פראיירים רק מתחלפים: המפתח לעיצוב מתוקצב

לקנות או לא לקנות? זאת השאלה. המפתח לעיצוב מתוקצב. על מה לא כדאי לוותר, מה יכול להיות מיותר ומה אפשר להחליף באופציה אחרת

פינת אוכל,
שי בן אפרים אביבה סיטון

עיצוב הבית כרוך בהוצאות רבות, מה הדרך הנכונה ביותר לעשות זאת שההנאה בסיומו של תהליך תהיה מושלמת. קודם כול לקבוע מסגרת תקציב, ועל מנת שתוכלו לשמור על המסגרת, תקפידו על איזון בין השקעה ולבין חסכון. לפני שניגע בכל אחד מהחדרים, עצה כוללת. אלמנטים עיצוביים קבועים, כמו ריצוף, חיפוי קירות, כלים סניטריים וכדומה, כאלה שלצורך החלפתם נדרש שיפוץ, תקפידו לבחור פריטים שעשויים מחומרים עמידים לאורך זמן, שהתחזוקה שלהם מקובלת עליכם, שעיצובם הוא על זמני ושהם מוצאים חן בעיניכם ומתאימים לסגנון העיצוב. על כל שאר המרכיבים בעיצוב הפנים לפניכם כמה עצות במה כדאי להשקיע ואיפה עדיף לחסוך

סלון משפחתי

סלון מעוצב עם ספה גדולה וכורסה נדנדה

סלון מעוצב עם ספה גדולה וכורסה נדנדה
צילום: עידן גור | עיצוב: יפית רותם

סלון – להשקיע

ספה- רהיט הישיבה הגדול ביותר בסלון, ברוב המקרים הוא זה שמכתיב את סגנון העיצוב. ולכן ההשקעה בספה חיונית כל עוד אתם בוחרים את האחת שתענה על כל הדרישות שלכם. כגון: שגודלה התאמה לגודל החדר, יספיק לכל בני המשפחה+ אורחים. אם אתם אוהבים לרבוץ מול הטלוויזיה תחשבו על ספה פינתית או שיש בה תוספת של שז לונג. במידה ומתעורר הצורך להלין אורחים ואין לכם מקום מיועד לכך, תשקלו לרכוש ספה שלפחות חלק ממנה נפתח למיטה ואם אתם ברוכי ילדים שמחים ופעילים, אל תתפשרו על ריפוד איכותי עמיד בפני כתמים וקל לניקוי.

סלון מודרני

סלון מודרני בהיר עם ספה פינתית

סלון מודרני בהיר עם ספה פינתית ושזלונג
צילום: אורית ארנון | עיצוב: בטי יעקובסון

סלון – לחסוך 

כורסה- או כורסאות, עידן הסטים הקבועים של ספה + שתי כורסאות שייך לעבר. היום הבחירה בין סטים של ספה וכורסאות תואמות לבין כורסאות ו/או כסאות שונים מהספה נתונה בידכם בהתאם לטעמכם, סגנון העיצוב וכמובן התקציב. לכן, אל תמהרו לזרוק את הכורסה הישנה, ריפודה מחדש בצבע מנוגש לספה, גם יחסוך לכם לא מעט וגם יוסיף עניין בעיצוב הסלון, אפשר גם להוסיף כיסא מעניין ואפילו שרפרף, או כורסה תלויה מהתקרה.

סלון בדירה

סלון בדירה עם כורסה ירוקה שרופדה מחדש

סלון בדירה עם כורסה ירוקה שרופדה מחדש
צילום: אורית ארנון | עיצוב: קרן לבקוביץ

פינת אוכל – להשקיע

גוף תאורה- אם אתם בטוחים שנדרשת לכם פינת אוכל ליותר מפעמיים בשנה, תלכו על זה כשהגורם להשקעה יהיה גוף תאורה מותאם לגודל השולחן. שלושה יתרונות לגוף התאורה: כל הסועדים ייהנו ממראה המאכלים המוגשים להם, גוף התאורה יגדיר את תחומה של פינת האוכל והאור הבוקע ממנו יצור אווירה שמחה ומתאימה לארוחות חגיגיות רבות משתתפים. טיפ קטן: אם אתם רוצים לשלוט על מהות האווירה תדאגו למתג מעמעם,(דימר) כך שאם תבחרו באווירה אינטימית יותר תוכלו להפחית את כמות האור. בתיאבון !

פינת אוכל,

פינת אוכל, עם גוף תאורה תואם

פינת אוכל, עם גוף תאורה תואם
צילום: אורית ארנן | עיצוב: שרון יגיל

פינת אוכל – לחסוך

שולחן- לפני שאתם בוחרים שולחן גדול שמחייב גם מספר רב של כיסאות, תחשבו כמה פעמים בשנה אתם עורכים סעודות רבות משתתפים, מה גם שבזמן הארוחה תשומת הלב מתרכזת באוכל ולא בשולחן. בהתאם לכך תבחרו את השולחן. ולמקרה הצורך תהיו בטוחים שניתן להגדיל את השולחן כנדרש. חסכון גדול יותר יכול להתבטאות בוויתור מוחלט על שולחן וכסאות לפינת האוכל ובמקום זה לרכוש קונסולה שבעת הצורך נפתחת לשולחן אוכל עד 12 סועדים.

קונסולה שנפתחת לשולחן אוכל

קונסולה הנפתחת בעת הצורך לשולחן אוכל

קונסולה במראה תמים הופכת לשולחן אוכל שמספיק ל-12 סועדים
צילום: אורית ארנון | עיצוב: שני פלדשטיין

מטבח – להשקיע

משטחים – זה לא שמנה אם שיפצתם את ארונות המטבח הקיימים, או בחרתם במטבח חדש, נדרש לכם משטח עבודה נוח, עמיד, פונקציונלי שיראה טוב אבל לא מוגזם. כאן נדרשת השקעה חכמה שהיא פועל יוצא מהרגלי העבודה שלכם במטבח. אם בחרתם בעץ, זה חייב להיות עץ קשה ועמיד במים. אם זה שיש טבעי- שיהיה מהסוג שאינו סופג ויוצר כתמים, אפשר לבחור גם בנירוסטה אבל קחו בחשבון שזה חומר רגיש לשריטות. והאופציה הנוספת הם כול אותם חומרים מתועשים, כמו אבן קיסר, קוריאן, סיליסטון ועוד.נכון שהם לא זולים אבל הם  שקעה טובה כי הם עמידים, קלים לאחזקה, ניתן להתאים אותם לכל סגנון עיצוב וברובם ניתן לקבל את המשטח והכיור ביחידה אחת.

מטבח בבית פרטי מודרני

משטחים במטבח עם כיור מובנה

משטחים במטבח עם כיור מובנה
צילום: עודד סמדר | עיצוב: טל אלימלך

מטבח – לחסוך

נכון שהמטבח שייך לקטגוריה של חדרים רטובים, אבל בניגוד לחדר הרחצה, בעיית הלחות והרטיבות הו היא פחותה. לכן אחד מהדברים שאפשר לחסוך בהם במטבח הוא חיפוי הקיר שמעל משטח העבודה. צבע ניתן לניקוי גם יעשה את העבודה, גם אפשר לחדש אותו בקלות וגם יחסוך לכם לא מעט, יחד עם זאת  אולי לא כדאי לוותר על חיפוי הקיר מעל הכיריים לצורך הגנת הקיר משומנים.

מטבח כחול

מטבח כחול עם חיפוי קרמיקה רק מעל הכיריים

מטבח כחול עם חיפוי קרמיקה רק מעל הכיריים
צילום: שי אפשטיין | עיצוב: טליה קיסוס סידי

חדר רחצה – להשקיע

ברזים – כמו שציינו בתחילת הכתבה, כשחושבים על השקעה נכונה חייבים לקחת בחשבון את איכות השימוש לאורך זמן. ברזים בחדר הרחצה (וגם במטבח) הם קודם כל אביזר שימושי מאוד, תחשבו כמה פעמים ביום אתם משתמשים ברזים. נכון שהברזים מוסיפים ומשתלבים בעיצוב חדר הרחצה אבל קודם כל הם חייבים להיות באיכות גבוהה, כי להחליף אותם זה סיפור. וכשמדובר בברזים זה כולל את האינטרפוץ, ברזים למקלחת, לאמבטיה ולכיור.

חדר רחצה ילדים

חדר רחצה לבן עם ברזים שחורים

חדר רחצה ילדים בעיצוב שחור ולבן
צילום: עוזי פורת | עיצוב: עדי קליין

חדר רחצה- לחסוך 

ארונות – נכון שמקומות אחסון רבים ככול שיהיו הם אחד מהדברים החשובים והפרקטיים ביותר בעיצוב פנים של הבית. אבל, בחדרי הרחצה אולי זה הפרט שעשוי לחסוך לכם. כי בחדר רחצה, יש מים אדים ולחות, כל אלה יכולים לחדרו לארון ולגרום לתכולה שבו להעלות עובש. מצד שני חייבים מקומות אחסון לדברים קטנים, כמו קוסמטיקה, מגבות, עזרה ראשונה וכדומה. לצורך כך אפשר להסתפק בכוננית עם מגרות ומדפים פתוחים. ותחשבו אולי להעביר את הארון למסדרון…

 

חדר רחצה

מגרות ומדף בחדר רחצה

מגרות ומדף בחדר רחצה
צילום: נדב פקט | עיצוב: מיטל צימבר

חדר שינה – להשקיע 

מיטה- או יותר נכון מזרון.  בחדר שינה, המיטה מן הסתם מהווה את הגורם המרכזי בחדר, בבחירת המיטה חייבים להתייחס לכמה מרכיבים, גודל המיטה שיהיה פרופורציונלי לגודל החדר אך עם זאת שיתאים לממדי גופם של המשתמשים בה. איכות המזרן  חשוב מאוד, כי אין כמו שינה טובה בלילה למילוי מצברים. אם כל שמני בני הזוג מעדיף קושי אחר למזרן קיימים היום מזרנים שלכל צד רמת קושי אחרת. אם אתם נוהגים לקרוא המיטה או לצפות בטלוויזיה אולי כדאי לחשוב על מיטה מתכוננת שבה ניתן להרים לגבהים שונים את אזור הראש או הרגליים.  יחד עם זאת, כשאתם מוכנים להשקיע במיטה האידיאלית עבורכם, תשתדלו ללכת על מידות סטנדרטיות כי גודל המיטה משפיע על גורם החסכון.

חדר שינה הורים

מיטה בחדר שינה הורים מול הטלוויזיה

מיטה בחדר שינה הורים מול הטלוויזיה
צילום: עודד סמדר | עיצוב: ניצן הורביץ

חדר שינה – לחסוך 

טקסטיל – נכון שאחד מהדברים שמוסיפים רכות ופינוק לחדר שינה הם תוספות הטקסטיל, אבל, כמו שאמרנו בהתחלה, רק  אם זה נעשה במידה הנכונה, כי בהגזמה או בבחירה לא נכונה  עלול להיפגע אלמנט החסכון. לדוגמה- כמו שרמזנו קודם, נושא המצעים- אם בחרתם מיטה בגודל  סטנדרטי לא תהיה לכם בעיה, לעומת זאת מיטה בגודל חריג תאלץ אתם לדאוג למצעים שמותאמים לגודל המיטה וזה לא זול.

כיסוי למיטה- אולי זה טוב בבתי מלון שם החדרניות דואגות לסידור החדר, אבל בבית, תחשבו פעמיים לפני שתתחייבו לעצמכם לסידור המיטה כולל כיסוי. ווילונות- מוסיפים המון לחדר השינה, אבל בבחירתם תמנעו מבדים כבדים מדי כי אלה הסופגים אבק, ווילונות קלילים שניתנים לכביסה הם פתרון הולם, במידה ואתם נדרשים להחשיך את החדר יש לכך וילונות מיוחדים שיכולים להיות מוסתרים באמצעות ווילונות הקלילים. לילה טוב !

חדר שינה הורים לבן

חדר שינה הורים עם ווילונות קלילים

חדר שינה הורים לבן עם קיר שיש
צילום: עודד סמדר | עיצוב: טל אלימלך

חדר שינה הורים עם ווילונות קלילים

חדר שינה הורים עם ווילונות קלילים

חדר שינה הורים עם ווילונות קלילים

חדר שינה הורים עם ווילונות קלילים

חדר שינה הורים עם ווילונות קלילים

חדר שינה הורים עם ווילונות קלילים

חדר שינה הורים עם ווילונות קלילים

חדר שינה הורים עם ווילונות קלילים

חדר שינה הורים עם ווילונות קלילים

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איפה לחסוך
בדברים הכי חשובים,מצויין לחסוך,ובשואו,להשקיע?!

וילונות בחדר שינה זה הדבר הכי פחות חשוב (אלא אם רק
חשוב - מיטה נוחה ומזרונים טובים (לדעתי ללא קפיצים נוחים יותר). גב מיטה יכול לתת טאצ' עיצובי משמעותי. מנורות קריאה עם עמעום ויכולת להתאים אותן לזויות שונות. כלי מיטה איכותיים נשארים להרבה שנים, לא מתבלים ולא מתקמטים. אז בזה שווה להשקיע כסף. וילונות, כריות, שטיחונים - לקנות במחיר סביר ולהחליף כל פעם שנמאס.

עד שמצאתי כינוי שאני אוהבת מישהו משתמש בו...
אז אולי אחליף ואקרא לעצמי מעתה.... גפנית!

אני תפסתי קודם! וברוכה הבאה גפנית

וואו, חושבת הכל הפוך. חוץ מהספה. מדהים

מצטרפת למה שנאמר-(כמעט) הכל הפוך
בתור מעצבת , קל מאוד לשפץ יפה עם תקציב בלתי נגמר. הקושי לעצב במחיר קטן ולקחת את רצון הדיירים בחשבון. בעיקרון יש מוצרים שקשה ויקר להחליפם אם מתקלקלים ודווקא בהם הייתי משקיעה, ולא לוקחת את הזול ביותר. דוגמת ניאגרה משטח וארונות מטבח. וילון ותאורה אפשר לשנות בקלות וניתן לרכוש פריטים יפים ומעניינים במגוון מחירים- גם צנועים

גיבוב של שטויות
סתם העיקר למלא תוכן מיותר

בודק...