שחור, לבן ומזרחי: שיפוץ ברוח יפנית מודרנית

מה שיכול היה להישמע כמו התחלה של בדיחה בא לידי ביטוי בבית אחד באמצע ישראל: גם שחור לבן, גם יין ויאנג וגם השפעה מזרח אסייתית ברורה

עוזי פורת

אנחנו מבקרים בבית צמוד קרקע בן 12 שנה בלב השרון ששופץ בהתאם לבקשות הדיירים כך שהמטבח וחדר האמבטיה גדלו ונוספו חדרי ילדים. המעצבת לימור שילוני, שביצעה את השינוי, בחרה במשחק של שחור ולבן שממנו נולד האלמנט הגרפי שהיא מכנה "יין ויאנג מודרני". האלמנט הזה משמש כמוטיב חוזר במקומות שונים בבית: בסלון, בשירותי האורחים, ואפילו במנורות השחורות שיורדות מהתקרה מעל האי במטבח. יחד עם האייקון הגרפי הדומיננטי הזה שולבו בבית גם חומרי גלם שונים בעלי טקסטורות שונות, שמעניקים חיות ודרמה.

 

חלל מרכזי בבית פרטי

על הרקע של שחור ולבן הוסיפו המעצבת והדיירים אוסף של פריטים אסייתים לצד פריטים מודרניים וכך, למרות האקלקטיות הברורה יש תחושת איזון בבית, אווירה הומוגנית ורגועה. התפיסה העיקרית כאן הייתה שמירה על ניקיון עיצובי ולכן תוכננו מקומות אכסון רבים שיפתרו את בעיית העומס הויזואלי שנוטה לבלגן בתים רבים וסוויטת ההורים היא דוגמה מצוינת לניקיון העיצובי עם חדר שממש משדר נופש בתוך הבית.

כך, שפת עיצוב אחידה בפנים הבית ומחוץ לו תורמת לתחושת שלווה ובשילוב בין טקסטורות שונות, חומרי גלם שונים ופריטים מעולמות שונים נוצר כאן בית אקלקטי ונעים ואפילו מצליח להציע טוויסט מודרני וחדש לפנג שוואי.

בואו לסיור:

 

סלון

 

חלל מרכזי

 

 

מטבח לבן

 

 

חדר שינה

 

חדר שינה

 

חדר רחצה

 

אמבטיה

 

חדר ילדים

 

חדר ילדים

 

חדר ילדים

 

תכנית לבית פרטי

 

 

234
403
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...