רסס והצב: נגיעות מוזהבות לבית שכל אחד יכול להכין לבד

המראה המוזהב נמצא בכל מקום, וגם אתם תוכלו להכניס אותו הביתה בנגיעות DIY פשוטות, שלאף אחד אחר לא יהיו כמותן. ספריי או מברשת, ואתם מוכנים

נגיעות זהב מבצבצות זה מכבר במחוזות העיצוב, ורואים אותן בחזיתות של מטבחים, בידיות וזוויות של ארונות ומדפים, בגופי תאורה, בריהוט ואפילו באקססוריז. התקציב לא תמיד מאפשר שדרוג לזהב וציפוייו, אבל אם בכל זאת רוצים לשלב קמצוץ, ניתן לעשות זאת בדרכים עוקפות. מעצבות הפנים שלפניכם לא ויתרו על הטאץ' הבוהק, שמקפיץ את המראה, הופך כל כלי לזוהר ומשייך אותו  לעיצוב עכשווי. הן לא ביקרו במפעלי צבע, ולא חיפשו אנשי מקצוע שיכניסו פריטים לתנור צביעה תעשייתי, אלא פסעו לחנות ה-DIY הקרובה לביתן, פרסו עיתונים ופשוט… הברישו וריססו.

 

הקפצה לשולחן


שולחן ספיידרמן ישן של הילד כמעט עשה את דרכו אל פח האשפה, אבל צביעה בשחור ותוספת קטנה באפקט של "טבילה" לרגלי השולחן הפכה אותו לשולחן קפה לסלון. המעצבת מירית פיש השתמשה באקדח ריסוס, שמרה על מרחק של 30 ס"מ מהרהיט, ריססה שכבה ראשונה, המתינה לייבוש מלא ואז כיסתה בשכבה שנייה.

 

שולחן פניתיעיצוב וצילום: מירית פיש

 

 

להחיות את החיות


חיות פלסטיק, קרמיקה או עץ ייראו באבחת ריסוס אחת כאילו יצאו זה עתה מחנות בוטיק. מתלי החיות ההומוריסטיים שמצאנו בחנות האטסי pineconeinabox עשויים מפלסטיק ונצבעו בספריי זהב לאחר שנוקו בעזרת אלכוהול. הם יכולים לשמש לתליית תכשיטים, מגבות מטבח או לתליית מעילים.

 

סטיילניגעיצוב וצילום: גליה שטרן-בלו, Pineconeinabox.etsy.com

 

אריה וזאב משוק הפשפשים באמסטרדם, העשויים מאבן, רוססו בספריי זהב כדי להקנות להם מראה מלכותי כשהם מונחים על שולחן סלוני על גבי ערימת ספרים או בכוורת, ליד דיסקים.

 

פסליםעיצוב: אתי ארדיטי. צילום: עידן גור

 

 

כשיש שלישייה של ברווזונים מעץ ורוצים להחיות את הלוק, משאירים אחד מהם במקור, מרססים שני בלבן, ולשלישי מעניקים טאץ' בזהב כדי להוסיף עניין למדף הדקורטיבי.

 

פסליםעיצוב וצילום: אפרת אלי, "פתק דיזיין"

 

 

שדרוג נוסף הוענק לשתי ג'ירפות עץ מהאוסף הפרטי של המעצבת ג'יין ברמן מרמרי, שהשתמשה בספריי זהב.

 

פסליםעיצוב וצילום: ג'יין ברמן מרמרי

 

 

עציצים וכדים


אל תמהרו  לזרוק את קופסאות השימורים והפחים שנמאס לכם מהם, כי צביעה פשוטה או ריסוס בספריי ישדרגו כל כלי לאביזר דקורטיבי לאחסון צמחים, כלי כתיבה ועוד. מיכל מתכת פשוט רוסס בזהב, כמו גם מקלות ריח הנתונים בכד זכוכית, והעניקו לשולחן האוכל סטיילינג מושלם. ברקע שולחן עבודה ועליו מסגרות שחורות, שנקנו באחת מחנויות הסטוק, עם הדפסות גיאומטריות שהודפסו במדפסת ביתית.

 

עציציםעיצוב: אלפנט דיזיין. צילום: ליאור טייטלר 

 

בעזרת צבע של מרתה סטיוארט שנקנה בחנות יצירה נצבעו צנצנת, חרוזי עץ ופח גדול המשמש כעציץ לצמחים. הצבע מתאים גם לצביעה על קרמיקה ונמרח בעזרת מברשת.

 

עציציםעיצוב וצילום: אושרית בן גל, "קראפטי"

 

עציצי פח עם קישוטים מרוקעים של "חנותא", המיועדים לצמחים או לאחסון, רוססו בספריי מוזהב וקיבלו מראה עדכני.

 

עציצים וכדיםעציצים של "חנותא". צילום: לימור קלר

 

 

ושאר דקורציות


מסגרות פשוטות למראה יהפכו כל תמונה למלכותית-משהו עם נגיעה מוזהבת, וכך כל חפץ ישן או דהוי או אפילו חדש וזול שמראהו עדיין עושה לכם את זה אבל לא הצבע. המעצבת טל רביב השתמשה בחובט שטיחים ישן שדהה כפריט קישוטי לקיר, אחרי שריססה אותו בזהב. היא צירפה אליו מקרמה ותלתה אותו בסלון לצד עציצים חיים. אחד מהם מונח על כיסא שנרכש במכירת חצר במצב מקולף, אבל חודש ורוסס בזהב, כמובן.

 

עציציםעיצוב וצילום: טל רביב

 

כאן, רוססו גם רשת מתכת לתלייה על הקיר, שבין חרכיה נתלו קופסאות שימורים במשחק של איקס-עיגול. הן נוקו, רוססו כדי שיבלטו יותר על הקיר האפור, ונתלו בחדר העבודה של המעצבת.

 

סטיילניגעיצוב וצילום: רויטל רודצקי 

 

מה חודש פה? כדי להעניק מראה חגיגי לשולחן בקונספט טבעי שבו פרחי בר או בקבוקי בירה ריקים, אספה המעצבת רויטל ארז אצטרובלים ביער, ריססה אותם בספריי והפכה אותם לחלק מהעיצוב. בגמר האירוח היא ממשיכה להשתמש בהם כפריט סטיילינג.

 

עציציםעיצוב: רויטל ארז. צילום: לימור הרצוג אהרוני

 

 

 

 

 

 

מרכזית
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...