נקודה למחשבה: חשיבות האומנות בעיצוב

קרה לכם שנכנסתם לחלל המגורים בבית חברים או משפחה ונעתקה נשימתכם למראה עבודת אמנות התלויה על הקיר? חשבו על התחושה שלכם, כשאתם מתיישבים במשרד או בלובי של בית מלון המעוטר בפסלים או עבודות אמנות מקוריות.

פסל אומנות

האמנות, קיימת ומלווה את האנושות מערש לידתה, כל שוחר תרבות גדל על ציירים גדולים כמו מאטיס ופיקאסו וכמעט כל אחד מאתנו ביקר והתפעם מהעוצמה של פסל דוד, או ממיצגים של אמנות מודרנית במרכז פומפידו בפריז. העיצוב לעומת זאת צעיר הרבה יותר והתפתח במאות השנים האחרונות כחלק מתרבות השפע. העיצוב במיטבו מהווה גשר בין עולם האמנות לבין הפרקטיקה של החיים בחברה המודרנית, בין אם מדובר בבית מגורים, משרד או  חלל ציבורי אחר.

תמונות אומנות
"… משנה לשנה אנחנו מקבלים יותר פניות של מעצבי פנים שפונים אלינו על מנת לסייע להם להתאים עבודת אמנות לחלל שהם מעצבים " מספרת לי-מור כהן, האוצרת הראשית והבעלים של art and about, גלריה לאמנות ישראלית בעמק חפר.
"ביקורים של מעצבים בגלריה שלנו ביחד עם הלקוחות שלהם הפכו לשיגרה כמעט יומיומית, אנחנו כמובן מאד שמחים על המגמה הזאת. הנגשה של אמנות ישראלית מקורית לכל בית או משרד- מהווה את מימוש החזון שלנו הלכה למעשה" , מסכמת לי-מור כהן.
המפגש בין אמנות לעיצוב, היא ללא ספק תופעה חדשה ומרתקת שמגלמת בתוכה לא מעט מקוריות ותעוזה, הן מצד בעלי הבתים והמשרדים והן של מעצבי הפנים שנותנים מקום נרחב ליצירה שיש בה אמירה, יצירה שהופכת במקרים רבים לעוגן העיצובי של החלל.
גלריה אומנות
"… שילוב אומנות ישראלית מקורית במשרדים טומן בחובו מספר יתרונות רב. בראש ובראשונה מאפשר לבעל המשרד להתהדר באמנות מקורית ומותאמת לסגנון העיצוב הייחודי למשרדים שלו, שימוש באמנות ישראלית מקורית יכולה לשדר מסר של יוקרה, עדכניות, ושיוך תרבותי שהם מסרים הכרחיים להצלחה עסקית… " טוען גוסטבו באריל, הבעלים של גוסטבו- דיזיין  לתכנון ועיצוב משרדים ,אמירה שמבטאת את  המגמה שתופסת לה אוהדים רבים בארץ ובעולם .
גלריה אומנות
השילוב של יצירת האמנות בעיצוב מתחיל כבר בשלבים הראשונים של התכנון האדריכלי, הוא מוגדר בקונספט העיצובי הפרוגרמה התכנונית והתקציב. במאמר מוסגר נציין כי טווחי המחירים של היצירות רחב ומתחיל באלפי שקלים בודדים ליצירות ברמה גבוהה מאד. העבודות צריכות להתאים לאופי המשרד והבעלים וכמובן להתכתב עם הסגנון והקו העיצובי של החלל כולו. אין שום ספק שמעצבים שמשלבים יצירות אמנות בפרוייקטים שלהם ראויים להערכה על המקום שהם נותנים ליוצר אחר בעבודה שלהם , מה שמחייב במקרים רבים הבנה עמוקה יותר של תהליך העיצוב.
גלריה אומנות
גלריה אומנות
הערך של קידום אמנות ישראלית מקורית הוא ערך חשוב, על כך אין חולק כמובן ובאופן מעט מפתיע, עולם העיצוב הוא הקטר המשמעותי ביותר בהנגשת אמנות לקהל הרחב. " אין סיפוק גדול יותר בעיניי מאשר לראות צילום שצילמתי בארץ רחוקה תלוי בחדר המגורים בבית או בחדר ישיבות במשרד .. "  אומרת הצלמת אלה ולדמן ( "אשה בליבה") ומסכמת את התשוקה הגדולה ביותר של כל אמן – להציג לראווה את היצירות שלו.
גלריה אומנות

 

553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...