ירוק זה הלבן החדש: דירה ישנה ששינתה את פניה

המטבח ירוק, השטיח בסלון תלת מימדי, פינת האוכל משחקת עם צבעים וחדרי הרחצה רוצפו באריחי פורצלן מצויירים: כך הפכה דירה סגורה ועמוסה לנעימה והרמונית

350,000
88 מ"ר
אורנית וסרמן
אורנית וסרמן
אורנית וסרמן

הדיירים: משפחה בת 3 נפשות
המקום: פתח תקווה

כיאה לדירות ישנות, דירת שניים וחצי החדרים הזו בבניין בן 40 שנה הייתה סגורה ועמוסה בקירות, כאשר מול דלת הכניסה הייתה מבואה קטנה ומכל כיוון הייתה כניסה לחדר אחר.  במהלך השיפוץ, שארך כחצי שנה, היא נהרסה עד היסוד, נבנתה מחדש וקיבלה טיפול מקיף לכל התשתיות של חשמל, אינסטלציה, גג אזבסט שהוחלף, איטום חדש, צביעה חיצונית למבנה ועוד.
בגלל שהדירה הייתה ישנה מאוד, עבודות השיפוץ היו לא פשוטות. התבצע פילוס שטח הדירה בכדי שיהיה אפשר ליישם את ריצוף פרקט האלון שנבחר. בכל הדירה הותקן אלומיניום דמוי בלגי, ותאורה דקורטיבית שנבחרה בקפידה או תאורה סמויה בתקרת גבס. כעת, המטבח, הסלון ופינת האוכל ממוקמים בחלל אחד פתוח.
הדיירים ביקשו מטבח ירוק מיוחד וכך קרה. בחירה במטבח בגוון ירוק בישראל היא בחירה "אמיצה" – רוב האנשים מעדיפים לא להשתולל ולבחור מטבח בגוונים ניטרליים של לבן/אפור/שמנת. אל אף שהמטבח כאן אכן "צבעוני", המינון נכון מסביבו ופלטת הגוונים מאוד נקיה ועובדת טוב בהרמוניה. כך נוצר חלל נעים ולא קרקס צבעוני מדי. על סמך גוון המטבח התבססה כל פלטת הצבעים בחלל הציבורי, וכך נוצר חלל ציבורי יפה והרמוני. על גבי ארונות המטבח הותקן שיש קיסר כמו בחדרי הרחצה ולחיפוי הקיר נבחרו בריקים מאורכים במראה "קרקלה" (שברים בפנים הגלזורה) בגודל 7.5X30, שהודגשו על ידי גוון רובה כהה יותר. בעקבות ארון גדול בנישה שתוכנן במסדרון ובוצע על ידי הנגר, הוחלט לוותר על קלאפה ובכך נפתח לגמרי החלל ונוצר מראה נקי ולא עמוס. מעל ארונות המטבח נתלו מדפים מיוחדים מעץ אלון עם מחברי בטון.
מטבח ירוק זית
ארטישוק ירושלמי
ארטישוק
בסלון נבחרה ספה מרופדת בבד אפור, ועליה הולבשו כריות עם כל מיני טקסטורות ומרקמי בדים שנתפרו במיוחד. לצד הספה מוקמו שתי כורסאות בבד ירקרק בהיר שמתכתב מצוין עם הירוק הכהה של המטבח. השטיח המיוחד עשוי מעור ועליו טקסטורת קוביות, כך שבכל זווית שונה של אור מתקבל מראה אחר הנותן תחושה תלת מימדית. בחלל פוזרו גזעי עץ צבוע בלבן בגדלים שונים.
סלון מעוצב
פינת האוכל קיבלה משחק של צבעים – רגלי זהב לפלטת השולחן, שלושה כסאות לבנים ואחד שחור. כל הריהוט נרכש במקום אחד ויש בכך יתרון עצום – עלות ההובלה. ככל שמפזרים את הרכישות נאלצים לשלם כסף עבור כל הובלה בנפרד, אך ברגע שמבצעים רכישה במקום אחד משלמים פעם אחת וזהו.
פינת אוכל מעץ
חדר השינה של ההורים מוקם היכן שהיו בעבר המטבח ומרפסת השירות. לכן, התאפשר לנצל את החלק של המרפסת כדי ליצור פתחי חלונות גדולים ומרשימים. לחדר השינה נרכשו מיטה ושידות בעיצוב קליל וסקדינבי. חדר הארונות החדש תוכנן ובוצע על ידי נגר אומן, כאשר צד ימין הוקצה לתלייה וצד שמאל הוקצה למידוף ומגירות, ואילו החלק התחתון כולו הוקצה למגירות נעליים.
חדר שינה מעוצב
כרית לחדר השינה
מנורה עומדת שחורה
שידת עץ
גם בחדר השינה הנוסף, חלק מהחדר היה בעבר חלק ממרפסת שירות, ולכן נוצלו החלונות לפתחים גדולים מהרגיל. בעקבות קורת בטון לא התאפשר ליישר את גבהי החלונות, ולבסוף הוחלט על חלון קטן וחלון גדול. מתחת לחלונות ביקשו הדיירים ליצור ספסל שיהיה אפשר לשבת עליו בכיף וליהנות מהחלונות הגדולים. ריצוף הפרקט עלה על הספסל ונוצר קו רציף בין הספסל לרצפה.
בחדר הרחצה של הורים נבחרו אריחי גרניט פורצלן 60X30 תוצרת איטליה, בצבע דמוי בטון ובגוון גרז' בפריסה משתלבת, עם קיר דקור תואם מאותה הסדרה, בגב המקלחון. ארון הרחצה נצבע בצביעה בתנור בגוון כחול. תוכננה מראש נישה למכונת כביסה שתגיע בעתיד, ומעליה הותקנו מדפים המשרתים את דיירי הבית לאחסון נוסף.
מראה עגולה
מקלחון
שידה כחולה לחדר שירותים
מגבות
לריצוף חדר הרחצה הכללי נבחרו אריחי פורצלן מצוירים תוצרת המותג VIVES ספרד בגודל 20X20. להשלמת המראה נבחר חיפוי קיר גם הוא בגודל 20X20, בגוון ניטרלי בכדי לא ליצור עומס בחלל כיוון שהרצפה בולטת. פתח השירות לביוב בחדר הרחצה, וכן גם הניקוז של המקלחון, התבצעו באמצעות חיתוך מים (WATER JET) כך שדוגמת האריח נשארת רציפה ואין צורך בתעלת ניקוז או כל אביזר אחר, שלפעמים פוגם ברצף המבנה של פריסת הריצוף. נוסף ארון רחצה מעץ טיק שתוכנן על ידי ובוצע על ידי נגר אומן, עליו הותקנו שיש קיסר עם פאזה בגימור מקור ציפור, כיור אליפטי מונח וברז איטלקי של המותג "PORTA BINNI" בגימור מוברש הנותן מראה יוקרתי. בעקבות מיקום הצנרת הראשית באזור המקלחון נוצרה נישה קטנה, שנוצלה עבור מדפים קטנים שיוכלו לשמש לאחסון תמרוקים, וגם הם יוצרו על ידי הנגר מעץ טיק שעמיד בפני מים ולחות. כיוון שאין חלון בחדר הרחצה הותקן סקיילייט בפתח השירות שנמצא מעל המקלחון, המכניס אור ובמידת הצורך נפתח לאוורור.
חדר רחצה
דלת כניסה לשירותים
חדר רחצה מעוצב
ראש טוש למקלחת
סבון
 מיקומו של אזור חדרי הרחצה כיום תוכנן מראש במחשבה שהבניה תהיה קלה יותר מבחינת נגישות לצנרת המרכזית, כלומר חדרי הרחצה החדשים נמצאים היכן שהיה חדר הרחצה הישן. על ידי מיקומם במרכז הבית נוצרה אדריכלות יפה המחלקת את הדירה לשני חלקים מופרדים. מצד ימין גישה לחדר שינה אחד ומצד שמאל גישה לחדר שינה נוסף. גב חדר הרחצה הפונה לחלל הציבורי היווה בסיס מצוין לקיר כניסה מרשים, ועליו נתלו מראה עגולה, שתי מנורות קיר וקונסולה קלילה.
פרקט לבית
מראה עגולה מעוצבת עם עץ
 
הדירה לפני השיפוץ:
לפני שיפוץ
תוכניות השיפוץ:
תכנית שיפוץ
רשימת ספקים חלקית:
דור וצורי בע"מ – אריחי ריצוף, חיפוי קירות, כלים סניטריים, ארונות אמבטיה בהתאמה אישית וחומרי בניה.
מטבח – מטבחי זיו
שיש  במטבח ובחדרי רחצה – שיש ליאן יאיר
תאורה – לוגו תאורה סניף בני ברק
קסטיאל AS IS – ריהוט
ביתלי – כסאות בר
"אורית טראוב" – טקסטיל, מצעים, כריות.
אקססוריז ואביזרים משלימים – אוסף פרטי, FINE LAB , TEMA SHOP, תמה , GLYPHS | גליפס, פלורליס, collectie
גלריה עודד – מראות ותמונות
צמחים ופרחים – משתלת הכפר החדשה כפר אז"ר
לאופרד – מראת כניסה
ביצוע עבודות שיפוץ וגמר – יס פרויקטים עמית בע"מ
553
52 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מעוצבת בטוב טעם
אישית אני מתחבר יותר ללבן (הישן) ופחות לירוק (החדש וגם הישן ) אבל זה עניין של טעם.

מאוד יפה ונעימה

צבע הארון הירוק - מהו מספר הגוון
אשמח אם תוכלו לתת לי את מספר הגוון במניפת הצבעים. אני מנסה לאתר את הצבע הזה שבו ארצה לצבוע את ארונות המקלחת שלי. תודה מראש

פשוט ומקסים.

בונבוניירה, כפיים! מהיכן כסאות הבר במטבח?

מקסים, אין מילים!

אהבתי מאוד אבל...
בזמן האחרון כל הפרויקטים נראים לי אותו דבר הכל באותו סגנון לא מרגישים נשמה בשום פרויקט אין משהו שונה הכל כמו מעותק מאיזה שהו ספר.

מקסים!!!

דירה מתוקה
ממש ממש מקסים!!!

דירה מקסימה ונעימה. אהבתי את החלוקת פנים.

שיפוץ יפיפה. דירה מושלמת! תענוג

אהבתי,נגרות ארונות אמבטיה -של מי ?

איזו סתמיות!

איזה דגם ומספר קטלוג של שייש בחרתם למטבח ולכיור ב
איזה דגם ומספר קטלוג של שייש בחרתם למטבח ולכיור במקלחת? מאוד מאוד אהבתי

מאיפה השטיח?

ווא מדהים! בדיוק לטעמי

לכל השואלים בנוגע למטבח
נגרות המטבח בוצעה על ידי מטבחי זיו. לכל השואלים לגבי הגוון זוהי טכניקה מיוחדת של צביעה בצבע "ירוק פטינה" של החברה.

למי ששאל בנוגע לבחירת השיש בדירה
השיש הנבחר 5110 הוא של חברת "אבן קיסר" מאחת הסדרות האחרונות שלהם.

למי ששאל בנוגע לבחירת השיש בדירה
השיש הנבחר 5110 הוא של חברת "אבן קיסר" מאחת הסדרות האחרונות שלהם.

מטבח ירוק
ירוק...ירוק..אבל.מהמם...הרבה יותר חי מהלבן שכולם עושים...בעניי..כל הכבוד הכל בטוב טעם...אוהבת

קונסולה
מהיכן הקונסולה בבקשה ?

שטיח של הסלון
מהמם... מהיכן??? תודה

מהיכן הספה והכורסאות בסלון?
אשמח לדעת מהיכן נרכשה הספה הגדולה בסלון ושתי הכורסאות. תודה רבה

הדירה מקסימה! אבל מיקום הטלויזיה בעייתי
הטלויזיה לא ממוקמת לא מול הספה ולא מול הכורסאות. אז אלא אם היא על זרוע ומתכווננת אלכסונית, זה בעייתי.

שטיח וקונסולה לשואלים
השטיח והקונסולה נרכשו בקסטיאל As Is

לגבי פריטים בדירה יש רשימת ספקים בסוף הכתבה
עבור רוב המוצרים יש רשימת ספקים בסוף הכתבה המפרטת מהיכן נרכשו הפריטים בפרויקט.

מה היה התקציב וכמה עלה בפועל?

שטיח לסלון
אשמח לדעת מי הספק של השטיח בסלון אינו מופיע ברשימת הספקים תודה

ירוק ?
אני פעם לא קניתי דירה שמצאה חן בגלל המטבח הירוק. ירוק נחמד עכשיו ומעייף אחר כך. לבן זה צבע קלאסי ולא טרנדי אז הכותרת סתמית

עיצוב מהמם! אשמח לדעת מהיכן נרכש הפוף בחדר שינה

עיצוב
טוב, זה לא ירוק רגיל. הירוק הזה מדהים. זה לגמרי משהו אחר. אם יש מספיק אור אז בסדר, אחרת זה מחשיך. את השטיח הזה ראיתי בצבעים שונים, בביתי לי , והוא לא רק יפה, גם נוח לניקוי. אחרי 50% הנחה הוא עלה למעלה מ-4000 שח.

מעצבת צעירה
אפשר בקלות להבחין בתכנון של מעצבת צעירה - טעיות תכנויות שלא היו נסלחות למישהי עם ניסיון . ואם כבר ניסיון - " בניין ודיור" תשקיעו קצת בכתבים רהוטים, מקצועים ורציניים - ניסוחיים נוראיים וחוסר נכרה של מונחים מקצועיים . דרך אגב - קיסר הוא לא אבן קרקלה...זה העברית של המילה - סדוק באנגלית ..(cracking) עיצוב קליל וסקנדינבי ? -עשרות מעצבים סקנדימבים מתהפכים כעת ( חדר כביסה בתוך יחידת הההורים - עצוב טלויזה ומיקום כל כך מוראי וחהל שאין התיחסות למדרגות הלוליניות בחלל

אני סקרנית - לאן מובילות המדרגות שבפינה?

ציון מעולה פלוס
בית יפהפה מתוכנן לעילא ללא אף נפילה טעם משובח של הדיירים ותכנון יוצא מגדר הרדי תהנו ותכייפו בבית הזה

מראה
דירה יפיפייה הייתי עוברת לשם עכשיו. מהיכן המראה הגדולה מעל הקונסולה?

32 כותבת על רהיטות, וכותבת בשגיאות בעצמה
טלויזה? מוראי וחהל? נאה דורש נאה מקיים. ואגב זה עיצוב פנים סקנדינבי מובהק.

שיפוץ לטעמי. תיקונים קלים
השיפוץ יפה מאוד וגם הרהיטים. במטבח אין מספיק מקום וכנראה יצטרכו להוסיף יחידה נוספת. בסלון הכורסאות הפוכות לנוף. ניתן לסדר לכוון הזה אך בצורה שיהוו פינת ישיבה ליד החלון או שלא יסגרו את הזרימה עם נטיה קלה. הטלויזיה מיועדת למי? שתי תמונות תקריב לארטישוקים???.

למי ששאל בנוגע לבחירת השיש בדירה
השיש הנבחר 5110 הוא של חברת "אבן קיסר" מאחת הסדרות האחרונות שלהם.

תגובה ל- 32
אינני יודעת מדוע את כל כך כועסת. תכנון הדירה נעשה מול הלקוח שיגור בדירה, ישנה פרוגרמה שעובדים לפיה בהם עונים ללקוח על כל דרישותיו וצרכיו. ויכול להיות שצרכיו לא תואמים את תפיסת החיים שלך ואת צרכיך וזה בסדר גמור הרי כולנו אנשים שונים. אם תקראי שוב תבחיני כי לא נכתב ששיש קיסר הינו אבן קרקלה. נכתב שהמשטח העליון במטבח הוא שיש "קיסר" ואילו החיפוי על הקיר - בריקים במראה "קרקלה", לכן לא נעשתה כאן שום טעות טכנית או מקצועית. אף אחד לא ציין שעיצוב הדירה כולה בסגנון סקנדינבי, אלא שנבחרו רהיטים לחדר השינה בסגנון סקנדינבי. מיקום הטלוויזיה איפשר חלל פתוח ללא כל הפרעה. הטלויזיה מתכווננת ומאפשרת צפיה בנוחות. מעבר לכך הבית הזה לא נע לפי הטלוויזיה, ללקוחות היו סדרי עדיפויות לבניית העמדת החלל ולפי כך נבנה התכנון , שכן גם כלל אפשרות למכונת כביסה, שכרגע אין בה צורך וסביר להניח שגם בעתיד לא תהיה בבית הזה מכונת כביסה, אבל את ההכנה נעשתה למקרה ש.. מעצבת צעירה, כולנו היינו פעם צעירים. בסופו של יום הלקוח מרוצה מהתוצאה, והכי חשוב התכנון תואם את אורך החיים שלו ונוח לו לגור בדירה זו. מעבר לכך התגובות מפרגנות. תודה :)

השטיח נרכש בקסטיאל AS IS

השטיח נרכש בקסטיאל AS IS

השטיח נרכש בקסטיאל AS IS

דירה נהדרת! מהיכן סל הכביסה ואביזרי הרטאן?

השטיח נרכש בקסטיאל AS IS

שולחן סלון
מהיכן שולחן הסלון?

ממעצבת למעצבת-שאפו!
דירה יפייפיה מלאת סטייל! אהבתי את הניצול המירבי בבית, שילוב החומרים, הגוונים הנעימים, התאורה, הריהוט! פשוט יפה! המון בהצלחה!!!

סתם תהיה
לא ממש קשורה לעיצוב...אבל משפחה עם ילדים ללא מכונת כביסה?! זורקים אחרי פעם אחת? רצים למכבסה? מה הקטע של להיות מיוחדים?

יפה בתמונות, לא ממש נוח לשימוש.
שאפו למעצבת שבנתה דירה למגזינים. לחיות בה זה סיפור אחר. פינת האוכל רחוקה מאד מהמטבח, הגשה של ארוחה גדולה תדרוש אין סוף מסעות הגשה. השימוש בטיק הוא חכם ומוצדק אך ארונות צבועים בחדר ללא איורור משמעותי תגרום להם להתבלות מהר מאד. החלון מעל האסלה הוא חלון עם כנפיים. פתיחתו תגרום להקטנת החדר ואולי גם התקלות לא נעימה בראש היושב. גזירת הנישה למקלחת בחדר הרחצה של ההורים יוצר פינה מיותרת בחדר השינה השני. הצבת הטלויזיה בסמוך מאד לחלון בסלון לא תאפשר צפיה שהחלון פתוח ועוד... לסיכום: לא כל הנוצץ הוא אכן זהב.

צבעים יפים ועיצוב נעים

גוון מטבח
נירלט 0702

תגובה ל 50 גל ב.
פינת האוכל איננה רחוקה מהמטבח, כיוון שהחלל איננו גדול כל כך. כ -3 צעדים מפרידים בינהם, מה גם שכשפותחים את השולחן אז בכלל פינת האוכל ממש הופכת לחלק מהמטבח. אכן יש חלון בחדר הרחצה, פרט אשר מופיע בכתבה ולכן חדר הרחצה אכן מאוורר כראוי לעץ טיק ולכל סוג עץ אחר. חלון מעל שירותים - הכנפיים שלו הן קטנות כ- 30 ס"מ לכנף, מידה לא גדולה ולא חוסמת או מפריעה לאף אחד. נישה לכביסה יצרה נישה בחדר השני שבעתיד תשמש לארונית או שידה. הנוצץ הוא זהב בעיניי הדיירים שחיים בדירה זו וכנראה לא בעיני השכן.

תגובה ל 50 גל ב.
פינת האוכל איננה רחוקה מהמטבח, כיוון שהחלל איננו גדול כל כך. כ -3 צעדים מפרידים בינהם, מה גם שכשפותחים את השולחן אז בכלל פינת האוכל ממש הופכת לחלק מהמטבח. אכן יש חלון בחדר הרחצה, פרט אשר מופיע בכתבה ולכן חדר הרחצה אכן מאוורר כראוי לעץ טיק ולכל סוג עץ אחר. חלון מעל שירותים - הכנפיים שלו הן קטנות כ- 30 ס"מ לכנף, מידה לא גדולה ולא חוסמת או מפריעה לאף אחד. נישה לכביסה יצרה נישה בחדר השני שבעתיד תשמש לארונית או שידה. הנוצץ הוא זהב בעיניי הדיירים שחיים בדירה זו וכנראה לא בעיני השכן.

בודק...