ישראלי ברשת: בלוג ה-DIY שייתן לכם סיבה למסיבה

שלוש הבנות שלה גורמות לה לתעסוקה מתמדת, אבל אורי פישמן, בעלת הבלוג "גומות", לא מתלוננת. להיפך - היא רק מחכה לסיבה למסיבה כדי לעשות הפקת-על ולגרום לכולנו לקריאות השתאות (וגם קצת קנאה)

מאחורי הקלעים: אורי פישמן
שנת הקמה: ינואר 2013
תחום עיסוק: הפקות, עיצוב ולייף סטייל – לקטנים ולגדולים.
אמא ובת במיטה
צילום: טל סיון ציפורין
ספרי קצת על הבלוג שלך.
"עבורי, הבלוג הוא המקום לאתגר את עצמי בתחומי העיצוב האהובים עלי, כמו DIY, לייף סטייל ואופנה. זהו מקום להביע את עצמי, את רגשותיי ואת בחירותיי, ולשתף בהן אנשים אחרים שמתחברים לעולם שלי. הבלוג מאפשר לי ללמוד, להתנסות ולהתפתח. אני מקווה שעבור הקוראים הבלוג מהווה השראה, אסתטיקה וטריגר ליצירה בכל תחום שהוא".

צילום: אורי פישמן

צילום: אורי פישמן
יום הולדת
צילום: אורי פישמן
אבל למה בכלל הקמת את הבלוג? 
"מאז שאני זוכרת עצמי, תמיד חיפשתי סיבה למסיבה. כשנולדו בנותיי, נולדה גם הלגיטימציה לחולל קסמים בכל אירוע. חברים דחפו אותי להעלות את החומרים לפלטפורמה ברשת, וכך מצאתי עצמי תרה אחר תכנים חדשים ומעוררי השראה לפוסטים נוספים. תחילה, הבלוג עסק בתחום הילדים: בעיקר יצירה והפקות ימי הולדת. לאט לאט התכנים החלו לזלוג לעולם הלייף סטייל, כמו למשל הפקת השושבינות שחלמתי, יזמתי והפקתי כי דגדג לי באצבעות. הפוסט הזה הוא, בעיני, אחד הפוסטים המכוננים של הבלוג ושל צמיחתי האישית.
פוסט נוסף ומשמעותי עבורי, שניכר היה שסחף קוראים חדשים רבים, היה הפוסט אודות חתונתה של בת דודתי היקרה, שעיצבתי בעצמי, ולאחר מכן העליתי בגאווה לבלוג. מכאן, הבלוג כבר הפך עבורי לבמה המאפשרת הגשמת חלומות, כמו למשל הפקות אופנה, השקות ואירועים שהפקתי ועיצבתי, ופינות בעיצובי לילדות אהובות במיוחד".
שולחן ליום הולדת
מתוך הפקה של "מיי מיי" לג'ודי גדות. צילום: אורית כץ
דגלונים ליום הולדת
צילום: ענבל גינת
קישוטים ליום הולדת
מתוך הפקה של "מיי מיי" לג'ודי גדות. צילום: אורית כץ
קישוטים ליום הולדת
מתוך הפקה של "מיי מיי" לג'ודי גדות. קישוטי נייר: תהילה סער. צילום: אורית כץ
מה את עושה בחיים חוץ מהבלוג? 
"אני אמא ל-3 בנות משגעות שמפעילות אותי ללא הרף, ואשתו של איתי שהולך שבי אחריהן… הדיי ג'וב שלי הוא גננת חינוך מיוחד. הלאב ג'וב שלי הוא כתבת וחברת מערכת ב-9instyle, מגזין לאימהות שאוהבות עיצוב. בנוסף לכך אני כותבת, מצלמת, מבשלת, ומעצבת בלי סוף את הבית הנוכחי, עד שנעבור לבית חלומותינו".
מאיפה מגיעים הרעיונות ליצירות? 
"רעיון יכול לעלות פתאום במחשבותיי, מעין חשק שמסתנן ולא מרפה ובעקבותיו תוכניות שנרקמות. זו יכולה להיות פניה של מעצבת לגבי הפקה, ומהרגע שיש חיבור למוצרים, אני כבר רואה בדמיוני את הקונספט המלא, לפרטי פרטים. מהיכן שלא יתחיל פרויקט, אני עפה עם זה והרעיונות כבר מגיעים בהמוניהם".
חדר שינה ילדה
צילום: אלינור דנה
עשה זאת בעצמך
צילום: אלינור דנה
ויש פידבקים?
"כשהתחלתי לקבל תגובות מפרגנות, התרגשתי כל כך מהעובדה שיש מישהו מעבר למסך שקורא בשקיקה את מילותיי ונהנה מפועלי. זה דחף אותי לחלום עוד. אני מאמינה שהפרגון, לצד הציפייה לדבר הבא שאעלה, הם אלה שמאפשרים את הרוח וההשראה".
עיצוב שולחן
צילום: בינה וודובוז
עיצוב שולחן
צילום: בינה וודובוז
עיצוב שולחן
צילום: בינה וודובוז
עיצוב שולחן
צילום: בינה וודובוז
שולחן יום הולדת
צילום: בינה וודובוז
ממתקים
צילום: ענבל גינת
לפני סיום, לא תתני לנו טיפ קטן?
"מלכתחילה, הגדרתי את עיסוקי בבלוג כתחביב ומקום להגשמה עצמית. זו הפריבילגיה שיש לי כ'לא מסחרית'. עם הזמן, למדתי מה עושה לי טוב, ומה עושה טוב לבלוג שלי, וגיבשתי עקרונות שמנחים אותי, שכדאי לאמץ אם גם לכם יש בלוג – כשמתחשק לי ליצור, אני יוצרת. לא כל יצירה או עשייה ראויות לפוסט. יש דברים שמותר וצריך לשמור לעצמי, ואף אחד לא רודף אחרי, כך שתמיד אני יכולה לקחת פסק זמן.
כמו כן, אני נשארת נאמנה לתכנים ולטעם האישי שלי. אני חייבת קונספט סיפורי מאחורי כל הפקה. אני לא מתפשרת על תמונות איכותיות, כי בכוחן של תמונות להקפיץ פוסט מחד, או להזיק לו מאידך. והכי חשוב, אני פה כדי ליהנות, להעצים את עצמי וכדי להגיע אל הקוראים שאוהבים גם אמת ורגש בין כל האסתטיקה".
חדר שינה ילדה
צילום: תומר כהן צילום אדריכלות
סטיילניג
צילום: תומר כהן צילום אדריכלות
סטיילניג ילדים
צילום: תומר כהן צילום אדריכלות
אחסנה
צילום: תומר כהן צילום אדריכלות
חדר תינוק
צילום: תומר כהן צילום אדריכלות

 

553
2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מקסים!!! מאיפה הכוורות משושה?

וואו איזה כישרון.מאוד יפה ומרשים!!

בודק...