עבודות שפכטל וצבע בבית: כמה זה עולה לכם?

רוצים לשפץ את הבית? אל תשכחו לקחת בחשבון את הדבר הכי בסיסי בשיפוץ - צבע ושפכטל לתקרה והקירות. בדקנו את העלויות

עיצוב הבית מורכב משכבות של אלמנטים, שיחד יוצרים את המראה הכללי והאווירה בחלל. את השכבה הבסיסית שמהווה את המסגרת והרקע לכל השאר, מרכיבים הקירות, הרצפה והתקרה וחשוב מאוד להקדיש להם את הטיפול הראוי שיאפשר מראה נקי ומסודר בבית. בעזרת בחירה נכונה של צבעים ועבודה מקצועית ניתן בקלות לשדרג את המראה של הבית כולו ולהקנות לו מראה חדש ורענן, עם השקעה כספית נמוכה יחסית ותוצאה מהירה.

כדי להבין את מידת ההשקעה הכספית הדרושה בתהליך צביעת הדירה, פנינו אל קבלן הצבע והגימורים בצלאל קדם מחברת "אמנות ועיצוב הבית", שאומר שקודם כל יש לקחת בחשבון שניתן לתמחר עבודות צבע רק לאחר שרואים את המצב הקיים בשטח ומבינים את מידת המורכבות של העבודה, לכן מומלץ לקבל הצעות מחיר ממספר קבלנים ולא להסתמך רק על מחירונים.

עבודות צבע בבית

צביעת קיר סטנדרטית בצבע אחיד, כוללת בדרך כלל גם עבודת תיקונים של סתימת חורים והחלקת הקיר במידת הצורך ולאחר מכן צביעת הקיר בשתי שכבות צבע.

מחיר מוערך – כ-1000 ש"ח לחדר בגודל סטנדרטי (5X5 מ"ר), שכוללים צביעה של החדר כולו כולל הקירות והתקרה. במידה ויש צורך בעובד נוסף או אם יש עבודת הכנה כמו הזזת רהיטים גדולים העבודה יכולה להתייקר. כמו כן צביעה של חלל גדול וגבוה במיוחד או לחילופין חלל קטן מאוד שקשה לתמרן בו תעלה לכם יותר.

בנוסף יש לקחת בחשבון את סוג וגוון הצבע, שמשפיעים על כמות השכבות הדרושה. למשל כדי להגיע לגימור איכותי בצביעה בצבע כהה דרושות לעיתים 3-4 שכבות ובמקרה כזה תצטרכו להוסיף כ-150-200 ש"ח למחיר הצביעה, על פי כמות העבודה שתידרש.

 צביעת חדר

שתי שכבות צבע לפחות (אדריכלות וצילום: פרימה ברק)

עבודות שפכטל בבית

המראה הטבעי של הקיר הוא מעט גבשושי, ולכן אם ברצונכם לקבל מראה חלק ואחיד לקיר כולו, מומלץ לבצע גימור שפכטל על הקירות.

מחיר מוערך – בין 1500-2000 ש"ח לחדר בגודל סטנדרטי, שכוללים שפכטל על כל קירות החדר.

עבודות תיקוני טיח בבית

בבתים רבים שלא עברו שיפוץ, קיימים פגמים בקירות או בתקרה, שדורשים עבודת הכנה לפני שלב השפכטל והצבע, כמו סדקים גדולים או רטיבות וטחב. במקרים כאלו תצטרכו להוסיף למחיר כ-500 ש"ח, סכום שיכול להשתנות על פי כמות התיקונים ומורכבותם.

 סלון בית ישןחייבים עבודה מקדימה על הקירות הישנים (דירה לפני שיפוץ, צילום: אלבום פרטי)

עבודות צבע דקורטיביות

צבע הוא אלמנט עיצובי לכל דבר, שניתן להשתמש בו כדי ליצור מראה מעניין ומקורי בחדר בהשקעה מינימלית. עבודות כאלו כמובן דורשות עבודה איטית ומדויקת יותר ולכן גם מחירן גבוה יותר.

מחיר מוערך – עבודת צבע מיוחדת, למשל צביעת נישות בקיר טלוויזיה בשני צבעים, יכולה להוסיף לכם כ-500 שקלים ומעלה מחיר צביעת החדר.

צביעת נישה בסלון

צביעת נישה מייקרת את העסק (צילום: נדב פקט, עיצוב פנים: שולי סבטוב ואוסנת רוזן – משרד "סבטוב רוזן")

צביעה של חלונות ודלתות בבית

על מנת ליצור מראה שלם ואחיד בבית וכדי להגיע לתוצאה מיטבית, מומלץ לצבוע גם את החלונות והדלתות, זאת כמובן במידה שהמראה שלהם מיושן ודורש חידוש. יש לקחת בחשבון שהעבודה על החלונות והדלתות היא מורכבת יותר וכוללת עבודת הכנה לא פשוטה של קילוף הצבע המקורי ושימוש בשפכטל לעץ. כמו כן דרושה צביעה בצבעי שמן, שהעבודה איתם איטית יחסית ודורשת דיוק רב ועבודה עם זוויות מורכבות ושטחים קטנים.

מחיר מוערך – לפחות 250 ש"ח לצביעת דלת או חלון.

צביעת משקופית

צביעת משקופית דורשת דיוק רב (צילום: לירון ורדי "מיקולה")

חשוב להבין, שהמרכיב העיקרי בחישוב מחיר העבודה הוא מורכבות המצב בשטח וכי חלל בדירה חדשה יתומחר באופן שונה לחלוטין מחלל בדירה ישנה שלא עברה שיפוץ. בנוסף, חיסכון על עבודת צבע יכול להוביל לכך שהתוצאה לא תחזיק מעמד לאורך זמן וכי יהיה צורך לחדש את הצבע לעיתים קרובות. לכן מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע לגבי סוגי החומרים והגימורים הדרושים על מנת לקבל תוצאה טובה ומקצועית.

Shirley_03-(1)-234
Shirley_03-(1)-403
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...