צבעוני ומלא חיים: בית שמימש את האהבות של בעליו

הבית שלפניכם מאגד בחובו צבעים, מרקמים וטקסטורות שמשתלבים זה בזה ויוצרים שלם הגדול מסך חלקיו המייצר מקום לאהבות בני המשפחה, ומהווה בית חם ומזמין שמדויק לדייריו

מאיה חבקין
מעיין ממן 

 

"צבעים – תני לי הרבה מהם ואהיה מאושרת". כך החלה הפגישה הראשונה בין מעצבת הפנים לבין אם המשפחה, שיחד עם האב ושלושת ילדיהם בנו את ביתם בכפר מלל, המשמש משכן גם ל-3 כלבים, 4 חתולים, והרבה אמנות. מדובר במשפחה יצירתית עם חיבה לתאטרון ומוסיקה, ולדבריהם גם עם חיבה לבלאגן. חיבה זו יצרה צורך במקומות אחסון מתוך מטרה לשלבם בבית, שיהווה קרקע לחיים הרמוניים ויציג את דייריו כפי שהם, ללא הסתרות או תחפושות עיצוביות.

 

כבר בכניסה לבית נחשף ריצוף שומשום שממשיך לכל האיזור המשותף. ריצוף זה נבחר כבסיס נייטרלי המאפשר הכנסת צבעים לחלל ללא חשש. לא רק הריצוף, אלא גם הקירות היוו רקע שעליו עתידים לבלוט בנוכחותם החפצים שיימלאו את הבית. כראייה לכך, האיבזור הצבעוני בסלון מציג קשת רחבה של רהיטים וגוונים: הספה מורכבת מכריות שיכולות להשתנות בקלות, עם אופציה לפתיחתה למשטח גדול לרביצה משפחתית וכיפית. בשני צידיה מוקמו כורסאות צבעוניות ומעניינות, מעוטרות בכריות והדום, ובמרכז שולחן סלון צהוב ושמח. כני הציור בחלל מציגים ציורים של אמנית ישראלית, שמתכתבים עם הירוק הספציפי שמופיע בספה, ולמולם, על שאר קירות החדר, נתלו ציורים של בני הבית.

דלת כניסה כחולה
דלת כניסה כחולה

ספה מודולרית

שולחן צהוב

למרות האופי הלא מסודר של הבית, תכנון החלל מציג מטבח שניתן להציץ עליו כבר מכיוון הכניסה. זה התאפשר בזכות בניית קיר גבס נמוך משולב בפתחים שמאפשרים הסתרה חלקית של המטבח מחד, והצצה אל הויטרינה הגדולה לכיוון הגינה שמכניסה אור ונוף מאידך. מעל פינת האוכל שצמודה לקיר הזה הותקן גוף התאורה נמתח שחור, על גבי קורת ברזל שחורה. עבודת הנגרות במטבח שמה דגש הן על פונקציונליות ואחסון, והן על הנראות המיוחדת שמאפיינת את הבית: החזיתות נצבעו בסגנון עתיק בשני צבעים, ומעליהן הונחו שני משטחים – אבן קיסר למול עץ אלון. משטח האלון חובק את קיר הגבס ומקיים דיאלוג עם פינת האוכל שמאחוריו שעשויה מאותו החומר, כמו גם עם המדפים שמחפים את הפתחים. האיזור שמיועד לפורענות, משמע זה שמתחת משטח העבודה, רוצף באריחים מאויירים, בחירה עיצובית שמקטינה את הצורך בניקיון מסביב לשעון.

שולחן עץ וכיסאות

מטבח תכלת מעוצב

גיבסוניות

מנורה שחורה
דלת למרפסת

תקרת הבית הגבוהה חייבה מחשבה מעמיקה בנושא התאורה, שהביאה לבחירת גופי תאורה מעניינים בעלי נוכחות שנתנו מענה לגוון ולעוצמת האור הנדרשת. למרכז הסלון נבחרה נברשת גדולה במיוחד שחולשת על החלל ומשדרגת אותו משמעותית בנוכחותה.
לא רק בלאגן מאפיין את בני הבית אלא גם אהבתם לבעלי חיים. כמענה לזה נבחר כרקע לנישה ליד המטבח טפט מוזהב עם דמויות בעלי חיים בשחור, שמכניס דרמטיות והומור, ובמקביל משמש רקע נהדר לאקססוריז שמונחים על המדפים. אלה מציגים את האוספים שנאספו בידי המשפחה במהלך השנים, כדוגמת גלויות, תמונות ושאר מיני אביזרים.
פינת אוכל עץ

מדפים שחורים

המעבר בין החלל המרכזי לחדרים רחב ידיים ומואר, ונראה כאילו יהיה זה פשע שלא לתכנן עבורו ארונות אחסון. לכן, תכננה המעצבת ארונות דמויי לוקר ללא ידיות, צבועים באדום עז. המעבר הזה משאיר את הפוקוס על עץ הזית שבחוץ ומסתיר את הכניסות אל החדרים באופן כליל.

 

ארונות אדומים

 

אם בכל זאת מגיעים לחדרים, ניתן לצפות בחדר של הבן המתבגר, שבו גלריה שמנצלת את הגובה שנוצר בשיפוע התקרה, עם פינת זולה להתרגעות שכל מתבגר חולם עליה.
חדר שינה עם מדרגות

שירותי האורחים נמצאים בחלל קטן, שהפך לחלל מדליק בזכות חיפוי ללא טקסטורה, שמשודך לו שליכט בצבעוניות עזה המוסיף נגיעה עיצובית שאי אפשר להתעלם ממנה. לכל אלה נוספו תאורה ייחודית ואקססוריז משמחים. במקלחת הילדים הכוכב המרכזי הוא ארון האמבטיה שמעוטר בפורמייקה מיוחדת וקווים אלכסוניים, ובולט על רקע החלל הרגוע שמאופיין בקו מינימליסטי.

שירותים צבועים כתום

ארון צבעוני לאבטיה

בית פרטי מבחוץ
צילום: ליאור גרונדמן


רשימת ספקים חלקית:

נגרות – עיצובית מטבחים, חדרה.

סטיילינג לצילומים – מיה חסון

אמנות ישראלית מקורית – חגית פרידלנדר

ספת כריות בסלון – סיטקה – אירית תמיר

פרקט וטפט – תומר פרקטים

ניהול ופיקוח בנייה – גלעד קדם
553
12 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בבית הזה תקרת העץ בלבן הייתה עושה אותו ליותר מיוח.

הציורים מתכתבים? המשטח יוצר דיאלוג?
לא יכולים פשוט לדבר? הרי הם כה מוכשרים!

מקסים. חבל שאין עוד תמונות

רשימת ספקים?
מאיפה השולחן הצהוב? והכורסא הכחולה? חבל שאין את כל הספקים :)

רשימת ספקים?
חבל שאין את כל רשימת הספקים מאיפה השולחן צהוב

קצת צבעוני מדי לטעמי אבל בהחלט נעים ומזמין

מה גודל הבית ולמה אין תוכנית?
התמונות לא נותנות מספיק אינפורמציה. מבחוץ הבית נראה מעניין ויש חלונות מסקרנים על הגג אבל מה הפונקציונליות והיכן התמונות? נראה לפי התמונות (הלא מספיקות ולא אינפורמטביות מספיק, למשל איפה הארונות האדומים ממוקמים במרחב?) שיש הבדל גדול בין תכנון הבית המצוין לאיבזור הבית. תכנון ממה שאפשר לראות בתמונות- דלתות/ חלונות/ מטבח/ גינה/ ריצופים נראה טוב. נאמר על המשפחה שהם בלאגניסטים וצריכים הרבה איחסון ולכך לא ניתנו מספיק פתרונות. נתחיל בכניסה- צריך בחוץ פתרון מסודר לנעליים מלוכלכות. היה צריך גם כניסה מסודרת אולי שמסתירה את הבלאגן העתידי וגם מתלה ובכלל למה לא מבינה למה בבתים עם מספיק שטח לא עושים כניסה. במטבח ובסלון אין מספיק איחסון ופינת האוכל נראית מהתמונות לא ממוקמת טוב (למשל לאחד היושבים יהיה תקוע דלפק בגב). הסלון נראה סיוט למשפחה בלגניסטית (מדברת מנסיון אישי :-)) כי כל הכריות יזוזו כל הזמן ויראה עוד יותר מבולגן. זה ריהוט מצויין לפינת צפייה בטלויזיה עבור הילדים אך לא כסלון המרכזי. הערה לגבי גובה הבית שמאוד פופולרי. עד כמה שידוע לי הוא מכפיל הוצאות חימום וקירור בממוצע בערך 12,000 שח או יותר לשנה . המדף הבנוי לאורך הבית נראה מצויין אבל מקטין שטח. אם הייתי יודעת מה גודל הבית או תכנונו הייתי יכולה להחליט האם יש צידוק למדף.

צבעוני כן...יפה לא!

תשובות לשאלות 5-6
השולחן הצהוב והכורסא התכלת מרשת אורבניקה.urbanika

דלת כניסה
של איזה חברה דלת הכניסה? תודה!

את הסלון אהבתי מאד
יפה מאד, בעיקר ספת-הכריות. מה שנוגע למטבח - הריצוף טוב, בהחלט, אבל הכחול של הארונות, די-מתנגש, עם כל שאר העיצוב; פחות מוצלח, לדעתי. בגדול נחמד בהחלט.

אהבתי מאד- תהנו!!

בודק...