חדשה מהניילון: כך תבחרו את דירת הקבלן הכי טובה עבורכם

עומדים לפני קניית דירה? איך תדעו איזה בניין לבחור מתוך פרויקט שלם? איזו קומה עדיפה ואיזו דירה מתוך כל הקומה תתאים לכם יותר מהשאר? לתורת הפנג שואי הפתרונים

הקדמתם לבקר בפרויקט שמצוי עדיין "על הנייר" ובידיכם נתונה הרשות לבחור איזו דירה תהיה שלכם? דרך אחת לדעת מה היא הדירה המוגדרת כטובה ביותר היא, כמובן, ללכת על הדירה היקרה ביותר. לקבלן, שתמחר אותה ככזו, היו הסיבות האובייקטיביות שלו. דרך אחרת, שדווקא לא מערבת שיקולים כספיים, היא לרתום את הפנג שואי לעזרה. אז למה כדאי לשים לב כשקונים דירה חדשה מפרויקט? קבלו שמונה טיפים שלא בטוח שיספרו לכם עליהם במשרד המכירות אליו תגיעו:
הקשבה לקול הפנימי 

במציאות המטורפת של "המרוץ אחר הדירה", כשההיצע קטן והביקוש רב, נוצרת לעיתים הפרעה לקול הפנימי שלנו. מאחר שאנחנו בלחץ לסגור עסקה, משהו באמת הפנימית שלנו עלול להיות מופרע גם אם לכאורה כל הפרטים הטכניים מתאימים. התוצאה היא חוסר שביעות רצון מהעסקה הגדולה ביותר בחיינו. מהו אותו גורם נעלם שאי אפשר להסביר אותו? לכל דירה יש סיפור עבורנו, ולכן לפני שחותמים על עסקה, כדאי לברר מה הסיפור שלה. כדאי לשאול את בעלי הדירה מדוע הם מוכרים אותה, שכן סיפור המכירה יכול להעיד על אופי הבית ועל מה שהוא יכול להציע לכם.
בית קטן מעוצב עיצוב: ליעד זיו בריקמן. צילום: מיכה בריקמן לכתום צלמים
הקרקע

מעט אנשים מייחסים חשיבות למה יש מתחת לאדמת הבניינים, ומתייחסים יותר למה שיש מעל, למשל אנטנות או קרינה מקווי חשמל. אך לאדמה, גם אם אנחנו רחוקים ממנה, השפעה דרמטית על חיינו. מומלץ לבחור מקום בו האדמה פורייה ואיכותית, אדמה בה הצמחים גדלו יפה, והיא חיונית. אדמה פגועה יכולה להיות כזו שעובר בה עורק ראשי של ביוב או אדמת מחלוקת. האדמה סופגת את הסיפור של האנשים שנקרו בדרכה, ולכן היא גורם משמעותי בבחירה.
חדר שינה עם מרפסת אדריכלות: עמרי דודש. עיצוב פנים: אורי ביטון. צילום: שי אפשטיין
זרימה של תנועה

אם קיימת אפשרות לבחור בניין מתוך כמה בניינים בפרויקט, כדאי לשים לב לזרימה של התנועה בכביש, שמייצגת למעשה את הזרימה של הצ'י – אותה אנרגיה שזורמת אלינו, שאותה מקבל הבניין ושממנו ניזונה הדירה שלנו. זרימה זו הינה משמעותית ליכולת הכלכלית של הבית ולמזלו של הבית באופן כללי. אם, למשל, אחד הבניינים נמצא אחרון בשורת בניינים ברחוב ללא מוצא, עדיף לא לבחור בו, מאחר שהוא מקבל פחות צ'י מהאחרים, וזאת בניגוד למקובל, מאחר שידוע כי בניין אחרון הוא פחות רועש. מומלץ לבחור בניין שבחזית שלו יש אוויר לנשימה וקצת מקום, והוא לא חסום על ידי בניין אחר שנמצא מולו. המונח המקצועי לכך הוא מינג טאנג – בריכת אנרגיה שאוגרת את הצ'י בחזית הבית.
גם לבניינים האחרים בתוך הפרויקט יש חשיבות. מומלץ, למשל, לבחור בניין שמשני צידיו בניינים, ומאחוריו בניין. המשמעות היא חיזוק ותמיכה באיכות הגברית והנשית, נמר ודרקון. הגב הוא הבניין שמאחורינו, המעיד על התמיכה והעזרה שאנחנו מקבלים מאחרים.
דירה מעוצבת עיצוב: אורלי פיק. צילום: שי אפשטיין
כיוון הדירה והתאמתו אלינו

אם יש אפשרות, מומלץ לבחור בניין שפונה לכיוון דרום-מזרח או צפון-מערב. אלו הם הבניינים המוצלחים ביותר שנבנו החל משנת 2004 וימשיכו להיבנות עד 2024. בניינים אלה מאוזנים מבחינה כספית ומבחינת בריאות ויחסים. כמובן, מומלץ להתייעץ עם מומחה לגבי הכיוון המדויק, שתלוי בין השאר בתאריך הלידה שלכם.
מרפסת דקעיצוב: קארן ראובני. צילום: ניצן הפנר
הקומה שאתם בוחרים

אם כבר עשיתם עסקה ביותר ממיליון שקל, אז כדאי שתשקיעו עוד קצת, משום שיש עדיפות לבחור דירה שנמצאת בחצי העליון של הבניין. כלומר, אם בחרתם בניין בעל 10 קומות, עדיף לבחור דירה החל מהקומה החמישית ומעלה. בדירות הגבוהות יש יאנג גדול יותר, שעוזר לחזק את המזל ואת השפע של הבית.
דירה עורפית או חזיתית?

רוב הדירות הפונות לחזית נהנות מיאנג גדול יותר, מתנועה, מאקשן ומנוף וגם מיותר מזל וכסף. אבל שימו לב ופתחו עיניים כדי לבדוק מה הנוף שנגלה מכל אחת מהדירות. הוא ישפיע עליכם הרבה יותר ממה שאתם חושבים וחייב להיכנס לשיקולים.
מטבח לבן עיצוב פנים: הילית קרש. אדריכל: מיקבור נטור. צילום: רן ואסף ברדה
הצורה של הדירה ואזורים חסרים או בולטים בה

אל תבחרו דירה שיש בה קווים לא סימטריים בצורה בולטת מאוד, או שיש בה צורות או מבנה שנראה מוזר. לכל אזור בכל בית השפעה על חייכם. בפאנג שוואי אנו שואפים לאיזון, ולכן רצוי לבחור בית מרובע יחסית או עגול, אבל בעל צורה שלמה ככל הניתן.
מרכזית
6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הבלים
מה זה, הפכתם מיועצים לעיצוב למגידי עתידות ועוסקים בהבלים. די לנו בעולים לקברי צדיקים ורבנים מגרשי שדים. לפחות תזהירו באותיות גדולות בכותרת את הקוראים השפויים, כך שנוכל לגלג.

דירת קבלן מעצבת פנים אורלי פיק
מעצבת הפנים אורלי פיק ממליץ בחום!

כתבה מעולה!
כתבה מועילה וחשובה.

זו מהדורה מיוחדת לקהל סוגדי הבאבות, מנשקי הקמעות?
מה האיוולת הזו באתר שמתיימר להיות רציני

טיפים מצוינים
פקחתם את עיניינו, אחלה טיפים דירות מהממות.

אורלי פיק
מעצבת מוכשרת [email protected]

בודק...