כל חלל מנוצל: שיפוץ דירת שלושה מפלסים בהרצליה

לאחר שהוגדרו הבעיות העיקריות בכל קומה בדירה, ניתן היה למצוא פתרונות מקוריים, שטיפלו בכמה ציפורים במכה אחת - למשל מבואה שמשמשת קיר טלוויזיה וארון, או ארון פתוח שמשמש דלת לחדר הרחצה

180 מ"ר
אייר שפירא

הדיירים: זוג + 3 ילדים
המקום: הרצליה

התקציב לשיפוץ דירת הגן בת שלושת המפלסים שלפניכם לא היה גדול, ולכן הוגדרו מראש הבעיות שבהן יש לטפל, כאשר בכל חלל הוגדרה בעיה מרכזית: בקומת הכניסה היה צורך להגדיל את המטבח ולמצוא פתרון הולם לשירותי האורחים הצפופים; בקומת החדרים הייתה מקלחת הורים קטנה ולא מפנקת, העומדת בצמוד לחדר ארונות דחוס וחשוך; קומת מרתף כללה מקלט שלא ניתן לשנותו, ולכן היה צורך לחלק את החלל מחדש לשני חדרי עבודה עם דרישות ספציפיות לכל אחד מהחדרים; וגם היה ברור שהמקלחת חייבת לעבור שינוי מהמצב הקיים ולשמש לשירותי אורחים למי שמתארח בחדר העבודה.

 

 

השינוי העיקרי, כאמור, התבצע בקומת הכניסה. בראש ובראשונה, שירותי האורחים מוקמו ברווח שנוצר בין המדרגות, והיו קלסטרופוביים למדי ובלתי אפשריים לשימוש. היה ברור שהחדר הזה חייב להיפתח, כשהנישה בין המדרגות לארון נוצלה לטובת מבואה גדולה המכילה מגירות תחתונות לנעליים וחלק עליון לאחסון מעילים ותיקים.

 

מטבח ופינת אוכל

כמו כן, במצב הקיים היה בצמוד למטבח חדר שינה נוסף שבעלי הבית לא נזקקו לו. הרחבת המטבח התבצעה על חשבון הקטנת החדר ולמעשה, מה שקבע את קו הרחבת המטבח הוא קו המדרגות שנוצר מחדש לאחר שקירות שירותי האורחים נהרסו. כך התקבלו שירותי אורחים מרווחים ומפנקים עם מבואה היוצרת פרטיות מהמטבח, ובנוסף ארון אחסון גדול המשמש כמזווה של המטבח. השינויים בפתחים בבית היו מינוריים ביותר, כאשר השינוי העיקרי היה בחלון המטבח שגדל משמעותית והותאם לגבהים של שאר החלונות.

מטבח לבן עץ

מטבח לבן

שאר החלל הפתוח שנשאר יועד לסלון ולפינת אוכל, כיוון שיש משהו מאוד יפה בחלל אחד פתוח ומרווח הנותן תחושת מרחב. מצד שני, בעלת הבית רצתה לייצר אינטימיות ולחלק את החללים כך שכשיושבים בסלון תהיה הרגשה פרטית ואינטימית אך שהחלל עדיין יישאר מואר ומרווח. כך "נולדה" נישת הגבס במרכז החלל שנתנה פתרון ויתרון למספר דברים. קודם כל, יחידת מיזוג מיני מרכזית מוקמה בחלקה העליון עם פתחי אוויר גם לחלל הסלון וגם לחלל המטבח. בנוסף נפתר מיקום הטלוויזיה – הישיבה עם הפנים לכניסה והטלוויזיה חבויה בנישה עם מקום לאחסון נוסף. הצד השני של הנישה אף יצר מקום אחסון נוסף ותוכנן ארון נגרות המשרת את פינת האוכל. על קיר הסלון לכל אורכו תוכנן ארון נמוך המשמש לאחסון צעצועי הילדים והאזור משמש כפינת המשחקים שלהם במהלך היום.

חלל כניסה לבית

תמונה מעוצבת

פלאזמה

תמונה

ארונות אחסון בצבע מנטה

ארון בצבע מנטה

הקו של קיר חדר השינה יושר, כך שהמסדרון רווח מעט ונוצרה נישה לארון בגדים נוסף במסדרון ליד המקלחת הכללית, לאחסון חורף של בגדי ההורים. בהרבה דירות ובתים ישנים קיים תכנון דומה של חדר ההורים: מקלחת מרובעת קטנה המכילה מקלחון קטן 80/80, כיור של 80 ושירותים, ובצמוד חדר ארונות בגודל זהה למקלחת. אחת הדרכים לקבל מקלחת גדולה ומפנקת היא לשבור את הקיר ביניהם ולייצר מקלחת גדולה וארוכה, כאשר צד אחד מקבל את המקלחון (שאפילו יכול להיות זוגי), וצד שני את האסלה וארון הכיור בחזית מול הדלת. על הקיר בחזית מוקם ארון הבגדים פרוש כולו ופתוח, כך שהרבה יותר נעים לחפש בו בגדים מאשר בתוך חדר ארונות צפוף וחשוך. אחת מדלתות הארון הינה דלת עם צירים נסתרים שממנה נכנסים אל חדר המקלחת המפנק.

כרית פלאפי

ארון לבן

כיור לבן

ארון לבן ועץ

מקלחון

מקלחון

פינת המשפחה וחדרי הילדים נשארו ללא שינוי ו"הולבשו" בארונות חדשים מרצפה עד תקרה לניצול מירבי של חלל האחסון. במקלחת הילדים שונה מיקום האסלה בלבד כדי להרוויח ארון כיור גדול יותר.

חדר נוער

ארון לבן ומראה

אסלה מרחפת
כיור

חדר שירותים
הדירה לפני השיפוץ:

לפני שיפוץ

 

תוכניות הדירה:

תכנית בית
תכנית דירה
תכנית בית

רשימת ספקים חלקית:

כל הנגרות בבית (למעט המטבח) בוצעה ע"י שחר אלקולומברה מנגריית "אלקולומברה".

ריצוף, חיפוי, פרקט וכלים סניטריים: "נגב קרמיקה" סניף בני ברק

תאורה: אדר אורון נתניה, "טורקיז האוס", בני דרור

סטיילינג לצילומים: לימור אורן

553
14 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דירה מקסימה. פשטות יוקרתית
מעוניינת לדעת מה הגוון המדוייק (קוד הצבע ושל איזה חברה, טמבור, נירלט?) של השידה והארונות מעליה בצבע טורקיז בהיר בפינת האוכל. תודה.

שינוי יפה מאוד.
יופי של עבודה ותכנון

לפעמים נראה לי
שבכל אזור המרכז מסתובב לו מעצב אחד ויחיד המקבל את כל הזמנות עיצוב הדירות באיזור , והוא פשוט עובר מדירה לדירה . כל הדירות בעלות אותו עיצוב סטנדרטי זהה: המטבח והקירות הלבנים , הפרקט החום בסלון , המטבח הלבן,הריצוף המקושקש בחדרי האמבטיות עם אביזרי העץ. הצבע השולט לבן. ההרגשה השולטת שיעמום. חבל.

יופי !
פשוט יפה והרמוני.

מהמם ומרענן
עיצוב עירוני ויפה. שילוב עדין בטרנדים הכפריים, אבל לא בצורה שגורמת לך להקיא מאותו פטנט שחוזר בכל הדירות

מקסים!
סוף סוף שיפוץ חכם, ניצול אופטימלי של השטח, בהיר ומואר אבל לא אנמי. מינון מצויין של צבע ו"פטרנז". מקסים ביותר.

צבע שידת האחסון בפינת האוכל
לבקשת רננה - צבע שידת האחסון בפינת האוכל הוא: נירלט IS0455

שאפו ושאלה..
העיצוב מקסים. נעים וחם ובעיקר מראה מאד פונקציונאלי. אשמח לדעת מי עשה את עבודות הנגרות בדירה.

מהמם!!!
עיצוב מקסים, כל הכבוד!!! אהבתי מאד.

עבודת הנגרות בדירה
עבודת הנגרות בדירה בוצעה ע"י שחר אלקולומברה, נגר אומן. למעט המטבח, שבוצע ע"י מטבחי "אניס"

בית נחמד אבל
לטעמי בית גדול, חייב לקבל מטבח גדול ומרווח. המטבח הוא הווייתו של הבית, עיקרו ובסיסו, ולשכן אותו בכוך קטן לא תורם הרבה.

דירה יפה מאוד
דירה ממש יפה לא מתאמץ כפרי עדין וקלאסי מדהים

תקציב
תוכלו לומר מה עלות כוללת של השיפוץ ללא הריהוט? בערך... לא מדויק.

ממש אהבתי את השינוי!!שאפו :)

בודק...