וואו צבעוני: אומנות ורהיטים מיוחדים

הם מיוחדים, מדהימים ומלאי צבע ושיק... מותג העיצוב SO SHERMAN מציג קולקציה של ריהוט משלים שיקפיצו את המראה של כל חדר!

צילום: חיים אפריאט
אורית שרמן נהרי, בעלת מותג העיצוב, SO SHERMAN היא אמנית רב תחומית ומעצבת פנים, שמתמחה בהום סטיילינג.
קשת העשייה המגוונת והרחבה של אורית נובעת מהתשוקה האמיתית שלה לעיצוב, לצבע ולחומר ומתוך הרצון העז לשלב בהרמוניה את אותם אלמנטים בכל חלל וחלל.
המושג MORE IS MORE משקף את סגנונה העיצובי, שמהותו אוסף רחב של פרטים, טקסטורות וחומרים, ושוזר אותם לכדי מכלול עיצובי ברור.
מדפים מנומרים
צילום: סיגל בר-אל
מי אני:  
אורית שרמן נהרי, בעלת מותג העיצוב SO SHERMAN, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בויצו חיפה ופועלת כאמנית רב תחומית ומעצבת פנים, שמתמחה בהום סטיילינג.
"כל חיי התלבטתי איזו הגדרה משקפת אותי, את סגנון העיצוב והיצירה שלי ואת עיסוקיי השונים, עד שהבנתי שהבחירה בכל מגוון האפשרויות, ולא באחת, היא זו, שמאפיינת אותי יותר מכל".
מוצר הדגל: 
בחודשים האחרונים השיקה אורית את -SO SHERMAN סדרת מוצרים מודולריים מאלומיניום הכוללת- מדפים, מראה, שידת צד, ויטרינה פתוחה וכוננית טלוויזיה.
הרעיון המרכזי שפיתחה אורית, הבעלים, המעצבת והמנהלת הקריאטיבית של המותג, הוא חזית מתמגנטת, הניתנת לפירוק והרכבה בקלות. כך, עיצוב המוצרים יכול להשתנות בתדירות גבוהה וללא מאמץ בהתאם לסגנון והצרכים המשתנים של כל לקוח.
את צבעי הבסיס של המוצרים ניתן לבחור מתוך מגוון רחב, ולהתאים לכל אחד מהם אינסוף פאנלים מתמגנטים מתוך עולמות התוכן השונים.
SO SHERMAN  משקף את האהבה של אורית לשינוי, מגוון ושפע צבעים וטקסטורות. השקת קו המוצרים היא הגשמת חלום עבור אורית, שמשתמשת ביכולות הטכנולוגיות והייצור של המפעל המשפחתי שהקים אביה, יוליאן שרמן ז"ל, בו העבירה את שנות ילדותה ונעוריה, ויוצקת אליו את עולמה הצבעוני.
מדף יצרתי
צילום:חיים אפריאט
מה רצית להיות כשתהיי גדולה?
"מגיל צעיר היה לי ברור שאעסוק בעולמות העיצוב והאמנות. כבר כילדה, חלמתי על הכרה ביצירה שלי, וזה חלום שבהחלט עדיין קיים בי וממשיך לדחוף אותי קדימה. החדר שלי היה מרחב הביטוי האישי שלי במשך כל ילדותי ונעורי, וההורים שלי נתנו לי יד חופשית להתפתח ולבדוק גבולות, למרות שלא תמיד היה ממש ברור מה קורה שם… הקירות היו מכוסים פוסטרים, חפצי אמנות ואוספים שיצרתי או אגרתי. גם היום, כשאני מעצבת לעצמי או פרויקטים ללקוחות, אני שמה דגש גדול על נושא הביטוי האישי הייחודי של כל אדם בביתו. תמיד האמנתי והרגשתי שהחלל שכל אדם חי ויוצר בו הוא מראה לנפש ויצירה בפני עצמה".
ההורים שלי תמיד אומרים: 
"שאני פורצת גבולות, לא מפחדת להתנסות, לא שגרתית וקצת "משיגענה".
הצ'אנס הראשון ניתן לי: 
"את הצ'אנס המקצועי הראשון קיבלתי כמובן מאבא שלי. כשסיימתי לימודי תקשורת חזותית בויצ"ו חיפה, פניתי אליו ואמרתי לו שאני רוצה לעצב מוצר. הייתה לו אמונה ביכולות ובשאיפות שלי והוא אמר לי "מה שאת רוצה – אני אחרייך". הוא האמין בי, מה שנתן לי כוח להתפתח ולהרגיש שמישהו חושב שאני מספיק מוכשרת ושאפתנית כדי ליצור ולהוביל".
שידות פרחוניות
צילום: חיים אפריאט
הדבר הראשון שאני עושה כשאני מגיעה לסטודיו: 
"הסטודיו שלי מתאים לכל סוגי העשייה המגוונת שלי- גם ליצירת אמנות, גם לחשיבה על מוצרים, לעבודה מול המחשב ולפגישות עם לקוחות וספקים. הסטודיו ממוקם בתוך הבית, ומהווה גם מקום של שקט, מפלט והשראה עבורי. בכל בוקר אני מסדרת את הבלגאן מיום האתמול, ומארגנת את החומרים לפרויקט של היום הבא. אני אוהבת להוציא את החומרים והאוספים שלי, שמסודרים בקפידה במגירות, שיהיו בהישג יד כשאני יוצרת ויקיפו אותי בעושר חומרי וצבעוני, שמגרה את המחשבה. העיסוק בחומרי הגלם תמיד מוליד אצלי רעיונות חדשים".
כך נראה שולחן העבודה שלי: 
"תמיד עמוס, ספרים פתוחים, כוסות קפה, חפצים מהעולם, דוגמאות צבע, טקסטורות, מתכות, עצים ובדים. בלי עומס אני לא מצליחה לעבוד, ובתוכו יש לי כמובן את הסדר שלי. אני אוהבת לראות את הדברים באופן מוחשי ולא רק לדמיין אותם. בקיצור- מינימליזם זה לא אני…"
מיצג אומנותי
צילום: חיים אפריאט
משתדלת לא ללכת לאיבוד בין ההזמנות בעזרת: 
"כתיבה. כל יום אני כותבת רשימות חדשות ומעדכנת מה נעשה ומה צריך להיעשות, למי להתקשר ואחרי מה לעקוב. יש סביבי צוות נפלא שעוזר לי ותומך".
את ההשראה שלי אני מוצאת:
"בשווקים, במוזיאונים, בנופים, במפגש עם אנשים, בנסיעות לחו"ל, בטיול בפרדס, בסביבה אורבנית או בנוף כפרי. אני כמובן גם עוקבת באינסטגרם אחרי אושיות שמעניינות אותי , קוראת על אמנות ומעצבים, ומעיינת בספרים. אני פתוחה ללמידה והשראה בכל מקום ומכל אחד".
את חומרי הגלם שלי אני מוצאת: 
"אני כל הזמן חוקרת ומנסה חומרי גלם חדשים, אם זה מתכות שונות, סוגי עצים שונים. צבעים שונים, בדים. בכל נסיעה לחו"ל אני תמיד חוקרת אחרי חומר, מישהו שעושה משהו שאני לא מכירה, חומרים שאנשים רוקחים לבד. גם בחנויות של "עשה זאת בעצמך" אני תמיד מוצאת מה לקנות. מבחינתי כל דבר שיש לו צבע וטקסטורה הוא חומר ויכול להגיע לשולחן העבודה שלי. אני כמעט אף פעם לא זורקת חומרים, תמיד יוצרת מהם דבר חדש".
  שידות מעוצבות
צילום:חיים אפריאט
השיעור החשוב שלמדתי מאז שהתחלתי את העסק: 
"אין דרך ללא אכזבות ומשברים, לא הכל ילך חלק או יהיה ורוד כמו שחשבתי, אבל מכל אתגר אני אבנה, אלמד ואצמח. יש לפעמים ימים קשים שמתברברים או מגיעים לאין מוצא, שאתה אפילו שואל את עצמך- "אולי אני לא במקום הנכון?" אבל אז יש כמה ימים טובים והכל מסתדר".
הכי קשה בלהיות אדון לעצמך: 
"לקום כל בוקר, לארגן לו"ז, לגעת בהכול, להיות קשוב גם ללקוחות שלך וגם לעצמך. לדעת לשים בצד את הטלפון בזמן איכות עם המשפחה וחברים ולהחזיר מענה ללקוחות במהירות רק קצת יותר מאוחר. לעבוד גם כשאתה חולה וגם כשאתה בחו"ל. להיות תמיד בקונטרול, עבודה סביב השעון".
אומנותי
צילום: חיים אפריאט
כמעט התייאשתי: 
"אני מאד פרפקציוניסטית, וכשדברים לא יוצאים מושלמים אני פחות נהנית אבל בעיקר אני לא מתייאשת".
לא יודעים עליי, אבל: 
"לפחות פעם בשבוע אני חייבת להתבודד ולשתוק כמה שעות (רצוי בסטודיו כשאני יוצרת).
אני אוהבת מספרים זוגיים וקונה כמעט הכל בזוגות".
אורית שרמן - נהרי
אורית שרמן – נהרי.  צילום:סיגל בר-אל
בעוד חמש שנים: 
 "מוצרי SO יתפתחו, יהיו עוד הרבה סוגים של מוצרים, בדוגמאות וטקסטורות שונות, שימכרו ברחבי העולם ויגיעו להמון אנשים, ארצות, קהלים ויעדים. אני מאוד אשמח לעצב מלון בוטיק או רשת חנויות ולשלב את מוצרי SO SHERMAN הצבעוניים בהתאמה ואני כמובן אמשיך ליצור ולחלום חלומות בצבעים".
553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...