עוצר נשימה: ביקור בבית של אדריכלית

פטיו מרהיב, עיצוב כפרי ונוף מהחלומות: ביקור בתמונות בביתה של אדריכלית שהחליטה לעצור ולעצב גם לעצמה

350 מ"ר
אלעד גונן וזאב ביץ
עדי גל-שמעוני ומאיר גל - גל אדריכלים

הדיירים: אדריכלית ומשפחתה

כשהנחתום מעיד על עיסתו: הבית של אדריכלית עדי גל-שמעוני, ביתו ושותפתו למשרד של האדריכל הותיק מאיר (דיגי) גל, נוצר בתהליך של כמה שלבים. "שנים לפני שהתחלתי לחשוב לעצמי על בית חלומותינו הקמתי יחד עם בעלי גולן משפחה", מספרת גל, "גרנו בדירה קטנה עם שלושה ילדים קטנים ורק לאחר שהיא נעשתה צפופה החלטנו לרכוש משק באחד מהמושבים במרכז הארץ. זו הייתה נקודת ההתחלה ממנה באיטיות התחלתי לרקום את החלום".

עם קבלת ההחלטה לרכישת חלקה במושב, היה ברור לשניים שהסגנון המועדף עליהם יהיה בית טוסקני שמבחוץ ייראה בית כפרי שישתלב בנוף הפסטורלי של המושב. ההחלטה ליוותה אותם בחיפושים אחר החלקה המתאימה, וזו נמצאה כשהיא משקיפה אל השדות שמסביב. בקונספט העיצובי פנים הבית מחולק לשניים. באחד, אלמנטים מחומרים טבעיים, עץ ברזל, ואבן שמתקשרים לחיצוניות, ולצדם שולבו בעיצוב הפנים חומרים תעשייתיים כמו קוריאן ונירוסטה. למרות האווירה הכפרית שחודרת במידה מסוימת גם פנימה, הבית תוכנן מבפנים בקו נקי ושולט בו הצבע הלבן.

 

בית בעיצוב כפרי
כפרי ונקי. מבט כללי אל המבנה

הבית בנוי בצורת האות H, כך נוצרת הפרדה ברורה בין אגפי הבית השונים – חברתי ופרטי, הורים וילדים. הכניסה אליו מתבצעת דרך מרכז הבית ומיד בכניסה נמשך המבט לתוך פטיו מרהיב ודרכו נשקף נוף השדות הפסטורלי של המושב והגינה האחורית של המשפחה. מימין ומשמאל משתרעת מבואה רחבה שמקשרת בין שני אגפי הבית. כאן, מימין, נמצא האגף החברתי שמתאפיין בחלל גבוה במיוחד עם קורות עץ בהירות חשופות המעודדות את תחושת החמימות בחלל. לב המרחב הוא מטבח לבן רחב ידיים שבמרכזו אי ישיבה ל- 6 סועדים, כולו עשוי ממשטחי קוריאן, עם יציאה לדק קדמי שנועד לארוחות אינטימיות יותר. במרכז האזור החברתי ממוקם חדר אוכל מרווח ובו שולחן וסביבו 18 כסאות עור רחבים ונוחים שמתאימים למשפחה שאוהבת לארח, ולצדו סלון אירוח רחב ידיים עם קמין שמקבץ סביבו את יושבי הבית בחודשי החורף. הדק במרפסת האחורית נועד לאירוח רב משתתפים ואירועים גדולים יותר.

 

דק קדמי בבית פרטי
יציאה אל דק קדמי ישר מהמטבח

 

מטבח לבן
זוית במטבח הלבן 

 

מטבח לבן
מבט כללי אל המטבח והנוף. דגש מיוחד הושם אפילו על המנדפים שמעל הכיריים

 

מטבח לבן
לבן וחום בשילוב צבעים מצוין וחמים

 

אחסון במטבח
לא מעט אחסון תוכנן כאן במטבח

 

שולחן אוכל ארוך
מבט רחב על החלל הציבורי

 

סלון משפחתי שחור קטיפה
הצצה אל הסלון המשפחתי הגדול והנוף שנשקף ממנו 

משמאל לכניסה נמצא אגף המגורים. במרכזו ממוקם חדר משפחה ומשחקים וכל חדרי השינה מקובצים יחד. ארבעת חדרי הילדים עם אמבטיה ושירותים נמצאים בקרבת יחידת ההורים שבזכות גודלה נהנה הזוג מפרטיות מלאה וזו כוללת חדר אמבטיה גדול במיוחד וחדר ארונות. באזור השינה של ההורים ישנו קיר שלא מגיע עד התקרה וכך מגדיל את תחושת המרחב האחיד. אל צדו האחד של הקיר צמודה המיטה, ומצדו השני חבויים שידת אחסון ושולחן איפור. לתחושת הפרטיות של ההורים נוספה יציאה ישירה לדק אירוח אחורי, ובו נמצא הג'קוזי המשפחתי ומקלחון חיצוני שממחיש באופן סופי ומוחלט שאת הבית הזה תכננה, ובסוף גם מתגוררת בו, מישהי שמבינה דבר או שניים בעיצוב.

 

מסדרון מחבר בין חלקי הבית
מסדרון מחבר בין חלקי הבית

 

חדר שינה של הורים
חדר השינה המרווח של ההורים

 

אחסון ושידת איפור בחד שינה
אחסון ושידת איפור בחדר השינה של ההורים

 

חדר ארונות בחדר הורים
חדר הארונות של ההורים

 

חדר אמבטיה מעוצב
אחד מחדרי האמבטיה

 

חדר טמבטיה מעוצב
חדר אמבטיה בקווים נקיים ורגועים

 

ספריית עץ מעוצבת
חדר המשחקים והמשפחה

 

חלונות בלגים
מבט מחלונות המסדרון אל החצר הירוקה

 

חדר עבודה מעוצב
חדר עבודה בבית

 

בית פרטי מפואר

 

תכנון גינה לבית פרטי
תכנון גינה מוקפד וצבעוני

 

יציאה לגינה בבית פרטי
סגנון טוסקני כפרי מובהק מבחוץ

 

שולחן אוכל ארוך בבית פרטי
פינת האוכל הגדולה והחמימה

דלת כניסה
הקפדה על כל הפרטים הקטנים

 

בית פרטי מדשאה

 

תכנון בית פרטי תוכניות

 

 

234
403
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...