מצאנו להם מקום: פתרונות אחסון יצירתיים לחללי הבית

הקיר שמאחורי המיטה, שטח השירותים ואפילו מרפסת השירות יכולים להיות פתרונות מעולים לאחסון יעיל שגם נראה טוב ומשתלב בעיצוב. צחצחו את כלי העבודה לקראת הסדר הגדול

עם יד על הלב, עבור רובנו המכריע ארונות ותאי האחסון ממש לא נתפסים כפריט עיצוב מעניין במיוחד והסיבות לכך רבות ומגוונות. הבשורות הטובות הן שנכון לכתיבת שורות אלו המגמה מתחילה להתהפך ובגדול, לא מעט בזכות סלבס מהגדולים בעולם, שאופנה ועיצוב זורמים להם בדם, ומקפידים להצטלם לצידם ולהעלות סטורי על בסיס יומי. כך הופכים דווקא האזורים האינטימיים ומוצנעים ביותר בבית לכאלה שכולנו רוצים לראות ולהראות.

מקרר ורוד

פתרונות האחסון של ימנו יפים ומעוצבים מאי פעם אז מה הפלא שאנחנו רוצים לראות ולהראות?

פתרונות אחסון לבית
צילום: אורית ארנון | עיצוב: יעל רביב

משיחות שערכנו עם מעצבים ואדריכלים עולה כי תכנון פתרונות אחסון טובים ויעילים הוא תוצר של הבנה מה באמת מפריע לנו, מה מציק לנו בעין ומה חסר כדי להפוך את ההתנהלות היומית והזרימה בין החללים לאופטימלית ונוחה. לשיטתם של כל המרואיינים, פתרונות אחסון יעילים, יצירתיים ואסתטיים עשויים לשדרג משמעותית עם חווית המגורים.

ארונות מטבח עד התקרה

יצירתיים, אסתטיים ויעילים- כך נראים פתרונות האחסון החדשים

פתרונות אחסון בבית
צילום: מאור מויאל | עיצוב: ענבל לוי חורב

לא תמיד חייבים לייצר יש מאין, בהרבה מהדירות בישראל יש גומחות או נישות שכלל לא נמצאות בשימוש ויכולות לשמש כמקומות אחסון מעולים, בטח ובטח כשהן ממוקמות בסמוך למבואת הכניסה, בקרבת ארון החשמל או במסדרונות. אלה הם האזורים האולטימטיביים לאחסן את כל הפריטים שכרגע סתם מפוזרים לנו בבית כמו תיקים, קסדות, מעילים וניירת.

דרך נוספת לשיפור הזרימה בבית שעל הדרך מוסיפה לא מעט מקומות אחסון היא יצירת מחיצות דו כיווניות שמגדירות טוב יותר את הפונקציות במידה ויש כמה מהן בחלל פתוח אחד. כך למשל הן יכולות להגדיר את ההיררכיה בין סלון מצד אחד לחדר המשפחה מהעבר השני-  מצד אחד תשמש המחיצה כציר אחסון ומהעבר השני כגב נגרות דקורטיבי. בפועל קיימות אין סוף אפשרויות וקונסטלציות ואת היחידות ניתן להתאים לתפיסת עיצוב החלל ולצרכים המשתנים של המשתמשים. בתוך כך, המחיצות פנטסטיות לאחסון ותצוגה של פרטי דקורציה וסטיילינג.

פתרונות אחסון בבית
פתרונות אחסון בבית
צילום: אורית ארנון | עיצוב: הילה אריאלי

העובדה שאנחנו חיים בעידן של שפע, בו תרבות הצריכה לא מפסיקה לשבור שיאים, לא ממש תורמת לסדר והארגון בבתים שלנו שתפקידם בסופו של דבר לשמש במקום מפלט בתום עוד יום אינטנסיבי ומאתגר. חבל שבפועל הם נראים בלא מעט מקרים כמו מחסנים.

גם הבלגניסטים שביננו מבינים שלסדר יש השפעה ישירה על כל נדבך בחיים; הוא מעורר פרודוקטיביות, תורם לאינטראקציות משפחתיות חיוביות ומשפיע אפילו על הדינמיקה הזוגית. איך שלא נהפוך את זה עומס מפר את האיזון ומייצר תזזיתיות וחוסר שקט, לכן מומלץ לפתוח את לוח השנה ולקבוע מועדים בהם נבצע מיון יסודי של פריטים שהצטברו בחללים השונים (המלצת המערכת: פעמיים בשנה יעשו את העבודה). זאת דרך מצוינת לשמור רק את החפצים והבגדים שבאמת נמצאים בשימוש ואת אלה שלא, פשוט להעביר הלאה או לתרום.

פתרונות אחסון יעילים

סדר וארגון מופתי: כך משפיעים פתרונות האחסון על נדבכים כמו פרודוקטיביות ודינמיקה משפחתית

פתרונות אחסון יעילים
צילום: אורי אקרמן | עיצוב: ינאי פרישר גוטמן

על מנת להבין מהם פתרונות האחסון שאנחנו באמת צריכים חשוב להגדיר בראש ובראשונה את אורחות החיים של כל אחת ואחד מבני המשפחה ולעמוד על ההרגלים. כך למשל לתחביבים או לחוגים בהם אנחנו משתתפים יש השפעה על כמות האחסנה שנדרשים בפועל.

ירידה לרזולוציות תעזור מאוד להבין מה אנחנו באמת צריכים ותסייע לנו להגדיר עבור כל נדבך תאים נוחים ונגישים. אבחנה זו גם תעזור לנו לייצר היררכיה; את האזורים הנגישים בארונות נקצה לפריטים שבשימוש יום-יומי ואת האזורים הפנימיים והגבוהים נשאיר לפריטים שנמצאים בשימוש בתדירות נמוכה וכן לפריטים עונתיים.

חדר ילדים

סדר עושים בכל הבית, גם בחדרים של הקטנטנים...

פתרונות אחסון יעילים
צילום: אורן עמוס | עיצוב: איריס סוכר

אגב ממש לא חייבים להוציא סכומים נכבדים כדי למצוא פתרונות אחסון פונקציונליים שגם נראים מצוין. בחנויות העיצוב אפשר למצוא שפע של יחידות מוכנות ומעוצבות בכל מיני סגנונות וגדלים. לפני שרוכשים את היחידה חשוב מאוד למדוד את החפצים שנרצה לאחסן בתוכה,  כך נבין מה העומק שאנחנו צריכים ומה גובה המדפים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...