לגשר על הפערים: שיפוץ דירה בפארק צמרת

מה עושים כשהוא רוצה בית בצבעים והיא דווקא מעדיפה להימנע מהם? מגיעים לפשרות, ועל הדרך כולם מרוויחים – ובעיקר הבית

200,000
12+130 מרפסת מ"ר
פרטים - סטודיו לאדריכלות ולעיצוב

הדיירים: שני מבוגרים ושני ילדים
המקום: מגדל one, פארק צמרת בתל אביב

האתגר הכי גדול בפרויקט שלפניכם היה למצוא את האיזון בין שני בני הזוג – היא אוהבת רק שחור לבן ומפחדת מצבעוניות, והוא? ההיפך ממנה. הפתרון היה הגדרת המטבח הוגדר כממלכה שלה, בו נעשה שימוש בצבעי שחור לבן ואפור תוך שימוש בחומרים בטקסטורות שונות על מנת להעשיר ולתת עומק למראה. בשאר הבית הוחלט על כתמי צבע נקודתיים שישתלבו במעטפת הצבעים הניטרלית שמסביב, וכך שולבו טפטים וטקסטילים צבעוניים בחלל.

אחד מהדברים הראשונים שנעשו בדירה היה לפתוח את הקיר שסגר את המטבח כחדר. הפתיחה אפשרה תכנון של מטבח גדול יותר, עם משטחי עבודה ואי במרכז המשמש גם לאחסון וגם לישיבה, דבר שהיה חשוב מאוד לדיירים. לטובת מערכות המיזוג הונמכה תקרת המטבח, מה שאפשר התקנה של פרופילים שקועים הנותנים תאורת עבודה שוטפת מעל משטחי העבודה. מעל האי מוקמו 3 צילינדרים באורכים שונים שנצבעו שחור. נעשה שימוש ייחודי במשטח לשיש מגרניט פורצלן כמשטח עבודה, וכדי להשלים את המראה האחיד, גם הכיור הוא מאותו החומר. להעמקת הטקסטורה חופה הקיר שמעל השיש בבריקים בגווני אפור עד התקרה.

מטבח עם קיר בריקים

קיר בריקים
מטבח מעוצב שיש שחור
קיר מעוצב
בית פרטי מעוצב
היציאה למרפסת הגדירה את חלוקת החלל, וכך נוצרה פינה עבור שולחן האוכל המקביל לקיר הגובל עם המטבח, ומצדו השני של חלל הסלון. שולחן פינת האוכל הוא מעץ במבוק, חומר החוזר גם בשולחן הסלון המורכב משתי קוביות בגודל 50X50 ס"מ. כיסאות השולחן הם בגוון שחור, אך כריפוד נבחרו שני סוגים של בדי טקסטיל צבעוניים. לקיר שבגב פינת האוכל נבחר טפט מאותה משפחה התורם בהכנסת הצבע לחלל. טקסטיל נוסף שמכניס צבע לחלל הולבש על כריות הנוי של הספה בסלון ובכורסא. מעל פינת האוכל נתלה גוף תאורה גדול וייחודי העוזר להגדיר את הפינה.
טפט צבעוני
מנורה מעוצבת
מנורה מעוצבת
לעומתו, בסלון נבחרה תאורה עדינה יותר המחולקת לשתי פונקציות. על קיר הטלוויזיה הותקנו 2 גופי UPLIGHT הנותנים אור לחלל, ומעל הספה הותקן פס צבירה הנותן תאורה אינטימית יותר. בצורה זו ניתן לשחק ולבחור באיזו תאורה בהתאם לצרכים. מכיוון שמדובר באחד ממגדלי היוקרה של העיר, היה צורך לתת מענה להסתרת קירות המסך המסיביים המותקנים בדירה, ולכן נבחרו וילונות רכים ונשפכים שתורמים גם להכנסת רוך ורוגע לחלל, בנוסף לפונקציונליות של הסתרת קרני השמש.
סלון
ספה אפורה
ספה אפורה
בכניסה למסדרון מוקם רהיט רב שימושי בגוון תכלת עדין המשמש את הדיירים לתליית מעילים, תיקים וכדומה. במסדרון הותקנו ספוטים שקועים עם מסגרת שחורה. רצפת הדירה (למעט במרפסת ובחדרי הרחצה), חופתה באריחים דמויי בטון בגודל 150X75 המעניקים תחושת מרחב וגודל לדירה. המרפסת רוצפה באריחים דמויי דק.
פינת כניסה לבית
בחדר השינה הוחלט שמלבד המיטה והשידות לא יהיה שום רהיט נוסף, על מנת לשמור על תחושת המרחב. לכן הוחלט להשאיר את חדר הארונות כחלל נפרד ולא לצרפו לחדר בצורת ארון קיר לבגדים. המיטה, בגוון כחול כהה, מוקמה במרכז החדר רחב הידיים ולצידה שתי שידות בצבע צהוב. מאחורי ראש המיטה הודבק טפט שחור עם אלמנטים גאומטריים וכדי לרכך את המראה הותקנו וילונות על שניים מקירות החדר. את גופי התאורה מצדי המיטה בחרה דווקא הדיירת, והם ממשיכים את הקוויות הגאומטרית של הטפט.
טפט שחור בחדר שינה
טפט בצורות גיאומטריות
מאחר והילדים קטנים הוחלט לשכן אותם בחדר משותף, ואת החדר השני לייעד לחדר משחקים. בגלל שמדובר בחדר ילדים נעשו יותר משחקים של צבע בניגוד לחדר השינה של ההורים. לקיר הגדול נבחר טפט המשלב גווני אפור עם טורקיז וסגלגל בצורות אמורפיות ורכות. על קיר זה נתלו ארגזים בצבעים רגועים וחלקים המשמשים כמדפים להנחת צעצועים נבחרים. ארון הקיר שממול נצבע בגוון אפור אף הוא כשחוצה אותו פס רחב בגוון סגלגל. מאחר והוחלט לייעד בשלב זה חדר למשחקים ולא פינה בסלון או בחדר הילדים, היה חשוב שמיקומו יהיה קרוב ככל הניתן לחלל הציבורי. כך נבחר חדר שמול המטבח, דבר  המאפשר להורים לבשל ולצפות במקביל על הנעשה בחדר.
טפט צבעוני בחדר ילדים
בחדר הרחצה של ההורים נעשה שימוש בצבעי שחור לבן בשילוב נגרות מפורניר אלון. המקלחון הוגדל על חשבון החדר, וכדי להדגיש את גודלו וייחודו, הוא חופה באריחים מאוירים בצורת משושה גם ברצפה וגם בקירות. כך, למרות שאין שימוש בצבעים בחלל, מתקבל מראה עשיר ומעניין בשל הדוגמאות והגודל של האריח המשושה.
חדר שינה
דלת כניסה לשירותים

תוכניות הדירה לפני:
תכנית הדירה
תוכניות הדירה אחרי:
תכנית הדירה

רשימת ספקים חלקית:
קרמיקה, כלים סניטריים וארונות אמבטיה – טופולסקי – תרבות בעיצוב הבית
בריקים – טופולסקי – תרבות בעיצוב הבית
ברזים לחדרי הרחצה – האנס גרואה
תאורה – יאיר דורם
כסאות בר במטבח – יונייטד סיטס בע"מ (פיק אפ)
ריהוט פינת אוכל וסלון – אסף – רהיטי איכות בע"מ
מיטה חדר הורים  ושידות – אסף – רהיטי איכות בע"מ
ארונות בגדים+חדר ארונות – סליידור ארונות הזזה
רהיט מסדרון – איפאה
משטח שיש – מג'סטיק נאוליט
ריהוט מרפסת – יונייטד סיטס בע"מ (פיק אפ)
טפטים – גולדשטיין גלרי טפט
וילונות – אירופה דקור –וילונות בוטיק
553
23 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

משמעם ונראה לא קשור

הכל מהמם חוץ מהקיר בפינת אוכל שלא קשור

מהמם!!!
מהמם ממש! מאיפה השיש של המטבח??

פלופ
העיצוב משמים וקודר. לבנים שרופות על קיר המטבח - טעות חמורה מבחינת נקיון. הטפט הגרוע בפינת האוכל נראה יותר כמו כתמי לכלוך הקיר אחרי שהילדים ציירו בצבעי ידיים... ובכל מקרה בגלל תכנון לקוי של יציאות המיזוג, הטפט ננגס בפינה הימנית עליונה ע"י הגריל של המיזוג- והתוצאה נראית זוועה. המטבח נראה כמו מחסן כיסאות בגלל שחייבים אי עם ישיבה. בסלון המרווח הספה הפינתית עם הגב לנוף האורבני הנהדר שנשקף מאחוריה (העיקר להיות עם הפנים לטלויזיה). הסך הכל חסר צבע ואישיות ונראה כמו אלפי דירות קבלן לדוגמה.

העיצוב לא ממריא.
חבל שלא חשבו לבטל את חדר הארונות הבלתי יעיל והקלסטרופובי - ולעשות קצת סדר בתכנון של כל המתחם של חדרי הרחצה הצפופים.

מהמם!!!
ממש מהמם! מאיפה משיגים את השיש למטבח?

מושלם!
במיוחד השידות בחדר שינה וגם- מאיפה המנורות בחדר שינה?

מושלם! חייבת קישור למנורות חדר שינה

יפה מאוד
הכל משתלב נהדר

עיצוב הדירה בפארק צמרת
כל הכבוד למעצבת המוכשרת! נפעמתי לראות כמה כישרון! פשוט מדהימה!

לתגובה 5
הוצאת לי את המילים מהפה. כל מה שכתבת נכון לקלף הקירות ולהתחיל מחדש

המטבח מדכא

גופי התאורה יפים - במיוחד בפינת האוכל

גופי תאורה חדר שינה הורים
שלום, גופי התאורה הם של Popup Lighting מצורף קישור לאתר http://popuplighting.com/

תודה רבה על הקישור למנורות

משעמם ומדכא
מסכימה עם כל מילה של 5 חסר מעוף משעמם ראינו כאלה - כאילו כולם עובדים לפי אותה נוסחה.

לתגובה 2
לא מסכים איתך! הקיר בסלון נותן טוויסט מגניב של צבע!

ממש לא...פספוס גדול
לא נאמן לבקשת הלקוחות וחסר נשמה לחלוטין

הבית איכשהו, אבל המטבח ז ק ן

איזה יפה הקרמיקה באמבטיה!!!

אהבתי את הצינורות במטבח כגופי תאורה- מגניב

המשטח במטבח- "מג'יק נאוליט", מדובר במשטח גרניט

אהבתי!

בודק...