יש הפתעות: לפני שתתכננו קודם תמדדו

כל בנייה או שיפוץ חייבים להתחיל במדידה. חברת Xprojects Arc&Design, מציעה שירותי מדידה לאדריכלים, מעצבים, קבלנים ויזמים שונים. צוות החברה יגיע לשטח ויבצע עבורכם את המדידה ברמה הגבוהה ביותר של דיוק ומקצועיות.

כלי מדידה

בעולם הבנייה, כל אחד מחזיק כלי מדידה כלשהו, מטר מכאני, סרט מדידה, מטר לייזר כלשהו בכדי לקדם את עבודתו. אך חשוב שמלאכת המדידה תעשה רק בצורה מקצועית!

קובי אלימלך, מנהל את Xprojects Arc&Design, דור רביעי בתחום הביצוע בבנייה ודור ראשון כמתכנן ומפקח מזה 23 שנים, ראה כבר הכל בתחום, מביצוע פרויקטים במו ידיו, תכנון וליווי בקרת תכניות שונות, פיקוח בנייה וליווי צמוד של פרויקטי תמ"א 38 שונים בארץ, ניהול אתרי בנייה רוויה חדשה, ליווי לקוחות לבניית בתי חלומותיהם, ליווי ובניית תקציבים לפרויקטים ועד למסירת מפתח לאלפי דיירים בארץ ובשנים האחרונות מציע שירותי מדידה לאדריכלים, מעצבים, קבלנים ויזמים שונים.

המדידה מחייבת דיוק ללא פשרות! את חשיבות המקצוע מסביר קובי: "חלק מהמתכננים שאני מכיר, שפונים אליי הן לצורך מדידה והן לפיקוח, מבצעים חלק מהמדידה בעצמם. ישנם נכסים גדולים או מורכבים שהם מבקשים לקבל קובץ מוכן מבלי להיות במקום ולקחת אחריות על הנכס. השאלה הראשונה שלי אל כל מתכנן שבא במגע איתי בפעם הראשונה היא "מדוע את/ה מבזבז/ת את זמנך בלקחת מידות במקום להתעסק ביצירה?". רובם מופתעים ובהחלט לא מבינים מדוע הם משקיעים זמן רב בלבצע תכנית מצב קיים. מודד הוא גורם מאוד חשוב בהליך התכנון אך לצערי אינו מוערך כלל וחבל. קבלת מצב קיים של נכס הוא דבר בעל משמעות גדולה ואחראית, אני לא ממליץ לכל גורמי התכנון לבצע מדידה של כל נכס, גדול או קטן, לבדם. בעקבות זה אני לוקח כל מדידה בצורה אישית וזוכר כל מדידה שביצעתי עד היום והחודש חציתי את קו המיליון מ"ר של מדידות".

 

בעלי נכסים ושטחים לבניה, אשר מעוניינים בתכנון מבנה חדש, בית, משרד או בתכנון תוספת בנייה למבנה קיים, חייבים לבצע מדידה של השטח על מנת לאפשר למתכנן לקבל קובץ המכיל את פרטי הנכס המדוייקים ולהמשיך את התכנון באופן אחראי ומקצועי.

בנכס חדש, הנרכש מקבלן, מקבלים הבעלים קבצי נכס מהקבלן או היזם וביחס אליהם אפשר להתחיל לעבוד ולתכנן את השינויים המבניים הרצויים. בנכסים קיימים, אשר נקנים מאדם פרטי, לעיתים קיים קושי באיתור תכניות קיימות. גם כאשר ישנן תוכניות אלו, ייתכן מצב בו ישנה חוסר הלימה בין התוכניות למצב הקיים בשטח, עקב שינויים שנעשו במרוצת השנים.

Xprojects Arc&Design, מבצעים מדידות יסודיות ומקצועיות לפי הנחיות ובקשות אותם מבקש בעל הדירה או המתכנן, על מנת לבצע את השינויים הרצויים בחלל. התוצאה המתקבלת לאחר המדידה, היא קובץ דיגיטלי מדויק ומסודר הנותן מדידה נכונה.

המודד הוא הגורם הראשון והחשוב בהליך התכנון הנכון. מדידה נכונה, אחראית ומקצועית, היא בעלת חשיבות מכרעת לדיוק והצלחה של פרוייקט.

כאשר קובי מ Xprojects Arc&Design מגיע לביצוע מדידה, בין אם בדו-מימד ובין אם בתלת-מימד, הוא מגיע מחשיבה של מתכנן וכמפקח בנייה וזהו יתרון עצום, הוא יודע היכן לשים את הדגשים על האיזורים הבעייתיים בנכס, אלו שהמתכנן ייתקל בהם במהלך התכנון ומדגיש אותם על התכנית. כך מונע המודד, באמצעות הכלי שברשותו, בעיות תכנוניות ומבניות בעתיד.
הקובץ שקובי מגיש ללקוחותיו יכול לשמש כתכנית עבודה של ממש, עם הסברים צילוליים רבים והכוונות פרקטיות לאלמנטים שונים בנכס. רמת דיוק המדידה מבטיחה תכנון מדוייק של הפרויקט.
לדוגמא, בתמ"א 38/1 יש לחדש את איזור המדרגות ולשתול גם מעלית. בתכנית מדידה רגילה לא ניתן לקחת בחשבון את כל הדברים הנמצאים בשטח. כשפונים אל קובי לצורך זה, הוא מביע את ניסיונו כמתכנן וכמפקח וממליץ על מדידה בתלת מימד המציגה את כל גרעין הבניין ושם ניתן לקחת בחשבון גם את העמודים והקורות הסמויים בתוך הקירות.

   

 מדידת תלת מימד

 מדידת תלת מימד

מודד נדרש עם תחילת הליך התכנון ובדרך כלל גם במהלך הבנייה, לסימונים ומיקומים של אלמנטים שונים בשטח. סימון של גבולות מגרשים סימון עמודים וקירות במהלך הבנייה וסימוני תשתיות בשטח לקבלנים, לצורך ביצוע העבודות השונות בדיוק ההכרחי.

Xprojects Arc&Design, הוא עסק המתבסס על האיכות מדידה ודיוק ללא פשרות, אשר חרט על דגלו מתן שירות איכותי, גבוה ומדוייק ביותר ללקוח.
לקוחות החברה מגיעים מתחומים שונים: מעצבים ואדריכלים,  גורמי תכנון שונים, יזמים וקבלנים וכמובן לקוחות פרטיים.
בין לקוחותיהם נמצאים גורמי תכנון ועיצוב מהשורות הראשונות כגון: מיכל שיין, ליאן נחאיסי, הדס כהן ניאזוב, ליאת בני פלד, רותם סידלר ומירב צ'רניחובסקי (סטודיו לאגום), אילנית שילון, סיגל זבורוף, אסנת בר-נוי, גיא הרגיל, ענת שמואל, נורית טראו ואביטל סנדר (נורית ואביטל) ועוד. בין הספקים, היזמים ובעלי המקצועות השונים: חרש קרמיקה, יהודה מיגריס, אסף נחשוני, י.ד עשוש, אוהד שרן, ע.ד שמש, רשתות תאורה, דיגמי חיפויים, משרדי פיקוח שונים ועוד מגוון לקוחות פרטיים.
חשוב לזכור, כי שירותי המדידה הינם דבר חשוב ונחוץ ביותר עם תחילת הליך התכנון ואין לוותר עליו!
 

533
1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מקצועיות ואמינות זה קובי
נעזרנו בשרותים של קובי לפני שיפוץ הבית. קובי דייקן, מקצועי מסור ואמין ביותר. ממליצה בחום!!!!

בודק...