רואה את האור: גם מעצבת פנים וגם יועצת תאורה

המעצבת שרי בר-נע גבעון משלבת בין שני תחומים - עיצוב פנים וייעוץ תאורה – וכך היא מצליחה להשיג את תכנון התאורה המיטבי לבית. בנוסף, את הידע המעשי שלה היא מעבירה למעצבי פנים בקורס ייעודי

החיבור בין עיצוב פנים וייעוץ תאורה הוא שילוב מנצח, המביא לבניית מערך תאורה נכון לבית אותו מעצבים עבור הלקוחות. הידע של מעצבי פנים ואדריכלים בתחום הוא מועט, ולכן זקוקים גם הם להכוונה על מנת לבנות מערך תאורה כנדרש.

 

לאחר לימודי עיצוב פנים, ושלוש שנות ניסיון בתחום ייעוץ התאורה ב"תומס תאורה", אחת החנויות המקצועיות בארץ לתאורה, תכננה המעצבת ויועצת התאורה שרי בר-נע גבעון אולם תצוגה לתאורה בן 250 מ"ר, שהביא לחשיפה ניכרת בכל הקשור למתרחש "מאחורי הקלעים" של הענף בארץ – הן מבחינת ייצור והן מבחינת ייבוא.

 

סלון שחור בסגנון מודרני
צילום: שי אפשטיין

 

חדר מעוצב

 

ידע זה מתבטא בכל הפרויקטים שלה מאז ועד היום, כשהיא מביאה איתה ערך מוסף בולט – הבנה עמוקה של החלל מבחינת תכנון, עיצוב ותאורה. מערכי התאורה והחשמל המשולבים בעבודותיה הם מוקפדים ומדויקים, מאחר שלהבנתה, בית שאינו מואר כראוי, לא ייתן מענה לדרים בו ואף עלול להרוס את התכנון – טוב ככל שיהיה. "תאורה נכונה יכולה להרים חלל ולהפוך אותו ל'וואו'", אומרת בר-נע גבעון, "ומנגד, תאורה גרועה יכולה לגרום לחלל להיות חשוך, משעמם ולא פונקציונלי".

 

שולחן אוכל שחור

 

בעבודותיה משלבת בר-נע גבעון בין גופי תאורה בתכנונה ובעיצובה האישי, המותאמים לכל פרויקט, ובין גופים שעיצבו מעצבי תאורה מהגדולים בתחומם. גם מקומם של מעצבי המוצר הישראלים אינו נפקד, ויצירותיהם מהדרות חלק ניכר מהבתים בעיצובה ומוסיפות להם חן ויופי יוצאים מגדר הרגיל.

 

חדר שינה בסגנון כפרי

 

גג גבוה וספה

 

את דרכה בתחום החלה שרי בר-נע גבעון כבר עם תחילת לימודי עיצוב הפנים. היא התאהבה בנושא הודות למורתה הראשונה, ש"סחבה" אותה איתה לכל ההשתלמויות הרלוונטיות. ניסיון רב שנים, שצברה בניהול ובתמיכה בפרויקטים של תקשורת בתעשיית ההייטק, הביא אותה להחלטה להשקיע דווקא בתחום שבו התקשורת בין אנשים חשובה יותר – עיצוב פנים. לשינוי שעברה תרם גם הידע באמנות ובהיסטוריה של האמנות, אותו הכניסה לעולמה החדש.

 

 

 

מטבח בסגנון כפרי

 

מדרגות עץ
צילום: שי אפשטיין

 

בחמש השנים האחרונות משמשת בר-נע גבעון כרכזת אקדמית של המסלול לעיצוב פנים במכללת "פרוג" בבני ברק, וכמורה ומרצה לתאורה, כשבאמתחתה הדרכה של יותר מ-500 סטודנטים לעיצוב פנים במכללות שונות בארץ. את הידע התכנוני והעיצובי שלה היא מבקשת להעביר הלאה למעצבי פנים, שכן מניסיונה היא יודעת כי תוכניות התאורה והחשמל עבורם הן גורם מעכב ובעייתי. "אני מאמינה, שהיכולת לתכנן נכון תאורה במסגרת עבודתנו המקצועית, יכולה לייצר עבורנו יתרון מקצועי גדול על פני אחרים, כמו גם תרומה גדולה ללקוחותינו", מסכמת בר-נע גבעון.


 

 

553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...