אריחי קרמיקה בגדלים שונים- הפתרון האידאלי לכל חדרי הבית

חדר קטן או חדר גדול? היום כל האפשרויות פתוחות בפניכם גם כשמדובר בקרמיקה לקיר או לרצפה. בעוד שבעבר ניתן היה לרכוש אריחי קרמיקה במספר מצומצם יחסית של גדלים, כיום קיימים אריחי קרמיקה במגוון של גדלים שונים, שמאפשרים לנו להתאים את הריצוף או החיפוי באופן האידיאלי לכל חלל ולכל סגנון עיצובי. באילו סוגי אריחים רצוי להשתמש ומה ההבדלים העיקריים בין אריחים גדולים לקטנים? לפניכם המדריך השלם.

חלמיש

באילו סוגי אריחים כדאי להשתמש?

לפני שניגש לנושא הגודל, יש לתת תחילה את הדעת על סוג אריחי הקרמיקה שרצוי להשתמש בהם. כיום קיימים סוגים רבים של אריחי קרמיקה, אך ניתן לומר כי הבולטים שבהם הם אריחי גרניט פורצלן. מדובר באריחים עמידים במיוחד וקלים לתחזוקה, אשר מיועדים גם לחללים שהתנאים בהם קשים יותר בשל לחות, רטיבות ושינויי טמפרטורות – כמו למשל המטבח, המקלחת ואפילו בחצר. עבור חללים כאלה, אריחי גרניט פורצלן יהוו פתרון אידיאלי ויעיל במיוחד.

 

אריחים לקיר
אריחים לקיר

מתי נשתמש באריחי קרמיקה גדולים?

בשונה מאריחים קטנים, אריחי קרמיקה גדולים יוצרים בחלל החדר תחושה של מרווח ומקום. למעשה כיום ניתן ליהנות ממגוון עצום של אריחים גדולים במיוחד: אריחים של 80 ס"מ על 80 ס"מ הפכו להיות היום הסטנדרט ברצפה או בקיר, כאשר אפילו ניתן למצוא אריחים גדולים יותר. הסיבה לכך היא שאריחים גדולים יוצרים ריצוף שנראה חלק ואחיד יותר, ללא צפיפות גדולה של קווים או מעין "שבירה" של הריצוף, שיוצרת מראה מעט "חנוק" לעיתים. לכן, אריחים כאלה יתאימו במיוחד לחללים קטנים שאנו מעוניינים "לאוורר" ולגרום להם להיראות גדולים ומרשימים יותר. בנוסף, אריחים גדולים יתאימו מאוד לחללים המעוצבים בסגנון מודרני או אורבני, שכן בשל הגודל שלהם, הם לרוב יעניקו לחדר מראה יותר נקי מבחינה עיצובית.

אריחים למטבח
אריחים למטבח

מתי נשתמש באריחי קרמיקה קטנים?

אריחי קרמיקה קטנים לרוב ישמשו אותנו לצורכי חיפוי קירות – כמו למשל קירות המטבח או חדר האמבטיה. הסיבה לכך היא שחיפויי קירות בדרך כלל מתבצעים על שטח קטן יחסית, ואריחים גדולים עלולים שלא להתאים לשטח הקטן הזה, או לחילופין, לגרום לחיפוי להיראות דל ופחות אסתטי. בנוסף, לעיתים נרצה להשתמש באריחי קרמיקה קטנים לצורך ריצוף חדרים גדולים במיוחד, שנראים מעט "ריקים" בשל הגודל שלהם, או שאינם מתאפיינים בעיצוב דומיננטי. במקרים כאלה, האריחים הקטנים יוכלו "למלא" את החלל ולהוסיף לו אלמנט עיצובי, שיגרום לחדר להיראות מעניין, אסתטי ומעוצב יותר, מבלי שנידרש להוציא על כך סכומי עתק.

חיפוי קיר
חיפוי קיר

אריחים לסלון

אריחים של 80 ס"מ על 80 ס"מ הפכו להיות היום הסטנדרט ברצפה, כאשר אפילו ניתן למצוא אריחים של שני מטרים על שני מטרים

אריחים למטבח

כאשר מדובר על אריחים המיועדים לחיפוי קיר המטבח, כיום שולט בעיקר טרנד אריחי הענק, של 60 ס"מ על 1.20 ס"מ או אפילו 1.5 ס"מ על 3 מטרים (בהתאם כמובן לגודל הקיר והחלל במטבח). היתרון העיקרי בבחירת אריחים כאלו זה שאין צורך בחיתוך או הדבקה מוקפדת, נוח לנקותם מכתמי שמן או אוכל שמתרחשים תדיר במטבח, והם יכולים לגרום גם לחלל מטבח קטן להראות פתוח ורחב ידיים.

אריחים לחדר האמבטיה

כיום ניתן ליהנות ממגוון אפשרויות לחיפוי חדרי האמבטיה בכל גודל שתרצו- ניתן לבחור באריחים קטנטנים בגודל של שני סנטימטרים על שני סנטימטרים, או באריחי ענק שיכסו את כל הקיר וימנעו חיתוכים מיותרים. הכול מותר והכל אפשרי.

אריחי קיר במטבח
אריחי קיר במטבח

רוצים לראות במו עיניכם אילו גדלים קיימים בתחום האריחים? היכנסו לסניפי חלמיש, ובואו לראות מקרוב מגוון עצום של דגמים, טקסטורות וצבעים כיד הדמיון הטובה .

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...