גדרות אלומיניום – עשה זאת בעצמך

אם יש משהו אחד טוב שאנחנו יכולים לזקוף לזכות הקורונה זו כנראה תהיה העובדה שבזכות המגיפה מרביתנו למדנו להעריך את מרחב המחייה שלנו בצורה עמוקה יותר. בסופו של דבר, כאשר לא יכולנו לצאת מהבית ונאלצנו לבלות ימים רבים בתוך ארבעה קירות, הבריחה שלנו הייתה לחצר או למרפסת שלנו. לכן זה לא מפתיע שמיד לאחר הקורונה נרשמה עלייה בביקוש לבתים צמודי קרקע ובמאמר זה אנחנו רוצים להתייחס לרכיב חשוב מאוד במעבר הזה – הגדר של הבית.

אם יש משהו אחד טוב שאנחנו יכולים לזקוף לזכות הקורונה זו כנראה תהיה העובדה שבזכות המגיפה מרביתנו למדנו להעריך את מרחב המחייה שלנו בצורה עמוקה יותר. בסופו של דבר, כאשר לא יכולנו לצאת מהבית ונאלצנו לבלות ימים רבים בתוך ארבעה קירות, הבריחה שלנו הייתה לחצר או למרפסת שלנו. לכן זה לא מפתיע שמיד לאחר הקורונה נרשמה עלייה בביקוש לבתים צמודי קרקע ובמאמר זה אנחנו רוצים להתייחס לרכיב חשוב מאוד במעבר הזה – הגדר של הבית.

החצר שלנו היא למעשה הרחבה של הבית, רק שהיא לא תחומה באותם ארבעה קירות שהזכרנו קודם. אבל זה לא אומר שאנחנו רוצים שהחצר שלנו תהיה חשופה לכל מי שעובר ברחוב, ולכן הקמה של גדר בחצר היא דבר הכרחי. מכול היצע הגדרות שקיים כיום בשוק, גדרות אלומיניום נחשבות לפתרון האיכותי והמשתלם ביותר ולכן בחרנו בהן כמרכז המאמר שלנו.

גדר אלומיניום
גדר אלומיניום

מדוע גדרות אלומיניום נחשבות למועדפות ביותר?

"בין שאנחנו מדברים על גדרות בהרכבה עצמית ובין שאנחנו מדברים על גדרות שמרכיב בעבורנו איש מקצוע, גדרות אלומיניום עונות על כל הצרכים ובסופו של יום הן גם מחזיקות מעמד לאורך יותר זמן מכל פתרון אחר." את הדברים האלו מספרת לנו ריקי סלמה מחברת "אלום עץ", מהחברות המובילות בתחום גדרות האלומיניום והייצור של פרופיל אלומיניום בגוון עץ (לאתר לחץ כאן). "האלומיניום הוא חומר גלם מעניין. מצד אחד הוא קל משקל ונוח לעיבוד, אך מן הצד השני הוא עמיד בפני פגעי מזג האוויר ויש לו תכונות טכניות חזקות במיוחד. כמו כן, נהוג להעביר את האלומיניום בהליך שנקרא פסיבציה שבו משביחים את תכונותיו הטבעיות של האלומיניום והופכים אותו גם לעמיד בפני חלודה וקורוזיה, וכך גדרות אלומיניום יכולות לעמוד במקומן שנים רבות בלי שנדרש להחליפן או לתקן אותן כי הן חזקות דיו".

מה הופך גדרות אלומיניום לפתרון שמתאים יותר לפרויקטי עשה זאת בעצמך?

"גדרות אלומיניום מאפשרות גם לאנשים שלא הרכיבו דבר מימיהם להשלים את העבודה בצורה פשוטה ונוחה. התהליך של בניית גדר אלומיניום הוא פשוט למדי והוא גם לא דורש כלים מיוחדים, כך שלא צריך ללכת ולקנות משהו במיוחד בשביל להקים את הגדר. למעשה, אנחנו מספקים ללקוחות שלנו ערכות מוכנות של גדרות אלומיניום שמגיעות מראש עם כל החלקים שנדרשים לבניית הגדר. מעבר לכך, העובדה שאלומיניום הוא בעל משקל קל מאפשרת לבצע את העבודה לבד בעזרת ההוראות המצורפות… עוד סיבה שמשחקת לטובת גדרות האלומיניום היא הגמישות העיצובית שיש לנו. כאשר בונים גדר צריך להתאים אותה לתוואי השטח ובעבודה עם חומרי גלם כמו עץ, חייבים להיות מדויקים מאוד כבר בשלב הזמנת חומר הגלם מהספק. לעומת זאת, במפעל אלומיניום אפשר למצוא גדלים שונים כדי להתאים לכל תוואי שטח באשר הוא".

איך מרכיבים גדרות אלומיניום בעצמך?

"כאמור מדובר על תהליך פשוט, אבל כזה שדורש לעבוד לפי הסדר כדי להבטיח שהתוצאה הסופית תהיה משביעת רצון ותעמוד בציפיות שלנו. בשלב הראשון, עוד לפני שמזמינים גדר האלומיניום מהספק, אנחנו צריכים לבצע מדידות של תוואי הגדר. השיטה המומלצת היא להתחיל בפינות של השטח, אותן יש לסמן באמצעות מקל שתוקים באדמה, ולאחר מכן למתוח חוט בין כל העמודים. השיטה הזו מבטיחה שנדייק את ההזמנה שלנו ושלא נגלה בסוף התהליך שחסרה לנו חתיכה כדי לסיים את הגדר. אחרי שיש בידנו את המידות אנחנו יכולים לעבור לשלב הבא שהוא הזמנת הגדר. השלב הזה יכול להיות מבלבל כי יש בשוק היצע גדול של גדרות מכל מיני סוגים. אני ממליצה תמיד להתחיל בסקר שוק קטן כדי להבין מה קיים בשוק ומה מתאים לחצר ורק לאחר מכן לפנות לחברות שמוכרות את סוג הגדרות שאנחנו מעוניינים בהן. גדרות אלומיניום כיום מגיעים במגוון של עיצובים ובזכות הייצור הנוח אפשר לעצב במיוחד בעבורכם את הגדר שאתם רוצים לפי מידות מדויקות. כמו כן, כיום אפשר להזמין גדרות אלומיניום בגוון עץ וכך ליהנות מהאיכות של האלומיניום במראה קלאסי של עץ".

"אחרי שהזמנו את הגדר וקיבלנו אותה אנחנו מגיעים להרכבה עצמה. אם יש לכם שער בגדר אז חשוב שתתחילו ממנו כדי להבטיח שהוא אכן יעמוד במקום הרצוי בסוף הבניה. לאחר מכן פשוט מחברים את דסקיות המתכת שקיבלתם בערכה עם ברגים לקרקע (לבטון) במרחק קבוע, לפי המרחב שתכננתם בגדר, ומקבעים לתוכן את העמודים של גדר האלומיניום. בשלב האחרון מחברים את העמודים הצידיים ומחברים את הפינות של הגדר בעזרת המחברים הייעודיים שמצורפים לערכת ההרכבה העצמית. וזהו".

אכן נשמע כי הרכבת גדר אלומיניום היא משהו פשוט למדי, אבל לסיום סיפרה לנו ריקי סלמה כי חברתה מציעה גם שירותי הרכבה כך שמי שמעוניין להתחדש בגדר, אך לא מעוניין לבנות אותה בעצמו, יכול לעשות כך. אנחנו מקווים כי המאמר הזה יסייע לכם בהרכבת הגדר שלכם ואם אתם מחפשים עוד מידע על נושאים שונים בנושאים של DIY נמליץ לכם להסתכל באזור המקצועי שלנו שבו תוכלו למצוא טיפים ומדריכים בנושאי עשה זאת בעצמך בכל הקשור לעיצוב הבית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...