ניסור בטון בבית – איך מתבצע, שימושים נפוצים, שיטות מובילות וכמה עולה?

איך מתבצע ניסור בטון בבית, מהם שימושיו הנפוצים, מהן השיטות המובילות כיום לנסר בטון וכמה זה עולה? בשורות הבאות נסביר הכל.

ניסור בטון היא למעשה עבודת שיפוץ מסוימת, קשה ולא פשוטה, אשר שמורה למקצוענים שכן נדרש ידע וניסיון בתחום וכמובן ציוד מיוחד שיאפשר לבעלי המקצוע להתמודד עם החומר הקשה, החזק והעיקש.

שימושים נפוצים – ניסור בטון בבית

ניגש לשאלה הראשונה – מתי משתמשים בניסור בטון? ישנם כמה שימושים נפוצים, אשר נדרש אליהם בדרך כלל איש מקצוע שיגיע למקום וינסר את הבטון:

1. יצירת פתחים בקירות: נדרש בעיקר כאשר ישנו קיר בטון, חיצוני או פנימי בבית; ואנו רוצים לפעור בו פתח מרובע או מלבני על מנת ליצור פתח בקיר, דלת חדשה או חלון שלא היה שם קודם לכן. כך, למשל אם רוצים לעשות יציאה חדשה לבית, שיפוץ ושינוי במיקום החלונות – יש להזמין שירותי ניסור בטון, שיאפשרו לכם לאחר מכן להתקין שם את מה שרציתם, כאמור חלון, דלת וכיוצא באלה. עוד על ניסור קירות בטון באתר הבא.

2. ניסור תקרה או גג: כאשר יש צורך בניסור של החלק העליון של החדר או הבית. למשל, כאשר רוצים לבנות קומה חדשה בבית על הקומה הקיימת, ויש לנסר את הבטון בתקרה על מנת להעביר לקומה החדשה גרם מדרגות או תשתיות. כמו כן, מידה ומדובר בגג העליון של הבית, לעיתים נרצה להוסיף עליית גג למשל, מה שידרוש מאיתנו להזמין ניסור גג.

3. ניסור משטחים מבטון: כגון חומות חיצוניות של בתים לשם הזזת או חידוש הגדרות המקיפים את הבית, ניסור רצפות שיאפשר לנו להגיע אל התשתיות שמתחת לבית, לתקן או לחדש את תשתיות המים, החשמל וכדומה.

4. ניסור של מדרגות בטון: אשר נדרש בעיקר במקרים שאנו רוצים להזיז במהלך שיפוץ בבית את מיקום המדרגות, או כאשר יוצרים כניסה נפרדת לקומה שניה בבית ובכך מתייתר הצורך במדרגות ויש לנסרן על מנת שלא יתפסו מקום במקרה שאינן שימושיות עוד לפי התוכניות החדשות של הבית. כמו כן, ניסור מדרגות נדרש גם במקרים בהם ישנן מדרגות רגילות ובעלי הבית חפצים בהחלפתם למדרגות צפות, על כן יש להרוס את הקודמות ולבנות אותן מחדש לשביעות רצון בעלי הבית המשפצים.

5. ניסור בטון מזוין: בטון מזוין הוא קיר, תקרה, רצפה וכדומה – אשר חוזקו במהלך יציקתם באמצעות הוספת מתכות ופלדה אל תוך הקיר באופן שלא נראה לעין מבחוץ, בדרך כלל לצורך חיזוקם אף יותר מהבטון הטבעי. שימוש בבטון מזוין נפוץ מאוד בארץ בחדרים מוגנים, ממ"דים, מיגונית וכדומה. על מנת ליצור חדר בלתי חדיר, יש להשתמש בבטון שהועשר במתכות.

כאשר אנו רוצים לפתוח חלון או דלת חדשים בממ"ד או שמא לבטלו ולהעבירו למקום אחר בבית, יש לבצע ניסור בטון מזוין, אשר נחשב לקשה אף יותר מניסור בטון רגיל.

ניסור בטון
ניסור בטון

מי ראשי לבצע ניסור בטון?

רק אנשי מקצוע אשר מתמחים בתחום רשאים לבצע עבודה כזאת, שכן היא אינה עבודה פשוטה ויש לבצע אותה במקצועיות, כדי לשמור על הבטיחות והאיכות של ניסור הבטון. לכן, לפני שתזמינו מנסרים בבטון בדקו שהם מתעסקים בדיוק בתחום וודאו שיש להם את הציוד הנדרש.

איך מתבצע? שיטות מובילות לנסר בטון בישראל

1. ניסור בטון ביהלום היא למעשה השיטה הנפוצה ביותר לניסור בטון ואף בטון מזוין, שכן מדובר במסור המצופה ומחוזק בשבבים הקרויים שבבי יהלום, אשר מעניקים לו את היכולת לנסר בטון מבלי להיאכל בתוך זמן קצר.

2. ניסור במסור רגיל, שישחק מהר מאד ויקשה על העבודה.

כמה עולה ניסור בטון?

מחיר עבודת ניסור בטון תלויה בגודל הפתח שיש לנסר, או שמא יש להסיר קיר שלם. כמו כן, יש הבדל במחיר בין בטון מזוין לבטון רגיל. כדי לסבר את האוזן, ניסור דלת בקיר בטון בעובי של כ-40 ס"מ נע בערים השונות בין 2,000 ₪ ל-4,000 ₪. לעומת זאת, ניסור חלון, אשר מצריכה פתיחת פתח קטן יותר ולמעשה ניסור מועט יותר, נע בין 1,000 ₪ ל-2,500 ₪, כאמור תלוי באזור ביצוע העבודה וכן בשיטת הניסור – כאשר מומלץ מאוד לוודא בטרם סגירת העסקה כי איש המקצוע שלכם עובד בשיטת יהלום, השיטה היעילה ביותר.

התוכן באדיבות חברת המנסרים ביהלום – https://concrete-sawing.co.il שירותי ניסור בטון מקצועיים במחירים נוחים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...