בטון אחר: היתרונות של בנייה בבטון בבית

כולנו מכירים את הבטון והוא בשימוש בבנייה בארץ קרוב למאה שנה. עצרתם פעם לחשוב מה עומד מאחוריו ומה היתרונות שלו בעיצוב הבית? הנה כמה נקודות שכדאי להכיר

 

אם חשבתם שהבטון כחומר לבנייה ולעיצוב מאבד מהרלוונטיות שלו – זה הזמן לחשוב אחרת. הבטון בולט מאוד בנוף הבנייה המודרנית בישראל, וגם הטביע את חותמו במידה רבה על אופי הבנייה שהתפתח בה. המסקנה: מדובר בחומר שנמצא כאן כדי להשאר. לאחרונה הבטון עושה גם קאמבק אל המגרש הביתי: קירות בטון חשופים, ריצוף בטון, מדרגות בטון ואריחי בטון הם כמה דוגמאות לאופן בו משולב הבטון יותר ויותר בעיצוב הבית.

מוצרי בטון
מוצרי בטון ייחודיים

למרות התדמית שלו כחומר קשה ומאסיבי, היתרונות של שילוב בטון בעיצוב הבית הם רבים – מה שמסביר כנראה מדוע השימוש בחומר וותיק כזה קם לתחייה. יתרה מכך, הוא רק חודר ומעמיק במשך כל כך הרבה שנים, בזמן שאופנות עיצוביות מתחלפות ללא הרף. נציגיה של חברת כורש, הנמנית עם החברות המובילות בישראל לעיצוב פנים בתחום הבנייה והשיפוץ בבתי מגורים ובמבנים ציבוריים, מספרים על יתרונות השימוש בבטון בעיצוב הבית.

קיר בטון בבית פרטי
היתרונות של שילוב בטון בעיצוב הבית הם רבים 

אנחנו נמצאים בעידן של חזרה אל חומרים טבעיים. איך בטון משתלב בתפיסה כזו?
"אנחנו אומנם נמצאים בעידן שבו בולטת המגמה של הכנסת הטבע לבית עם חומרים בעלי אופי פראי וראשוני, אבל עדיין קשה להתעלם מכל היתרונות של שימוש בבטון. על אף היותו חומר מתועש הוא משתלב בשנים האחרונות בעיצוב הבית יותר ויותר ונראה כי במידה מסוימת הוא חזר לתודעה ומלא ביתרונות".

אמבטיה מבטון
לבטון יש תוחלת חיים גבוהה והוא נחשב לחומר עמיד וחזק 

כמו מה למשל?

"לבטון יש תוחלת חיים גבוהה והוא נחשב לחומר עמיד וחזק, הוא חומר גמיש מאוד ואפשר להגיע איתו לאפשרויות עיצוב אינסופיות ועל אף שהוא לא חומר טבעי- כיום קיימים חומרי בטון שהם ידידותיים לסביבה ומיוצרים מתערובת בטון המכילה חומרים עדינים שתהליך הייצור שלהם מצריך פחות אנרגיה. לצד כל אלה, לא ניתן להתעלם מהמראה האנונימי של הבטון, שהוא כבד למראה – אבל דווקא בגללו אוהבים דיירים רבים לשלבו בזירה הביתית כדי ליצור להם אווירה רצינית ואלגנטית לצד השימוש בחומרים טבעיים וחמימים יותר".

בטון
כיום קיימים חומרי בטון ידידותיים לסביבה המיוצרים מתערובת בטון המכילה חומרים עדינים 

אלו מוצרים עשויים מבטון מציעה חברת "כורש"?
"אפשר למצוא אצלנו אריחי בטון בגדלים וגוונים רבים, מדרגות בטון, כיורי בטון על פי מידה, אריחים מעוצבים מסדרת 'פלסטר', שולחנות בטון וערוגות וחיפויי קיר חיצוניים. בחברת כורש גם ניתן למצוא מוצרי בטון ייחודיים, כמו אריחי קיר ורצפה, תוצרת סטודיו העיצוב ומפעל הבטון Ivanka  ההונגרי, אותו מייצגת "כורש" בישראל.

חיפוי בטון
חיפויי בטון בגדלים, עיצובים וגוונים רבים

המוצרים של Ivanka  עשויים מבטון איכותי ומחוזק, שאינו נסדק ועמיד בפני הכתמה, ספיגות ושינויי טמפרטורה קיצוניים. מעבר לכך, אנחנו פועלים בשיטת ה'הזמנה על פי דרישה' ונכונים לממש את הפנטזיות העיצוביות הגדולות ביותר של כל לקוח, כאשר מבחינתנו הדימיון הוא גם לא גבול".
 

שולחן וכיור מבטון? נשמע באמת שונה. איפה אפשר לראות את זה בפועל?
"חוץ מאולם התצוגה המרשים שלנו, שמתפרס על שטח של 3500 מ"ר, תתקיים השנה, בין ה- 9 ועד ה-12 ביולי, התערוכה השנתית של עולם השיפוץ, הבנייה ועיצוב הבית המיועדת למשפחות שבונות, משפצות ומעצבות את הבית. המוצרים של חברתIvanka , שאותם אנחנו מייבאים ומשווקים, יהיו ציר מרכזי בתערוכה, וניתן יהיה להבין ולראות את הייחודיות של המוצרים ובהם גם שולחן מבטון ואפילו כיור בטון. יהיה מעניין".

ריצוף מבטון
בשנים האחרונות הבטון עושה גם קאמבק אל המגרש הבית

234beton
748beton
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...