שקט על פני המים: בית פרטי בסביון עם תקרה של 6 מטרים

חלונות גדולים מחברים את הבריכה עם חלל האירוח ועם סוויטת ההורים של בית פרטי בסביון, והרמוניה של צבעים בהירים ושקטים עוטפים גם את סוויטות סוף השבוע לילדים

1000 מ"ר
אלעד גונן
אייל אפל
אלונה אפל

הדיירים: זוג
המיקום: סביון

לכל זוג יש את השלב החיים בו הילדים עוזבים את הקן ובפניהם עומדת ההחלטה על מעבר לבית חדש, שיתאים למידותיהם. רבים בוחרים לעבור לבית קטן יותר, אך הסיפור של בני הזוג שלבתיהם אנחנו מגיעים, שונה לגמרי. "מה שתכננו זה ממש 'הבית האחרון שלהם'", אומרת מעצבת הפנים אלונה אפל, שיחד עם בן זוגה האדריכל איל, אמונים על התכנון והעיצוב של הבית בסביון. "הם ביקשו שתהיה תחושה של בית קיט אבל כזה שגרים בו, שיהיה מאוד נוח לאירוח הילדים בסופ"ש".

דלת כניסה בגובה 6 מטרים בחזית הבית מקבלת את פני הנכנסים, והחלל המרכזי הנגלה עצום עם תקרה בגובה 6 מטרים וריצוף באריחים בגודל 1.60X2.30 מטרים. הבית, בו מתגוררים בני זוג, מעוצב בסגנון מודרני ומאופק בגיאומטריה נקייה וברורה עם הרמוניה של צבעים בהירים ושקטים. "השתמשנו בפלטת צבעים של בז', אפור וחום, פחות לבן", מסבירה אפל. "בחרנו בגוונים חמימים יותר ולא בגוונים של לבן ואפור שנחשבים ליותר טרנדיים היום. העיצוב מאוד רגוע, מינימליסטי ולא עמוס בדברים. לדיירים חשוב שהבית יהיה קליל".

בית פרטי עם בריכה

"הם ביקשו שתהיה תחושה של בית קיט אבל כזה שגרים בו, שיהיה מאוד נוח לאירוח הילדים בסופ"ש".

בית פרטי עם בריכה
כניסה לבית פרטי

דלת כניסה בגובה 6 מטרים בחזית הבית מקבלת את פני הנכנסים

כניסה לבית פרטי

מאחר שידעו שרוב ההתנהלות בבית תהיה בקומה אחת, ביקשו לייצר בקומה הראשונה עוצמה. "עשינו את זה באמצעות התקרה הגבוהה והמפתחים הגדולים שמקיפים את הבית. כשנכנסים אליו הוא לא נותן תחושה של אולם ספורט או משהו גדול מדי, מאחר שהצלחנו ליצור חמימות בגוונים ובחומרים בהם השתמשנו", היא מסבירה.

"כשנכנסים בשער רואים את המרחבים, הגובה, החצר והבריכה הענקית שמשתרעת על פני שטח גדול. מהכניסה לבית ניתן להבחין כיצד החוץ משתקף פנימה. "הכניסה לבית מאוד רחבה והשתמשנו בחומרים טבעיים לריצוף, שמסייעים לתחושת המרחב. גם דלת הכניסה ענקית וממנה אפשר לראות את כל הבית עד הבריכה, הכל פתוח. בעצם נוצר מצב שאין הפרדה בין הבית לגינה. זה בא לידי ביטוי גם בפרגולה מאוד גבוהה וזה ממחיש את ההמשך הרציף בין הפנים לחוץ", מספרת אפל.

את הבית חובקת כנף גדולה שמחברת בין האגפים בבית ויוצרת אזור שנעים לשבת בו בקיץ ובחורף. זה אזור מוצל, מוגן מהשמש ומרוחות וגשמים, שלמעשה משמש כשלוחה של הבית ומאוד מזמין לשבת בו. אדריכל איל אפל: "הצבנו בתקרה מאווררי תקרה שמנעימים את השהות גם בימים החמים של השנה ודאגנו שהבריכה תהיה מופרדת מהאזור הזה כי היא חלק מאזור רועש יותר. כך נוצרות באזור הישיבה תחושות של שקט, אינטימיות ונוחות".

הכנף הגבוהה מעניקה לבית צורה גיאומטרית מעניינת. נראה שהיא לא מחוברת לבית כי היא מאוד קלילה. "מתחת לכנף יצרנו חלון היקפי בגובה, כך שנוצרת תחושה שהכנף מנותקת מהמאסה של הבית ונראה שהיא לא מכבידה עליו, אלא פרוסה מעליו. זה קושר את כל חלקי הבית בצורה מאוד נקייה וברורה. היה לנו אתגר הנדסי רציני מאוד, שכן יש מפתחים של למעלה מ-8 מ' בחלל המרכזי. בשיתוף פעולה עם המהנדסת אורלי ארמא פתרנו את התכנון ההנדסי המורכב".

חזית אחורית בריכה

"כשנכנסים בשער רואים את המרחבים, הגובה, החצר והבריכה הענקית שמשתרעת על פני שטח גדול

חזית אחורית בריכה

מדרגות מרחפות מקונסטרוקציית ברזל מחופות בקופסאות עץ אלון טבעי, והוויטרינות הגדולות יוצרות חיבור מתבקש בין פנים לחוץ, כך שהחלל המרכזי וסוויטת ההורים שבקומת הקרקע צופים לבריכה ומחוברים אליה.
לריצוף נבחר גרניט פורצלן ובקיר המדרגות שליכטה בגוון כהה שמכניסה חמימות לאזור ומבליטה את המדרגות שמתכתבות עם הנגרות בסלון. גם המדרגות שמתכתבות עם הנגרות בסלון, שבעלת הבית אוהבת.

סלון 6 מטר

הוויטרינות הגדולות יוצרות חיבור מתבקש בין פנים לחוץ

סלון 6 מטר
סלון 6 מטר

החלל המרכזי וסוויטת ההורים שבקומת הקרקע צופים לבריכה ומחוברים אליה.

סלון 6 מטר
מטבח בית פרטי

המדרגות שמתכתבות עם הנגרות בסלון

מטבח בית פרטי
סלון 6 מטר

לריצוף נבחר גרניט פורצלן ובקיר המדרגות שליכטה בגוון כהה

סלון 6 מטר
סלון 6 מטרים

המדרגות מתכתבות עם הנגרות בסלון

סלון 6 מטרים
מדרגות עץ
מדרגות עץ

צמוד ליחידת ההורים הצופה לבריכה חדר רחצה מפנק עם אמבטיה פרי סטנדינג, ובקומה ישנו חדר אירוח נוסף, המתוכנן אף הוא כסוויטה נפרדת. בקומה העליונה שתי סוויטות לאירוח הילדים בסופי השבוע, שכל אחת מהן מתפקדת כדירה בפני עצמה עם חדר שינה, חדר רחצה וסלון.

חדר שינה צופה לבריכה
חדר שינה צופה לבריכה
אמבטיה פרי סטנדינג

צמוד ליחידת ההורים הצופה לבריכה חדר רחצה מפנק עם אמבטיה פרי סטנדינג

אמבטיה פרי סטנדינג
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...