כל היתרונות של חיפוי hpl לקירות חוץ

כאשר מדובר על חיפוי קירות חוץ, ישנם לא מעט חומרים שניתן להשתמש בהם עבור חיפוי זה. יחד עם זאת, בכדי שחיפוי יהיה איכותי באמת ובד בבד גם דקורטיבי, אין ספק שחשוב מאוד לבחור את חומר החיפוי הטוב. כיום אפשר למצוא חומרי חיפוי מתקדמים שיש להם לא מעט יתרונות וכדאי לשקול שימוש בהם כאשר מחפשים חומר איכותי לקירות חוץ. אחד מהחומרים בעלי המאפיינים הטובים ביותר עבור חיפוי קירות חוץ כיום קרוי: hpl. במאמר הבא תקבלו את כל המידע על החומר המדובר ועל היתרונות הרבים שלו.

HPL- במה מדובר?

HPL – High Pressure Laminate הוא חומר דמוי פורמייקה עבה. הוא מורכב מחומר רב שכבתי שמכיל בו סיבי צלולוזה ספוגים בשרף ויחד עם שרפים תרמוסטטים. החומרים הללו מפוזרים בצורה אחידה בלוח המדובר ולאחר מכן כובשים אותם בלחץ גבוה ביותר. הלוח לא מכיל רעלים מסוגים שונים כגון: אסבסט או מתכות.

לוחות hpl איכותיים ביותר ושכבת הציפוי החיצונית שלהם עמידה בתנאי UV. בשל העובדה שהשכבה המדוברת מוספגת בשרף מלמין היא עמידה מאוד לשריטות. Hpl עמיד מאוד לתנאי האקלים המורכבים והקשים השוררים בישראל ומעבר לכך הוא גם עמיד בפני כימיקלים שונים, סביבה ימית, חומרי ניקוי ורטיבות. הוא מאושר על ידי מכון התקנים הישראלי ולתקן אש.

מתי אפשר להשתמש בלוחות hpl?

לוחות hpl מתאימים למגוון רחב של יישומים אדריכליים שונים: מחפים באמצעותם ריהוט, דלתות, מחיצות ועוד, אך אין ספק כי השימוש הנפוץ ביותר בלוחות הללו הוא לצורך חיפוי קירות חוץ של מבנים, בין אם חיצוני ובין אם פנימי וזאת בשל העמידות הגבוהה שלו לרטיבות ולתנאי מזג האוויר השונים.

חיפוי באמצעות הלוחות הללו מתבצע באמצעות תלייה יבשה על קבי קונסטרוקציות העשויות מאלומיניום בעובי של 2 מ"מ ו4 מ"מ. הקונסטרוקציות הללו משמשים כמערכת תלייה וכן המטרה שלהם היא לפס אזורי חיפוי. בשיטה דומה מיישמים גם חיפוי אלוקובונד שידוע כחומר מתקדם ביותר עבור חיפוי וכן חיפוי אלומיניום.

כיצד מיישמים את חומר החיפוי המדובר?

ישנן שיטות שונות ליישום חומר החיפוי המדובר כגון: ניתן להשתמש בדבקים מתאימים וייעודיים. יש לנקות בצורה טובה את משטח ההדבקה בהתאם להנחיות של היצרן וזאת בשל העובדה שגם אם יכנס קצת לכלוך הוא יכול לגרום בעתיד להתנתקות של התשתית והדבר עלול להוות סיכון משמעותי.

ניתן ליישם את החיפוי באמצעות מערכת תלייה נסתרת מאלומיניום, אך מדובר על שיטה יקרה יחסית.

אפשר ליישם את החיפוי המדובר באמצעות ניטים גלויים. מדובר על השיטה הנבחרת ביותר כיום ומיישמים אותה באמצעות חיבור של הלוחות לתשתית באמצעות ניטים מאלומיניום שמגיעים בצבע של הלוחות. מדובר על שיטה שמאפשרת הרכבה יעילה ומהירה וגם פירוק מהיר ויעיל בעת הצורך. הלוחות לא מוצמדים אחד לשני ומתקינים אותם עם מרווחים שונים שיוצרים פוגעות אנכיות ואופקיות.

מרקמים וגוונים של לוחות hpl

את הלוחות הללו ניתן למצוא במגוון רחב של גוונים וצבעים שמתחלקים לקטגוריות שונות שהם: גוונים צבעוניים וגוונים מטאליים. כמו כן ניתן למצוא כאלה שמגיעים בגוונים של עץ והדבר מעניק לכל מבנה חמימות. מעבר לכך הגוונים הללו יכולים להשתלב בצורה הטובה ביותר עם חיפוי אבן וכן עם חיפוי אלוקובונד ואלומיניום. הלוחות גם מגיעים במרקמים שונים וחשוב מאוד לבחור את המרקם המתאים למבנה.

כמו כן, הדבר החשוב ביותר בסופו של דבר אם בוחרים בחיפוי המדובר הוא לבחור בחברה אמינה ומקצועית שיכולה להתאים לכם בצורה הטובה ביותר את הלוחות הללו וליישם את החיפוי באמצעותם בצורה מקצועית ואיכותית.

970X647 תמונה לתוכן הכתבה חדש (17)
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...