גן עדן פרטי: גם בטון יכול ליצור הרמוניה בגן

גינות, עולם ומלואו, מעניקות ומוסיפות יופי ושלווה לכל בית. רויטל לוריא- מעצבת גינות, מומחית בתחומה ובעלת ותק, מקצועיות וידע רב, תקשיב, תתכנן ותעצב לכם כל גינה אשר תרצו, בשילוב חומרים שיתמזגו בהרמוניה עם הגן הפורח, גם כשמדובר בחומר המפתיע כמו הבטון

 
בין אם זה בחצר או בגג הבית, גינה יפה ומטופחת מהווה את אחד מן המקומות הקסומים בבית, אשר ממלאים אותנו ברוגע ושקט, ותורמים תרומה חיובית לאיכות חיינו.
עיצוב בבטון הוא אלמנט עיצובי ויצירתי, התופס מקום של כבוד בעיצוב הפנים, עיצוב חוץ ועיצוב החצר. הבטון הוא חומר נפוץ, חד גווני ומשעמם שנראה כאילו קיים מאז ומעולם, אבל זו טעות ובכתבה שלפנינו, רויטל לוריא – מעצבת גינות וותיקה ומקצועית, מוכיחה עד כמה הבטון הוא חומר מגוון בצורות בצבעים ובשימושים השונים.
עיצוב מרפסת
הבטון הוא תערובת של ארבעה חומרים עיקריים: חול, צמנט, אגרגטים ומים אשר ערבובם יוצר בלילה נוזלית המתקשה בתוך מס' שעות ואז מאבדת את התכונות הפלסטיות שלה מתקשה ומתחזקת.
כיום משתמשים בבטון בעיקר לבניית השלד הנושא של הבניין, אותו מחפים ומסווים אם חומרים שונים. בשנות ה50 של המאה הקודמת התחילה זרם באדריכלות הקרוי ברוטליזם, שהתפתח מתוך האדריכלות המודרנית, שעיקרו הדגשת ה"אמת" של המבנה – אמת בחומר בצורה ובפונקציונליות כלומר השארת חומר הבניה חשוף.  אמת זו התפתחה עם השנים, נכנסה לפנים הבית ויצאה שוב החוצה, לעיצוב ופיתוח חלל החיצוני.
 עיצוב גינה
עיצוב גינה הוא עולם ומלוא, ריחני, פרחוני ובעל טרנדים משתנים. העיצוב בבטון משתלב באופן מפתיע ביכולתו לענות על מגמות שונות שמתפתחות בעידן הנוכחי. הרצון לעצב גינה בשימוש בחומרים טבעיים ושונים, החשיבה האקולוגית והתאמת העיצוב לאקלים, ממקמת את הבטון כחומר המאפשר תכנון ויצירה כמעט בלתי מוגבלים, בעל יתרונות משמעותיים ונראות עכשוית.
עיצוב גינה
הבטון, כחומר גמיש שניתן לעצב איתו כל צורה, הינו חומר חזק מאוד, השומר על מראהו לאורך שנים, קל באחזקה והפך להיות חומר זמין המאפשר שימושים רבים במגוון טקסטורות, לריצוף משטחים, לעיצוב אריחי ריצוף וחיפוי, לבניית אדניות וספסלים, ריהוט גן, פסלים, אלמנטים המשלבים מים, כדים, אדניות ועוד.
עיצוב גינה
צבעי היסוד של הבטון הם לבן, אפור בהיר ואפור כהה, אך בעזרת תוספות של מינרלים ותהליכי כימיים, אפשר לקבל מגוון רב של צבעים. יש פלטות בטון דמויי עץ, איתם אפשר להחליף את הדק הטבעי והם אינם דורשים תחזוקה. ישנם חיפויים דמויי כורכר, או חיפויים המחקים במראם בריקים אחידים.  המגוון הרחב מאפשר לנו להתחבר למגוום רחב של סגנונות עיצוב.
עיצוב גינה
עיצוב גינה

 רויטל לוריא – מעצבת גינות
עוד מהיותה סטודנטית ללימודי אגרונומיה, ידעה רויטל לוריא שאת הידע הרב שהיא צברה, היא עומדת לנתב לתחום הגינה. "גינות מטופחות הן גן העדן הקטן והפרטי של כל אחד ואחת מאתנו", היא אומרת, ניסיונה רב השנים של רויטל ממקם אותה בתור מומחית בתחום עיצוב הגינות בישראל והיא תמיד שמחה לייעץ ולהפוך כל פינה לגינה פורחת.
"כל גינה, קטנה כגדולה, חייבת תכנון מקדים, זאת כדי לנצל את שיטחה בצורה האופטימלית, תוך התאמה מוקפדת לכל לקוח, לפי צרכיו ודרישותיו", מדגישה רויטל. "על ידי תכנון נכון ניתן להפוך כל מגרש וכל חלקת אדמה לגן רבגוני, צבעוני ומלא חיים. כל אחד יכול לעצב את גינת ביתו לפי טעמו. תהליך התכנון שאני עוברת עם כל בעל בית, הוא תהליך של למידה והקשבה, עד לקבלת המוצר הסופי לשביעות רצון דיריי הבית".

 

 

553
1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רואים שצילמו בעצמם. רשלני ודל

בודק...