דירה אופנתית במיוחד: האדריכלית ששיפצה לעצמה דירה קטנה

שתי מרפסות נפתחו, מבואת הכניסה סופחה לחלל המרכזי והמטבח תוכנן כ- Open Space: כך הפכה דירה באזור הכי תל אביבי ברמת גן מדירת שני חדרים לשלושה

60 מ"ר
אלעד גונן
יוליאנה ריסקוף
יוליאנה ריסקוף

 

 

הדיירים: זוג
המקום: רמת גן

דירה זו של האדריכלית ובן זוגה, המתוכננת והמעוצבת על-ידה, שוכנת בשכונת "הגפן" ברמת גן, אשר בעיניי האדריכלית נחשבת היום לשכונה הכי "תל-אביבית" בעיר רמת גן. המיקום האסטרטגי, הצפיפות האנושית, המחסור במקומות חניה, ריבוי הבנייה הישנה של פעם והחללים ה"מאתגרים" – כל אלה מחזקים את האווירה התל-אביבית לטוב ולרע.

התמודדות האדריכלית עם תכנון דירתה התחילה מהבנתה, שכדי להביא לשינוי משמעותי ולרוח מודרנית, מעודכנת ורעננה בחלל המיושן והמחניק, יש צורך בהריסה טוטאלית של התכנון הקיים. הכוכים הקטנים האינסופיים של התכנון המיושן חייבים להיפתח לכדי חללים גדולים, מרווחים ומוארים. כמו כן, התכנון של זרימת התנועה בדירה חייב להיעשות מחדש בקפידה, כי במצב הנדל"ני של היום, בדירה של 60 מ"ר במיקום אסטרטגי, כל סנטימטר מרובע הוא משמעותי.

אתגר נוסף שהאדריכלית שמה לעצמה למטרה הוא ליצור קונטרסט ויזואלי גדול בין חוץ הבניין הישן והמיושן אשר נבנה לפני כ-50 שנה, לבין פנים הדירה המודרני, האורבני והמעוצב, אשר מנתק את האורח מהסביבה החיצונית האפרורית שממנה הוא מגיע, ומכניס אותו לאווירה שיקית ואופנתית. זאת בהתאם כמובן להעדפות העיצוביות של בעלי הבית, אשר "מגרות את הנקבוביות הויזואליות" של האורח, מעוררות את סקרנותו ולא משאירות אותו אדיש אליהן.
מלאכת התכנון והעיצוב כללה תכנון מחדש של כל שטח הדירה והפיכתה מדירת שני חדרים לדירת שלושה חדרים שכל סנטימטר בה מנוצל במלואו – שתי מרפסות נפתחו וסופחו לשטח הכולל, מבואת הכניסה של פעם סופחה לחלל המרכזי אשר תוכנן בפרופורציות מרווחות ומפנקות, המטבח תוכנן כ- Open Space, והושם דגש מיוחד ליצירת מקומות אחסון רבים ככל האפשר.
מטבח אמריקאי
מטבח – Ikea בשילוב עם נגרות Custom
מטבח אמריקאי
מבחינה עיצובית הוחלט על סגנון מודרני – אלגנטי, נקי, בצבעי לבן וקרם עם פרקט/ריצוף בגווני גרייג' (אפור + בז') עם קונוטציות מובהקות מעולם האופנה: למשל שילוב טקסטורות גיאומטריות בגווני שחור-לבן–אפור, שהדומיננטית בהן הינה טקסטורת פסים אנכית המייצרת תחושת קצב וסדר. היא מותקנת על גבי כל הקורות והעמודים הקונסטרוקטיביים – מה שמדגיש את מימד הגובה ומגדיל ויזואלית את כל חלל האירוח המרכזי. לצד שימוש בקווים האנכיים, משולבת גם קוויות אופקית הבאה לידי ביטוי בספות הסלון האורכיות והנמוכות, ספסל ישיבה אורכי, קווי מטבח מקבילים וידיות מטבח אינטגרליות אופקיות.
הקיר המרכזי בסלון מהווה ציר שלאורכו מתרחשת התנועה בחלל הדירה, והוא מחלק אותה לשני חצאים – החצי הציבורי והחצי הפרטי. הוחלט לחפותו באריחי תלת-מימד בעלי קוויות אופקית ואנכית א-סימטרית, אשר מוסיפים לחלל עומק וטקסטורה אלגנטית מעודנת. את הקיר מעל הספות עיצבה האדריכלית בצורת קומפוזיציה מוסיקלית: שלוש תמונות בעלות מוטיבים של ריקוד חושני סוחף עם תנועתיות עגולה וזורמת, הממוסגרות על ידי שני עמודים קונסטרוקטיביים שעליהם מותקנת טקסטורת פסים שחור–לבן–אפור, המקנים כאמור תחושת ריתמוס/מסגרת. ניתן לראות בכל המכלול מעין תיבה מוסיקלית סינגולרית מופשטת.
סלון מגניב מעוצב
סלון אמריקאי
סלון צבעוני
מנורת רצפה כסופה
שולחן צד – ID-Design, שעון קיר – Diamantini& Domeniconi, מנורת רצפה – Wind&Water
כורסא צהובה
כורסת ישיבה – ID Design, מנורת רצפה – Wind&Water
לצד החומריות והצבעוניות שהוזכרו לעיל, הוחלט על שימוש בכיתובים וטקסטים על הקירות המשמשים בעיקר כטקסטורות, אך גם כאמצעי להעברת מסר. נגיעות צבע אדום באות לידי ביטוי בריהוט, באיבזור נלווה, בבדים של כריות נוי, ועוד – כדוגמת "תכשיטים" שמעטרים את הבית, ממקדים את מבטנו למקומות החשובים, ומקנים למכלול העיצובי של הדירה קונוטציה אופנתית מובהקת וחשיבה עיצובית מערכתית.
מיטה עם כיסוי כסוף
וילונות – Orgon, כיסוי מיטה – Golf&Co, כריות נוי – Yuliana Riskoff Design
כריות צבעוניות
פינת עבודה צבעונית
ספרייה וכיסא פלסטיק אדום
ספריה – Ikea, כיסא – Philippe Starck
 חדר רחצה עם נגיעות אדום
מדפי בקבוקי אלכוהול
הדירה לפני השיפוץ:
לפני שיפוץ
לפני שיפוץ
הבניין מבחוץ:
בניין מבחוץ
תוכנית הדירה:
תכנית דירה
רשימת ספקים חלקית:
ID Design
Philippe Starck
Ikea
Orgon
ZaraHome
Golf
Wallart
Wind&Water
Diamantini&Domeniconi

553
52 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רק 60 מ"ר? מקסים ביותר!!!

מתי יפסיקו במערכת בניין ודיור לשלוח
תמונות מתוחות אשר מגדילות את המרחב. אם רוצים את חוות דעתנו שיציגו תמונות אמיתיות. כמו כן בירידה לפרטים רואים שבתכנית לא הכל משקף את המציאות. לדוגמא מרחק הספה מהחלון. ובגלל הנ"ל לגעתי צריך להגיב.

הקירות
מאד לא נח לנקות, אבל מעניין וביצוע יפה . מה זה?

מה חסר
חסרה מערכת כריזה לאלה שיושבים על הספה הארוכה וצריכים לצעוק אחד לשני על מנת לשוחח

ממש לא
דירה לדוגמא מתוך "הרמוניה לבית"

אהההה..
זה לא מטבח ולא פינת אכל לדירת 3 חדרים.מאד צפוף וקטן. התמונות מאד מטעות מבחינת הגודל ולא בפרופורציות שבתכנית. אהבתי את נגיעות הצבע והצבעוניות המעשירים מאד .

ממש לא דירה של 60 מטר על מי אתם עובדים...
והעיצוב מזעזע גם בחינם לא הייתי גרה שם מאוד קיטשי ועושה סחרחורת.

טעם נוראי דירה משנות השמונים

שילובי צבעים מקסימים
תכנון נהדר ושילובים נהדרים.

לא הייתי רוצה לקחת אותה כמעצבת
מעבר לבחירות העיצוביות שלא לטעמי האישי (שחור-לבן-אדום לא מדבר אלי), התכנון פה כל כך לוקה בחסר שקשה לדעת מאיפה להתחיל - מהעובדה שאין זרימה נכונה בחלל, כי כדי להגיע לחדר העבודה או למקלחת צריך לעבור במטבח (וזה כשהכיריים ממוקמים באי, מה שיוצר עוד מכשול בדרך). או מכך שמישהי המכנה עצמה מעצבת לא יודעת לבחור את הגודל הנכון לריהוט, בעיקר השטיח הקטנטן בסלון, מה שמודגש בעיקר על ידי הספה הענקית. אפילו את התמונות והשעון היא תלתה גבוה מידי על הקיר (ומלכתחילה למה לתקוע שעון בפינה מרוחקת שאף אחד לא רואה?). אם זו הייתה מישהי חובבנית - מילא. אבל ממישהי שמתיימרת להיות אשת מקצוע אני מצפה להרבה הרבה יותר.

נורא, חוסר טעם
לא ידעו מתי להפסיק, הקיאו כמעט את כל מה שאפשר. חיפוי תלת ממדי על הקיר, טפטים, טקסטים, פסים, פסלונים מחנות סטוק, ריהטים מאיקאה, רהיטים מתחנה מרכזית, דמוי עור, ניקל, עץ, עץ צבוע, טקסטיל. כל הצבעים כולם ובסוף לתיבול כי לא הספיק נקודות צבע אדום, אדום??? ממש סלט חומוס רע... ובניין ודיור קצת סלקצייה, תעלו קצת את הרף.

מזמן היא לא היתה בתל אביב...

דוגמה טובה ל...מה לא לעשות .!!!
העיקר שהדיירים מרוצים סליחה ויום טוב

עיצוב מעולה וניצול יוצא דופן של מקום
למעצבת - כל הכבוד! אהבתי מאוד את הטרנספורמציה שעברה הדירה, את האלמנטים המודרניים והשילובים הייחודיים של צבע וטקסטורה. לדעתי,צריך עין מקצועית בכדי להבין את עבודת התכנון המאתגרת והחשיבה על הפרטים שנעשו בחלל הנתון.

פשוט מקסים!!
כל הכבוד לאדריכלית! תכנון חכם ושילובי צבעים כ"כ יפים ומיוחדים! עושה חשק לעבור דירה ולעצב אותה..

תשובה ל-3
שלום, תודה על התגובה. מדובר באריחים תלת-מימדיים של Wallart ולנקות אותם לא בעיה בכלל. מומלץ.

עיצוב טוב אך תכנון מאוד לקוי
מי שתכנן את הבית עשה מספר טעויות מאוד מוזרות. הכניסה לחדר השינה ממוקמת במקום לא נכון והליכה לשירותים בלילה הופכת למסע. שלא לדבר על לקפוץ למקלחת מהמיטה. no can do... הכניסה לחדר העבודה בסדר כרגע אבל כל עוד זה השימוש. אם רוצים להפוך אותו לחדר ילדים זה כבר סיפור אחר ..... עם סוף עצוב. הדלפק תופס המון מקום מרכזי לפי השרטוט. בתמונות נראה יותר בסדר אז כנראה שונו הפרופורציות. אני לא הייתי בוחרת לחסום איתו את המרחב. בנוסף ישיבה ליד כיריים? מקלחת בעיצוב של לפני 20 שנה וארון נעליים ומעל בקבוקי שתיה??? עכשיו לחיובי- בעייני עירוני ויפה. הסלון ממש מוצלח עם פסי האורך שמגביהים אותו וספסל ספה כורסה טלויזיה נראים כבחירה מצויינת ומונחים בצורה נכונה למרחב. חדר העבודה בסיסי וזול וזה בסדר. חדר השינה יפה. סקלת הצבעים אחידה והעיצוב אחיד וטוב.

תשובה ל-3
שלום, תודה על התגובה. מדובר באריחים תלת-מימדיים של Wallart ולנקות אותם לא בעיה בכלל. מומלץ.

עבודה אדריכלית/עיצובית ראויה לציון!!
תכנון טוב הוא כזה שממקסם בצורה אופטימלית את התנאים הפיזיים של הנכס. כל אחד יכול להגיד מה הוא היה עושה אחרת ב"תנאי המעבדה". אבל אין "תנאי מעבדה"! אפשר לבחון את התוצאה האדריכלית/העיצובית עפ"י אופי החלל המתקבל בסוף התהליך ובהתאם למענה ראוי לצרכים של הדיירים. זהו זה! נראה שבדירה זו נעשתה עבודת תכנון/עיצוב באמת ראויה לציון! לכל פינה בה יש תכלית והיא מנוצלת במלואה בצורה נכונה עם עיצוב יפה ומאוזן, בהתאם לצרכי הדיירים. אתגר גדול ולא פשוט, למי שמבין עניין ולא סתם שופט לפי "מה הוא אוהב/לא אוהב..". מיותר להגיד שהנכס עצמו שודרג ללא היכר, כמו גם שווי השוק שלו, מה שלא פחות חשוב בימינו..

עבודה מדהימה
מדובר בעיצוב של אדריכלית בחסד עליון. לקחה דירה ״פח״ ועשתה ממנה בונבון. הכתבה ממש עושה חשק לגור בדירה שיוליאנה ריסקוף מתכננת... ניצול מקסימלי של המקום!!! מי שלא חושב שזה יפה, או שאין לו עיניים בראשו, או שחוש הטעם שלו פגום. זו פשוט דירה מושלמת!

פשוט מקסים!!!
מאד מתחברת לעיצוב הדירה. רואים שהאדריכלית השקיעה מחשבה בכל סנטימטר וסנטימטר בדירה הזאת. אלגנטי, אסטתי ועושה חשק לעבור לגור שם. יישר כח!!!

הדירה נראית ממש יפה
צבעים יפים, קליל ונראה שממש נעים לגור שם

דירה קטנה ומדליקה
מפתיעה שונה שילוב צבעים נהדר כל הכבוד ~!!!!!

Too mach white/black/red
not my taste..

מאכזב ביותר וחסר טעם לטעמי

דירה מעניינת ומקסימה
אני אישית מאד התחברתי לעיצוב ולצבעים האלגנטיים והנעימים. החללים נראים מנוצלים במלואם עם המון מחשבה על כל פרט ופרט. ממש מקסים, יישר כח לאדריכלית!

הפרעת קשב!
העיצוב מחריד לטעמי (אבל כידוע - על טעם וריח...) אבל התכנון פשוט אבסודרי. לא יתכן שכדי להגיע מחדר הורים לשרותים+מקלחת צריך ללכת סביב סביב ולעבור דרך הסלון כאשר היתה אפשרות נוחה לפתוח דלת לכיוון חדר הרחצה. למכונת הכביסה יש הרבה אופציות אחרות מלבד למשל כמחסום למעבר. האלמנט היחיד הנחמד בדירה הזאת זה המדף-ארונית מתחת לחלון בסלון.

מהמם ומיוחד ברמות על!!!
לא רואים היום הרבה דירות שהן באמת מיוחדות וזאת כ"כ מיוחדת ושונה מכל מה שהתרגלנו לראות!! ומי כאן שלא רואה את זה, או שאין לו עיניים או שפשוט לוקה בטעם רע!!

אסטתי, מדויק ויפהפה. כל הכבוד על היצירתיות!!

מהמם ומיוחד ברמות על!!!
לא רואים היום הרבה דירות שהן באמת מיוחדות וזאת כ"כ מיוחדת ושונה מכל מה שהתרגלנו לראות!! ומי כאן שלא רואה את זה, או שאין לו עיניים או שפשוט לוקה בטעם רע!!

תכנון ועיצוב מושלמים!!
דירה עם תנאים פיזיים "מאתגרים משהו" שיצאה פשוט מושלמת!! עיצוב חו"ל!!

תכנון ועיצוב מושלמים!!
דירה עם תנאים פיזיים "מאתגרים משהו" שיצאה פשוט מושלמת!! עיצוב חו"ל!!

פארודיה גרוטסקית על עיצוב ישראלי טיפוסי
בניין ודיור זה מגזין מגוחך הבעיה היא שאין אלטרנטיבה

טוב שכתוב באדום זורח kitchen אחרת לא ברור
איזו אופנה מטופשת וחסרת טעם כל הכיתובים האלה. עיצוב גרפי בשקל תשעים

תכנון ועיצוב מושלמים!!
דירה עם תנאים פיזיים "מאתגרים משהו" שיצאה פשוט מושלמת!! עיצוב חו"ל!!

באמת ?!
אחד הלא מוצלחים לטעמי.

מקסים ביותר. אהבתי

מסכימה עם תגובת -30-
כל כך שונה אחר ומיוחד .כולם רגילים לראות אותו הסיגנון לכן קשה להם לקבל דברים אחרים ...למעצבת המשיכי בדרכך המיוחדת והעיקר תהיי נאמנה לראייה שלך !!! מרגישים פה מגע אישי וזה העניין .יש טעמים שלא יראו זאת !!

פשוט Perfection!!
הכל בול על המקום!! לא הייתי משנה דבר!!

פשוט Perfection!!
הכל בול על המקום!! לא הייתי משנה דבר!!

כל הכבוד
מקסים!! איזה כישרון!!

נהיה לי בלאגן בעיניים
איזור תל אביבי? מה עושה איזור לתל אביבי? את גרה ברמת גן וזה נהדר וזה הדבר היחיד הנהדר בדירה הזאת. הערה למערכת:לא כל דירה ששיפצו צריכה להתפרסם. וזה שאתם עושים פוטושופ לתמונות (פוטושופ גרוע) לא מחמיא לדירה וגם אדם לא מיקצועי מבחין בעייות של הכל. אז אם זה מגזין עיצוב אנא מכם להתאים את המדור או לקרוא לו פוטושופ בזול

מעצבת תותחית!!
דירה פשוט יפייפיה!! רואים הרבה מחשבה שהושקעה בפרטים, בחיבורים בין החומרים והצבעים! התכנון ממוקסם עד תום והשילובים כ"כ יפים, רעננים, מעניינים ולא שגרתיים! פשוט תענוג לעיניים!! כבוד למעצבת!! ומי שלא רואה את זה, שילך לעשות בדיקת עיניים ;-)..

פשוט וואו!!
יפה, מקורי, מיוחד. יצירת יש מאין.. מקסים ביותר!!

אופנתי שיקי ופונקציונאלי
אהבתי את התעוזה והיצירתיות. שאפו!

כל הבית אדוםםםם נראה כמו עיצוב של לפני 10-15 שנה
סורי אבל ממש לא אהבתי

באמא שלכם, זה הכי לא אופנתי שיש!

מושלם
עיצוב מושלום מעצבת פנים של המאה הבאה...

דירה אופנתית במיוחד
העיצוב יוצר תחודשה של דירה ענקית, יפה, כל הכבוד.

כמה אדום?!!! נראה מיושן

מהמםם
פשוט אדריכלית ומעצבת גאונה!!!

אוי. פשוט כואב בעיניים.
נכון שזו תופעה נפוצה במקומותינו שמעצבים מנסים להכניס את כל שהם למדו וראו לתוך דירה אחת קטנה. יש פה טפט פסים, חתיכות חתיכות פה ושם, ואפילו על קרניזי הגבס ?! WTF , לצידם קיר עם אריחים עם דוגמה מובלטת (נראה פלסטיקי), ותמונות מקושקשות לעילא, וגם פרקט דמוי עץ, ושטיח עיגולים,וקירות עם כיתובים, ו'נגיעות' אדום בכל מיני חפצים אקראיים. (נראה כאילו המעצבת מסתובבת בעיר וקונה כל חפץ אדום שהיא מוצאת ומניחה בבית), וספריה מזוגזגת .... מה אין פה?אין פה שום הרמוניה. אין מנוחה לעיניים ולו בפינה אחת בבית. מבחינה תכנונית המטבח מתוכנן רע מאד.

בודק...