צ'ק אין לחלומות: הבית שרצה להיות מלון

הבית שלפניכם משרה על הנכנסים אליו אווירת חופש, שלווה וחמימות באמצעות שילובים של חומרים שונים, סגנונות שונים ומשחקים של גילוי והסתרה

270 מ"ר + 140 מ"ר גינה מ"ר
שי אפשטיין
איזומטריה הנדסה וקבלנות
studio dash
studio dash

הדיירים: זוג + שלושה ילדים
המקום: גבעת שמואל

"אווירה של מלון בחו"ל" – זה היה הדגש הראשון שניתן לצמד המעצבות על ידי זוג דתי אשר רכש בית פרטי בגבעת שמואל וביקש לא להשאיר זכר להיותו סטנדרטי. בני הזוג חובבי עיצוב ומרבים להיחשף לסגנונות שונים בביקוריהם בחו"ל מטעמי עבודה ופנאי, ולכן הם ביקשו לצקת לבית אווירת חופש, חום ובועתיות,

 

בשלב הראשון נהרסו כמעט כל קירות הפנים בשלושת המפלסים של הבית, וסודרו מחדש חללים מרווחים בהרבה. בכדי לייצר את העושר התחושתי אליו התכוונו הדיירים, נבחרו שילובים אקלקטיים של חומרים וסגנונות כמו בטון, פרקט עץ, בלטות מצוירות, ברזל והרבה טקסטיל.

המטבח הוא הרמוניה של שילובים – חזיתות נגרות כפריות בגוון חמקמק שבין אפור ותכלכל מעושן, משולבות עם מדפי ברזל מושחר תעשייתיים שתוכננו ויוצרו במיוחד. במרכז המטבח אי עבודה ואכילה גדול המוקף בכיסאות "ברטויה" מודרניים ומעליו גוף תאורה שתוכנן והורכב מחלקים עתיקים שונים, כמו רוב גופי התאורה בבית.
פינת אוכל מעוצבת
פינת אוכל מעוצבת כפרי

פינת אוכל מעוצבת כפרי

פינת אוכל מעוצבת כפרי

לסלון הרשמי נבחרו ספות שזלונג תכלכלות שצורתן מזמינה רביצה. מיקומן בפינת ויטרינות ירוקה אינו מקרי, שכן כאשר הדלתות פתוחות חודרת הגינה השופעת פנימה ומאפשרת רביצה חלומית בזמן שהווילונות מתבדרים ברוח. בעוד הסלון משדר כולו חוץ, חופש ואווריריות, ממש לידו פינת המשפחה מעוצבת באווירת לאונג': ספריה בגוון גרפיט נשענת על קיר בטון מחורץ, וספת עור שוקולדית רכה יובאה במיוחד מחנות אהובה בניו יורק. ציורי אומנות שנאספו בקפידה על ידי הבעלים זכו למקום של כבוד בכל רחבי הבית.

סלון מעוצב

סלון מעוצב

בית מעוצב

בית מעוצב

בכניסה לבית, משחק של גילוי והסתרה מייצר עניין והמשכיות –  העין מלווה מחיצת בטון מוחלק מודרנית המסתירה לרגע את המטבח, ובמרכז החלל אל מול הכניסה נגלה קמין זכוכית המאפשר הצצה לפינת המשפחה. הקמין תוכנן כנקודת הציר המרכזית הקושרת ומשרתת את כל חללי המפלס הציבורי, והוא שולב בתוך קיר מעובה המכיל בתוכו אחסון ומכשירי מדיה שונים. הבטון מהכניסה חוזר כאלמנט מחזק בכל החזית הצפונית ובארבעה מפלסים של חלל המדרגות.

מדרגות
מדרגות

בחדר השינה של ההורים חוזר המשחק של הצצות ושכבות של חומרים. החדר נעטף בטקסטיל, מראות, מנורות קריאה עתיקות מפליז מושחר, מאוורר תקרתי מעץ אגוז וחציצת אסיד המובילה אל חדר הרחצה.

חדר שינה מעוצב

בית מעוצב

חדר הרחצה עצמו חופה כולו – רצפה וקירות – בשכבה מילימטרית של בטון מוחלק בגוון אבן. מקלחון כפול, נישות חצובות, ריהוט עץ עתיק ומגש מעץ טיק תורמים כולם לתחושה ה"מלונית" המבוקשת.

חדר רחצה מעוצב

מקלחון

לחדר הרחצה של הילדים נבחרו גווני מים, מרצפות מצוירות ואריחי קרמיקה בגוון מנטה ששולבו עם נגרות אגוז וידיות במראה עתיק.

חדר ילדים מעוצב

אריחים תכלת

חדר רחצה אריחים תכלת

החצר המקורית, אשר כמעט מחציתה היה מרוצף, פורקה והוחלפה בדק, פינות ישיבה שונות פוזרו בהיקפה. הדיירים ביקשו גינה שתראה מיד ותיקה ולא מהונדסת, ובשיתוף פעולה עם הגנן נבחרו מספר עצים בוגרים והרבה שיחים ופרחים שמייצרים נפח ולא מצריכים הרבה תחזוקה.

גינה בבית פרטי

גינה מעוצבת

תוכניות הבית:
תכנית בית פרטי
תכנית בית פרטירשימת ספקים חלקית:

פרקט: נגב

אריחים מצוירים: רוחמה שרון

כלים סניטריים וברזים: פישל קרמיקה

עבודות בטון דקורטיבי: ארטן בטונדה

ריהוט: "האסם", restoration hardware, פנהאוז, אייטמס גלרי

גינון: בועז מרקוביץ'

553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...