קלאסיקה מודרנית: בית מתוך קטלוג

הבעל העדיף סגנון אנגלי קלאסי, האישה מאוהבת במודרניזם קליל ובחדר השינה הם רצו מראה דרמטי: ככה יוצרים בית עם אווירה

300 מ"ר
אורי אקרמן
לאה בארז

הדיירים: משפחה בת 5 נפשות

המקום: מרכז הארץ

באחת משכונות הווילות שבמרכז הארץ נבנה בית פרטי לחמישה בני משפחה שאמנם מוגדרים כתושבי חוץ, אבל בפועל הזמן בו הם נמצאים כאן בארץ מתחלק במידה שווה עם זמן שהותם מעבר לים. המשפחה מגיעה ארצה לעתים קרובות ושוהה כאן תקופות ארוכות, דבר שחייב תכנון של בית נוח למגורים ולא רק כבית נופש שמיועד לתקופות קצרות. יחד עם זאת ברורה מאוד מגמת החופש בבית, שהותאם לכל עונות השנה וכולל בריכה מרשימה ופינות אירוח בגינה לחודשים החמים, ולימות החורף נבנתה סאונה משוכללת ומאובזרת וקמין בפינת האוכל.

 

קשה להגדיר במפורש את סגנון עיצוב הפנים בבית, פשוט כי מצד אחד בולט בו השימוש בעץ אלון, העדפתו המובהקת של בעל הבית שקשור לסגנון עיצוב אנגלי והוא גם היה זה שבחר בריצוף אבן טבעית ובחיפוי חלק מן הקירות בלבנים, אבל מצד שני, בעלת הבית מעדיפה סגנון מודרני יותר. על הדילמה הזו התגברו כאן באמצעות שימוש באלמנט השקיפות שיוצר נוכחות בלתי מחייבת בחלל.

 

כך לדוגמה, פינת האוכל שמורכבת משולחן זכוכית מחוסמת וכסאות פלסטיק שקוף ודלפק האכילה שבתוך המטבח ובו לוח זכוכית צר וארוך שנשען על רגליים מעץ ומקבל תחושת רוחב כפול בזכות מראה ענקית שעולה מהרצפה עד התקרה. הצבת המראה במקביל לדלפק האכילה שנועד לארוחות חפוזות, ואליו יושבים יותר מסועד אחד בדרך כלל, אפשרה השתקפות לשם יצירת קשר עין בין אחד לשני למרות הישיבה בשורה אחת. אמנם המטבח גדול ומרווח ואין צורך באשליה אופטית של מרחב גדול, ובכל זאת המראה מוסיפה עוד נפח והדר למטבח שכולו, כולל המסגרת סביב המראה, עוצבו בסגנון אנגלי קלאסי ויוצרו מעץ אלון.

 

בית כפרי מתוק ומעוצב

לטיפול מיוחד, שונה מיתר הבית, זכתה יחידת המגורים של ההורים. אזור השינה, פינת ההסבה וחדר האמבטיה הגדול מוקמו בקומה העליונה. באגף הזה של הבית נבנה גג מעוגל, דבר שמן הסתם יוצר תקרה מעוגלת שהשפיעה על עיצוב הפנים וההגדרה של סגנון מודרני דרמטי יכולה להתאים במדויק ליחידה הזו, ששני גוונים בלבד שולטים בה, שחור ולבן, כאשר על רקע הקירות הלבנים בולטים הרהיטים השחורים. חדר האמבטיה הותאם לקו המוביל, וכולו, כנדרש, עשוי בשני הצבעים האלה בלבד.

 

בואו לסיור:

שולחן וסלון שקופים

 

שולחן וכיסאות שקופים

 

מטבח עץ כפרי

 

מטבח עץ כפרי

 

חדר שינה מיטה עגולה קטיפה שחורה

 

חדר אמבטיה רצפה שחור לבן

 

חדר רחצה שחור לבן

 

משתנה ושירותים בבית פרטי

 

חדר אורחים מעוצב

 

חדר ילדים מעוב

 

חדר סאונה בבית פרטי

 

בריכה פרטית

 

מטבח חוץ מעוצב בריקים

 

בית מעוצב מבריקים

 

עץ לימון

 

דק בכניסה לבית

 

רשימת ספקים חלקית:

ריצוף חלמיש

ריהוט ופרקט ווד לאק

פינת אוכל שבירה

תאורה ניר פלג

דלתות מדרה

מיזוג קורל פרויקטים

אלומיניום קליל

זכוכית בר אור מראות

וילונות ארגון

403
403
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...