מה מסתתר שם למטה: פתרונות יצירתיים לחלל שמתחת למדרגות

מה עושים מתחת לחדר המדרגות? פתרונות מקוריים ויצירתיים לחלל שאפשר לטעות בו כמיותר אבל למעשה הוא טומן בחובו קסם אדיר ומציע שלל פתרונות לאיחסון ופנאי

יח"צ

אם גם אתם מצאתם את עצמכם מרותקים מהחדרון הקטן של הארי פוטר שמוקם מתחת לגרם המדרגות, או מביתו המיתולוגי של קיפי בן קיפוד ברחוב סומסום, אתם כבר בטח יודעים שלחלל הזה שנמצא תחת גרם המדרגות הביתי, אפשר למצוא שימושים עיצוביים רבים ולנצל אותו כמו שצריך. בכתבה הבאה תגלו את כל הדרכים היצירתיות להפוך את החלל הקטן הזה, להפתעה עיצובית.

"בעבר נחשבו המדרגות לפרט שירות פונקציונלי ותו לא ובאופן טבעי תוכננו בפינה מוצנעת בבית. במציאות העכשווית בה מעצבים ואדריכלים מחפשים ליצור את הדבר הגדול הבא, כבר ברור שלמדרגות יש כוח אמיתי ליצירת SAY עיצובי בולט ומרכזי ממש במרכז הבית. בחלק מהבתים הן משמשות כאלמנט ארכיטקטוני מרכזי ונחשפות במלוא הדרן כבר בכניסה אליו. ניתן ורצוי לנצל את שטח המדרגות מלמטה, ולבנות ולעצב שידות אחסון שידברו באותה שפה של המדרגות ובאופן כללי של החלל כולו." אומר מעצב הרהיטים יפרח בן צבי.
בית מעוצב עם נגיעות אדום
יחידת נגרות המשמשת לאחסון מתחת לחלל המדרגות, יפרח בן צבי. צילום: שי אפגין
בית עם נגיעות אדום
המדרגות כחלק מהעיצוב. יפרח בן צבי. צילום: שי אפגין
פינת עבודה אינטימית

"כמעצבת, לא פעם נתבקשתי למצוא פתרון יצירתי לאזור זה." אומרת רחלי לוי טרוינא, מעצבת פנים. "לרוב המדרגות ממוקמות בחלל המרכזי של הדירה ולכן אני נוהגת לרתום את החלק החבוי והקסום הזה כאלמנט בחלל המקשר בין כל בני המשפחה. את החלל ניתן לנצל באמצעות איזור ישיבה או פינת קריאה משפחתית המשלבת כורסא גדולה ונוחה, תאורה ייחודית כגון מנורה עומדת או מנורת קריאה מהקיר, מידוף מעוצב והמון ספרים. אפשרות מנצחת היא פינת עבודה מרכזית המשמשת את כל דיירי הבית, הממוקמת מתחת לחלל המדרגות. גם מבחינה פונקציונלית, גובהה הרביעי של מדרגה ממוצעת הוא כגובה שולחן, כך שבתוספת נקודות חשמל ותקשורת עבור מחשב ומדפסת, כסאות, מדפים או ספרייה מנגרות מיוחדת תתקבל פינת עבודה המנצלת אזור זה בצורה מיטבית."
יחידות דיור עם ניצול מירבי
יחידות אחסון לניצול מירבי של החלל. ניצן הורוביץ, צילום: עודד סמדר
"גרם המדרגות מהוות חלק מרכזי בעיצוב החלל הציבורי" מסביר מעצב הפנים ניצן הורוביץ "הן משפיעות בנראותן על קומת הכניסה כולה, כיום גרם המדרגות המודרני משמש כיום במקרים רבים כפלטפורמה ליצירת מערכת ספריה ובכך הופכים שניהם יחד למונומנט פרקטי ועיצובי."
 
חדר שינה פרקטי
יחידת אחסון נוחה ופרקטית, עוצבה במיוחד עבור החלל שמתחת למדרגות. ניצן הורוביץ, צילום: עודד סמדר
מה מסתתר שם למטה 533
4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

" אם אין לך משהו חכם לומר עדיף שלא תאמר כלום" במבי

אין חדש תחת המדרגות
כתבה מיותרת. לא חידשת מאומה.

תגובה על המדרגות
התיכנון והעיצוב פשוט מדהים, כל הכבוד למעצב..מעניין לאן מוביל הדלת באמצע המדרגות,מאיפה השלחן המדליק?

תגובה על המדרגות
העיצוב והתיכנון פשוט מדהים,מענין אותי לאן מוביל הדלת מאמצע המדגות?ומאיפה השלחן?תודה רבה.

בודק...