סיפור אהבה: 5 דרכים לאהוב את השיפוצניק שלך

לפעמים הם הוגנים, לפעמים הם מאכערים, אבל ברגע שסגרנו איתם - הבית שלנו בידיים שלהם. אתם לא חייבים להתחתן עם השיפוצניק שלכם, אבל אם תתנו לו הרגשה טובה, תגרמו לו להחזיר אהבה

לבחור שיפוצניק זה קשה כמעט כמו לבחור מנתח לב. למה? פשוט כי אנחנו מוסרים לו את הנכס החומרי הכי יקר שלנו – את הבית שלנו! ואם במקרה נפלנו על אחד שמתיימר להיות שיפוצניק, או על אחד שמחפף בעבודה, או אחד שמביא לנו את החומרים הכי זולים ופשוטים – הלך עלינו, על הבית ועל הכסף. אז לפני שאתם בוחרים שיפוצניק, חשוב לקבל המלצות ולראות עבודות קודמות שלו. סגרתם עם מישהו שמוצא חן בעיניכם? עכשיו תתחילו לטפח את מערכת היחסים, כי היא עשויה להיות ארוכה ולכן רצוי שתהיה טובה, וחיובית בצורה הדדית.

תחתמו על כתובה


כמו שכשמתחתנים חותמים עם הכתובה, או על הסכם ממון, גם עם שיפוצניק חשוב לסגור חוזה מראש – לכל צרה שלא תבוא. בחוזה הכסף שלכם מוגן, והוא מתווה את תנאי התשלום. לעולם אל תשלמו לשיפוצניק את כל הסכום לפני שהוא מסיים את העבודה לשביעות רצונכם, גם אם הוא בא במהלך העבודה ומבקש עוד כסף. תמיד חשוב לעשות את החשבון כך, שאם משהו קורה, אתם לא נפגעים. מצד שני, חשוב לשלם שכר הוגן ולתת לו הרגשה טובה.

 סלון מודרני דירת 5 חדרים ששופצה והפכה ל-4 חדרים. עיצוב: ענבר מנגד, צילום: טל ניסים

תדברו על הדברים


כדאי לכם להתייעץ עם השיפוצניק או בעל המקצוע אותו אתם מביאים. יש להם המון ידע וניסיון, ולכן רצוי להקשיב להם. לא תמיד חייבים להסכים איתם, אבל גם לא כדאי לשלול מראש.

סלון כפרי גדול עם פרקטלפעמים זה דווקא מגניב להשאיר קיר אחד חשוף. אדריכלות ועיצוב פנים: איתי פרידמן, צילום: בועז ארד

תפנקו אותם


השיפוצניק שלכם עובד קשה, בחוץ, בשמש, בחום או בקור. אז אמנם לא צריך לבשל לו ארוחה רומנטית לאור נרות, אבל כן כדאי לכבד אותו ואת הפועלים שלו בכיבוד קל. אפילו תשומת לב קטנה כמו קפה או עוגיות, או בקבוק מים צוננים, מספיקה כדי לתת הרגשה טובה.

  שירותים עם טפט עיתון וצהוב להדביק ככה טפטים זו עבודה קשה. עיצוב: סער ברגר, צילום: אלעד גונן

 

 

מערכת יחסים ארוכת טווח


לעיתים, כששיפוצניק או בעל מקצוע נכנס לעבוד אצלכם בבית, זה מתחיל במשהו אחד, ואז אתם עשויים להיגרר לעוד ועוד עבודות. לפני שאתם סוגרים איתו עבודה נוספת, כדאי לבדוק אם הוא אכן יודע לעשותה, ולא להתפתות לתת לו עוד עבודה רק כי הוא זמין ונוח.

מטבח מודרני כפרי המטבח הוחלף לגמרי ושונתה צורתו. עיצוב: עדית לוי, צילום: אורי סיון

להיפרד כידידים


אם השיפוצניק לא עומד בציפיות שלכם, אל תמשיכו את העבודה. עדיף לעצור את זה בהתחלה, לפני שאתם או הוא נפגעים יותר מדי, ולהיפרד כידידים. לכו תדעו, אולי עוד תחזרו אליו מתישהו במהלך החיים…

 חדר שינה קלאסי עם פרקט חדר שינה שנבנה בצורה מרווחת. עיצוב: גל כהן פדלון, צילום: אסף ברנר


 

553(1)
2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבה בכאילו

אני שיפצתי עם Blockie.co.il ואני מרוצה ממש
עמדו בהתחייבות למחיר וללוחות זמנים!

בודק...