תעצרו את העיר: דירה שעוצבה בתקציב מוגבל בהחלט

בזכות תכנון מוקדם וחשיבה מראש, זוג שנפרד בצער מתל אביב הצליח להשתדרג לדירה צעירה בפרברים, המעוצבת בסגנון אקלקטי ובתקציב בר השגה

130,000
מאיה חבקין
אפרתמר אדריכלות ועיצוב פנים
אפרתמר אדריכלות ועיצוב פנים
קרן ליפץ

הדיירים: זוג בשנות ה-30 לחייהם + ילדה בת שנתיים
המקום: גני תקווה החדשה

הדיירים, שנפרדו בצער מדירתם השכורה ברחוב סוקולוב המבוקש בתל אביב, עברו לסביבה צעירה בשכונה מתהווה לטובת הרחבת המשפחה. החלום של הדיירים היה להשיג דירה מרווחת בעיצוב צעיר ובר השגה, כזו שתתאים לצרכיהם לעשור הקרוב לפחות. לכן, היא הייתה חייבת להיות ורסטילית, כלומר כזו שיכולה לעבור שינויים להרחבת המשפחה בקלות, תוך אילוצי תקציב מרובים.

 

הדיירים נפגשו עם המעצבות לפגישת ייעוץ לפני רכישת הדירה לבדיקת פוטנציאל. לאחר שנבדקו כל הפרמטרים (מיקום הדירה, עלותה, התקציב, וזמן קבלת המפתח) הוחלט לרכוש את הדירה על הנייר. וכך, בשל תכנון מוקדם ומדוקדק, הדירה הייתה מוכנה לקבלת הדיירים כחודש לאחר קבלת המפתח.

 

כורסא צהובה

האילוץ הגדול ביותר היה להשתמש בחומרי הבסיס של הקבלן ללא שדרוגים, והתאמת החומרים הסטנדרטים של הקבלן לצורך העיצובי והתקציבי של הדיירים. כבר בתחילת התהליך הוחלט להקטין את המחסן לטובת הגדלת חדר השינה של ההורים, אך עדיין לשמור על מחסן מינימלי. הוחלט גם לוותר על שירותי אורחים לטובת פינת משפחה/משחקים.

 

על גבי קיר הכניסה הונחה מראה קטנה ויחידות לאחסון נעליים, כשעליהן הונח משטח מפורניר בגוון אלון היוצר מדף להנחת כל אותם הדברים הקטנים שיש להניחם/לתלותם כשמגיעים הביתה. הקיר נצבע בגוון אפור תכלת על מנת להדגיש את הכניסה. המובייל שנתלה על גבי קיר הגיר המפריד בין המבואה לחלל המרכזי עשוי חוטי צמר, ונעשה בהשראת המובייל של לימור אורן, והקיר עצמו משמש כקיר תזכורות, רשימות מכולות, תליית תמונות מגנטים וקיר ציור גירים.

מראה עגולה

המבואה ממשיכה אל הסלון, שמורכב מספה חדשה ושתי כורסאות שהגיעו מדירתם הקודמת של הזוג בתל אביב, אך שודרגו בריפוד חדש וצבעוני המשלים את צבעי השטיח. מלבד הנוחות הבלתי מתפשרת של הספה המודולרית, היא מאפשרת הגדלה והקטנה של היחידות כך שביום מן הימים, כאשר המשפחה תחליט להכניס פינת אוכל לדירה, יהיה מקום עבורה.

לימון

כריות נוי
בינתיים, מיקום פינת האוכל העתידית הפך לפינת קריאה חביבה המצורפת אל הסלון, והדום הספה משמש חלק ממנה. המנורה בפינתהמשפחה נוצרה מקערת פירות שאליה הושחל חוט תאורה צהוב עם מנורת פחם.

פינת כורסא

בשל נוכחותו הצבעונית של השטיח, שהוא הפריט היקר ביותר בבית, ובשל הרצון העתידי בהרחבת המשפחה, הוחלט כי לא יירכש שולחן סלוני והשולחנות בבית נוצרו על ידי חיבור מראות על שרפרפים (היחידות חוברו יחדיו כך שאין חשש לנפילה). בעת הצורך אפשר להעלימם ולייצר מרחב זחילה ומשחק בבית. התמונות בסלון הן שילוב של תמונות קנויות, יחד עם ציור שהלקוחה יצרה בעצמה ועוד רכישות ספציפיות של המעצבות. קיר המזנון של הסלון נצבע גם הוא בגוון אפור תכלת בכדי ליצור המשכיות פנימה אל תוך הדירה מהמבואה. מאחר והתקציב נגמר, הוחלט להסב את יחידת הארונות, שנקנתה בכלל עבור המשרד, למזנון סלוני לאחר שהתווספה לה מסגרת פורניר אלון ורגליים חדשות על ידי נגר.

 

 

המטבח בבסיסו הושאר מטבח פורמייקה קבלני פשוט שכולל את השיש הבסיסי של הקבלן, והשדרוג נעשה על ידי אריחי חיפוי מיוחדים והוספת אי במרכזו. כיסאות הבר נרכשו גם הם בעונת ההנחות הגדולה ונבחרו בעיקר בשל הפרקטיות שלהם (עשויים מפלסטיק שניתן לנקות ואיננו נשרט או נחבל).

אי במטבח מעץ

המבואה בין החדרים הפכה לפינת משחקים עבור הפעוטה, והיא נוצרה מפריטים שהזוג הביאו עימו מדירתם הקודמת והונחו במקומם החדש עם נגיעות עיצוביות.

מיקום הריהוט במשרד הוכתב בשל הצורך של אם המשפחה להיות בהשגחה על הילדה המשחקת בפינת המשחקים, ולכן הוחלט למקם את השולחן מול הדלת, כך שבעת העבודה במשרד ניתן לראות את פינת המשחקים ולאפשר לאם ולילדה עצמאות מרבית. הכיסאות נמצאו ברחוב וחודשו בצביעת גרביים מיוחדת.

מסגרות לתמונות

מדפסת

חדר השינה של ההורים מאובזר בארון בשילוב מראה עם יחידת פינה. המיוחד בחדר הן התמונות מבית סבא של בעלת הבית, ששולבו בחדר השינה המאופיין בנגיעות זהב בתוך מרקם מונוכרומטי. באותה רוח מונוכרומטית עם נגיעות זהב עוצב חדר הרחצה של ההורים וחופה באריחי שחור לבן, אליהם צורפו תמונה ממוסגרת וקקטוס לבן.

כריות נוי למיטה

שטיח
הקיר המלווה את המיטה בחדר השינה של הילדה נצבע בגוון מודגש וחם, ועליו שולבו מדבקות כוכבים שהוזמנו באייביי. כמו כן הונחו פריטי סטיילינג מיוחדים ועוד אוספים שונים שהיו לזוג בביתם הקודם ושולבו בעיצוב החדש. חדר השינה נשאר מאוורר על מנת להשאיר מקום למיטת התינוק העתידי.

עיצוב חדר ילדים

סוס נדנדה

קיר מדבקות

פינת כריות

פינת יצירה
השדרוג בחדרי הרחצה התבטא בקיר אחד בחדר הרחצה של ההורים ובשדרוג ארונות האמבטיה.

מקלחון

אירחים שחור לבן

כיור לבן

מראה מעוצבת שחור

 

תכניות הדירה:

תכנית דירה

תכנית דירה

רשימת ספקים חלקית:

מטבח – רגבה

ספה – ביתילי

שולחנות סלון – שילוב של שרפרפים ומראות מחנות "עפרוני" בגני תקווה

תאורה: דור קימחי, תאורה מעל האי : מחסני חשמל

ריצופים חיפויים ופרקטים : נגב

מזנון סלון – איקאה בשילוב נגרות פרוניר אלון

מראה בחדר רחצה ילדים – איקאה

שטיחים בחדר הורים ובסלון – צמר שטיחים

כיסאות בר – פיק אפ

סטיילניג – איקאה, קוליז, עפרוני, אקלקט, פלוראליס

 

553
29 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

זה קשה לעזוב את תל אביב
העיצוב יפה

חמוד ביותר.
אני אומנם לא אוהב שמפריזים בגוונים בצורה קיצונית לכיוון מסוים .(כל חייהם הם יתנגבו במגבות שחורות ? שזה לא נכון גם לצילומים) אבל כמו בכותרת חמוד ופרקטי . בכל מקרה הקטנת המחסן הייתה מחויבת..לטובת חדר ההורים

מקסים ומזמין
אבל ללא ספק לא תקציב מינימלי...

דירה מהממת! רוצה כזאת עכשיו

דירה מהממת! רוצה כזאת עכשיו
חדר ילדים מושלם

יפה מאד! מנין הכורסאות בסלון?

עיצוב נחמד ביותר - אבל קשה להתעלם מהכשל
המשמעותי בסידור הישיבה בסלון - עם הפנים לקיר ועם הגב לויטרינה ולמרפסת! המעצבות ו/או הלקוחות לא השכילו להבין את חשיבות החלל החיצוני כחלק נוסף מהבית והמשמעות של הכללתו בתכנון לטובת הגדלת מרחב החיים בבית. אפילו אם לא ישתמשו במרפסת כלל, הרי שהישיבה מול מרחב פתוח מגדילה ויזואלית את תחושת המרחב של יושבי הבית. במקום זה בדירה הזאת יושבים עם הפנים לקיר....

הסטיילינג מקסים
חבל שהספה בסלון חוסמת את היציאה למרפסת. מה שעולה מתכנון הסלון זה שהמרפסת לא תהיה בשימוש בפרט לאור בקשתה של האם לקשר עין עם הילדה/ים. גם הצבת אי במטבח נראית לי החלטה שגויה, כבר היום מדובר בשלושה סועדים במטבח, במהרה יצטרפו עוד. מספיק שיגיע אורח אחד (סבא סבתא, חברה של הילדה) וכבר אין איפה לשבת. התכנון חייב להיות תמיד עם המבט קדימה, בפרט כשמדובר במשפחה צעירה בתחילת הדרך.

הכורסאות
הכורסאות הן ירושה מהדירה הקודמת ורק הריפוד חודש.

תכנון הסלון
לכל הדואגים לתכנון הסלון והצבת הספה המרכזית. כפי שנאמר בכתבה תכנון הדירה ורסאטילי ומאפשר הזזת ישיבה פיצול והרחבת הספה כך יוכל להתאים לכל צורת הישיבה האפשריות

בהחלט נעים לעין

מהיכן השרפרף הקטן הצהוב
אני מחפשת בדיוק כזה!!! חוץ מזה הכל מקסים - יופי של עיצוב :)

אדריטל - תגובתך מיותרת לחלוטין
ואם אין לך מה להגיד - עדיף לא להגיב. הרי מה זה ספה וכורסאות? משהו דינמי, ואין לו הרכבה קבוע וחיבור לרצפה. תמיד אפשר לסובב ולהזיז, במיוחד בעידן שלנו של הדירות הקטנות. היום כל סלון מכינים לו תשתיות לטלויזיה בשני הקירות ככה שניתן יהיה לסובב איך שנוח . אם בא לך לדבר על תכנון לקוי - תדבר על דברים קבועים, קירות, צנרת, אמבטיה, מטבח... ולא שתי כורסאות וספה קטנה שתמיד ניתן לסובב.

מהמם!
מחשבה ויצירתיות הביאו לתוצאה מדהימה! כתבה עניינית ומעוררת השראה לעיצוב בר השגה מבלי להתפשר על המראה והיופי. כל הכבוד!!

מהמם!
מחשבה ויצירתיות הביאו לתוצאות מדהימות! כתבה עניינית ומעוררת השראה לעיצוב בר השגה מבלי להתפשר על המראה והיופי!! לגמרי לטעמי! כל הכבוד!!

יפייפה
הכל מעוצב לעילא נראה חלומי

מרהיב! צבעוניות מושלמת :)

שרפרף צהוב
היי טלי, את השרפרף הצהוב מצאנו בחנות קטנה ומקסימה שנקראת עפרוני בגני תקווה.

עיצוב מושלם!
פשוט ומקסים! כל הכבוד! מה שמות המעצבות והפרטים ליצירת קשר? לא מצאתי לצערי.

ואווו דירה מושלמת
הדירה מהממת...עיצוב מקסים

מקסים!!

מקסים
עיצוב מקסים

בקשר למיקום הספה
עלולה להיווצר השתקפות של האור על מסך הטלויזיה. בד"כ ממקמים את הטלויזיה מול החלון, למנוע זאת. כמו כן, קשה ומעייף לעיניים להביט לכיוון האנשים הישובים על הספה, כי האור שמגיע מאחור- מסנוור. אבל אלה הערות באמת שוליות - כי הבית מעוצב מאד יפה, והכל נעים לעין. תהנו!

דירה מהממת
הבית מעוצב בצורה אלגנטית וחמימה כאחד, פשוט מקסים!

פרטים ליצירת קשר
הי, ניתן ליצור עמנו קשר בטלפון< 052-3808388 מייל< [email protected]‏ באתר< http://www.efratamar.com/ פייסבוק< https://www.facebook.com/EfraTamarArch/

דירה נעימה מאוד. מי ביצע את עבודות הנגרות?

צילום חובבני ורשלני. חבל.

חדר ילדים
מהיכן הכיסאות והשולחן בחדר הילדים?

7 - כל כך נכון!

בודק...