ירוק בעיניים: חזון המרפסות הירוקות

גרים בעיר וחולמים על ירוק בעיניים: גינה פורחת, תבלינים וירקות במרפסת, כניסה ירוקה ומרשימה לבניין. איך מכניסים מנה קטנה של ירוק לתוך הבית הפרטי ומה קורה כשפטנט ישראלי, צמחיה ועיצוב נפגשים?

 מסעדת במביקס מסעדת במביקס מורי קרית אונו
אם נסתכל על אורח החיים העירוני, נגלה שחסר לנו ירוק בעיניים. אפשר לשכוח מהגינה הסטנדרטית שדורשת קרקע פנויה ותחזוקה ידנית יומיומית. הקיר הירוק, הוא פתרון הצמחייה האידיאלי למבקשים להוסיף נגיעה של טבע לחיים האורבניים.
פטנט ישראלי של חברת GreenWall, מעורר עניין גובר בארץ ובעולם בדמותו של קיר ירוק עם מערכות חכמות לגידול צמחייה עמידה לנוי או למאכל. ניתן להקימו על כל קיר במבנה וליצור מראה מעוצב וייחודי הכולל פרחים, תבלינים, תוצרת חקלאית ואפילו עצים ושיחים גדולים.
טיפוח סביבת המגורים, הוא אחד מהגורמים המרכזיים התורמים לאיכות החיים העירונית שלנו. ב-GreenWall מספרים כי לאחרונה, בעקבות הביקוש ההולך וגובר לקירות ירוקים גם בתוך הבית, נפתחה בחברה מחלקה מיוחדת הנותנת שירות ללקוחות פרטיים: "פונים אלינו בעלי בתים פרטיים המעוניינים בקירות ירוקים על הגדרות המקיפות את הבית, יש כאלה שרוצים להקים קיר תבלינים ירוק במרפסת הדירה, יש פניות מוועדי בתים וחברות ניהול המתעניינות בעיצוב קיר ירוק בלובי הבניין, ויש אפילו בעלי בתים ומשרדים שרוצים להוסיף אלמנט עיצובי של "תמונה ירוקה" באחד החדרים.."  כשמדובר בבית עירוני או משרד, זהו הפתרון המושלם להחזיר את הטבע לעיר.
בית עם בריכה גדולה
כל בית זקוק למנה קטנה של ירוק הכוללת נגיעות של טבע ומודרניות ואכן, ישנן אינספור אפשרויות לשילוב הקיר הירוק בתוך המבנה או בחוץ, והוא מהווה תוספת ייחודית הניתנת לעיצוב והתאמה אישית לפי דרישות הלקוח, כולל ייעוץ לגבי שילובי הצמחייה האידיאליים. יש המבקשים להקים קיר ירוק המורכב כולו מצמחי תבלין טריים  תמונת קיר תבלינים פרטי ויש המעוניינים להקים קיר משולב: בחלק העליון צמחיית נוי ופרחים ובחלקו התחתון גידולים למאכל.
נוסף על האלמנט הדקורטיבי, הקיר הירוק משפר את סביבת המגורים בעיר ומעלה את ערך הדירה. הוא כולל אלמנטים ייחודיים המיטיבים עם איכות החיים בעיר ותורמים לבריאות: הצמחייה מייצרת חמצן, מפחיתה זיהום אוויר וסופחת אבק, פיח ועשן הנפוצים בסביבות המגורים העירונית. קיר ירוק במרפסת למשל, מספק פתרון בריא ומעוצב היוצר הפרדה מהשכנים ומאפשר לשבת בתוך חלקת הטבע הפרטית שלנו.
ריהוט גן קליל
קיר צמחיה מטפס
בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר משרדים המבקשים לעשות שימוש בקירות ירוקים, לא רק כאלמנט עיצובי במשרד, אלא גם כמחיצות הפרדה ירוקות לעובדים ב- OPEN SPACE ואפילו כקירות "נשנוש" של ירקות ופירות טריים. הקיר הירוק מאפשר יצירת בידוד תרמי ואקוסטי ומשרה אוירה נינוחה והרמוניה בחלל העבודה.
גרין וול בתוך הבית
ומה לגבי מגדלי מגורים ורבי קומות? העלייה בצפיפות הבנייה, המגדלים רבי הקומות ופתרונות הדיור העירוניים מחייבים התאמה של פתרונות צמחיה מתקדמים. ב- GreenWall מספרים, כי הקירות הירוקים שלהם מבוקשים גם לדירות במגדלי מגורים, לובי וכניסה מרשימה לבניין וחיפוי ירוק של עמודים תומכים. לאחרונה שולבו הקירות הירוקים של החברה במתחם המגורים החדש אומאמי של חברת קרסו נדל"ן בקרית אונו. הפרויקט השואף לייצר חוויית מגורים ייחודית וירוקה משלב בכל אחת ממרפסת הדירות הכנה לקיר ירוק של גינת תבלינים פרטית עם מערכת השקיה מובנית.
התחזוקה של הקיר פשוטה והוא עמיד לאורך זמן בזכות התשתית הטכנולוגית ומערכת הגינון החכמה של החברה. קיר ירוק מוסיף אפקט מרשים ונותן תחושה של וואו לכל מי שנכנס למבנה.
גרין וול
אין ספק שכדאי לשכוח מהגינה הסטנדרטית בעיר. קיר ירוק הוא פתרון הצמחייה האידיאלי של העולם המודרני ומהווה תוספת קטנה של טבע וחמימות ביתית לחיים העירוניים.
כפיר לוי -553
3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החזקה
קיר ירוק יפה צריך תחזוקה מאד יקרה על פני כל השנה.. מתאים רק במקרים שניתן להתחייב להוצאה גבוהה

תחזוקה, טיפול בחרקים ומזיקים, מים ושימור המערכת ה.

מוזמנים לראות את הקירות בפרוייקט בחדרה
אחרי שלוש שנים תקבלו קיר פלסטיק שחור עם כתמים צהובים של צמחים מתים..

בודק...