מה קורה בעליית הגג? טיפים לתכנון נכון של הגג

גגות הבתים היוו, מאז ומתמיד, את אחד האלמנטים הארכיטקטוניים המרשימים, שהקנו להם את מראם הייחודי. ברחבי העולם, וכמובן גם אצלנו בישראל השמשית, אחת השאלות שעולות כבר בשלבי התכנון הראשוניים, היא מהן הדרכים האולטימטיביות ביותר להשתמש בגג להכנסת כמה שיותר אור טבעי וזרימה של אוויר. מומחי חברת 'עליית גג' חזרו אלינו עם תשובות

הם אלגנטיים, תמירים ותוחמים את מראהו של המבנה ולא בכדי, התכנון שלהם מהווה את אחד האתגרים הגדולים העומדים בפני האדריכלים. לא רק בשל קביעת צורתם ושיפועיהם אלא גם, ואולי בעיקר, בשל יכולתם להכניס לבית שני אלמנטים חשובים שיכולים לשפר משמעותית את איכות החיים- האור והאוויר הטבעיים.

עליית גג

מקנים למבנה את מראהו הייחודי

עליית גג

לשיטתם של מומחי חברת 'עליית גג' המתמחה כבר מעל ל 60 שנה בייבוא והתקנה של מוצרי החברות האירופאיות המובילות בתחום הבנייה ירוקה וחלונות לגגות סקיילייט, (בדגש על בידוד וחסכון בחשמל לצרכי תאורה ומיזוג), לכאורה מדובר בנושא בסיסי, שבאפשרותו להשפיע השפעה מכרעת על המבנה ובתוך כך גם את איכות החיים. "השאלה הראשונה שעולה היא בחירה ועיצוב סוג הגג וכמובן סגנון הבנייה- גג שטוח ומודרני או גג רעפים משופע וכפרי", הם מסבירים. "בתוך כך, פיזור נכון של חלונות בגג מאפשר סירקולציה של אוויר ברמה גבוהה, דבר המסייע להורדת הטמפרטורות של הבית עצמו, שכן החום עולה למעלה ומשתחרר ובמקומו נכנס אוויר רענן".

גג בטון שטוח: העדפתם הברורה של חובבי הסגנון המודרני

"הגג המודרני השטוח, זה שמככב בעשורים האחרונים בכל העולם, מהווה משטח יעיל לדודי שמש על הגג, מנועים וקולטים.  "אם נרחיק עד  ללונדון, פרנקפורט, או נתמקד במתרחש כאן אצלנו בתל אביב, נמצא בגגות השטוחים מרחבים ירוקים בהם מגדלים ירקות, פרחים, תבלינים ואף דבורים", אומרים המומחים.

גג בטון שטוח- עליית גג

מככב בכל העולם: גג בטון שטוח

גג בטון שטוח- עליית גג

"גג שטוח נראה נהדר ומאוד שימושי אך חשוב לשים לב למספר דגשים: ראשית, רמת הבידוד שמעל היציקה מהווה גורם מספר אחד בחשיבותו. האיטום האיכותי שומר על הגג מפני רטיבות ונזילות ודורש, הלכה למעשה, חידוש ותחזוקה מידי כמה שנים. בתוך כך, נקודה חשובה נוספת היא רמת הבידוד לחום בגג השטוח. רוב החומרים הקיימים בימנו לא מבודדים ברמה סבירה מפני חום וכתוצאה מכך שטח הפנים של הגג חשוף לשמש ישירה בכל שעות היום. המשמעות היא שהגג מתחמם וכתוצאת מכך גם הבית. הפתרון האידיאלי ביותר לשחרור החום הוא שילוב חלון גג סקיילייט איכותי נפתח".

עבור עליות הגג מציעה החברה פתרון איכותי שמגיע אלינו מבלגיה- חלון לגג או כיפת תאורה נפתחת באופן ידני או חשמלי, במגוון רחב של מידות וצורות: "הסקיילייט תוצרת סקיילוקס עומד בתקנים מחמירים של איכות, סינון קרינה, חום ומגן באופן מוחלט בפני משקעים מכל סוג", הם מסבירים. מדובר במוצר שמחולל שינוי עצום בתנאי האקלים ובאווירה במרחבי הבית: מאפשר לקבל גישה ישירה של אור יום ואוויר פנימה מהגג, יצירת סירקולציה, שחרור אוויר חם והפצה של אור טבעי וכמובן אפשרי לתכנון פתח המאפשר יציאה קלה לגג לצרכי שירות או ליהנות מהבריזה המושלמת אל מול השקיעה".

גג שטוח

נראים נהדר ומאוד שימושיים- הגגות השטוחים

גג שטוח

גג רעפים משופע: אידיאלי לחובבי הסגנונות הקלאסי והכפרי

המראה הקלאסי של  גגות הרעפים הנשקפים מחלונות המטוס בנחיתה ברוב הערים האירופאיות, מהווה מקור השראה תכנונית לאלה שאוהבים וחפצים בסגנון ובעיצוב הכפרי. "גג הרעפים מלווה אותנו מזה מאות שנים באדריכלות האירופאית. הרעיון פשוט ומיועד להקטין את שטח הפנים של הגג שבא במגע עם השמש וכך הקטנה משמעותית של כמות החום המצטברת על הגג", מסבירים המומחים.

גג משופע- עליית גג

תכנון חלומי: גגות משופעים

גג משופע- עליית גג

"מומלץ לבנות את גג הרעפים מחומרים טבעיים, כדוגמת עץ ורעפי חרס, בתוספת לשכבת הבידוד והגימור (נודפדר/ גבס ונוספים) שבתקרה הפנימית. לגג הרעפים יתרון משמעותי נוסף, שכן ניתן לנצלו כחלל נוסף ובכך לנצל בצורה האופטימלית את המטראז' ואכן רבים משתמשים באזור הנפלא הזה  לחדרי מגורים ופנאי מכל סוג: חדר כושר ביתי, חדר עבודה שקט ואינטימי או לחילופין סטודיו למוסיקה".

גג משופע- עליית גג

קלאסי ליצירת חלל מגורים נוסף, אזורי פנאי ועבודה

גג משופע- עליית גג

"בשלבי התכנון הראשוניים חשוב לתכנן את הגג כך שיאפשר איכלוס עתידי וניצול מיטבי של המרחב. בד בבד, חשוב לשלב פתחי חלונות גג במיקומים נכונים על מנת לאפר כניסה מיטבית של האור והאוויר פנימה אל תוך הגג. הפתרון שאנו מציעים מגיע מדנמרק- חלון לגג רעפים תוצרת וולוקס מבודד במיוחד, מרשים ביופיו ובמקביל גם מפנק, הודות לשלל האביזרים הנלווים להצללה ולעיצוב. את חלונות הגג וולוקס  ניתן לפתוח באופן ידני או חשמלי וכך להפוך כל מרחב בגג לשטוף אור טבעי ואוויר ברמת הבידוד הגבוהה ביותר למשקעים, חום, קרינה ואף אקוסטיקה".

עליית גג

הדרך האולטימטיבית להתחיל ולסיים את היום

עליית גג
עליית גג
עליית גג

היכנסו עכשיו לכרטיס העסק של עליית גג

חברת עליית גג 1599-559-500

אולם תצוגה רעננה- רחוב המלאכה 4 (מול קניון רננים)

אולם תצוגה נס ציונה- רחוב המזמרה 7 (מתחם ישפרו סנטר)

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...