למה חשוב להדביר בית חדש לפני הכניסה

כניסה לבית חדש היא תמיד אירוע מרגש. בדרך כלל מדובר ברגע השיא של תהליך ממושך של בחירת לוקיישן, מציאת נכס מתאים, עיצוב החללים השונים, קניות, תוכניות, מחשבות, חששות ובעיקר הזדמנות לשינוי אמיתי בחיים. מי שהתנהל באופן מושכל מן הסתם ייהנה מאוד בדירה החדשה - אבל חשוב לזכור שגם כשהבית עצמו מוכן, עדיין יש כמה פעולות שחשוב לבצע ובמיוחד הדברה.

הרחקת יונים

יש לא מעט מקרים שבהם בין השלמת בניית הבית לבין הכניסה אליו מגיעות למקום יונים ומנצלות את העובדה שהמקום ריק. גם כשמדובר על דירה יד שנייה, ישנו מרווח זמן בין יציאת הדיירים הקודמים לבין הכניסה שלכם, ובפרק זמן זה עלולות להופיע יונים ואפילו לקנן במקומות כמו מרפסות שירות, מסתורי כביסה, מזגנים מתחת לגג רעפים ועוד.

חשוב להבין שיונים הן מפגע תברואתי ממשי. בין השאר הן עלולות להביא איתן קרציונים, שחלקם יכולים להגיע גם לגודל של סנטימטר שלם ואחרים הם זעירים וכמעט בלתי נראים, בגודל של מילימטר או אפילו פחות. במסגרת החיפושים אחרי דם, קרציוני עופות – Ornithonyssus Bursa – עלולים לעבור מהיונים אל בני האדם שחיים בדירה ולעקוץ אותם (אגב, התופעה שחלק מהמדבירים מכנים "כיני יונים" היא למעשה אותם קרציונים בעייתיים).

בנוסף לשלשת יונים עלולה להוביל להתפתחות מחלות אצל בני הבית. ביניהן: דררת (מחלה שמובילה לדלקות בעיניים), פאראטיפוס (שגורמת לשלשולים, ואפילו קשים עד כדי סכנת התייבשות) ואורניתוזיס (שעלולה לפתח מעין דלקת ריאות).

בהתאם מומלץ להקדים תרופה למכה ולהזמין חברת הדברה מקצועית כדי שתסלק את היונים מהדירה החדשה ותמנע הגעת חדשות. הפתרונות הם בהתאם למקומות הקינון, וכוללים דוקרנים, חוטי רטט, פסים חשמליים, קפיצים, רשתות ועוד.

 

סילוק פגרים מבית חדש

עוד הפתעה לא נעימה במיוחד שעלולה לחכות למי שנכנס לבית חדש בלי להזמין שירותי הדברה מקצועיים היא פגרים. הפגרים הם בעיקר של מכרסמים וציפורים, ומעבר למראה הדוחה ולריח החריף, הנוכחות של הפגר עלולה למשוך אליה גם פרעושים, זבובים, רימות ועוד טפילים.

בחלק מהמקרים הפגר נמצא במיקום נסתר מהעין – למשל בתוך קיר גבס או תקרת גבס ואפילו בתוך תעלות של מזגן. כשזה המצב, תצטרכו גם להקדיש זמן לאיתור המיקום של הפגר ולהגעה אליו. בכל מקרה כמובן שמסוכן להתקרב אל פגר בלי ציוד מגן מתאים. הזמנת מדבירים מנוסים עוד לפני הכניסה לבית מבטיחה לכם ראש שקט באמת.

שירות פינוי פגרים כולל גם חיטוי של החלל שבו היה הפגר, ריסוס למניעת הגעת טפילים וסילוק הגופה למטמנה מאושרת.

הדברת נמלים בדירות חדשות

עוד שירות נפוץ לקראת כניסה לדירה חדשה הוא הדברת נמלים. נמלים הן בעלי חיים עם יכולות מפותחות מאוד לאתר מקורות מזון ולהגיע אליהם בהמוניהן בזכות תקשורת יעילה ושיתוף פעולה. אותן תכונות של הנמלה שנחשבות חיוביות ומודל לחיקוי מן הסתם הופכות לפחות משמחות כשהדירה החדשה שהשקעתם בה זמן, אנרגיות וכסף מושכת אליה המון נמלים – ולכן כדאי להדביר את הנכס עוד לפני שנכנסים אליו.

ההדברה נגד הנמלים מתבצעת באמצעות ריסוס. מומלץ להעדיף חומרים ידידותיים לסביבה, שמן הסתם הם ידידותיים גם לבני האדם. בפרט רלוונטית ההמלצה הזו כשלבית החדש נכנסים גם ילדים קטנים או חיות מחמד והרגישות גדולה במיוחד.

 

הדברת תיקנים

גם ג'וקים – או בשפה הרשמית תיקנים – הם אורחים מאוד לא רצויים. כדאי לדעת שישנם שני סוגים נפוצים של תיקנים, ועל-מנת למנוע את הופעתם נדרשים חומרים שונים. סוג אחד הוא התיקן האמריקאי, זה הגדול, הכהה ובעל יכולות התעופה (יכולת שאגב קיימת רק כשהטמפרטורה בדירה עוברת רף מסוים). הסוג השני הוא התיקן הגרמני. תיקנים אלה הם קטנים מאוד, בהירים ואמנם הם מייצרים אצל רוב בני האדם תגובה פחות קשה בהשוואה לג'וקים הגדולים, אבל בכלל כושר הריבוי שלהם הם עלולים להוות מפגע של ממש במטבח.

כמה עולה הדברת בית חדש?

שאלת המחיר רלוונטית תמיד גם היא. העלות של ההדברה משתנה בהתאם לגודל הנכס ולמזיקים שבפניהם רוצים להתגונן. מומלץ לעבור על מחירון הדברה מפורט ומעודכן ולקבל באמצעותו אומדן של העלות. עם המדביר שמציל, אחת החברות הוותיקות בארץ בתחום, מובטחים לכם גם שירות מקצועי מאוד, גם זמינות גבוהה (כך שתוכלו לתזמן את הגעת המדבירים למועד האידיאלי מבחינתכם) וגם מחיר אטרקטיבי.

צריכים הדברה? הזמינו עוד היום את המדביר שמציל

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...