בחירת והתקנת דלתות פנים בבית: כמה זה עולה לכם?

אילו דלתות פנים קיימות בשוק, מה כדאי לקחת בחשבון כשבוחרים דלת מתאימה לבית וכיצד מחשבים את העלות? הכל במדריך שלפניכם

דלתות הן ללא ספק מרכיב בסיסי בעיצוב הבית והן ממלאות מספר תפקידים חשובים, ביניהם שמירה על פרטיות, בידוד תרמי ואקוסטי וכמובן שיש להן תפקיד אסתטי – הן יכולות להשתלב עם הקיר למראה המשכי ונקי או להוות אלמנט עיצובי בפני עצמו שמוסיף צבע, טקסטורה ומורכבות לחלל הפנים בבית. כיום כאשר המודעות לעיצוב פנים הולכת וגדלה, גם תחום זה גדל ומתרחב והשוק מציע מגוון רחב מאוד של מוצרים סטנדרטיים ובהתאמה אישית. ביקשנו מחברת "פלג דלתות" שתעזור לנו לעשות סדר בין הדלתות המסתובבות.

סוגי דלתות פנים

שני הסוגים העיקריים כיום בשוק הם למינטו והיפוקסי, שלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות –

דלתות למינטו – דלתות מתועשות שעשויות MDF ומחופות בלמינטו, ציפוי המזכיר פורמייקה. דלתות אלו עמידות ללחות וניתן לנקות אותן בקלות, אך מבחינה עיצובית יש להם חיסרון מכיוון שניתן להשיגן רק במספר גוונים קבועים.

דלתות אפוקסי – דלתות מתועשות המחופות באפוקסי. ניתן להשיגן בכל גוון וכן ניתן להוסיף להן חירוצים ותבליטים, אך הן בדרך כלל יקרות ועדינות יותר מדלתות למינטו.

בית צבעוניאיזו דלת אתם צריכים בבית?  (עיצוב פנים: תמי אקהאוס, צילום: מוניקה מוסקוביץ)

לפני שקונים  

– לרוב מידות הסטנדרט של דלתות הן עד 90 ס"מ רוחב ו-210 ס"מ גובה, כאשר חריגה מהמידות הללו משפיעה כמובן גם על המחיר וגם על החומרים מהם ניתן לבצע את הדלת.

– לדלתות חשיבות גבוהה בבידוד הרעש בין החדרים בבית, לכן מומלץ במקרים מסוימים לבחור בדלת עם מילוי כוורת קרטון או פלקסבורד (סיבית דחוסה) שמשפרות את יכולות הבידוד של הדלת. עבור מילוי כוורת קרטון לא תצטרכו לשלם תוספת, ובנוסף במרבית הדלתות המשווקות כיום קיים גומי אטימה שמשפר את התפקוד האקוסטי של הדלת.

טיפים עיצוביים  

בבחירת הדלתות יש לזכור שכל דלת צריכה להשתלב ויזואלית עם העיצוב של שני החדרים ביניהם היא חוצצת, לכן מומלץ לבחור בעיצוב קלאסי שיוכל להשתלב בקלות עם כל צבע ואבזור. כיום הנטייה היא לבחור בדלתות בעיצוב מינימליסטי שיוצר המשכיות עם הקירות. גם אם אתם אוהבים קווים נקיים וגם אם אתם מעדיפים סגנון מעוטר יותר, מומלץ שכל הדלתות יהיו בעיצוב זהה כדי ליצור מראה מסודר ונקי בבית.

דלת פנים לבנהמהמשכיות של הקירות בזכות הדלתות (צילום: גדעון לוין,אדריכלות: רענן שטרן)

מחירון

דלת סטנדרט (למינטו) – כ-1,400 ש"ח לדלת, כולל התקנה.

דלת היפוקסי – כ-2,200 ש"ח לדלת, כולל התקנה.

דלתות עמידות למים – קיימות דלתות העמידות למים שעשויות מחומר פולימרי, במידה ואתם צריכים דלת כזו תצטרכו להשקיע כ-1,700 ש"ח.

דלתות במילוי פלקסבורד לבידוד אקוסטי – תוספת של כ- 100-150 ש"ח לדלת.

על גודל לא סטנדרטי ועל תוספות כמו חלונות, פסי צבע ופסי אלומיניום תצטרכו להוסיף בין 100-600 ש"ח לדלת, תלוי בסוג ובמורכבות התוספת.

התקנת הדלתות

לאחר סיום הריצוף בבית ניתן להזמין את בעל המקצוע לדירה, כדי שייקח את מידות הפתח המדויקות. את התקנת הדלתות מומלץ לבצע לאחר צביעת הבית והיא אמורה לקחת יום אחד בלבד, בו עבור כל דלת מרכיבים את המשקוף ומעמידים את הדלת במסגרת. כדי לחבר את המשקוף לקיר בלוקים משתמשים בקצף פוליאוריתני ועבור קירות גבס הוא מחובר בעזרת ברגים. השלב הסופי הוא הרכבת ההלבשות המכסות את המשקוף, לעיתים אין מקום להלבשה מלאה ובמקרה כזה יש לחתוך בשטח את ההלבשה ולמלא את החלל במרק אקרילי.

עבור בתים חדשים בבנייה ניתן להתקין משקופים עיוורים – מסגרת עץ המותקנת בסיום שלב בניית השלד, שקובעת את מסגרת הדלת ומאפשרת קו נקי ואחיד לטיוח הקיר.

דלת לבנה תוך יום יש לכם דלתות חדשות בבית (אדריכלות וצילום: Nordes.by)

טיפים להתקנה

– גם אם אתם בונים בית חדש ומתקינים משקופים עיוורים, אתם לא מוכרחים לסגור את הזמנת הדלתות בשלב הראשוני של הזמנת המשקופים העיוורים. לרוב ינסו לשכנע אתכם להזמין גם את הדלתות בשלב זה, אך אין בכך צורך וכך לא תהיו מגבלים לספק, לסגנון או לדגם ספציפיים.

– שימו לב שככל שאתם רוכשים יותר דלתות תוכלו להוזיל את מחיר ההתקנה, לכן מומלץ להזמין את כל דלתות הבית אצל ספק אחד.

– מומלץ לבחור בספק דלתות שאחראי גם להתקנה ולא מפנה לקבלן משנה כדי שתוכלו לקבל שירות לקוחות נוח ומסודר וכן אחריות לכל שלבי הביצוע וההתקנה.

מחירון התקנה

התקנת דלת אחת / שתי דלתות – 400-600 ש"ח לדלת.
התקנת ארבע דלתות ומעלה – 250 ש"ח לדלת.
התקנת משקוף עיוור – 140 ש"ח לדלת.
door1-234
door1-403
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...