שומר על הפרטיות: עיצוב מחודש לבית משפחתי

אין ילד שלא גדל, ולכן בית אמיתי של משפחה צריך לגדול יחד איתה, כאשר החללים הופכים מפתוחים ומשותפים לפרטיים ואישיים

280 מ"ר מ"ר
אירה שריג

הדיירים: משפחה בת 5 נפשות
המקום: גוש דן

המשפחה שלפניכם רכשה את הבית לפני 7 שנים וגרה בו כפי שהוא. אלא שעם השנים הצרכים השתנו, הילדים גדלו והיה צורך לחלק מחדש את קומת חדרי השינה. גם האזור הציבורי דרש רענון, כאשר החללים המשותפים (חדר המשחקים ופינות הטלוויזיה) לא שימשו עוד עבור ילדים קטנים, שנדרש עבורם קשר עין עם ההורים, אלא לילדים בוגרים יותר, שדורשים יותר פרטיות. לכן הוחלט על שיפוץ מאסיבי לפנים הבית.

המטבח שהיה בצורת ח' השתנה למטבח בו מבשלים עם הפנים לחלל הציבורי, כשהכיור והכיריים הוצבו על אי ענק המשמש גם לישיבה וגם לבישול, והחלון מוסגר בארונות מרצפה לתקרה. קיר נקי ומגנטי נשאר פנוי לתלייה ספונטנית של יצירותיהם של בני הבית, רשימות למכולת, צילומים וכדומה.

פינת אוכל
פינת אוכל
בית פרטי מועצב

בין הפטיו, שעבר שדרוג מבחינת גינון ותאורה, לבין המטבח, מוקמה פינת האוכל שהייתה חסרה לדיירים, כשהעמוד שנשאר משמש כחוצץ בינה לבין המטבח, וכן רקע הולם לפסל ברזל.

שולחן עץ מעוצב

שולחן עץ

פינת אוכל 8 מקומות

בסלון הסמוך הוחלף הריהוט וכל החלל כולו משמש לתליית עבודות האמנות הנאספות בקפידה על ידי בעלי הבית. גם התאורה תוכננה מחדש עבור עבודות האמנות.

כורסאת עור

תמונה צבעונית לסלון

המשפחה ביקשה פינת משפחה אינטימית במקום הישנה שהייתה סמוכה למטבח. הפינה מוקמה בחלל קטן יותר אך נוח ונעים, ולידה ספרייה גדולה שמשמשת אלמנט עיצובי הפונה לחלל המרכזי.

ספרייה

שירותי האורחים עברו מתיחת פנים גם הם, ובמקום חיפוי של קרמיקה על גבי הקירות, הוחלט על צבע רחיץ דמוי צבע שמן. רצפת הבטון המקורית הושארה לבקשת בני הבית, אך עברה שיפוץ וניקוי. המדרגות חופו בפרקט אלון מעושן, כמו גם קומת החדרים והמרתף.

אסלה מרחפת

מראה עגולה

הקומה הראשונה תוכננה מחדש כקומת ילדים ובה 2 חדרים, אמבטיה משותפת, יחידה למתבגרת עם מקלחת צמודה, ופינה משותפת להכנת שעורי בית וצפייה בטלוויזיה. באמבטיה הוחלפו הכלים הסניטריים, הנגרות וחיפויי הקיר והרצפה.

חדר בנות מעוצב

חדר נוער

ספה במיטת נוער

רצפה מעוצבת

קיר בריקים לבן מבריק

קומת המרתף, ששימשה כולה כחדר משחקים, הפכה לקומת הורים פרטית ונעימה ובה אזור שינה, מקלחת, חדר ארונות ופינת עבודה שקטה. בשל סמיכותה למדרגות היא עדיין שומרת על קשר עם שאר הבית. החצר האנגלית, שהייתה בגובה 60 ס"מ, נחפרה עד לגובה 0 עם ריצפת חדר השינה, וכך מתקבל אור טבעי ואוויר לכל החלל.

מיטה זוגית חומה
ארון עץ
כיור לבן

חדר רחצה מעץ

שידת עץ

 

רשימת ספקים חלקית:

כלים סניטריים וחיפויים חדרים רטובים – ויה ארקדיה

פרקטים – "פרקטים" שי וצפריר

דלתות פנים ודלת כניסה – "לנדאו"

מטבח – "בולטהאופ"

גופי תאורה – "לייט אין"

רהיטים – "סיאם" "לופט"

553
28 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא הכול אהבתי, אבל בסה"כ מוצלח מאד!!!
צבע רחיץ בשירותים זה רעיון מעולה וגם נראה מצוין. אנחנו עשינו (לפני 10 שנים...) קאלסילן וזה לא מוצלח. לאורך זמן זה לא מחזיק יפה, וגם הרבה יותר מסובך לצבוע מחדש או להחליף.

מהמם

יפה.מהיכן הוילון בחדר ארונות?

בית יפיפה, אנטילגנטי ואלגנטי

תמונה בפינת אוכל
של מי הציור שחור לבן בפינת אוכל?? תודה

חדר ילדה/נערה
הייתי שמחה בשביל הילדה אם היה אפשר לשנות את מיקום שולחן הכתיבה. הדלת נפתחת לה ישר בגב ובראש וזה גורם הפתעה לא נעים. לפי הצילום של התמונה אפילו לצד ימין של הכניסה לשירותים יותר טוב. מה דעתכם?

שוב לא, לא ולא. הטעם הישראלי פשוט נוראי.
שוב ריהוט, חפצים ופלטת צבעים חסרי כל חן, יופי ונעדרי היגיון כללי. שוב כאילו מישהו אמר, בוא נבחר את הדברים הכי רעים ולא מתאימים שאפשר לבחור פה. מתי תלמדו כבר, יופי, קישוטים, נוי והדר אלה אינן מילים גסות. נמאס כבר מבתים מסורסים.

מאיפה הקנו - מדפים?

יפה. מאיפה מדפי הספריה?

אהבתי
אבל הכי הכי את הבקבוקי קישוט מעל האסלה ובעיקר בעיקר את האוניה האנכית שמשמשת למדפים, ואני חייבת, לדעת מאיפה הנ"ל? טוב טעם בהתגלמותו. בהצלחה!

חלק מיוחד וחלק רגיל למדי. מהיכן הקנו שבתמונה
האחרונה?

חלק מיוחד וחלק רגיל למדי. מהיכן הקנו שבתמונה
האחרונה?

מאוד נקי, רגוע ויפה!!! אהבתי

מדוע אין תכנית?

מדוע אין תכנית?

הבית לא נראה מעוצב
מצטערת. אין קו עיצוב. אולי הכתבה היא על שינוי שנעשה אך בגלל שאין תוכניות של לפני ואחרי אין לי דרך להתייחס לזה. אם הכתבה היא על העיצוב עצמו אז הוא לא מספיק טוב. בחירת החומרים לא אחידה, גם של רהיטים וגם של אריחים צביעה וכו. זה בסדר לתת לכל אזור גוון משלו אבל צריך לבחור קו עיצוב. . נראה כמו אוסף תמונות של חדרים לא קשורים. החלל הציבורי למרות האומנות היפה והרהיטים החביבים לא נראה טוב. נראה לי גוון הרצפה הורס אחידות.

משהו קרה שם בשירותים
משהו שם השתבש בשירותים, בין המנורה למראה העגולה שתלו אותה על המסמר. נראה שלא מדדו נכון את הגבהים

עיצוב מהמם!! ושאלה..
הבית מקסים!! אשמח לדעת מהיכן כסאות הבר במטבח והמיטה בחדר שינה של הילד תודה

הבית המשופץ למעלה
בית חמים ונעים הרעיון דל חדר השינה הורים והמרפסת האנגלית מוצלח מאד.

ארונות אמבטיה
מי הנגר שבנה את ארונות האמבטיה

לא הכול אהבתי, אבל בסה"כ מוצלח מאד!!!
צבע רחיץ בשירותים זה רעיון מעולה וגם נראה מצוין. אנחנו עשינו (לפני 10 שנים...) קאלסילן וזה לא מוצלח. לאורך זמן זה לא מחזיק יפה, וגם הרבה יותר מסובך לצבוע מחדש או להחליף.

נגרות אמבטיה - ע"י חיים וייצמן /פתח תיקווה

תשובות
תשובה ל18- המיטה של הילד ע"י חיים וייצמן נגר, כיסאות הבר הם מ"לופט" בהרצליה פייתוח הקנו (סירה עומדת) היא מאוסף פרטי של הדיירים.

מיטבח
המיטבח - "בולטהאופ"

לפני שיפוץ מרוויחים כסף מתכולת הבית
אם אתם לקראת שיפוץ או ירשתם דירה המכילה פריטים ישנים כמו ספרים או מסמכים או תקליטים או כל פריט ישראלי משנות ה 50 קחו בחשבון שיש מצב שמדובר על פריט אספני בעל ערך כספי. לפרטים נוספים חפשו בגוגל "פינוי דירה יוסף האוסף". בהצלחה

אהבתי אהבתי ועוד פעם אהבתי
סופסופ דירה נורמלית שלא מעוצבת רק בלבן או רק בצבעים כהים סוף הדרך!

טעם אישי ואמנות נהדרת
סופסוף משהו אחר עם טעם טוב. העיצוב נתן מקום לטעם האישי של בעלי הבית. האמנות נפלאה ומייתרת את גיבוב האקססורייז הנובורישי שרואים במרבית הבתים המעוצבים. נפלא

שירותי אורחים
הבית מהמם! אפשר לדעת מה מספר גוון הקיר בשירותי האורחים?

בודק...