מחפשים פרגולה למרפסת? כל השאלות שכדאי שתכירו

המרפסת היא חלק בלתי נפרד מהבית ויש לא מעט ישראלים אשר מגדירים את המרחב החיצוני הנוסף כהכרח לכל דירה. עם זאת, לא כל מרפסת מזמינה לצאת החוצה וכאן בדיוק נכנסת בניית פרגולה אשר יכולה לשדרג מיד את המרחב, להפוך אותו לשימושי לכל אורך ימות השנה ולהיות המקום האהוב עלינו בו נרצה לשתות את הקפה בבוקר ולסגור את הערב.

preepik

היתרונות של פרגולות למרפסת רבים כולל יכולת הצללה כשאנחנו רוצים לצאת החוצה, אסתטיקה מרשימה של המרחב החיצוני ואפילו השפעה על הטמפרטורה בבית. עם זאת המחשבה על הוספת פרגולה למרפסת יכולה להעלות שאלות רבות שכולן צריכות לקבל מענה עוד לפני תחילת תכנון הפרגולה ובוודאי שלפני הבנייה.

הטיפים בשיתוף של אשר אביב, הבעלים של חברת "אביב פרגולות"  ,המתמחה בתכנון והקמת פרגולות, גדרות, חיפויים ודקים

כל השאלות הקשורות באישורים

השאלה הראשונה שרבים מאיתנו חושבים עליה נוגעת לנושא האישורים. על מנת לקבוע האם ניתן לבנות פרגולה או לא יש לבחון את הכללים של הוועדה המקומית ויש להבין איזו פרגולה נרצה לבנות. הדרך הטובה ביותר לענות על שאלה זו היא לעבוד עם חברה מקצועית, להגדיר את המטרה שלנו ובהתאם לבצע את כל הבדיקות המקדימות הנדרשות.

שאלות נוספות שיכולות לעלות הן האם כל אחד יכול לבצע את בניית הפרגולה וכאן הדבר החשוב ביותר הוא לשים לב למקצועיות של העבודה. באופן תיאורטי לרוב אין צורך באישורים מורכבים ואין חובה לאנשי מקצוע ספציפיים לביצוע העבודה אבל יש להתחשב בכך שרק איש מקצוע יוכל לבצע חישובים בנוגע למשקל הפרגולה לעומת משקל המרפסת. כמו כן איש מקצוע יוכל לכוון את בני הבית בכל הקשור לעבודות התחזוקה כאשר חשוב להבין אילו עבודות ידרשו, אם בכלל בעתיד ולשמור על הפרגולה ומכאן על הבית.

כל השאלות בנושא חומרי הפרגולה

ישנם חומרים שונים שיכולים להתאים לבניית פרגולה למרפסת כאשר לכל אחד יתרונות, חסרונות וכמובן עיצוב שונה. כשאנחנו מסתכלים על חומרים כדוגמת פרגולות עץ או האלומיניום עלינו לשאול שאלות כמו מהי רמת העמידות שלהם בפני נזקי מזג האוויר, האם החומר ידרוש מאיתנו תחזוקה שוטפת, מהי תוחלת החיים של כל אחד מהחומרים וכמובן איזה מראה נוכל להשיג בכל בחירה.

העץ הוא חומר מצוין אך הוא נחשב לכבד באופן יחסי והוא דורש יותר עבודות תחזוקה לעומת האלומיניום. הבחירה באלומיניום יכולה להיות טובה כאשר הוא אינו ניזוק ממזג האוויר, נחשב לקל משקל ולכן הוא יכול להיות מצוין למרפסות. מבחינת האסתטיקה אנחנו יכולים להשיג מגוון גדול של עיצובים בעזרת האלומיניום ואם אנחנו רוצים ליהנות מכל העולמות נוכל לבחור פרגולות מעוצבות מאלומיניום דמוי עץ ולהשיג כל טקסטורה וצבע שאנחנו אוהבים.

כל השאלות בנוגע לתכנון ועיצוב פרגולה למרפסת

עיצוב הפרגולה הוא חלק משמעותי בהשגת המראה שאנחנו רוצים להשיג כאשר ישנן שאלות שונות שכדאי להעלות כבר בתחילת הדרך. אנחנו צריכים לחשוב מהי מידת ההצללה הרצויה לנו, האם ישנו עיצוב שאנחנו מתחברים עליו יותר מאשר עיצוב אחר. שאלה חשובה נוגעת לגודל הפרגולה (הגודל יכול לקבוע האם ניתן לבנות פרגולה תלויה או לא) וכן יש לבדוק האם יש צורך בהתאמות מיוחדות למרפסת ולמעקה.

העיצוב צריך לשרת את הפעולות שאנחנו רוצים לעשות במרפסת. הוא צריך להתאים לסגנון העיצוב הביתי שלנו או לפחות לסגנון העיצוב שאנחנו שואפים אליו בחוץ וכן להתחשב מראש באפשרות להוסיף אלמנטים שונים. תכנון הפרגולה יאפשר לדעת באילו חומרים נשתמש, כמה הם יעלו וכמה עבודה תידרש ובהתאם כמה יעלה כל הפרויקט. כל אלו הן נקודות חשובות שכדאי להתייחס אליהן עוד לפני תחילת הבנייה. את סיכום השאלות אפשר לראות בטבלה כאן:

סוג השאלה הגורם המתאים לענות לנו
שאלות הקשורות בחוקי הבניה העירייה או הוועדה המקומית האחראית לספק אישורים.
שאלות בנוגע למשקל הפרגולה לעומת המרפסת הגורם המתאים ביותר לפנות אליו בכל שאלה שיכולה להשפיע על משקל וחוזק המבנה הוא גורם הנדסי שיבחן את המבנה וייתן הוראות לתכנון הפרגולה.
שאלות הקשורות באסתטיקה של המרפסת והפרגולה כל שאלה שנוגעת למראה של הפרגולה יכולה לעלות בתהליך התכנון והעיצוב. במידת הצורך ניתן כמובן להתייעץ עם מעצב פנים (במיוחד אם מדובר בתהליך שיפוץ הבית).
שאלות הקשורות בבחירת חומרים בהתאם למרחב הקיים ולהמלצות ההנדסיות אפשר יהיה להבין אם ישנה מגבלת חומרים או לא. אם אין אפשר לבחור בכל חומר ולבחור בו לפי העיצוב אותו רוצים להשיג והחברה תוכל לייעץ בנושא.

 

970X647 תמונה לתוכן הכתבה חדש (19)
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...