עושה לביתה: בית מודרני וחם בקדימה

בית דו משפחתי שתכננה הנדסאית האדריכלות נירית פרנקל למשפחתה עוצב עם תחושת מרחב מקסימלית וחומרים גולמיים, המרוככים בעזרת פינות אינטימיות וססגוניות, חיפויי עץ ונוף ירוק מבחוץ

שי אדם
200 מ"ר
350 מ"ר
שי אדם
נירית ושרה פרנקל – נ.ש פרנקל, אדריכלות ועיצוב פנים
נירית ושרה פרנקל – נ.ש פרנקל, אדריכלות ועיצוב פנים

מספר נפשות בבית: זוג + 3

מיקום: קדימה

תכנון בית דו משפחתי

את ביתה החליטה נירית פרנקל, הנדסאית אדריכלות בעלת משרד המתמחה בתכנון ועיצוב בתי יוקרה, לתכנן וליצור יש מאין ביישוב קדימה שבאזור השרון. הבית הוא חלק מבית דו משפחתי, והיחידה שתכננה משתרעת על פני שלושה מפלסים. המעטפת תוכננה בצורת קובייה, שאפשרה יצירת חלל פתוח ואוורירי הצופה מכל צדדיו אל הנוף הירוק שבחוץ. התכנון המושכל אפשר יצירת תחושה של חללי פנים וחוץ גדולים בהרבה מכפי שהם באמת.

להבדיל מהרבה בתים דו משפחתיים המתוכננים כרפליקה זו של זו, שתי היחידות תוכננו כמו כפפה ליד על פי צרכיהם ומאווייהם של בעלי הבית, זוג ושלושה ילדיהם גילאי 8, 12, 13 תוך הקפדה שהחזיתות יישארו בקומפוזיציה בעלת סדר והיגיון.

המעצבת בחרה בסגנון מודרני, חם ואקלקטי המאפיין את עבודותיה. היא שילבה במרחב חומרים בסיסיים כמו בטון חשוף וגולמי ברצפה וביציקת המדרגות או אבן בריקים – המשמשים כחוט מקשר בין כל אגפי הבית ובד בבד מרככים את הצבעוניות הבהירה ואת הקווים הנקיים של הגושיות המודרנית.  ניכר כי הבריקים נכנסים ועוטפים את החלל הפנימי ומעניקים לו ממד של עומק וטקסטורה.

בית מבחוץ

סלון עם שטיח

קיר בריקים

מבואת הכניסה תוכננה כחלק מחלל הסלון, ובכך נוצרה תחושת מרחב מרווח ואוורירי מכפי שהוא באמת. הגינה משמשת כתפאורה משלימה למתרחש בתוך הבית. החלונות הגדולים חושפים את מרחב החוץ ומדגישים את יחסי הגומלין בין הגינה לפנים הבית.

מטבח

גרם מדרגות בחיפוי פרקט אלון מגוון מבית MODY

דלת כניסהגרם מדרגות בחיפוי פרקט אלון מגוון מבית MODY

פרגולה

בסלון בחרה פרנקל לעבוד עם חומרים ראשוניים כדוגמת עץ לא מעובד ונירוסטה. שטיח הפאצ'ים האתני מחמם את האווירה ומעניק תחושה מודרנית ועכשווית. אחד מה-FOCAL POINTS בחלל הוא כורסת הדרגנט האדומה, האמורפית והאוורירית, המשמשת כיצירת אמנות בחלל הסלון. היא יוצרת תחושת עניין ובד בבד משמשת כנקודת צבע חשובה ומרכזית.

מטבח מודרני

בטון מחולק

המטבח הפרללי חשוף לסלון וכולל פינת אוכל, שמשמשת ביומיום כמוקד לאינטראקציה משפחתית. מעל פינת האוכל תלויים שני גופי תאורה דומיננטיים מנירוסטה מבריקה, שעוצבו בהשראת הים. המראה העוצמתי של השניים משתלב היטב עם שולחן העץ שעשוי מעץ לא מעובד, ויחד הם יוצרים נקודה מרכזית וחשובה נוספת במרחב הציבורי.

קיר בריקים

חיבור סלון ומרפסת

פינת המשפחה תוכננה כחלל מעט יותר אינטימי. פרנקל בחרה לתחום אותה ולמקמה מאחורי המטבח, רחוק מהחלל הפתוח. בכך יצרה חלל משפחתי דינמי וקז'ואלי, בו הילדים משחקים ומבלים עם חברים. כחלק מהתפיסה יצרה קיר מחופה עץ, המשרה אווירה חמה ואינטימית, ואליו מצטרפים ספה רחבה ומפנקת, אביזרי צפייה ומשחק אינטראקטיביים וכרבוליות.

חדר משפחה חדר משפחה. חיפוי קיר עץ אלון מגוון בעיצוב אישי מבית MODY

שרותים צבעוניים

חיפוי קיר עץ אלון מגוון, ברז, אסלה וכיור פרי סטנדינג מבית MODY

סוויטת ההורים תוכננה כ-OPEN SPACE. מחיצה מפרידה בין החלל הכללי לבין חדר הארונות והאמבטיה, שגם היא פתוחה לחלל. היא נצבעה בגוון אפור חם, ששובר בצורה מאוזנת את הצבעוניות הבהירה. לצד האמבטיה תוכנן ארון צף בסגנון מינימליסטי, המשתלב היטב עם רצפת הפרקט שנפרסה על פני הקומה כולה, וכן במדרגות המובילות אליה.

חדר שינה

חדר שינה הורים. פרקט אלון מגוון מבית MODY

קיר טוליזיהחדר שינה הורים. פרקט אלון מגוון מבית MODY

ארון רחצה

ארון תלוי, פרקט אלון מגוון, ברז ומוצרי סניטציה מבית MODY

אמבטיה סטנדאלון

אמבטיית פרי סטנדינג, ברז, אסלה, ריצוף וחיפוי נישה אפורה מבית MODY 

בקומת המגורים תוכננו שלושה חדרי ילדים, להם חדר רחצה מרכזי אחד. מעטפת כל חדר עוצבה בסגנון קלאסי, על מנת שתוכל ללוות את הילדים לאורך שנים. צבעוניות הקירות מונוכרומטית והריהוט ניטרלי. כדי שכל חדר ישקף את אופיו של הילד שגר בו, נבחר אבזור התואם את האווירה הרצויה בחלל. כך, למשל, בחדר הילדה – הססגונית באופייה – נוצרה נישה ובה ספסל בנוי עם כריות צבעוניות. פרט לכך תוכננו מדפים, עליהם היא יכולה לפרוס את כל החפצים שלה, המשמשים חלק מקונספט העיצוב של החדר.

שטיח בחדר רחצהאמבטיית פרי סטנדינג, ברז, אסלה, ריצוף וחיפוי נישה אפורה מבית MODY

חלוקי רחצה

 פרקט  אלון מגוון מבית MODY 

חדר ילדה

 פרקט אלון מגוון מבית MODY

 

רשימת ספקים חלקית:

ריצוף פרקט, כלים סניטריים, חיפויים, ברזים: מודי קרמיקה

ריהוט: סיאם

תאורה: לייט אין

נגרות: נוריאל דורי, ר. דורי רהיטים


מרכזית
38 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בית מקסים! אהבתי מאוד

מדהים, כמה מחשבה הושקעה
הבית מקסים, ניכרת מחשבה והשקעה ומקצוענות בכל פינה

מלא אופי!
בית כמו שבית צריך להיות, ייחודי וחם. מקסים

בית יפה
שלא היה מבייש כל ג'ורנל וטרנד שממנו העתק. בהזדמנות זו אזכיר שחוק ייחוד פעולות אינו מאפשר להציג מי שאינו אדריכל כאדריכל.

אחד היפים!
אשמח לדעת מאיפה האביזרים, בעיקר היצירות מחוט תיל והקולבים המדליקים באמבטית הילדים

שאלה
בית מדהים ובטוב טעם. האם ניתן לדעת היכן נקנה השזלונג (מעור פרה) וכן הפרצופים מברזל שתלויים על הקיר? אני מחפשת כבר הרבה זמן ולא מוצאת....

בית מהמם

בית מקסים מקסים

בית מהמם

יפה. אפשר פרוט של הרצופים כולל בחניה

באמת אחד היפים!
במיוחד אהבתי את שירותי האורחים, שיוצאים מכל השטנצים הרגילים (מי אמר מרצפות מצוירות ולא קיבל?) ומצליחים להיות מעניינים ומגוונים, ובו בזמן רגועים ונעימים לעין. אהבתי גם את שילוב חפצי האמנות שנעשה בצורה לא יומרנית.

מושקע ! הפרכת את האמרה ש"סנדלר הולך יחף"

באמת אחד היפים!
במיוחד אהבתי את שירותי האורחים, שיוצאים מכל השטנצים הרגילים (מי אמר מרצפות מצוירות ולא קיבל?) ומצליחים להיות מעניינים ומגוונים, ובו בזמן רגועים ונעימים לעין. אהבתי גם את שילוב חפצי האמנות שנעשה בצורה לא יומרנית.

יחודי נקי ומעניין

היה פה גם אדריכל/ית?

היה פה גם אדריכל/ית?

ולאן נעלמה פינת המשפחה?
האם יתכן שפינת המשפחה זה מה שמוגדר בתכנית כחניה? ובתחמון ישראבלוף מצוי הפך לפ.משפחה, כשאת המכונית מחנים ברחוב.... ישראלי מצוי כנראה לא מסוגל שלא לתחמן את המערכת, אפילו בבית של 200 מ"ר. קצת עצוב. מטבח - אני רוצה לראות באמת איך מבשלים ומתנהלים במטבח כזה, עם כיריים וכיור על האי, בבית של משפחה עם 5 נפשות... קצת מתקשה להאמין. זה נראה יותר כמו מטבח באולם תצוגה של איזו חברה גרמנית מפונפנת. מענין גם בשביל מה האמבט הפרי-סטנדינג בח.הרחצה של הילדים, כי שמיש הוא לא! ובכלל החלל הזה נראה כמו אולם תצוגה של חנות קרמיקה. ובאותו איזור - למקם אסלת ילדים מהצד השני של מיטת ההורים זה פשוט תכנון שגוי. אין בכלל גינה!!! כל המגרש נכבש ובוטן. זה פשוט כואב לראות. למעט כמה עצים שפוזרו בשטח....חבל. עם טיפול כזה בחצר היה עדיף לקנות פנטהאוס עם גג גדול. מצד שני - אהבתי מאד את החלל הציבורי. הסלון נאה גם המרחב וגם העיצוב. גם חדר הילדה מקסים. ובכללי יש פה עבודת תכנון מדוקדקת ומוקפדת.

קולבים
מאיפה הקולבים בחדר אמבטיה בצורה ילדים

היה פה גם אדריכל/ית?

שאלה-מיטה בחדר השינה
בית יפה, נעים.. לא יומרני מידי. של מי המיטה בחדר השינה ? תודה

יפה. אפשר פרוט של הרצופים כולל בחניה

תגובה ל17
אני עוקבת אחריך כבר בכמה כתבות. אפפעם לא ראיי משהו שאהבת. האם זה בגגל שאת יומרנית מידי, האם את מעצבת? כי מעצבי פנים גדולים רואים חסרונו אבל לא מבטאים אותם בצרה ככ יומרנית את בסהכ מותחת ביקות שהיא לא בונה. הרי הבית כבר מאובזר. מה שאת עושה זה רק הרגשה רעה לבעלי הבית ולמעצבת. כדאי שתחשבי שוב לפני שאת מותחת ביקורת. ואם את מבקרת, כדאי תשחתב על הצורה.

באמת אחד היפים!
במיוחד אהבתי את שירותי האורחים, שיוצאים מכל השטנצים הרגילים (מי אמר מרצפות מצוירות ולא קיבל?) ומצליחים להיות מעניינים ומגוונים, ובו בזמן רגועים ונעימים לעין. אהבתי גם את שילוב חפצי האמנות שנעשה בצורה לא יומרנית.

בית שנראה טוב. אבל באמת לאן נעלם המרתף?
בתמונה 6 רואים נישה בולטת מהמטבח ומדרגות שיורדות מתחת לבית. מן הסתם מרתף או יחידת דיור נפרדת. למה לא מראים את המרתף ולמה הנישה בולטת מעל הגינה האנגלית? ולאן נעלם חדר המשפחה. ולמה פרחים רק בשירותי אורחים? האם בעלת הבית רצה כל שישי לקנות פרחים לשירותים ? עיצוב טוב הוא לא רק פרצופים מחוטי ברזל או כורסה מיוחדת בסלון. עיצוב טוב חייב להיות יותר מסך כל הפרטים.

יפה. אפשר פרוט של הרצופים כולל בחניה

סתמי וכולו אוסף טרנדים
כסף לא חסר

בית כלבבי מיוחד ונעים ??

התגובות מוגזמות
כמו גם הבית הזה. לא מרגיש בית, יותר כמו מוזיאון. אולם התצוגה הזה סובל מעודף עיצוב. מוגזם!

תגידו, רק אני רואה הדמיות ולא תמונות?

היה פה גם אדריכל/ית?

יפה. אפשר פרוט של הרצופים כולל בחניה

יפה. אפשר פרוט של הרצופים כולל בחניה

יש כמה בעיות וכמה נקודות חיוביות
נתחיל מהחיובי- כל הדברים שבכיתוב של חברת MODY אכן מוצלחים האמבטיה הכיור התלוי הקרמיקה והרצפה. אם מטרת הכתבה לפרסם מוצרים שלהם אז אכן מוצלח. חדרי שינה יפים. גינה אחורית יפה.עיצוב יפה. לביקורת- הכי מפריע לי הוא כתבה שמראה תוכנית חניה ובפועל חדר משפחה. צורם. לא חוקי. הבית חיצונית בחזיתו אפור ומרובע וצמחיה תעזור . אני רואה ששתלו ומקווה שמספיק כי כרגע נראה רע. המטבח יפה אבל כל החלונות הענקיים האלה ללא רשתות . מה עושים כשרוצים לפתוח חלון לאוורר ריחות בישולים? המדרגות הפנמיות של הבית לא מותאמות לגודלו ובולטות החוצה. מי מתכנן ככה? ואם אין ברירה עושים סיומת מדרגות רחבה יותר ולא מה שרואים פה. בנוסף המדרגות נראות כאילו הקבלן פשט את הרגל באמצע העבודה והשאיר לקוחות עם עבודה לא גמורה. לבית אין כניסה מסודרת- שידה/מתלה/מראה/מפתחות

מה הטרנד?
מה הטרנד של שרותי הורים ללא דלת וכיור שרק מוסתר בגב הקיר. האם המעצבת זוכרת שהשמוש העיקרי של חדר שינה שהוא שינה? וכאשר בן/בת הזוג רוצים לישון הם לא רוצים לשמוע את רעש המים בכיור ולא את ניחוח השירותים. לא נסחפת קצת.

סתמי
בית בלי אופי, קר ומנוכר, לא אהבתי בכלל

סתמי מאד

יפה מאד
איפה החדר משפחה בתוכנית?

מטבח
האם אפשר לקבל פרטים על החומרים מהם עשוי המטבח והאי ועל הגוון?נגר או חברת מטבחים?

בודק...