רחצה הורים 
כיור כסף מיוחד שירותי אורחים
תכנון הגן והפיתוח תואם את השפה העיצובית של הפרויקט כך שהבריכה ניצבת לבית בקו ציר הכניסה הראשית ומותירה שטח למדשאה מרווחת מוקפת עצים. בקרבת הבריכה הוקם מבנה קל מפרופיל בלגי מזוגג המאכלס שירותים ומקלחת פנימית.
גינת אחורית מול סלון
מבט פנים חוץ לסלון גינה אחורית. 
בריכה פרטית ענקית
מבט מכיוון הבריכה לחזית האחורית של הבית. 
המרתף תוכנן כך שיוצף באור טבעי באמצעות חצר אנגלית מדורגת עשירה בגינון החצויה על ידי גשר גישה לדלת הכניסה. החזיתות השקופות הפונות לרחוב ולגינה האחורית מייצרות מצב בו ניתן לראות את הגן עם הבריכה "דרך" המבנה, עוד לפני הכניסה לבית.
חצר אנגלית מעוצבת חצר אנגלית מדורגת .
חצר בית פרטי מעוצב
חזית אחורית
שרטוט
קומת הקרקע
שרטוט
קומת המרתף
רשימת ספקים חלקית:
ריהוט – ציון מלכה
אלומיניום-
ריצופים וכלים סניטרים– החממה
נגרות  – מגיד מחמג'נה
ארון כיור אמבטיה קוריאן – רגבה
אריחי מתכת תל מימדים המשלבים תאורה נסתרת – איתי בר און
מדרגות – הראל יניב פרויקטים בע"מ
תאורה – דורי קמחי
אדריכלות ועיצוב נוף: איתמר עיצוב בנוף

 

553
17 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

וואו

איזו גינה נהדרת. תהנו.

מהמםםם
תהנו לכם

וואו!!

בית מהמם

מושלם! בריאות טובה אושר ונחת בקן החדש שלכם (:

לא הסגנון שלי בכלל, אבל התוצאה אסתטית לפחות
כמובן שזה עוזר שהכסף נשפך כמו מים. לפחות הקפידו על איזושהי נעימות מסויימת לעין, כי רוב אלה שבוחרים בסגנון עיצוב מינימליסטי ופשוט- פשוט-פשוט, יוצרים חדרים ומרחבי מגורים שדומים לחדרי עינויים של דאע״ש. לבריאות, בהצלחה והרבה הנאה מהבית.

wow איזו רמה !!!!!!
המדרגות ממש כמו אלמנט פיסולי והצמחייה המדורגת מזכירה לי גן יפני.אריחי המתכת הכהים משדרים יוקרה אלגנטית וסולידית...אין מילים זההה וואו הצלחתם לרגש אותי הפעם .

יפה מאוד, אבל גם מנקר עיניים

בית שכולו וואו
ומספיק אם כל הכותבים והמגיבים על כמות הכסף שנשפכת האם זה האישיו פה או ההנאה להסתכל ולקבל השראה?!?! כי לא תמיד כסף מביא טעם משובח .אז מספיק עם צרות העין ולהכנס אנשים לכיס :0 ...כל אחד ויכולותיו .מדובר על עיצוב ...!!!וכאן יש עיצוב יוצא מן הכלל וברמה גבוהה מאד !!!!! הנאה צרופה !!!

וואו בענק. שאפו!!!

הרבה הרבה זמן לא ראיתי בית כזה יפה

מה נסגר עם החלונות ?
התארחנו בבית דומה מאוד באוסטרליה באזור עם אקלים דומה לשלנו. חלונות ויטרינה ענקיים האלה לדעתי לא מתאימים לאקלים, אני מכירה את זה אישית, היה מאוד לא נעים, חממה קשה מאוד, חוסר בידוד, וחורף , כמו שאמרו הבעלים, מאוד קשה לחמם כאשר הטמפרטורות צונחות. נכון שזה יפה מאוד, אבל לא רלוונטי ולא פרקטי. אשמח לדעת כיצד טופל כאן עניין המיזוג והחימום.

מבנה מוצלח, עיצוב מוצלח , גינון מוצלח (+ ביקורת)
הכל מצויין בבית הזה. אהבתי. למרות שלא הייתי בוחרת אישית במודרני . מרגיש חם ונעים יחד עם יוקרתי ומעוצב. HAVING SAID THAT עדיין יש לי ביקורת (די חריפה לפי האני מאמין שלי) אם היה לי 5 מליון לבית לא כולל אדמה הייתי בהחלט בוחרת עיצוב בסגנון בנייה תואם אקלים. בסכום כזה הייתי מעסיקה יועץ בנייה ירוקה. חוסר מודעות לאקלים ולסביבה בעייני זו בערות. אין מילה אחת בכתבה על הסביבה או משהו בבניה שנעשה מתוך מחשבה כזו.

בית ותכנון מקצועים אבל...
בית אלגנטי תכנון מקצועי למרות שאין זה טעמי ...התכניות מפורטות ומקצועיות אבל חסרים לי תצלומים של חללים נוספים במרתף ובאזור האישי להתרשמות.

מדוייק להפליא!
קו נקי מינימליסטי במינון נכון ממש לטעמי

קו נקי ותכנון מקצועי,
עיצוב מודרני וחדשני, צמחיה המשתלבת בפרופיל הבית ובנוף ירוק .

בודק...